trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Don Khone/Don Deti saartelt paadiga piirile, sealt buss/minivan Stung Trengi ja sealt edasi bus kas Siem Reapi või Phnom Penhi. Rahaliselt ei oska midagi suurt pakkuda. suuri summasid kulutada ei plaani. Ilmselt paat saab kõige kallim olema (no ehk umbes 10-15$). Käin ära, tulen tagasi, eks siis võin kogemusi jagada. Novembri keskpaigaks tagasi. Kauaks minek ja mis plaanid konkreetsemalt?

Homme lähen saatkonda kohale, nagunii Helsingisse asja. Plaan on passid ära tuua ja Phnom Penhis viisa teha. Sealse Vietnami saatkonna andmetel tehakse kuni 15-päevane viisa 1 tunni jooksul ja kuni 1 kuune viisa 24 tunni jooksul. Sobib paremini kui siin istuda ja loota, et ehk läheb Helsingis ajaliselt õnneks. Probleem mitte niivõrd rahas, vais selles, et saatkond ootas ei vähem ega rohkem kui kaks nädalat selle info edastamisega. Seetõttu on nüüd aega umbes nädal-poolteist ja ei riski ootama jääda, kas jõuavad tehtud ja kohale saadetud.

45 euri on info, mida mina kuskilt välja ei lugenud. saatsin saatkonda eelnevalt ka kirja, et küsida, mis pikkuses turistiviisat võimalik saada ja kuidas raha nendeni toimetada jne. ja mind suunati kodulehele, et kõik vajalik info olevat seal... ei sõnagi teisst hinnast kui kodulehe 25 usd. ahh, nevermind :)

Tuleme maadmööda Laosest Kambodžasse ja sealt Veitnami. Ei taha ennast sellega kinni panna mingis linnas, et viisat oodata päevade/nädalate kaupa. Tahaks lasta siin ära teha. Ma lihstalt ei saa sellest summa muutusest aru. Kurjaks teeb....