Kon

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
17 kommentaari

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Plaanime seltskonnaga minna Jaanuari lõpu poole Åre'sse. Praeguse seisuga mingisuguseid takistusi ei ole. Kuurort avatud ja inimesed sõidavad. Iseasi on koroonahirm - kes kardab, kes mitte. Ma usun, et  lõpuks on kodus istumise ja paanika külvamisega inimeste psüühikale tunduvalt suurem kahju tehtud.

Miks yldse Austraaliasse soita, et vaadata telekat, pool paeva magada ja kohvi juua. Vaevalt, et keegi autos ''elab'', pigem vajuti sinna lihtsalt magama. Enda ego on ainuke takistus. Ego teaduparast on rohkem haigus kui iseloomu omadus.

Uldsuse moraalijunger on uldse tore olla, Lamborghini ja maja Kreetal, vot see on alles elu.

Ise-enesest on vaga huvitav lugeda, kui inimesed kirjutavad ka sellest kuidas ''hakkama saadi''. Iga teine pajatab muudkui hostelist ja kohvist - seiklus missugune :)

Mis tahist kannab see kurikuulus Swedbank'i deebetkaart, sest minuarust on ainult võimalik AirAsias Mastercard/Visa 'ga makseid teostada.

16.10.2009 Easyjet Tallinn - London = 1280.- 17.10.2009 Airasia London - Kuala Lumpur = 6500.- (umbes) 18.10.2009 Airasia Kuala Lumpur - Perth = 1300.-

9080.- sain mina hinnaks.Ise valisin tapselt sama marsruudi samade firmade kaudu, aint lendan Septembris.Lennujaamamaksud ja muu sellise lisasin umbes (arvestasin sellega mis mulle juurde tuli).Valuuta umardasin alati korgemaks.

Ajavahed tulid ka umbes nii, et ei pea kuskil kaua passima. Raha ei taha sult.

Reisiburoodest saab vahest haid pakkumisi kampaania kaigus, aga see ongi koik.Kui ise sebida viitsid siis leiab alati midagi odavamalt.Lisaks mulle ei meeldi, et ma maksan 180 krooni selle-eest, et uks Anton kuskil oma programmi kirjutab Tallinn-Whatever ja vaatab mulle sobivama.Mingi kumme krooni ehk annaks... Mul lihtsalt on siuke ettekujutus asjast jaanud peale Egiptuses kaiku EstToursiga.

Seda ma räägingi, et 2 kuud tööd inimene ei otsi, kui 2 kuu jooksul tööd ei leia siis peab midagi viga olema.Andke andeks aga Eestiski leiab töö 2 kuuga ja usun, et ainuke asi mis sunniks inimest tööd otsima üle 2 kuu Austraalias - ego. Samas ei või iial teada, osad ´´linnalapsed´´ pole varem põllul käinudki - mine sa tea, pärast ei saa arbuusi korjamisega hakkamagi.

Natuke eluvõõras oled kui arvad, et Eestis on raha mõnusam koguda.Palju on neid noori Eestis kes reaalselt saavad nii tasuva töö, et kõige muu kõrval Austraaliasse raha kõrvale panna.Austraaliasse reisima lähed siis ikka mitmeks kuuks, pole mingi nädalane Egiptuse reis, ega ju.Palju on neid noori, kes tulevad Tallinna tööle ja üürivad korterit, kulutavad raha küttele ja kõigele muule mis sul igapäevaelus vaja läheb.Nüüd vaata palju on neid inimesi kes Eestist läinud ja seal mitu kuud ringi reisinud oma rahade peal - sellepärast sa konflikti lähedki.On tore öelda, et mõnusam, eks ta olegi kuid reaalsusest on asi kaugel.

Suurem enamus ei lähegi põllule ´´orjama´´, paljud lähevad põllule ainult sellepärast, et teise aasta viisa saada - ja kui tuleb orjata, no eks siis tuleb orjata.Ainuke takistus on su ego.Üleüldse, kes teeb WHV ja mõtleb rahamägedest - peab pettuma.

Tean inimesi kes on jala maha pannud Austraalia pinnale 500$ taskus, said hakkama, st. siiamaani pesitsevad seal :)

Koik on ikkagi inimeses endas kinni, moni kaib M.Donaldsis lounat ja ohtust soomas, teine jallegi saab riisi peal elatud.

Ma arvan, et see summa on rohkem kui piisav.Samas ei tea mis tood te seal soovite tegema hakata, paljud lahevad sinna ja votavad esimese ettejuhtuva otsa.

Vahemalt 2 kuud tood otsida (jallegi oleneb missugust), no sel juhul on inimest onn maha jatnud voi ta pole lihtsalt piisavalt padev.

Mina lahen sinna maksimaalselt 1500 AUD taskus, varuplaan on WWOOF'ing.

Ma printisin kõikide piletite kinnitused välja, viisa tšeki ja viisa kinnituse. Kõik kinnitused mis tulid mailile sai välja prinditud - on mõttet või ei - ei oska öelda.Kuid pigem raiskan natuke tinti ja paberit, kindlam tunne.

Lennupiletid ja viisa on seotud sinu isikutunnistusega (pass), seega vaevalt nad küsivad neid (pole olnud veel situatsiooni kus ma oleks pidanud neid näitama).Samas pole ma varem AirAisiaga lennanud - seega ´´igaksjuhuks´´.

Pole eriti suur vaev 10x A4 paberit kogu selle mandi peale välja printida, kes ütleb:´´pole mõttet´´ - ei tekita absoluutselt mingit ´´kindlus tunnet´´. Tahad rahuliku südamega reisida siis prindi välja, pärast saad sinna midagi joonistada vms :P

Mis plaanid teil peale Perthi maandumist on? Ise kavatsen kuskil nädala ehk linnas viibida ja sealt edasi Carnarvonis farmis tööd saada. Vaatab ehk saab kusagil lähemal aga ei usu hästi. Oma 88 päeva viisa tarbeks täis rygada ja rahavarusid suurendada, edasi sealt arvatavasti Melbourne.

Igastahes ei leidnud ma privaatsõnumi saatmiseks yhtegi ''nuppu'':

mashupsounds@hotmail.com . . . 6, 8, 2 = Õ, Ä, Ö, Ü! Trip.ee

21 Sept 05:25 Saabun Perthi. Esialgu kuskile Hostelisse kuniks saab paberid jms korda. Sealt edasi vaatab farmitood.

Ise valisin omale sept. 18-21 (Tallinn-London-Kuala Lumpur-Perth(Melbourne ja Brisbane sama hinnaklass)).Yks ots, k6ik piletid, tuli kokku ~6000.-.

Tallinn - London lennuks valisin www.easyjet.com London - KL , KL - Perth lennuks sai valitud www.airasia.com

18 sept londonis, 19 sept london - KL, 21 sept lendab siis Perthi. ca. 30 tundi pean Kuala Lumpuris aega surnuks l66ma.

Kasutasin avaposti juhendina.

(Vabandan ette, mul on inglisekeelse ''maping'uga'' klaviatuur) Tuli reisipisik sisse ja taotlesin viisa Austraaliasse.Sain selle k2tte, eVisitor (turisti viisa), aasta ajase kehtivuse ning max. aeg korraga riigis viibida 3 kuud. Nyyd uurisin ja taotlen hoopis WHM. Tekkis pisike mure, sest viisa kirjelduses seisab selline tekst (WHM): ''However, if you hold a Working Holiday visa and are granted a Tourist (subclass 676) visa, the grant of the Tourist visa will cause the Working Holiday visa to cease, and you would not be entitled to a refund of the Working Holiday visa application charge.''

Seal kirjas muidugi, vastupidi.Aga ise pole kindel, saadsin meili eVisitoriga tegelevale osakonnale, vastuseks tuli plank.Enda kysimusele ma siiski vastust ei saanud.

Kuidas sellega siis on, kui mul on turisti viisa hetkel reaalselt olemas, aga ma tahan saada WHM viisat aastaks - kas ma pean k6igepealt eVisitori viisast loobuma?

Suured tänud.

Siiamaani tõesti soodne pakkumine, arvatavasti odavamat ei tule, seega teen bronni ära. Kuupäevaks sai valitud 06-11.11.08