tripley

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
12 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ma olen juba pool aastat olnud Austraalias aupair. Pere leidsin http://www.aupair-world.net kaudu.

Üksi ilma agentuurita minek on üsna riskantne. Eelnevalt on vaja teha meeletu eeltöö, lisaks tuleb endal lennupiletid + viisa hankida. Usinalt suhtlust perega, enda kõhutunde kuulamist, kõikvõimalikke teadmiseid riigi ning linna kohta, kuhu sa lähed. Igaks juhuks plaan b ja c valmis teha juhuks KUI ikkagi midagi valesti läheb.

Endal on kohapealsed sõbrantsid tulnud siia agentuuri kaudu ning ei suutnud ära imestada kuidas küll ma julgesiin omal käel täiesti üksi tulla teisele poole maakera. No ega see päris üleöö ka ei käinud, minu ettevalmistused võtsid aega umbes pool aastat ning olin selle perega pea iga päev kontaktis. Me oleme isegi üksteise Facebookis, mille profiili kaudu saab üsna hea pildi inimestest, mida on üsna raske järgi võltsida (sõprade arv, nende endi perekond, vanad koolikaaslased, peretuttavad jne).

Enda kogemusest võin öelda, et mul läks tunduvalt paremini, kui ootasin. Sain väga heasse perekonda, väga head töötingimused (sest me koostasime ise koos perega töölepingu). Lisaks teen ma seda kõike ametlikult, maksan makse ning tööleping on ka ametliklt ära kinnitatud (mille sain ma postiga kätte veel kodus olles).

Üksi tuleku miinus pool - agentuur viib sind kokku teiste lapsehoidjatega, kellega sõbraks saada ning toeks olla, üksi olles võib juhtuda, et oled kuude kaupa täiesti üksi (mu elukorralduse tõttu olin siin esimene kuu sõpradeta, elasime linnast väljas. Linna kolides tekkisid kohe inimesed ümber).

Sõbrannad, kes on siia agentuuri kaudu on tulnud, on teatud suhtes õnnetumad, on erinevaid probleeme tekkinud (peamiselt pere ei pea töötundidest kinni, mõnel üleüldse halb pere olnud) ning ei julge perega neist rääkida. Minul on olnud algusest peale avatud suhtlemine ning kõik mured on käigupealt lahenduse saanud.

Kuna viisa seaduse puhul tohin ma siin ametlikult 6 kuud ühe tööandja juures töötada, siis pere hakkas uut lapsehoidjat otsima, mille protsessis sain kandidaatidega kohtuda ning hiljem arvamust avaldada. Peamised 2 kelle vahel valida oli (neid oli rohkem, aga 2 neist jäid sõelale) - üks oli suurte kogemustega, pedagoogiline naisterahvas, teine oli noor ja elurõõmus, kuid kogemusteta. Peale kaalumist sai selle töökoha endale kogemusteta tüdruk tänu oma säravale ja asjalikule iseloomule. Nii, et alati ei pea olema suuri kogemusi, loeb millise iseloomuga sa oled.

Olen selle portaali sage kasutaja juba aastaid olnud.

Alguses niisama tutvusin inimestega üle maailma, kuid nüüd viimasel aastal olen usinalt majutanud inimesi, osadega aga hoopis siin kokku saanud ning linna näidanud ja ka ise korduvalt reisimas käinud.

Kogemused on enamasti suurepärased, kuid see on enamasti nii. Igasugustel inimestel on ligipääs internetile, seega eelnevalt kindlasti teha põhjalik profiili analüüs, muidu võib tulla ka halbu üllatusi.

Isiklik arvamus on, et paremaid reise ma poleks iial saanud, kui lahked kohalikud poleks mind niiöelda enda tiiva alla võtnud ning näidanud kohalikku elu nii nagu see on, mitte nagu turismipaketid sulle seda näha pakuvad. Olen sattunud sellistesse kohtadesse, kuhu muidu iial poleks sattunud, teinud asju mida poleks elusees teha saanud ning kohtunud erinevate väga huvitavate inimestega! :)

Sellesse portaali suhtumine kui tasuta hotelli teenusesse ei kõlba kuhugi! See on pigem endale seltsiliste leidmiseks ning kohaliku kultuuri avastamiseks.

Miks mina Eestist ära läksin?

Mulle ei sobinud see elumuster, mida järgisin ning mida oleksin tulevikus ka jätkanud.

Olin sel ajal 19-aastane tüdruk, kellel oli Eestis üsna hea töökoht, arvestatav elu (piisaval kujul iseseisvus) jne. Ühel hetkel oli elus väga halbade juhuste kokkusattumus, mis emotsionaalselt laastasid. Sel perioodil mõtlesingi, et mida ma veel ometi Eestis teen.. Näiteks on väga suur protsent minu tutvusringkonnast noorteks lapsevanemateks saanud, mis on viimastel aastatel Eesti ühiskonnas normaalne. Ei saa öelda, et see on nõme ja arulage, igal ühel ikkagi enda elu ning soovid. Lihtsalt see muster ei sobi isklikult minule - noorelt oma elu liialt paika panna, maailma nägemata ning vanemana olla õnnetu tegemata jäänud asjade pärast. Ei ütle, et kõik nüüd õnnetud oleksid sellist teed valides, ma tean, et mina isiklikult oleksin.

Uurisin oma võimalusi, mida suures maailmas peale hakata ning ootamata pudrumägesid, valisin kõige mõistlikuma variandi ning lihtsalt läksingi. Enamus inimesi arvasid, et ma olen täiesti hulluks läinud ning rikun oma elu igaveseks ära, kuid ma tõestasin kõigile, et nad eksivad.

Naljakas on kuulata teatud liiki inimestelt, et nad tahavad ka Eestis ära pudrumägedesse elama saada, et elu oleks nii lihtne ja lahe. Kahjuks ei oska nad näha, et näiteks minu hakkama saamise taga on tugev tahtejõud, kõva töö ning väga suures osas puhast vedamist.

Kui nüüd ausalt öelda, pole kordagi veel kahetsenud, et siia üldse tulin. Isegi rasketel aegadel leian, et need olukorrad on mind vaimselt kasvatanud ja arendanud. Olen sattunud olukordadesse, kuhu Eestis poleks iial sattunud ning kohtunud inimestega, kellega poleks Eestis kokku puutunud. Vahest küll sooviks tunda seda turvalisust, mida kodumaal sain tunda, teades et perekond ja sõbrad on lähedal, kuid teisest küljest teeb see inimesed laisaks ja liiga mugavaks.

Nüüd siis lihtsalt elan siin päev korraga, hetkel omamata suuri plaane eluks, elades nii, et ma oleksin oma sellega rahul, tehes asju mida ma ise tahan, mitte mingit ühiskonnas ettekirjutatut ning mulle just nii sobibki! Minu käest küsitakse pidevalt, mida elus edasi teha kavatsen ning kui ausalt öelda, siis ma hetkel ei tea. Kui ma ühel hetkel tunnen, et võiks kuhugi edasi liikuda, siis lähen. Kui tuleb tahtmine tagasi tulla, siis tulen. Kui peaks tahtma päriselt paigale jääda, siis jään. Seda näitab ainult aeg.

Muideks, ma ei saa aru, miks on inimesed nii kohutavalt selle vastu, et inimesed oma kodumaalt lahkuvad? Kas te oleksite pigem õnnelikud kui näete, et inimesed ei suuda end hingeliselt teostada, oleks rahulolematud sellega, et neid sunnitakse raamides käima ning tegema asju, mis on TEIE jaoks õiged? Isiklikult arvan, et las nad käivad oma käigud ära ning ehk ühel päeval leiavad, et nüüd sai piisavalt käidud ning tahaks kodumaale tagasi tulla targemate ja kogenenumatena! :)

Lisaks pakuks välja võimaluse hääletada Itaaliasse! Selle rahaga peaks küll toime tulema.

Olgu, nali naljaks, aga vahepeal oli RyanAir`il paari päevane kampaania, kus jagati miljon odavat lennupiletit teatud sihtkohtadesse Euroopas, kuna minust minejat kahjuks sel korral polnud, siis väga põhjalikult end teemaga kurssi ei viinud. Küll aga mäletan, et Pariisi sai Stockholmist edasi-tagasi pileti umbes 50 SEK-iga (mis teeb umbes 80 EEK-i). Itaaliasse oli ka minu mälu järgi samalaadne hind. Kui pakkumisi jälgida, siis ehk leiab midagi ebareaalselt odavat.

P.S. Paluks mindki uudishimulikku inimest kursis hoida, kas siis said 1200 EEK-iga Itaaliasse, kuhu täpsemalt ja kuidas. :)

Olen elanud nyyd m6ni kuu Rootsis ning selle ajaga saanud ysna palju kysimusi minu päritolumaa kohta.

Avastasin, et Estland on siin täiesti m6ttetu öelda, sest 95% juhtudest öeldakse selle peale "aaaa, Island!" Ja ei aita seletus, et ei, mitte Island vaid Estland. Sellepeale ytlen ma alati Estonia, siis vahel ikka teatakse.. Erandjuhtudel on osatud isegi "tere" öelda.

Yldiselt on nii, et mind on jahmatanud see, kuidas keskealised rootslased ei tea oma naaberriigist mitte kui midagi, yldiselt on maailmakaardi tundmisega t6siseid probleeme. Näiteks tooks selle, kuidas yks keskealine rootslane tuli uurima, et kust ma pärit olen, siis vastasin, et Estonia. Tema sellepeale, et "Aaaaaa, Jugoslaavia! I know, Estonia is Jugoslaavia and it`s part of Russia" Ytlesin, et ei-ei, sugugi mitte nii, et Estonia (ja siinkohal pakkusin välja ka nimetuse Estland, ehk teab selle nimega hoopis) on naaberriik, mis asub teisel pool merd ning see on täiesti iseseisev ega kuulu teiste riikide alla. Siis ta m6tles ja m6tles ning l6puks teatas mulle, et Estonia on Jugoslaavia ning kuulub Venemaa alla ning yldsegi olen ma Poolakas. Täiesti mystiline..

Aitäh lingi eest, väga äge teema!

Suurepärased ideed! Suur-suur aitäh kõigile :)

Odavlendude kohta tekkis küsimus. Leidsin, et näiteks Reisiekspertis on müügil üpris odavaid lennupileteid (firmalt Lithuanian Airlines) Miks need teistest nii palju odavamad on? Pooleldi lagunevad lennukid? Või tahavad olla hinnaliidrid?

Ja kust kohast saate teie odavalt lennupileteid?