trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tänane info Tez Tourilt:

"arvestades ülemaailmset olukorda ja klientide ebakindlustunnet, muudame oktoobrikuu (Küpros (k.a väljalennuga 20.09., 27.09), Tenerife, Egiptus) reiside lõppmakse tähtaega - lõppmakse peab olema tehtud 14 päeva enne väljalendu."

Kuigi Kreetat ei ole mainitud,  siis eeldaks, et makse mittetegemine ei tühista bronni ka Kreeta puhul ja saab rahulikult maksega oktoobri alguseni venitada. Aga alati tasub otse üle küsida, mis variandid on.

Kevadel oli kurss veel 45 juures... 

Raha sai vahetada lennujaamas, ise vahetasin seal, et ei oleks kaardiga väga palju sebimist. Kuna suurim saadud rahatäht oli 1000 peesot ja enamus väiksemad, siis rahapatakas oli päris paks. Algul oli lausa mure, kuhu kõik paigutad. Aga muidu poodides sai kaardiga maksta, vist lausa mingi seaduse tasemel asi, et kaardimakseid peab aksepteerima. Riide ja muu nänni poodide akendel olid jah sildid, et sulas on soodsam. Söögikohtades oli kaardiga maksmine võimalik, mõnel pool eeldas küll leti juurde minekut vms. Osade ekskursioonide eest maksin sulas, sest seal ka oli soodsam nii.

Atm-ist ei soovita välja võtta - teenustasud on suured ja raha saab ka vähe.

Veidi segane, kuidas inimene mittesobiva pagasiga lennukisse lasti - ryanair kontrollib ju väravas, mitu ühikut on. Video põhjal hinnangut andma ei hakka, mis tegelikult juhtus.
Ma küll ei tea, kas ühe ühiku reegel annab miskit olulist ajavõitu lennukisse sisenemisel, pigem isegi vastupidi - kui siis istme juures on vaja kõik vajalik (lugemismaterjal, joogipudel jms) jälle sellest ühest käsipagasi ühikust välja koukida. Aga kui nii on öeldud, et peab siis teeb nii, maailmas üldse ning lennunduses ka on nii palju veel jaburamaid reegleid.

no mina ise ööbisin sellises kohas http://www.centralhostelbg.com

on odav (võrreldes hotellidega), muidugi lihtne - samas kõik vajalik oli olemas - WC/dušš toas ka. Bussipeatus, kust bussid lennujaama lähevad paari minuti kaugusel, sõit võtab miski 15 min aega. Üldiselt on bussiliiklus ok, st enam-vähem täpsed, sõltuvalt muidugi liiklusest. No 5 minutit võib ikka hilineda :D
Bussiinfo http://www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257

Mis selgus kohapeal? Et mis oli segast/keerulist ning pressiteatest erinevat? Ikka on Sinu info kuidagi puudulik ja ei selgita, milles see petmine seisnes.

Öise rongisõiduga on kuidas joppab kupeekaaslastega, võib ka täitsa normaalsete otsa sattuda, siis jääb kogu selline elamus ära. Sõitsin Roomast Sitsiiliasse ja kupeekaaslasteks olid kaks toredat naisterahvast, ukse panime seestpoolt lukku ja magada sai rahulikult. Aga ja Firenze- Rooma vahe on nii lühike, et ööronge väga kasutada ei saa, kui viie-kuue paiku Firenzes rongile minna, et hommikuks Roomas olla siis pole see ju päris öösel rongis magamiseks.

Lennuk on ka variant, eriti kui äraantavat pagasit pole, muidu läheb kohe hind kallimaks. Lennuki puhul arvesta ka lennujaama ja linna vaheline transpordi hind, võib 20 Eur tulla. Aga rongipileteid saab ka oluliselt soodsamalt kui 100 eur, see on Eurostari 1.klassi hind. Kui juba praegu täpne plaan paigas, siis saab osta kohtade olemasolul ka eurostari hinnaga alates 49,5 EUR. Plaane vaadates, konkreetse rongi juures valida continue ja siis näeb erinevaid hindu, piletid saab netist ära osta ja lihtsalt välja printida.

Olen aastaid tagasi tee Roomast Sitsiiliasse autoga läbinud, küll kaasreisijana. Sai kusagil 9 ajal alustatud ning kuskil 16 paiku kohal, võis isegi veidi varem olla. Aga see oli puhas sõit, ainult paar lühikest jalasirutamispeatust vahel. Aga teemaalgataja, ma ehk leian Mae kontaktid, saada mulle oma meiliaadress.

Kui Jõekaldal on tolaroll siis jah, sellele saab ta hästi pihta, jäigi enne ütlemata, et hea kloun :D

Ma ei viitsi siin valgustada, kuidas mina reisimise ideele pihta saan, aga ainult 5* hotelli seinte (või minu pärast ka 2* hotelli seinte vahel) veedetav puhkus võib olla puhkus või elu nautimine või hea ajaviide, aga mitte reisimine. Kordan -hotelli tärnid ja muu mugavus ei ole siinjuures olulised.

Jõekalda osa jääb jah kehvaks. Kusjuures, mitte sellepärast, et ta 5* hotellides ööbib ja "luksust" naudib, vaid sellepärast, et see tundub selline kehva näitemäng. 5* hotellides ööbides ja peentes restoranides süües võib väga hästi reisimise ideele pihta saada, sealjuures ümbritseva vastu tegelikku huvi tundes ja reisimist nautides. Aga Jõekalda osa ei vea seda välja, pigem nagu kergats, kes on kogemata reisile sattunud ja ei oska sellega midagi peale hakata.

Ma ei saa, aga lihtsalt pean teemasse mittepuutuva kommentaari suurpea jutule ütlema. Ma olen nimelt vist neli korda Vatikanis käinud ja ikka veel pole kõike näinud (sellest, mida tavainimene näha saab).

Aga teemaalgatajale - miks mitte uuesti minna kui kutsub tagasi. See ei ole raiskamine, kui sa ei ole just eesmärgiks seadnud riike kollektsioneerimise, et teist korda minek liigne kulutus tundub. Kui tagasi kutsub, siis on Jaapan sinu jaoks see "sinu" koht.

Hindade koha pealt jah- peremajutus jms on odav, aga hotellid kallid. Pigem sellepärast, et hotelle pole nii palju kui nõudlus on.
Vaat mulle jälle rannad Horvaatias mingit muljet ei jätnud, Itaalias on ikka kordades ilusamaid randu. Seega kui läheks tagasi Horvaatiasse, siis mitte rannapuhkuse vaid looduse pärast. Loodus on tõesti vaatamist väärt. Teeninduskultuuriga on ka sealmail kehvasti, üliaeglane ja ebaviisakas, aga võib-olla lihtsalt mul ei vedanud, et selliste teenindajate peale sattusin.

Ega pole vaja täpsustada, mis riigis see hotell asub.

Palermost saab küll otse rongiga Messinasse,aga lennujaamast minnes tuleb ikka Palermo Centrales ümber istuda. rongigraafikud www.trenitalia.com ja marsuut oleks Punta Raisi -Messina Centrale, broneerida tasub piletid juhul, kui on plaanis kasutada IC ronge, mis on kiiremad-august on puhkuste-kuu ja rongid üsna täis, muidu võib juhtuda, et ei saa istekohta või halvemal juhul ei saa üldse piletit. Samas tõenäoliselt on buss kiirem, http://www.saisautolinee.it/ricerca/orari.asp sõidab ka Palermo Centralest Messina Centralesse. Palermo lennujaama koduleht, seal eri variandid kuidas Palermo linna saada. http://www.gesap.it/

PS ei ole küll Palermos käinud, aga Messinas ja mujal Sitsiilias küll, kui küsimusi on võin nõu anda.

Tõenäosus adapteri vajalikkuseks on imeväike, enamasti on Itaalias hotellitubades olemas kas eurokontaktid (uuemates või renoveeritud hotellides) või sellised paindlikud, kuhu meie elektrividinad sisse mahuvad- ka jämedad, nt föön vms. Mul on Itaalias juhtunud ainult ühe korra, et hotellitoas sellist seinakontakti ei olnud, st oli küll aga see ei töötanud, tegemist oli sellise odava hotelliga, kus viimane remont oli tehtud kuskil 70ndatel või veel varem.

Sienasse saab kõige paremini bussiga, sõit u 3 tundi. Info bussiliini kohta: http://www.sena.it/index_e.htm Osa infot tundub olema vana ja tavahinna leidsin ainult itaaliakeelselt lehelt broneerides, peaks 20 EUR/suund olema, see 5EURine hind on sooduspakkumine ja kehtib kuni 30.04 varakult ette ostes, kas suveks ka mingeid pakkumisi tuleb, ei tea. Roomast väljub buss Stazione Tiburtina lähedalt, ise sõitsin aastaid tagasi ja siis tundus veidi keeruline õiget kohta leida (aga see oli ammu ka muidugi, võib-olla on asjad vahepeal muutunud) Rongiga saab ka, aga siis peab Chiusis või kusagil ümber istuma.

No jah, pileti saab netist osta - oma kodus mugavalt arvuti taga. Isegi lennupiletit ei pea ju välja printima. Aga kui õigesti aru sain ryanairi kodukalt, siis pardakaart tuleb välja printida. No nt mul ei ole koduski printerit rääkimata sellest et peaks kusagil kodust kaugemal printimisvõimalusega internetipunkti taga ajama- mis kõige olulisem, aega selleks raiskama. Oli küll väike idee Ryanairiga esimest korda lennata, aga nüüd pani see mind kahtlema...

Selle konkreetse bronnisüsteemi (hotellid24) lehel näitab jah hinnaks ca 2800 eek 3 ööd 2-le inimesele kokku,ei oska seda süsteemi kommenteerida kuivõrd usaldusväärne see olla võiks. Hotelli kodulehekülg on muideks http://www.hotelaltona.com/, selle järgi letihind ilma hommikusöögita kuskil 3520 eek. Sealt Federali lehelt saan mina 2-se toa hinnaks 1 ööks 62 eur, mis siis teeb kokku 3 kohta ca 2900 eek. Aga jah, lennupiletite hind tundub ikka ühe inimese kohta olevat.

No ujumisele pole mõtet küll rõhku panna, kui sa just talisupleja ei ole. Veetemperatuuri kohta ei oska midagi kosta (kes see ikka seda sellisel aastaajal mõõdab) aga õhutemperatuur näitab max 14 kraadi ja võrreldes Eesti 14 kraadiga võib julgelt mõne kraadi maha võtta, külmem tundub. Ka Itaalias on talv algamas, põhja pool sadas lund ka, rannailma sealkandis ei leia. Aga muuseumite külastamiseks on sobiv aeg ja öömajades ka madalad hinnad. Lennupileteid on ikka mõtet Airbalticu lehelt vaadata, mis hinnaga saada.

See on lihtsalt selline risk, mida peab puhkusereisi tellides alati arvestama. Varakult tellides on kindel, et kohad saab, hiljem tellides võib soodsamalt saada, kui siis veel kohti on. Kas te sooviksite telekat ka tagasi müüa, kui homme sooduspakkumine tuleb?

Nii Ostiense kui Tiburtina jäävad linna piiresse jah, sealt saab edasi ka metrooga või muu transpordiga, Ostienses on vist mingi maa vaja metroosse jõudmiseks läbida (200 m), aga selles võin eksida. Tiburtinas ainult jaamahoonesse ja trepist alla, ise olen eelistanud mugavust raha kokkuhoiule - see oleneb muidugi, palju teil pagasit on, metroos ei ole suurte kohvritega väga mugav liikuda.

Kirjutasin pika kommentaari, ja ärasaatmise hetkel oli server maas... Ei viitsi uuesti kirjutada Lühidalt - lennujaamast saab linna siiski rongiga, mitte metrooga. Midagi keerulist pole ka selles, ainult jah, maksab rohkem. 11 EUR ekspress-rongiga Rooma Terminisse ja 5-6 EUR teise rongiga teistesse jaamadesse (Ostiense, Tiburtina) veel infot: http://www.adr.it/content.asp?L=3&IdMen=731 1 EUR ja 16 EUR pilet kehtib Rooma linna piires muus ühistranspordis va arvatud lennujaamaga ühendavas. Tavalisi, mitte küll suuri, toidupoode on ka kesklinnas. Üks on Rooma Termini raudteejaama all st seal kust metroosse pääseb...

Matkaja, vaata ka 10x ühes kohas käies ei pruugi olla tegu kommertsiga. Nt mulle meeldib Itaalias, ja läheks sinna kasvõi 100 korda. Põen kroonilist sõltuvushaigust juba lapsest peale, ja tõesti raha või reisi kallidus pole määrav. Ma tahaks jah nt Lõuna-Ameerikasse, aga rahalised võimalused praegu seda ei luba - samas küll ma sinna ükspäev ikka jõuan ning miks mitte unistada asjadest, mille täitumine tundub ebareaalne.