trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Meremehe pass ei ole tavaline reisidokument. Reeglina on see laevaga seotud ja kui sa niisama mööda maailma rändad, siis sellest enamasti ei piisa (Venemaa on üks näide).

Kui soovid kotti lukustada, siis lennujaamades (ilmselt ka mujal) peaks olema võimalik osta universaallukke (ei mäleta, kuidas neid täpselt nimetatigi)- need on sellised, millele on olemas niiöelda masterkey'd - tollis saadakse siis lukk lõhkumata lahti ja pannakse uuesti ka kinni.

uurisingi juba seda Ordnance Survey kodulehte ja vähemalt Krisostomuse raamatukaupluse kaudu saab neid ka Eestisse kohale tellida. Tänan väga hea soovituse eest, sest paistab, et need kaardid ongi just need, mida vajan! :))) Kodulehelt leidsin vähemalt kaks kaarti, millega loodangi nüüd hakkama saada ja ehk ei pea ikka päris neid külasuuruseid kaarte muretsema. ;)

Hiiumaal on palju RMK majandatavaid telkimisplatse - lae RMK lehelt kaart alla ja märgi endale ööbimispaigad valmis - nii ei pea kartma, et keegi ära ajama tuleks, sest need kohad on kõigile tasuta kasutada. Enam-vähem selle järgi saad ka marsruuti seada - et igal öösel oleks paik, kus külili visata. :) Ise käisin kaks aastat tagasi ka rattaga ja tegin lihtsalt rannikutpidi tiiru peale. Ostsin endale kõige tavalisema Hiiumaa kaardi - ei mäletagi enam, mis firma oma - selline punaste kaantega - minu jaoks täiesti piisavalt täpne ja põhjalik. Seal ka tasuliste telkimisplatside kohad märgitud ja RMK omad samuti. Hiiumaal tasub vaadata tee ääres silte - enamasti on huvitavad paigad viidaga ära märgitud. Ja vähemalt kaks aastat tagasi oli ka naisterahval ja täiesti üksinda Hiiumaal täiesti rahulik ja turvaline ringi liikuda. Viimane hunt olevat ka eelmise sajandi 70-datel maha lastud... :D Varustuse osas on vist kõige mõistlikum tõesti nagu hbert ütles, et laenake tuttavatelt telk jmt. Järgmine kord teate juba täpsemini, milliseid asju vajate ja mida ikka kohe üldse tarvis pole. Mugavuse koha pealt pean muidugi mainima, et rattakotid on siiski sellise retke puhul väga suureks plussiks - neid muidugi müüakse ka hinnaga seinast-seina. Peate ise välja mõtlema, et kui palju neid kasutaksite ja kas tasub teha suurem väljaminek ja osta midagi udupeent, nagu Ortlieb või saate ka vähenõudlikuma kraamiga hakkama. Ise võin ortliebi muidugi soovitada - igat senti väärt aga maksavad ka päris mitu senti siis. Kuna lähete ratastega, siis pole väga oluline, et telk oleks kõige kergem aga samas arvestage, et päeva lõpuks on ikkagi ka sandaalid juba liigne koorem - mida kergema kaaluga hakkama saate, seda paremini ennast tunnete. Ja matkatermos on ka abiks - külma ilmaga hea sooja jooki tee peal rüübata ja palavaga kasvõi vett külmas hoida. Endal kulus marjaks ära.

vot see see häda ongi, et ei oska ette kujutada, kui kaua võiks aega minna. :( ma ise saan töölt suhteliselt hõlpsasti ka pikema aja ära olla - lihtsalt vaja natuke enne ja pärast kabetada.

tegelikult oli idee number üks - lennukiga iirimaale, sellele ring peale, siis laevaga šotimaale - mööda rannikut üles Scrabster'isse, siis laeva peale ja vähemalt netist leidsin veel paar laevafirmat, mis fääri saartega ühendust pidasid aga muidugi smyril-line jäi ka silma. ja smyriliga oleks saanud sisi ka kas tagasi šotimaale ja sealt jälle lennukiga tagasi koju või siis norrasse (sealt see smyril-line'i praam läheb, kontrollisin märkmetest järele) ja sealt lennukiga koju. kui sa neid lennupileteid silmas pidasid, siis need vist lähevad jah omajagu maksma aga noh... eks ma pingutan püksirihma ja hoian enne sõitu kusagilt kokku. niiiiiiii väga tahaks lihtsalt minna!!! :)

hmm... tegelikult ma ei plaaninud nende saarte vahel just lennuühendust kasutada - kui juba minna, siis nii, et võimalikult palju näha ja lennuk seda ei võimalda. Pigem raiskan aega ja liigun siiski laevaga. olen selle kohta netist infot otsinud ja tundub, et laevaga liikumine on täiesti teostatav. võin ka muidugi eksida - minu info põhineb vaid sellel, mida mujalt netist olen suutnud leida, sest siin ei taha ju keegi millegipärast oma tarkusi jagada. :) Alad on suured, jah. Sellepärast ma mõtlesingi, et keegi ehk oskaks mingisugust ligikaudsetki ajakulu välja pakkuda - mul endal on suhteliselt paindlikud võimalused (aja suhtes siis).

no tänapäeval on kogu maailm käe-jala juures. :) küllap neid finnairi sooduspakkumisi on ka aasta ja kahegi pärast veel. Aga eks ma muidugi veel mõtlen ja uurin - ei välistaks praegu midagi. Siiski ootaks siit ehk kellegi targema inimese kogemusi just sedalaadi tripi kohta. Nepaali kohta on netis materiali oi kui palju aga näiteks Fääri saarte kohta ikka kordades vähem.

otsus lihtsalt selle põhjal, et arvan euroopas ennast vähe kodusemalt tundvat - kuna kaugemate matkade kogemusi tõesti vähe (õigupoolest nagu polegi teisi), siis mõtlesingi, et peaks ehk kõigepealt vähe kodusemas ümbruses ringi vaatama ja siis juba hiljem midagi enda jaoks eripärasemat tegema. algaja hirmud :) ja kaaslase koha pealt on nii, et siiani olen Eestis ringi tripitanud üksi - ei karda ka mujale üksi minna - tean, et saan hakkama ja varustus on ka peaaegu kõik olemas - vaid toekamaid saapaid läheb veel vaja aga sellega ma juba tegelen. :)

...kõigile, kes vastata viitsisid. Paistab, et ei kipugi nii suurt tükki hammustama, nagu ise kartsin. :) Reisikaaslase pean siis ikkagi endale leidma, kui kõik ikka sellele rõhuvad - mõtlesin üksinda minemise peale just selle pärast, et siis oma tempo ja oma valik, mida ja kui kaua nautida aga hea kaaslasega, kellega sarnased huvid, pole ju ka hull minna. Nüüd tuleb vaid auk pähe rääkida. :D Suured tänud veelkord kõigile!