kadi53

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
11 kommentaari

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Mina olen sealt pileteid ostnud ja kõik on toiminud ilusti seni. 

Samuti käidud, rahvusvahelisi lube ei küsitud, Eesti lubadel kenasti inglise keeles kirjas oluline ja see oli täitsa piisav.

Meie käisime lastega (13 ja 15) nüüd veebruari lõpp/märtsi algus Floridas - 14 päeva. Ilmad olid soojad ja päikselised, kampsuni panin peale vaid toidupoes külmlettide vahel :)
Meie reis kulges järgmiselt:

 • Lend Tallinn-Frankfurt-Miami
  *Lennujaamast võtsime kohe auto (oli ette broneeritud AVISest). Megaõige otsus oli see, et võtsime autole GPS'i, ilma selleta oleks liiklemine väga keeruline olnud. GPS oli küll suht kallis (ca 300 dollarit), kuid tõesti mugav. Lisaks oli tänu sellele kogu aeg wifi olemas (eraldi juurde ei pidanud maksma) ja iga päev sai tasuta Eestisse helistada (max 30 min) selle GPS telefoniga.
 • Kõik hotellid broneerisin Bookingust, mõned broneerisin Eestis ette (kui teadsin kuupäevi kindlasti), osad broneerisin kohapeal. Hinnavahet selles osas eriti ei tajunud.
  Esimesed 2 ööd olime Fort Lauderdale'is, et kohaned ajavahega. Tore väiksem ja rahulikum linnake Miami lähedal.
  Sealt edasi 4h autosõitu Orlandosse.
  Orlandos käisime Universali teemaparkides (2 parki ühe päevaga).
  Ühel päeval sõitsime Nasa kosmosekeskusesse (ca 1.5h sõitu Orlandost). Kohapeal tasub varuda aega vähemalt 4-5h, et jõuaks rahulikult kõike vaadata. Väga super koht ja väga soovitan. Põnev lastele ja iseendale.
  Ja ühel päeval sõitsime Daytona Beachile, mis on kuulus autode rand, kus inimesed sõidavadki autodega mere äärde, ent need kõik on viisakalt pargitud, et oleks ruumi ka peesitajatele. Ilus koht on. Seal lähedal on kuulus Daytona ringrada ka,seal kindlasti võidusõite vaadata väga huvitav.
  Or´landost võtsime suuna läbi Tampa ranniku äärt mööda Sanibeli saarele. See on unikaalne imekaunis saar, kus rannas tohutult merekarpe. Seal võib leida väga vaikseid ja ilusaid randu. Sõit sinna Oralndost oli päris pikk, miski ca 5h rahulikku kulgemist.
  Sealt edasi kulgesime Everglades'i rahvusparki. NB!Sellel on sissepääsusid erinevaid, meid ajas see algul täitsa sassi, et kuhu minna ja kas neil on vahet jne. Meie läksime sisse Shrek Valley sissepääsust, et seal on võimalik laenutada jalgrattaid (teistes sissepääsudes ei pruugi rattaid olla) ja minna ise nendega sõitma, et kohata tee ääres väga palju chillicaid alligaatoreid. Päris sürr kogemus on, et sõidad rahulikult rattaga alligaatorite vahel (st.mõlemal pool rattatee ääres lebotavad vabalt alligaatorid). Tee ise on pikk sirge, asfaltkattega. Võlu rattaga sõites ongi vaadata loomi ja linde. Rattarent oli vist 9 dollarit tund. Sealt edasi sõites Miami poole on tee ääres mitmeid boat trip'i pakkujaid (25 dollarit sõit). Sind viiakse paadiga soo peale, ca 45 minutit ja näidatakse pargi loodust, tehakse kiiremaid ringe, et oleks adrenaliini ja otsitakse veest alligaatoreid. Ka tore elamus.
 • Seejärel suundusime Key Westi. Sõit sinna on megailus üle saarestiku. Vesi on imeliselt kaunis sinine.
  Key Westis tegime paadiretke merele - meid viidi delfiinide juurde, nägime neid tõesti palju, seejärel viidi snorgeldama ja tagasisõit oli vaadates päikeseloojangut. Ka väga vahva kogemus ja soovitame. Pileteid sellistele trippidele saab osta Key Westi peatänavalt Duvalilt, seal pakkujaid palju. Meie sõit maksis 65 dollarit inimese kohta ja kestis 3h. Laeval pakuti lõputult tasuta jooke, snäkke võis ise kaasa võtta.
  Key Westis käisime ka Hemingway majamuuseumis. Väga tore koht, ka lastel üksjagu uudistamist. Ja seal on päriselt siis ka hulk kuuevarbaga kasse. Täitsa veider kohe.
  *Seejärel suundusime tagasi Miamisse, seal veetsime 2 päeva. Ära sai vaadatud Miami Beach, jalutatud Lincolni tänaval (poodide-söögikohtade tänav).
  Söömisest - kes on hamburgeri ja friikate suur fänn, neil on muidugi pidu. Tervislike salatite jms leidmisega läheb keeruliseks. restodes muidugi pakutakse igatsugu häid roogasid, kuid lihtsalt kiiresti ja kergelt midagi leida on päris keerukas, ikka igal pool vahvlid ja hamburgerid. Toidupoodidest saab õnneks karpidega lõigutud puuvilju osta,mida kasvõi autosõidu ajal mugav nosida.
  Söögikohtades igal pool tuleb maksta juurde dippi 15%, kui on suure m seltskond, siis isegi 20%.
  Hotellid - 3 tärni hotellid on ok, kuid sageli toad väga pisikesed ja kitsad. 4-tärni omad ses mõttes mugavamad muidugi, et pisut rohkem ruumi ja hubasust. Kõige soodsam on valida tuba, kus on 2 laia voodit (ca 150 cm laiad). Laste voodile nad panevad ka ühe teki ja siis tuleb üks juurde küsida kui soov, et eraldi tekid oleks lastel. Hotellitasudele lisanduvad kuurortimaks ja veel mingi maks, sageli ka auto parkimise tasu. nii et kokku läheb päris korralikult raha veel ööbimise hinnale juurde.
  Florida ise on hästi puhas, ilus ja hubane. Liiklus on üldiselt rahulik, kihutajaid, tuututajaid pole, inimesed on viisakad ja lugupidavad.
  Tore koht on kuhu lastega minna, seega soovitame.

Käidud ning lisan siia ka oma kommentaarid, ehk on tulevikus kellelgi kasu.
Universal koosneb kahest pargist - Universal Studios ja Island of Adventure. Soovides ühe päeva sees minna mõlemasse parki, tuleb osta park to park pilet. Sellega saab siis minna kas Sigatüüka Ekspressiga või jala teise parki (jalutuskäik ca 5 min parkide vahel).
Veebist võib küll ette ära osta, on soodsam, kuid tegelikult ikka tehakse kohapeal ka erinevaid soodustusi. Nt.paljudes Orlando hotellides on piletitele sooduspakkumised, või nt.outlettides on piletimüügikohad, kus ka soodukaid pakutakse.
Lastele väga meeldis, kuid ise olin parkides pisut pettunud. Tegemist on sisuliselt lõbustusparkidega, kuid ma miskipärast arvasin, et Universal Studios pooles on rohkem nö filmimaailma telgitaguseid. Loogika on ikkagi selles, et on konkreetne multikas (nt.Minionid),mille sisust on tehtud atrkatsioon - a la 4D kino, väike lõbusõit vms.
Harry Potteri maa asub mõlemas pargiosas ning need maailmad on tõesti fantastilised. Hästi ehedad ja nagu päris. Nende pärast tasub kindlasti minna.
Käisime madalhooajal, kuid järjekorrad olid kohati ikka väga pikad, nt.Minionidel 1h, Potteris 1h, teistes 30-40 minutit. Kindlasti tasub express piletit uurida ja see osta kui nt.plaanis ühe päevaga kõik asjad ära vaadata. Kui aga plaanis mitu päeva käia parkides, siis võib ju järtsudes ka seista, on soodsam.
Kuna minul kipub süda pahaks minema ja pea valutama lõbustusparkides, oli minu jaoks 1 päev täiesti küllalt, kahte poleks lõbustuspargis tervis eriti kannatanud.

Tere
Mulle jääb see pargi piletite süsteem ikkagi pisut segaseks. Sooviks ette ära osta piletid. Ehk oskab keegi nõu anda. Kas ma saan õigesti aru, et kui valid 2 päeva pilet ja One Park per day (185 dollarit), siis see tähendab, et ühel päeval saab olla ühes pargis ja teisel päeval teises?
On veel park to park variant kahele päevale, see siis tähendab, et päeva jooksul võid parkide vahet joosta?
Kui pikalt netist ostetud pilet kehtib? st mitme kuu jooksul tuleb ära kasutada?

Tänud ette

Tere
Tasub sõita ümber Varssavi suunaga Krakowi peale. Varssavist edasi Krakowi poole teeremonte polnud, sai kiiresti sõita. Kõige parem oleks sättida nii,et Poola läbida pühapäeval, siis rekkadel keeld sõita. Poolat läbi sõita on väga tüütu, sõidukultuur on seal hull.

Kas keegi on äsja Madeiralt tulnud? Kuidas seal ilm praegu?
Oleme minemas 2.aprillil, kuid hetkel ilmateade küll päris jahedat näitab – ca 16 kraadi.

Nüüd meil Rhodosel käidud. Jätan oma mõtted-kogemused siia, ehk on kellelgi abi neist.
Hotell Irene Palace osutus väga sobivaks, seda eriti arvestades laste seisukohast. Ilus,puhas, lastel palju tegevust kogu päeva vältel. Seega soovitan soojalt kõigile,kes 4tärni hotell sobib ja ka see, et asub Rhodose linnast kaugemal (25 km). Rand kohe hotelli juures, muidu väga ilus, kuid kiviklibune (ostsime lastele kummijalatsid).

Kolymbia on väike armas külake jah, koosneb paarist tänavast, samas on see täitsa piisav, et teha põhilised suveniiride sisseostud ja saada tunda pisut ööelu.
Kuna reisisime lastega, siis proovisime ühitada nende põhilise huvi - ujumise, meie huviga saarel ringi vaadata. 3ks päevaks rentisime auto. Selle aja jooksul käisime Rhodose linnas, Falirakis, Seitsme allika juures, Lindoses, kõrgeimat mäge vaatamas ja Filerimose mäel (ristiga mägi). Kõige sügavama mulje jätsid mulle:
7 allikat - seal allikavees läbi tunneli jalutamine oli põnev kogemus lastele ning türkiissinine allikavee järveke oli lummav vaatepilt,
Lindos - üliarmas linnake maalilise mäe küljel, vaatepilt Akropoliselt on võrratu
Filerimos - jättis ka väga sügava mulje ning risti otsast on võrratu vaatepilt poolele saarele.

Faliraki ja Rhodose linna külastasime õhtusel ajal. Mõlemad on tulede säras väga ilusad ja rahvarohked. Faliraki linnas soovitas Opera restorani uksehoidja meile samal tänaval kokteilibaari Bliss. Seal tehakse väga häid kokteile nii suurtele kui väikestele.

Randadest käisime Tsampika rannas ja Golden Beachil (kutsuti vist nii, tee ääres Lindoselt Rhodose suunal). Mõlemad väga ilusad liivarannad. Lastega minnes soovitan siiski võtta toolid, kuigi need on tasulised, kuid siis tekib hea võimalus vahepeal tool varju sättida.

Meile Rhodos vägaväga meeldis ja miks mitte sinna ka teinegi kord minna.

Hei
Tulime just üleeile Rhodoselt. Türki saab sealt väga hõlpsalt - Rhodoselt TÜrgi rannik kenasti näha. Rhodose linnast viivad iga päev ka laevad Türki (Marmarisse). Kruuisi hind oli 45 Eur + maksud (15 euri vist) Võib-olla kuskil on ka odavam, kuid need hinnad jäid tänaval silma.

Sattusin kuu esimesel pühapäeval. Ei olnud tasuta. Täitsa raha eest oli nagu ikka. 13.50 täiskasvanud pilet. 8.- euri aeda pääsemine.

Seal oli päris palju selle kuurorti kohta kirjutatud. Tekitas endaski tahte just sinna minna :)