trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Sõltub loomulikult mis firmaga ja mis klassis, aga kui piirmäär on 20, nagu üldiselt, siis pead maksma küll. Ise maksin sarnases situatsioonis u. 2000 Kr. Vähemalt sama summaga tuleks sinulgi arvestada(näit. KLM küsib Bangkoki lennult 12 EUR/kg). Kui saad, ürita raskemad esemed käsipagasina lennukisse kaasa võtta.

...heade soovituste eest aga siinsed variandid vaatasin ma enne postitamist juba üle. Mul on olemas nii EMT sim, kui ka leping ja samuti seade kuhu see kaart sisse käib. Küsimus on siiski selles, et kas on mõtet maksta seda 59 krooni megabaidi eest + roamingutasu, kui äkki kohapealt odavamalt saab.

Kuigi MonaLisa ees oli fotograafidest tõeline tropp moodustunud, ei näinud küll kedagi statiiviga pilti tegemas

Mõni aeg tagasi sai nii, et võtsid ühendust mingi Vietnami kohaliku reisibürooga ja sul oldi lennujaamas kutsega vastas, mile põhjal sai kohapealt viisa. Siin kusagil peaks olema ka paar aastat vanad kommid eestlastelt kes Vietnamis elasid ja töötasid.

Totter käitumine loomulikult. Praegu leiab iga inimene ise mõningase vaeva järel kah konkurendi üles. Parem juba ise soovitada - hoiad kliendil aega ja vaeva kokku ning on tulevikus ikka mingi variant, et ta ka sinu juurde tagasi tuleb. Aga praegusel ajal pole ka midagi tahta, klienditeenindus ei ela just oma kuldaega. Kui sa ikka midagi ostma minnes pead müügiinimesele suisa survet avaldama, et ta sulle üleüldse midagi müüks, on asjad vähe valesti. Nõuandmisest ei räägi ma üldse - see on täiesti omaette teema ja ei kuulu sellesse foorumisse.

Mis mind siin aga marru ajab on igasuguste anonüümsete tarkpeade kommentaarid teemaalgataja suhtes. Esmalt tuleks ikka ise peeglisse vaadata, enne kui teistele silte lähed külge kleepima. Kui teil midagi targemat pole öelda, kui teist inimest halvustada, pidage parem oma nokk kinni või pritsige tatti delfis edasi. Teie koht on seal. See siin on täiskasvanutele mõeldud.

Royal Fromentin oli selle hotelli nimi. http://www.hotelroyalfromentin.com/ Samas polnud ta ka midagi erilist, et sinna tagasi tahta - hind oli kirves(Rägbi MM + rõivamess) ja hotell ise väga tagasihoidlik. Aga ta vastas meie põhikriteeriumitele, s.t. oli puhas ja vaikne - tõsi küll, seinad/uksed kostsid kohutavalt läbi aga meil olid vaiksed naabrid.:) Tee peal hotellst Lafayette kaubamaja poole on ühe nurga peal üks väike restoran nimega "Bistro des deux Theatres", mida kõigile soojalt soovitan. Seal saime ka oma reisi parima õhtusöögi. Kõik oli nii hea(viinamäeteod!! mmm), et jätsin isegi tsheki alles ja nüüd saan täpseid kontaktandmeid jagada :) 18 Rue Blanche, tel 0145264143. Telefon on selleks, et helistada:), sest kl.7, kui restoran avati ja kui meie sinna jõudsime oli alles ainult üks vaba 2in. laud ja nii pidavat olema pea alati. Head reisi ja head isu!

Ma olen võibolla veidi jonnakas :) aga kui vähegi võimalik, soovitaks jala liikuda. Miks? Niimoodi lihtsalt näeb oluliseltlt rohkem kui metrooga. Metrooga sõidad ainult ühe vaatamisväärsuse juurest teiseni ja vahepeal vahid pimedust või mõne neegri kukalt. Ma sõitsin esimesed korrad ka metrooga aga tõelise kaifi Pariisist sain alles nüüd, jala liikudes. Pariis ei ole ainult Notre Dame, Eiffeli torn ja triumfikaar, on väga palju ilusaid kohti ka väljaspool reisiraamatus kirjeldatud raame ja metrooga liikudes neid lihtsalt ei näe. Võibolla on see veidi banaalne, kuid Pariisil on oma, eriline aura, mis eristab teda paljudest teistest linnadest ja kui sa pole tema tänavatel mõned päevad hulkunud, sa seda lihtsalt ei tunneta. Ja kui tee peal väsid, võid alati sisse põigata mõnda kohvikusse ja kosutada end klaasikese veini või pernod`ga ja vahtida lihtsalt mõõdakulgevaid inimesi. Seda varianti kasutasime ka meie korduvalt :) Aga jah, vahemaad pole seal muidugi väikesed, nii et õhtuks peate arvestama vähemalt ümmarguste jalataldadega.

Vabandust, loomulikult Villa Borghese. :) Mis puutub aga Vatikani muuseumisse, siis jätsime me ise peale 2 tundi sabasseismist, olles ära seisnud umbes pool sabast, selle asja seekord katki, kuna päikesepiste tundus väga lähedal olevat. Hiljem selgus , et oligi - õhtu möödus hotellis voodis :)

Niipalju sooviks veel eelkõnelejatele lisada, et olime Roomas 4 päeva ja seda oli meile täiesti piisavalt - rohkem polekski osanud seal midagi teha. Kui näiteks Pariisis on tore ka niisama sihitult mööda linna kolada, siis Roomas sellist tahtmist eriti ei tekkinud. Vaatasime üle kohustuslikud vaatamisväärsused, kuulasime ära paavsti pühapäevase jutluse ja tulime tulema. Minu soovitus oleks broneerida algul näiteks 4-ks päevaks ja hiljem vaadata, kas soovite seal rohkem aega veeta või mitte. Samas kui peate lugu heast toidust, veinist ja on ka natuke kunstihuvi, soovitaks kindlasti käia Firenzes, Sienas, kuulsates veinipiirkondades Chianti classico, Montepucliano, Montalcino. Samuti Assisi(palju turiste) ja Gubbio(turiste peaaegu polnud) on toredad. Kuna kõik need kohad, v.a. Firenze ja Siena, on väga väikesed ja teineteisest kaunis kaugel, oleks nende külastamiseks parim variant rendiauto. Roomast veel niipalju, et suurematesse kunstimuuseumitesse(Villa Medici) on tõenäoliselt(suvel kindlasti) vaja piletid paar päeva ette broneerida, seda sai teha hotellist. Sama kehtib ka Uffizi galerii kohta Firenzes. Vatikani muuseumisse pääsemiseks oleks aga ilmselt kõige õigem osta kohaliku reisibüroo spetsiaalne pakett, mida samuti müüakse hotellis - suvel oli seal u. 2 km järjekord(u. 3 tundi ootamist), ja kuna ilm oli eriti kuum ja päike paistis lagipähe, käis kiirabi pidevalt edasi tagasi. Grupid aga saavad sisse eelisjärjekorras. Talvel võib olukord olla küll mõnevõrra parem, kes on käinud, võiks kommenteerida.

Esimesel korral vast jah kusagile Opera ja Ladina kvartali vahele. Samas arvesta, et Ladina kvartal on kõige enam turiste täis pakitud ja söögikohad on seal kah vastavad - st. enamuses mitte midagi head. Tuleb ka arvestada, et kesklinna hotellid võivad olla väga kallid ja toad ON väikesed. Ise olime viimati väikeses hotellis Moulin Rougest ümber nurga ;), st. Clichy bulvar oma sex shoppide ja muu sellisega oli sealsamas aga nad ei seganud meie elu vähimalgi määral. Metrood ei kasutanud seekord kordagi, käisime sealt jala terve Pariisi kesklinna läbi - Notre Dame ja Des Invalidesst kuni Eiffeli tornini - oligi hea kui sai pärast õhtusööki mõni km jalutada. Seega, ka Montmartre hotell pole sugugi paha mõte. Hotelli valikul on, nagu siin juba eespool öeldud, abiks Tripadvisor, kuid broneerimisel olen kasutanud kas Venere või HRS-i - viimati oli soodsam Venere. Ah jaa, eesti keeles on täiesti olemas ka Pariisi reisijuht - viimati oli müügil viru keskuse raamatupoes

Nüüd ma võin sinust isegi aru saada. Patong on kaunis jube koht)) Aga kui midagi näha tahad, pead ka enne nn.tavalist puhkust kodutööd tegema. Niisama ei saa siin maailmas mitte midagi ja kui sa arvad, et tarvitseb ainult kohale minna, ja ennäe, siin ta ongi, see elamus, siis pead sa tõenäoliselt veel mitte üks kord pettuma((

Kuigi maailmas polegi vist sellist kohta, mis kõigile meeldiks on ühe Phuketi reisi põhjal Tai üle otsustamine sama, mis Eesti üle otsustamine külastades ainult Stockmanni kaubamaja hulle päevi. Ka minu jaoks oli näiteks esimene päev Bangkokis tõeline shokk - polnud ma ju enne seda Aasias käinud - mõne päeva jooksul võid sa näha kogu ELU. Sünnist surmani. Ja ei oskagi öelda, mis hetkest alates ma juba kõrvuni sisse võetud olin. Ma arvan, et sa võiksid/peaksid proovima korra veel, iseseisvalt. Mitte piirduma ainult teatud/tuntud randadega. Ja käima peale lõuna ära ka põhjas. Seal pole nii palav, rahvas on samuti tore ja looduski väga ilus. See oleks hea vaheldus rannaelule. Mehhikot ei kommentaari )). Minule istub Aasia kultuur tunduvalt paremini. Aga eks ilu ole vaataja silmades)).

Nojah, ma saan aru kui inimene jättis ajapuudusel õigekirja kontrollimata, ülaltoodud vigasid annaks ka sellega seletada. Kuid ma ei saa aru, kui lennutatakse välja mingi pikemat sorti kommentaar, milles ei leidu ühtegi kirjavahemärki. Isegi mitte punkti. Võiks arvata, et inimene on alg- ja põhikoolist sujuvalt üle hüpates otse arvuti taga maandunud. Ei tea, kas ülaltoodud näide peaks ka kuuluma selle eesti keele alla, mida "keelevasika" sõnul kujundab rahvas? Loomulikult välja arvatud tüütu seltskond vanamehi ja vanamutte, kes mingil arusaamatul põhjusel komasid ja punkte taga nutavad. Kurimoorile aga 10 punkti teemapüstituse eest! Kommenteerijale nimega "23 november" üks küsimus: Miks peaks rohkem jututubades liikuma?