trip-krainetrip-ukraine-dark

nösper

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

10 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Palawanil on veel selline väike ja vaikne kaluriküla nagu Port Barton. Sobib hästi rannas vedelemiseks ja elu üle mõtisklemiseks:)  Mina läksin sinna Puerto Princesast kohaliku bussiga. Bussipilet oli mõttekas ette osta, sest buss tuli üsna täis. Ei usukski et ühte minubussi nii palju rahvast mahub:) Ja Palawanil asub veel maa-alune jõgi, kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Mina sinna paraku ei jõudnud, sest läks sajule ja teed muutusid läbimatuks, ootasin 2 päeva Puerto Princesas seda võimalust, aga ei läinud õnneks.

Võid küsida ka pakkumist Ruby India Tours. Väga tore autojuht on Pratap, räägib arusaadavas inglise keeles, võtab arvesse kõiki soove. Talle võib ka näiteks WhatsAppi kirjutada: +919694899034 Mina soovitan plaanida nii, et olete Agras hommikul. Taj Mahali on hea külastada hommikul vara, kui turistide hordid ei ole veel kohale jõudnud. Ära võta giidi ei Taj Mahalis ega Amer Fortis – nad ei räägi midagi, mida sa internetist lugeda ei saa. Mulle Jaipur väga meeldis, jõudsin sinna õhtul kui päike hakkas loojuma. See, kuidas need punasest liivakivist seinad valgust  peegeldasid oli väga ilus.

Mina võin veel soovitada Ruby India Tours, telefon +919694899034. Kasutab WhatsAppi.  Paneb just sellise reisi kokku nagu Sa soovid.Lihtsalt puhkuseks võib kaaluda ka Andamani saari:)

Mina liikusin Cap Malheureux - Grand Baie kandis.  Ma nii väga täpselt enam ei mäleta. Bussisõit oli küll odav ja lähemate asulate vahel ning ka pealinna sai tõesti edukalt bussiga sõita. Ja nagu juba mainitud, bussid olid puhtad ja korralikud, konditsioneeriga suisa. Tahan veel lisada, et Mauritius on suuresti prantsuskeelne maa ja kui mul Port Louises oli vaja teed küsida, siis vanemad inimesed ei rääkinud inglise keelt, aga koolilapsed rääkisid. Ja kõigis teenindusasutustes räägiti ka.  Kohanimesid nad hääldavad prantsuspäraselt, minul sai sellega päris palju nalja. See päevane ringreis autojuhiga oli vist 50-60 eurot. Sööke selle sees ei olnud.  Toidu hind sõltub, kus süüa. Mäletan, et Grand Baies oli mereandide restoran La Rougaille kui ma ei eksi, mida kohalikud soovitasid ja see oli kallis:  pearoog, magustoit ja vein 25€ ühele. Söönuks saab ka tänavatoidust ja odavamates restoranides sai õhtul eel- ja pearoa ning magustoidu 14-15 € eest. Aga see oli pea 3 aastat tagasi.

 

Olin Mauritiusel veebruaris 2015 ja peatusin Pereyberes. Võtsin terveks päevaks auto koos juhiga hotellist. Kuna reisin üksinda, tundus turvaline.  Väga tore autojuht oli, teadis palju kohalikust elu-olust. Nägin palju ja sain teada palju.  Küllap oli kallim kui tänavalt võttes, aga üksinda reisimine ongi tavaliselt kallim kui mitmekesi.