trip-krainetrip-ukraine-dark

peepmeez

Rändur, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

34 meeldimist
6 postitust
133 kommentaari

20 külastatud riiki, 10% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Fedex ja järgmisel tööpäeval kohal ükstapuha millises Euroopa linnas.

Märtsis on siiski jahe ja ujuma ei kipu isegi põhjamaalt pärit inimene.

Türgi poolel olen käinud ainult jala. Passid kaasas siis saab üle piiri. 

Liiklus oli seal imelik. Osad autod  vasaku ja teised parempoolse rooliga .

Küprose poolel on liiklus vastupidine kui meil .

Atheena lennujaamas on selline nali ,et kui läbi Rentalcars võtta auto ,siis võib sattuda mõni väiksem firma ,kellel pole üldse kontorit lennujaamas .

Niisiis otsiseme me ka lennujaamas mingit X rendifirmat.(ei mäleta täpselt)

Isegi infolett ei osanud öelda .Mõtlesime et tüng .

Lõpuks vaatame, et välisukse juures seisab mees suur silt kaelas ja meie nimi . Misasja.... ah.

Niisiis viidi meid lennujaamast autoga ära rendiplatsile ,mis oli kaugemal . Saime auto ja kõik OK.

Lennujaam vist tahab palju raha....

Rentisime ka sootsamast kohast Malaga l auto ...

Auto oli täielik romu ,kolises ja logises .

Lõpuks läks linnaliikluses mootor keema ja sülitas jahutusvedeliku välja . Jätsime teeäärde seisma ja läksime sööma .Tunnipärast oli auto jahtunud ja valasime pudeliga vee sisse  ja sõitsime edasi. Tagasiviies renti tahtsin nii mõndagi öelda ,aga kedagi polnud kohal .

Võti postkasti ja järgmisel kliendil rõõmu piisavalt.

Mõelge ka kus rendite .

Roheline kleebis ei ole mingi kiirteemaks ,vaid suurlinnade saaste ,kus sinu auto peab vastama euro saastenormile.

Ühe päevaga Zakopane sõitmine on idiootsus.

Poolas on odavaid ja häid hotelle piisavalt .Järgmisel päeval oled zombi ja mäe peale ei viitsi keegi minna....

Ärge vahtige neid Maps pakutavaid sõidutunde.

Euroopa poole liikudes on ummikuid ja kaotatud tunde tihti.

Arvestades nende läbitud riikide teekatete olukorda ,on siiski rehvipurunemised täiesti tavaline nähtus.

Kui oled märkinud ära autot broneerides lennu numbri,siis normaalsed rendifirmad ootavad ära sinu saabumise ,kui rendifirma nina alt kinni pannakse.Weeze on kõrvalises kohas ja täiesti tavaline ,et inimesed rendiautodega ära lähevad.

Alternatiiv on Küpros. Otselend 2. korda nädalas Tallinnast .

Itaalias on mega kallis bensiin kiirteedel.Kiirtee hind kujuneb umes 100  eur tuhande kohta.Kiirteed on head ja tasulised,aga söögikohad olematu toiduvalikuga meie jaoks .Kõik on vaid kõvad saiad ja tökat kohvi.Kõrvalteed on tasuta aga kehvad . Võsa kasvab nii et kraabib autot.Põõsa all prügi ,nii et muru ka ei paista .Ise on nad endaga rahul.

Täiesti arusaamatu ,kus kohast suudate sõita tasulisele kiirteele peale ,nii et väravast läbi ei lähe?Noo liiklus on Itaalias ikka nii sätitud ,et kuidagi ilma ei saa.Peab ikka väga-väga valesti liiklema ,et nii juhtuks.

Väikesed linnad nagu Pyrgos   on väga räpased .Prügikastide kõrval suured kuhjad prügi ,mis haiseb nädalaid seal .Tänavatel foori taga peatudes tulebad väiksed lapsed kerjama.Liikluskultuur selline ,et igaüks sõidab millega oskab .Perekond istub traktori kastis koorma otsas.Muru niitmisega  küll vaeva ei nähta ,tee äärtes kasvavad põõsad tee peale ,nii et kraabib auto külgi.Bensiinijaamades mingid omad seadused ,välismalastel ei lasta eriti kaardiga maksta...Sularaha maksab igalpool.Mina ei leidnud ka Sparti s midagi ilusat,sama on kasadmalinn Patra ,mis kubiseb pagulastest .Nimelt varem soovisid kõik pagulased saada Itaalia laeva peale.Sadam on nagu vangla aed ,suur kõrge okastraat ümber.Käisin ka pagulaste tippaastatel Kreekas ja näinud kuidas rünnati sadamat ,rekkatele roniti alla ja peale .Autod ei julgenud sadama juures seismagi jääda.Viimased aastad on rahulikuks muutunud siiski.

Tere ,ma olen käinud 6.korda seal tööasjus ja elanud nädalad kohal ka .KALAMATA -Turistide põhiline peatumispaik .Pikk pikk rannapromenaad ,palju söögikohti. Hotelle kõikjal Kesklinnas väga palju poode ja ka firmabrändidega.  Sadam - saabuvad kalalaevad ja müüvad värsket kala. Linn on siiski uus ,kuna maavärin tegi linna maatasa 1986 aastal,kus hävis enamus majad.Lennujaam ka olemas ,Stockholmi ja Kopenhageni käib otselend .Autoga reisides saab mega elamuse ,kui sõita mööda vanad maanteed 82 Kalamata-Sparti.Tee tõuseb kuni 2,4 km kõrgusele ja laskub jälle jõeorgu. Pimedas  ja  halva ilmaga ei soovita sõita.MESSINIA -piirkond on tuntud oliivide kasvatamise poolest.NAFPLIONLinna turismimagnet on vana loss mäe otsas .Seal ilus vanalinn ja sadam.Kogu turism tiirleb lossi ümber ,mis on tegelt suur kivikärakas... Palju pilusilmseid turiste.Seal lähedal on rannalinn TOLOHotellid on otse rannas ,nii et hüppa terassilt otse merre. Muidugi odavas hotellis olid ka prussakad..Väga ilus on rand ja paari km kauguse on väike saar  KARONISI ,kus on saarel vaid kirik.Tahad kirikusse minna ,võta paat .Väga põnev.ELAFONISOSVäike saar lõunatipus.Praam käib 3-4 korda päevas sinna ja pilet autole mõned eurod.See koht meeldis kõige enam .Lähed sinna nagu teise maailma .Rahulik ja vaikne .Kalasadam ja Kalarestoranid . Liivarand ja ilus loodus.Hotelle on ja väikseid poode. Meres ujuvad mega suured kilpkonnad.  Mega koht.Turismi poolest on veel tuntudKORINTOS - kanal kahe mere vahel LOUTRAKI- turistide linn rannapromenaadiga.Lähedal on klooster mäe otsas,peaaegu 2.km kõrgusel . Monastery Saint Patapios. Autoga saab ligidale ,lõpp tuleb minna treppidest .Navi ja maps viskas segast ,tegelt on sinna korralik autotee üles .Rääkida oskaks veelgi

Pole just kõige soojem Veebruari kuus .Sellepärast pakutaksegi sootsaid pileteid .Ilm on nagu meie suvi . Ujuda kuidagi kannatab ikkagi.Ise olen lennanud Riiast Ryanair ga läbi Londoni

Välisministeerium.reisitargalt.vm.ee

Nõustun eelmise jutuga .olen sõitnud korduvalt üle mere sealkandis .Mustlased kajutit ei osta ja magavad laeva koridorides kogu perega .Söögikohas olid kahvlid halvasti pestud ja makaronid harude vahel .Räige.Kõik käib sularahas ja ükskord taheti kajutist välja lausa visata ,kuna nendearvates oli mingi segadus rahvaarvuga laevas.Ei soovita üldiselt.

350 km kaugemal Bratislavas oli õhtul 25 sooja ja päike.Zakopane on nagu pommiauk.

Praegu on keskpäev ja 12 sooja ZakopanesNagu meil kodus Jaanipäeval.Tuul ja tibutab vihma .Õhtuks lubab lausvihma ja nii iga päev nädala lõpuni .Põgeneme Zakopanest nagu rotid uppuvalt laevalt...Võin kodus ka külmetada.Suundume edasi lõuna poole.

Minu lapsed tahavad vaid lõbustusparke. Olen hetkel  Zakopane lähedal ,aga mingit vaimustust ei ole .ilm on kole....

Euroopas on ummikuid igalpool .Sõitsin eelmine aasta Juulikuu reedel  Flensburgist -Magdeburgi 440 km terve päeva .Lõuna ajal sattusime Hamburgi juurde ja ummik  ja liiklus seisis .Kuskile maha keerata kõrvalteele ei saanud kuna tee autosid täis ja kuhugile liikuma ei pääse. Pole nendest Wace mingit kasu ,kui ummik on suur ,siis on ka kõrvalteed autosid täis. Kohalikud teavad tavaliselt kuhu suunduda ja ummistavad ka väiksemad teed.Loen pidevalt reisifoorumeid kus inimesed plaanivad täpselt minutitega kuhu jõuavad . Naerma ajab,ega saa Soomes ei ole .Alati tuleb võtta varu.

Venemaa E viisa kehtib kuni 72 tundi ja öeldakse et saabuda saab kindlatest sadmatest...Autoga saabumist Delfi debiilikud ei maini.

Sinna Malmö sillale pole mõtet üldse ronida .Ma käin alati .Helsingborg -Helsingör  praamiga .Hind on sama kui sillal ,aga Stockholmi suundudes vähem kilomeetreid ja saab pikal sõidul autost välja puhata korraks.Laev käib päeval iga 20 min tagant.

Kopenhagenis tasub minna,keskuses kanalite peale paaditripile.Copenhagen canal tours.Lisaks on Kopenhageni lähedal Bakken lõbustispark ,mis on päris suur, aga soodsamate hindadega.Legoland on megakallis ja ülerahvastatud .Söögid on vaid rämpstoit ja burger maksab üle 10 eur.Bakkenis on väga palju söögikohti ja seal käib palju ka vanemaid inimesi ,kes lihtsalt istuvad restoranides ....