trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Olen Abednegoga nõus, paaditripp Battambangist Siem Riepi oli päris ok, pealegi sai hulgaliselt näha ujuvkülasid ja elu vee ääres ilma eelpool mainitud 25USD maksmata. Ainus oht, et madala veetasemega ei pruugi "laevad" seda marsruuti sõita.

Mina liikusin vastupidist teekonda mööda Manilast alla ning see nägi välja nii: ööbussiga Manilast Legazpisse, sealt edasi bussiga Donsoli (vaalhaid), sealt (Pilarist) praamiga Masbatele, sealt praamiga Siquijorile ning sealt lõpuks praamiga Cebule. Aga variante on muidugi palju teisigi, kuidas liikuda. Kõik sõltub sellest, palju aega on. Praamid on väga aeglased ning selle jaoks kulub palju aega. Negrost võid proovida, kohalikud igatahes soovitasid. Ma jäin pikemalt paigale Siquijorile, kuna seal oli lahe ning seetõttu Negrosele ja Boholile ei jõudnudki. Igatahes tundub 14 päeva piisav aeg olema, et see liikumine koos mõnusate puhkepausidega läbi teha. (kui juba ühe ööga jõuad Manilast bussiga Legazpisse, kust on Pilari vaid 1 tunni tee). Boracay kohta on hästi kirjutatud raamatus Minu Filipiinid. Mina igatahes jätaksin (jätsin) selle koha vahele.

1966, igaks juhuks mainin, et ära selle vaalhaidega koos ujumise suhtes ootusi väga üles küta, minul näiteks ei õnnestunudki neid näha, kuigi ilm olevat tol päeval soodne olnud. Ehk on sul õnne rohkem. Mina eelistaksin pikemalt Cebul peatumise asemel mõnda sama piirkonna väiksemat saart.

Ikka ei saa aru, miks sa seal Mui Ne's nii kaua olla tahad? Nagu keegi tabavalt ühes teises postituses märkis, on tegu räpase vene külaga. Ühest päevast, et düünid jms ära näha, piisab täiesti. Mina läheksin nendel päevadel, mis Mui Ne'st üle jäävad, näiteks kasvõi Mekongi delta tripile.

Ühinen eelkõnelejatega- Nha Trangi võid vabalt välja jätta, see on liiga suur ja ülerahvastatud, üldsegi mitte chill koht rannapuhkuseks. Parem tee 1-2 päevane tripp Da Lat'i, kuhu saad näiteks Nha Trangist bussiga. Mui Ne's 3 päeva kohal olla on samuti liiga palju, 1, max 2 päevast piisab. Ho Chi Minhis on 2 päeva küllalt, rohkem lihtsalt ei jaksa. Ka mina valiksin pigem Hoi An'i ja hoiaksin selle arvelt pigem Nha Trangi ja Mui Ne pealt aega kokku. Ainus asi, et Hoi An on Lõuna-Vietnamist natuke kaugemal (Nha Trangist üle 500km põhja poole). Aga kindlasti on see linn külastamist väärt. Niisiis, kas Ho Chi Minh-DaLat-HoiAn-Phu Quoc või siis Ho Chi Minh-Mui Ne-DaLat ning ole Phu Quocil pikemalt.

Ka mina keskenduksin eelkõige Birmale, aga kui on 2 riiki plaani võetud, siis katsuge Birma jaoks võimalikult palju aega jätta. Vastab tõele, et transport on seal väga aeglane ja vahemaad pikad. Kus vähegi võimalik, katsuge sõita ööbussidega, kuigi neid eriti palju pole. Või kui rahakott kannatab, kasutage siselende. Yangoni jaoks ühest, max kahest päevast piisab. Kui Shwedagon paya (must see, millel on ka oma seos Eestiga) ära vaatate, siis sellest laias laastus piisab, sest uskuge, Birmas on palju lahedamaid kohti kui Yangon. Kindlasti võtke kavva Bagan (kulub vähemalt 2 päeva) ja Mandalay koos selle ümbruses olevate Amarapura, Sagaing, Mingun, Inwa ja U-Bein sillaga. Kui aega jääb, tehke ka matk Kalaw ümbruses, valida saab 1-3 päevaste trippide vahel, sõltuvalt sellest, kuidas aega ja võimalusi on. 3-päevane matk viis Kalaw'st Inle järveni ja oli väga lahe. Inle järve ümbrust eraldi ei soovita, sest on liiga touristic ja kallim kui ülejäänud Birma. Järv ja selle ümbrus on küll ilusad, kuid kui olete ujuvkülasid varem näinud, võib selle vahele jätta. Samati jätaksin vahele Golden Rocki, ei jätnud mingisugust erilist muljet. Kui ülevalpool kirjeldatu läbi teete, siis ilmselt väga muuks aega ei jää, aga samas olete ka palju näinud. Kui soovite rannapuhkust, sõitke Yangonist bussiga läänerannikule. Seal on suhteliselt lähestikku kaks peamist kuurortit- Chaung Tha ja Ngwesaung. Viimane on tõeline turistikas-kallim, luksuslikum ning rahvarohkem kui esimene. Või siis tehke paaditrippe Irrawaddy deltas.

Kuna 10 päeva on Birma jaoks tõesti vähe, siis ma kaugemal asuvatest huvitavatest kohtadest nagu näiteks Hsipaw ja Mrauk U hetkel ei hakkagi kirjutama.

Kui tekkis täiendavaid küsimusi, küsige julgesti.

Naine hakkas ka siin reisimuljeid rääkima:) Tema on ka Viru Reisidega korduvalt sõitnud- 2 korda Pariisi, Itaaliasse, Saksamaale, Beneluxi maadesse jne. Muljed on vastakad, kuigi midagi väga halba ta selle firma kohta öelda ei saa, vaid tuletab meelde, et sellise hinnaga reiside puhul (Viru Reiside poolt pakutav on ju üldjuhul suht odav) ei saagi teab mis luksust oodata. Hotellid Poolas olid tõesti räpased ja pesemisvõimalused olematud, aga Tšehhis seevastu väga head, head Itaalias, Saksamaal ja Prantsusmaal. Buss läks katki vaid ühel korral, sedagi Eestis, koju tagasi jõudes. Itaalia reisil oli giid täiesti lammas, luges teksti paberilt maha. Ja ülbe ka. Resümee: ei midagi väga hullu, aga ega ei soovita ka. Aga kinnitab temagi, et on inimesi, kes on väga rahul nendega.

Jah, täiesti võimalik. Viru Reisidega käibki üldjuhul selline halb kuulsus kaasas. Kuigi tean ühte tuttavat, kes nendega mingi 6-7 korda reisinud ning tuleval suvel läheb jälle. Ning iga kord kiidab taevani. Endal Viru Reisidega kogemused puuduvad, ma pole ka kõige suurem bussireiside pooldaja.