trip-krainetrip-ukraine-dark

Daisy

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mul natuke sarnane küsimus... kui ostan nt.Qatar sooduka pileteid läbi www.airtickets24.com ja siis Qatar või EA muudab lennuplaani, kes mulle uusi pileteid pakub? Airtickets ? ja kas uue pileti pean siis uue hinnaga ostma ? Siia maani olen ostnud soodukaid otse lennufrmadelt, ja viimne kogemus oli Iberiaga, kus nad lennuplaani muutsid - pakkusid mulle erinevid variane ja raha rohkem ei küsinud.

Parem sõitke Tsavodest mööda - Ambosellisse, ja veel parem - Maasai Marasse.

Mina jäin väga rahule, kõik lennud (Rix - Kiev - BKK - Kiev - STO - TLL)läksid minuti pealt. Lennukid olid korralikud, tagasilennul sai mitu filmi vaadatud, stjuardessid - viisakad. Söögid - super (tavaliselt lennukisöök on mingi maitsetu moks, Aerosviidi oma oli maitsev:) Õnneks ei olnud meil lennukis ei joodike ei karjuvaid lapse... sorry, tagasilennul Kiievist STO -sse oli küll üks ( kahjuks eestlane). Nii, tundub, et igav oli, ei mingit "show -d":) Enne reisi mul oli suur eelarvamus ja ootasin midagi jubedat - midagi sellist nagu siin kirjutatud.
Kiievi lennujaamas sai kaardiga makstud, nii deebet - , kui kreedit - ga. Hinnad tax free - s on madalam, kui meil. Lennujaam on tõeesti "back to the USSR", pool on kinni ja remondis, aga neil ju tuleb jalka EM, teevad korda.

Guatemalast Mehhikosse läksime El Ceibo kaudu, see on uus piiripunkt, mida Mehhiko poolel alles ehitati (oktoobris). Guatemalas oli suht raske eksida, La Libertadi kandis pidime kahest teest valima ühe ja siis ainult edasi kimama.

Tegime renduautoga ringi Cancun - Belize - Guatemala (Tikal) - Palenque - San Critobal - Cancun. Kokku läks 8 päeva. Mõned ööd oilid bronnitud ja mõned mitte, sest ei teadnut täpselt kuhu jõuame. Kui Tikaisse lähete - soovitan uht lehedat kohta La Casa De Don David (http://www.lacasadedondavid.com), seal saab osta Tikali ekskursiooni ( giidiks küsige kindlasti Juan - i).Guatemalas sai USD - s maksta isegi toidupoes.

Suurepärane jutt ja pildid:) ja äratundavad hetked, nimelt Serengeti lõunsöögi ajal jäime samal viisil ühest kanakoivast ilma.

Rentisime Cancunis http://www.econocarrental.com , kuna meid oli 9, võtsime bussi, 10 päeva - 900 USD, kõik kindlustused jne - hinnas, igaks juhuks kauplesime veel lepingusse kolamnda juhi. Ettemaksu nad ei tahtnud, panid meie hotelli nime kirja, kokkulepitud päeval helistasid ja siis tulid järgi.

Guatemalas ei saagi EMT telefoniga helistada , vähemalt oktoobris ei saanud:(

Augusti lõpus on soe, õhtul võib olla veidi jahe, aga jakist piisab. Supermarketites on kõike, hinnad peagu nagu meil ( olid aastal 2004), EUR ja USD saab vahetuspunktides grivnadks vahetada. Kommipoed on tõeline paradiis, kommid on megahead ja odavad, kui need ära proovid ei taha sa Kalevi komme enam mitte kunagi (maitseasi, muidugi) Tänavavetsud on jubedad... kui sa 20 aastat tagasi Krimmis käisid, olid nad samad... Kui on huvi , siis ekskursioone võid vabalt tänavlt osta - kõik toimib, kuid kõik on vene keles.

Tõesti jube! Ja homne Antalya juba 3 tundi hilineb... samuti Lithuanian Airlines. Endal järgmine nädal Türgi reis ees...

Siis oleks ju FLYRU , aga LAL on vist ikka Läti:) TEZ - i giidid (mitte reisisaatjad) on kohalikud, vähmelt olid astal 2000, nad on profid ja oma maa fännid. Ekskursioonid olid väga heal tasemel, vaevalt mingi eestalasest reisisaatja teab Türgist rohkem kui kohalik...giidid rääkisid väga heat vene keelt, nende sõnul käisid TEZ - i kulul venemaal kursustel, nii et toogu talvel paar türklast Eestisse ja järgmiseks hooajaks on nad valmis:)

Parem kasuta praeguseid soodukaid, endal oli peagu sama olukord 2006.a., lootsime messil saada supersoodukaid Egiptusesse aprilliks... kuid "soodustused" olid 500- 1000 eeku katalogihinnast, ja peale messi kadusid üldse ära... kuid aastad ei ole vennad:)

Malindi elu on ok, sea on isegi paar diskot:) Cosmose esindaja Elvis lubas küll minna (polle hullu midagi) aga ehteid soovitas hotelli jäta... ja üleüldse peale päikeseloojangut ei ole soovitav linna peal jalutada (eriti 2 - le naisterahvale).Söögikohti ja väikesi poode on( supermarkete kahjuks mitte) Kui sa hotellist väla lähed, ujub keegi kohalik sulle kohe külge, ja temast lahti sa enam ei saa:( ta näitab sulle linna ja toob tagsi hotelli - selle eest tahab saada nt 100,00 kohaliku raha...need saatjad on tüütud, aga samas ilma nendeta ei julge peatänavalt kõrvale astuda et tõelist elu näha- nii et kui üks kohalik on juba külje all - teised ei tule. Kui te Scorpiosse lähete - võin soovitada üht Eduardi nimelist- ta passib hotelli ees ja rannas- kindlasti mäletab meid ( 4 naist ja 1 mees)- olime esimesed eesti turistid, kinkisime talle eesti lipu:) Temaga käisime Gede varemetes ja kohalikus külas, aga muidu pakub kõike... toob isegi õlut randa (hind on 2 korda väiksem, kui hotellis) - aga sellest me saime teada viimasel päeval - ja teenus jäigi kasutamata:(