IvyWalker

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
35 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Igatahes soovitan pulmade korraldamiseks kasutada kohapealse pulmakorraldaja teenuseid - mitte hotelli omi! Pead küll korraldamise eest ekstra maksma, kuid nõuanded ja tema abil tulenevad soodustused teevad lõppkokkuvõttes korralduse ikkagi odavamaks. Lisaks saad kasutada teenuseid väljaspool hotelle kuna hotell pakub neid üsna piiratult.

Kusjuures need rotid ja hiired pole sugugi kunstiline liialdus, vaid tõepoolest kubises (!) seal neist. Oleksime hea meelega neid ka filminud, kuid tõesti, meie viletsa kaamera jaoks oli seal liiga hämar. Seiklevaid rotte kohtasime ka Varanasi rongijaama ooteruumis, kus kanadalannad selle peale kiljuma pistsid. Kui saaksin oma mälupildi kuidagi tõestuseks esitada, siis teeksin seda hea meelega ja valedetektori all võin ka sama vanduda :) Aga rohkem me närilisi mitte kuskil mujal ei kohanudki.

Üllataval kombel põlevad India rongijaamas ka kell 23 öösel tuled, mistõttu 1 m kaugusele nägemiseks pole just ülieriliselt teravat silmanägemist tarvis. Meie küll ahve, koeri ja kitsi rongijaamas ei kohanud, küll aga ei kahtle selles, et sm tsoi neid näha võis. Nagu öeldakse, siis ilu on vaataja silmades ja kindlasti kirjeldaksid mu kaks reisikaaslast sama reisi täiesti teistmoodi, rääkimata sellest, et tsoi või keegi viieski oma reisist hoopis teise loo kirjutaks. Tundmuste üle pole mõtet vaielda.

Mõned kasulikud stampväljendid, millest endal oli hirmus palju kasu Indias. Kes tahab võib julgelt täiendada-parandada. Kirjutan nii nagu eestlane hääldab. Kuigi iga paarisaja kilomeetri tagant võib üks asi juba natuke teise hääldusega olla (nagu nt sõna ei, mis ühes kohas oli neh, teises kohas nahii).

Namaste - tere, head aega aap ke se ho - kuidas läheb thik he - hästi shukria (öeldakse muslimitele), thanneval/thannevad (hindudele) - aitäh kõige olulisem väljend tüütajatest lahti saamiseks: nahii dzajee - pole vaja/ ei taha (mõjub päris hästi) nahiia mengee - ei tule (kui kutsutakse kuhugi poodikestesse oma kaupa uurima) dza / dzao - kao hadza - tule siia mera nam (nimi) he - minu nimi on ... neh/ nahi - ei karpija - palun samõdzme nahijaja - ma ei saa aru mehenga he - liiga kallis sastaa-karuu - anna hinnast alla

Mina soovitaks ka liigelda pigem taksode ja bussidega. Kuigi bussid on ikka parajad saanid ja juhid täiesti kreisid (vahetavad käiku kui pöörded 5000 kandis), pidurdavad ka nagu igas peatuses hüppaks kits teele. Takso ka pigem tellida hotellist, sest lennujaamas on neil kõigil päris kirved hinnad. Taksojuhiga on täitsa mõttekas ringi tiirutada. Ta viib küll tüüpilistesse turismikohtadesse, aga need okeikad. Endine vulkaanikraater, kosed, seitsme (või viie või üheksa) liiva maa jne. Kahjuks ei mäleta, kui palju meil see päevane tiirutamine maksis.... Äkki 30 euri. Hommikul 9st õhtul mingi 17ni. Fakt on see, et igal pool üritatakse nahk üle kõrvade tõmmata. Kui tullakse pärleid pakkuma, siis antakse pehme korall kätte, et näe proovi - ei jäta kriipsu peale. Kui hakkad kõvema kivi järele haarama, siis saad noomida :-D Ostsime sealt siiski paari sotiga (EEK) pärlikee kodustele, mis oli oma meetri jagu pikk ja kaalus päris palju. Et päris plastmassist polnud, aga kindlasti mitte väärispärl :) Pärlid ikka tavalisel nööril ja suva kinnitus.. Kui tahad mingit tõelist värki, siis mine pealinna ehk joppab. Pealinn ka ainus koht, mis on rohkem tsiviliseeritud (või kui ainult 5* hotelli piirkonda jääda).

Me maksime hotelli eest internetis, aga siis tekkisid jamad ehk siis murridega ei saanud maksta. Maksime siis naeltega ja kusjuures hoidsime kursivahega kokku päris kõva summa. Nael tundub neil tugevam olevat - vähemalt suvel oli seda.

Paluks võimalikult kiiresti veel üht infot, arvestades, et homme öösel Ryanairiga lend - osad räägivad, et teed online-check-in'i ja siis läheb prinditud paberiga ikka check-ini passima (meil registreeritavat pagasit pole), teised, et selle prinditud paberiga lähed kohe turvakontrolli - kumb siis õige on??

Tänades!

Teistele reisijatele teadmiseks: Péreybère Hotel & Apartments - ei soovita. Asukoht on küll super - rannast üle tee, keset restoranide tänavat jne. Aga hotell ise on suht viletsake, kubiseb elajatest, koristada ei viitsita jne. Üheks ööks ehk kõlbab, aga pikemalt mitte. Kuna ise olen elajatekartlik, siis üks sisalik hoidis mind päris mitu ööd üleval :-D

Meie kusjuures seda kuritegevust eriti ei tunnetanud, vaesust küll... Eks me naersime küll, et kõrgete kiviseinte äärte peale olid liimitud katkised pudelipõhjad ja killud. Ju siis oli see puudu, mis teil just vaja oli :P Öösel liikusime ka suhteliselt vabalt ringi. Mingi gäng mängis öösel prügikasti peal kaarte ja mees tahtis siis neist pilti teha. Keelitasin küll, et kahtlane värk ja ära parem torgi, aga ikka küsis. Mehed naersid sõbralikult ja isegi poseerisid, et paremini pildile jääda. Küll aga tekkis mul endal kahtlus, kui olime mingis prantsuse restos ja siis omanik sebis ringi, väiksed tüdrukutirtsud niisama ema sabas mängimas. Mingil hetkel tuli must mees ja hakkas ühe tüdrukuga suhtlema. Ma ei pööranud sellele tähelepanu enam, aga kui lahkusime restost, siis oli juba pisipiiga mehe auto juures ja mees viipas umbes, et lähme sõitma, aga tüdruk raputas häbelikult pead. Siis oli küll tahtmine minna hooletu resto omaniku juurde ja öelda, et õu - näed ka, kus su väike tütar on või? Aga mees ütles, et pole midagi, et küllap on tuttav. Mul siiamaani kusjuures see lugu painab.

Kui veel majutusröövidest rääkida, siis veetsime osad ööd väga fänsis hotellis, mis oli keset suhkruroopõlde ja sellises laguniis, et ega võõrastel sinna asja polnud. Seal küll ei tekkinud mõtetki, et äkki pannakse midagi pihta.

On siis mingi konkreetne periood septembris, kus allahindlused toimivad või on see terve kuu? Ja kas kõikide kettide puhul või kuidas? Vabandan rumalaid küsimusi juba ette ära :)

See oleneb riigi ja ametiasutuse soovidest, kas nad tahavad dokumente mitu kuud varem või kohapeal. Pead seda ise uurima. Kui raha on niivõrd tähtis, siis ma soovitan veel viimast korda, et registreerige enne lennukile asumist siin Eestis ja tehke tseremoonia kõige tõotuste vahetamise ja ms seal. Seda sama tegime ka meie! Sest see dokumentide tõlkimine ja apostillimine läheb julgelt üle 2000 krooni. Kohapealset hinnaskaalat võivad öelda vaid kohalikud, kes jagavad sealsetest pulmadest. Väga raske on niimoodi öelda. Kui saad hea pulmakorraldaja, kes pole seotud hotelliga, siis võib ka temalt infi saada.

kui veel huvi, siis: http://www.trip.ee/node/44892 Kõik oleneb eelarvest. Registreerida on küll mõttekas Eestis, sest dokumentidega jamamine läheb veel omakorda paar tuhhi. Ja kui otsida google'ist, siis on lihtsad märksõnad: destination wedding, weddings in Crete vms.

Mina leidsin google'ist kohe vaste: http://www.marrythailand.com/ Kui ringi vaadata, siis neid planeerijaid kohapeal leidub küll. Hotelli abiga mina abielluda ei soovitaks, sest hotell määrab hinnad raudselt kõrgemad. Mina sain tänu pulmakorraldajale ikka üsna palju asju soodsamalt. Aga muidugi oleneb, kas Sa ka Taist niivõrd toredat korraldajat leiad :)

Mis selle tseremoonia hinna sisse siis käib? Mina sain muusikud, transpordi, lukshotellis ööbimise, paaripanija, pulmaorgunnija, lilled-kaunistused jnene alla 20 000.. riik oli muidugi teine, aga hinnatase võrreldes Taiga ikkagi kõrgem..

see veel on, et Eestis peab ka registreerima? Eestis on vaja võtta abiellumist lubavad tõendid, need tõlkima, olenevalt riigi soovidest ka tõlke apostillima. Seal saad abielutõendi, mille tood Eestisse, tõlgid ära ja apostillid tõlke ära ning viid perekonnaseisuametisse ja kogu see jamamine on paar tuhhi.

Saatsin lisainfi. Teistele teadmiseks, siis see päev ja ööbimine lukshotellis 3 ööd läks alla 20 000 krooni - üllatus jah!

Mauritiusele jõudsime me 21. mai ja lahkusime 1. juunil. Kõige parem trip kogu asja juures oli Pereybere'ist alganud delfiinivaatlus. Hommikul kell 7 kogunesime randa, sõime saiakesi, jõime kohvi. Siis läksime päris korraliku kaatriga sõidule. Esimeses peatuses sattusime lihtsalt delfiine nillima. Sinna ujuma ei lastud kuna oli liiga sügav ja võis haisid olla. Aga päris põnev oli neid niisamagi jälgida. Järgmises punktis sai nendega ujuma ka minna. Aga nende mõistes ujumine ei tähenda seda, mida oled filmides näinud, et haarad uimest ja siis ujud. Delfiinid on ikka nö. metsikus looduses ja ujumine on see, kui samas vees neid lähedalt silmad. Meil kapten hüppas ka vette ja siis vedas mind enda järel ning andis märku, kui nad vees meie alt läbi ujusid. Järgmine punkt oli snorgeldamine super ilusas laguunis. Kusjuures teepeal sai veel igasugu jooke ja kohalikku rummikokteili! Laguunis oli just low tide ehk siis päris kaugel rannast oli rinnuni vesi ja kristallselges vees sai kalu, karpe jms jälgida. Siis loivasime randa, kuhu kutid panid üles grilli ja toiduplatsi. Sai kana, kala, sardelle, riisi, rummi ja suhkruga grillitud banaane jms. Lebotasime seal suts ja tagasiteel snorgeldasime veel ühes kaladerohkes kohas. Siis põrutasime tagasi ja oli juba kell 5 õhtul. Kogu värk läks maksma 2000 murri, mis kogu päeva sisustamist, söömist ja kogemusi arvestades oli ikka väga odav hind. Kui Pereybere'i rannale satute, siis on seal punase mütsi ja kuldkettidega must vanamees, meenutab mingit mafiossi (ei tekita eriti usaldust), kes neid delfiinitrippe vahendab. Võib öelda ka, et eestlased soovitasid tulla - seal neid eriti ei liigu, vähemalt meie peale tehti küll suuri silmi.

Aga meie pulm oli juba lausa.... täpselt 2 nädalat ja 1 päev tagasi :) Aga seal hotellis pidi iga kuu paar pulma toimuma nii, et paar nädalat seal olles ühele ilusale pulmale otsa sattuda. Meie õhtustasime rannas küll ja oli õnn saare ainsa harfisti saatel õhtusööki nautida :) Täitsa tore oleks olnud teisi eestlaseid kohata.

Pikema ja põhjaliku avaliku jutu jaoks läheb mul sellisel juhul natuke kauem aega. Hetkel üritan siin veel järje peale saada - reis ja pidu alles seljataga :)

Võin nüüd infi anda, kui huvi sealse abiellumise kohta :)

Ma nüüd ka leidsin, aga EP lehelt otsisin ctrl+f'iga ja ei leidnud midagi, Tavidi leht ei avanenud üldse ja siis puhvrist vaatasin, et murre üldse pole. Aga no siis peab ruttu ära vahetama kuniks kurss veel madal on.

Ei saa aru, mis värk on. Ei leia kuskilt enam MURide kurssi. Varem ikka vaatasin EP ja Tavidi lehelt, aga nüüd on täiesti ära kadunud. Mis enam ei vahetatagi MURre või on eestlased pangad tühjaks ostnud suures reisimistuhinas?