trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Täna leidsin oma väikese, kõrvaltänaval asuva külalistemaja raamaturiiulist eestikeelse Tai reisijuhi. Võib-olla tõesti pole eestlaste kohtamine siin linnas mitte mingi ime.

Kusjuures Indias ja Kambodźas ringi rännates on muutunud täiesti loomulikuks suvalistele "mühakatele" (:P) tere ütlemine. Näit Kambodźas rattaga külade vahel sõites pidin iga 5meetri järel lastele lehvitama ja "hellooooou" vastuseks hüüdma ja need pole ainult lapsed, kes teretavad. On jäänud mulje, et selleks ei pea kaugeltki tuttav olema, ega samas ka igaühele tere ütlema - lihtsalt kui mõni inimene sümpaatne tundub, miks mitte sõbralikult teretada, enne kui igaüks oma teed läheb. Selleks ei pea isegi ühtegi lisalauset vahetama. Pikapeale hakkaski mulle tunduma imelik, et kodus Eestis pole tavaks tänaval vastutulijaid teretada. Aga miks ka mitte, kui see annab pisikese positiivse laengu. :)

Kas Siem Reapist on võimalik mõne turistibüroo kaudu vms taotleda Laose viisat? Erinevate kommentaaride põhjal tundub, et Kambodźa-Laose maismaapiirilt seda taotleda ei saa ja Pnom Penhi pole mul üldse plaanis minna(kui just see pole ainus koht Laose viisa taotlemiseks).

Hetel veel Indias, plaanin edasist reisi. Kui ööbuss juhuslikult mõnelt kaljuservalt alla libise, tundub see küll hea variandina.

aitäh soovituste eest mcneelson. Kas see teekond on bussiga väga piinarikas või on tee talutavaks ehitatud? MkM, Siem Riepist olen mõelnud bussiga maad mööda Vientianne´i minna(sealt edasi Luang Prabang), vahepeatusega 4400saare juures. Pealinnast nimelt vaja Tai viisa taotleda. Mõtlesin, kui bussisõit peaks olema liiga pikk ja piinarikas, siis jätaks saared vahele ja lendaks.

Olen hetkel Indias, järgmisena tahaks minna Taisse. Indias Tai saatkonna lähedusse ei satu, nii et siin viisat taotleda ei saa. Tahaks küsida, kas kellelgi on kogemusi, kas on võimalik taotleda visa-on-arrival, kui saabun ühe otsa lennupiletiga ja saan ette näidata netist ostetud rongipiletit Bangkokist Laosesse, stardiga 15päeva hiljem? Ehkki rongipiletit saab netist osta vaid Tai-Laose piirilinnani, peaks see olema siiski enesestmõistetav, et lähen üle piiri. Kas kellelgi on kogemusi? Ei tahaks tõesti rohkem kui vaja lennata.

Selge, st kui vahepeal nt kuuks ajaks Indoneesiasse sõita ja pärast Aussi tagasi, saab Austraalias olla kokku vaid 11 kuud. Kas nii? Aga mu küsimuse teine pool seisnes ka veel selles, ega WH viisa ühekordse sisenemisega pole? Et saab sellega ikka mitu korda riigist sisse-välja käia ja edasi töötada?

Tere, tekkis selline küsimus, kas wh viisaga on võimalik Austraaliasse ka mitu korda siseneda, st kui näiteks peale poolt aastat seal töötamist tuleb isu paarikss kuuks Uus-Meremaale või Indoneesiasse reisida, kas hiljem saab sama viisaga uuesti riiki siseneda ning kas viiisa ajaline arvestus jätkub siis poolelijäänud hetkest, või läheb nö Aussis viibimise-töötamise arvestuse alla ka vahepealne eemaloldud aeg, nii et reaalselt saab Austraaalias kokku olla ja töötada tegelikult vähem kui aasta(sest vahepeal eemaloldud aeg arvesatatkse ka sisse)? Jutt tuli jube keeruline, aga loodetavasti enam-vähem arusaadav. Andke teada, kui keegi asjaga kursus on, palun! :)

Minek oleks selle aasta oktoobri lõpus. Kuuldavasti on siis veel soe aastaaeg ja vähevihmane(kui kellelgi on kogemusi/teadmisi ilmastikust Marokos oktoobri lõpus, palun kommenteerige!). Tahaks mõnda linna sisse astuda, ookeani varbad pista, kaamliga kõrbe ratsutada ja mägedes matkata. Thorn Tree foorumist lugedes on naistel täiesti vastandlikke kogemusi Marokos ahitamisega(eks igaühe ´valulävi´ ole ka erinev), nii et ilmselt lähme ja uurime asja omal nahal järele!:P