trip-krainetrip-ukraine-dark

maare

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
7 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas eelmisest postitusest võiks välja lugeda, et praegusel ajal ei olegi võimalik Tiibetisse sisenemise eriluba saada, kui ei ole tegemist turismigrupi, pakettreisi või vähemalt mingil määral organiseeritud reisiga mingi turismibüroo poolt? Hiina saatkonna lehelt ma päris sellist viidet ei leidnud - küll aga Estraveli sügisel uuendatud viisainfo ütleb, et loa saab vaid kohaliku Turismivalitsuse küllakutse alusel ning ainult turismigruppidele alates 5 inimesest.

Kas keegi on külastanud Tiibetit hiljem kui septembri lõpp 2011? Hästi suur aitäh ette, kui saaksin täpsemat infot eriloa kohta. Planeerime minekut ja eelistuseks oleks reisida kahekesi, ilma pakketreisita ning ühistransporti või renditud autoga (juhiga või ilma). Kas selline variant on üldse tänasel päeval võimalik?

Plaanis on reis Indiasse, reisi kestel tahaks vahepeal põigata ka Nepali. Taotleme parasjagu mitmekordse sisenemisega turistiviisat kuid kuna kahe India külastuse vahele jääb vähem kui kaks kuud, siis peame lisaks taotlema re-entry loa, mis lubaks väiksema vaheaja järel Indiasse siseneda (re-entry permit).

Loa taotlemise ankeedil on viidatud, et peaksime juurde lisama ka dokumente, mis kinnitavad taotluse põhjendusi. Paraku ei ole meil ette näidatada lennukipileteid vahepealse Indiast Nepali sõidu osas, sest planeerime reisida maad mööda ja ei ole päris kindlad ka kuupäevad, millal soovime Indiast välja ja pärast uuesti sisse rännata.

Kas kellelgi on kogemusi re-entry permit taotlemisel? Kas lennupiletite juurdelisamine on vältimatult vajalik või saab loa kätte ka ilma dokumente lisamata? Olen väga tänulik info eest.

2007 a jaanuaris, kui meie saabusime, ei olnud probleeme. Seal oli üks spetsiaalne putka selle jaoks- ühte luuki andsid raha ja teisest said passi koos viisaga kätte. Me küll olime seal kella kaheksa ajal õhtul, kuid siis küll näha ei olnud, et nad võiks sulgema hakata vms. Aga võib olla on mõistlik kuskilt lennujaamainfost üle küsida.

Vaata näiteks: http://albuvald.googlepages.com/kakerdajaraba

või siit: http://www.tourism.ee/ee/hike/193/ ja siit: http://matkad.elektriraudtee.ee/?5671

kaardi leiad siit: http://www.rmk.ee/files/p6hja_eesti.pdf

Viimati kui sealkandis käisin, siis mäletan, et rada oli kenasti viitadega tähistatud ka.