trip-krainetrip-ukraine-dark

MarisM

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
11 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Meie ööbisime Ponta Delgadas Casa Barao das Laranjeirase nimelises kodumajutuses (booking.com-ist leitav). Kuna reisisin lapsega, siis meie sooviks oli bassein. Neil on suur aed koos jalkaväljaku ja grillimisnurgaga, supermarket on ümber nurga ja seal samas on ka McDonalds, kust sai lapsele jäätist ostetud. Jalutuskäigu kaugusele jääb väike ananassiistandus - soovitan proovida, maitsesid hästi, ehkki hind pole just kõige odavam, kuskil 5 euri maksab üks keskmine ananass.

Olime 8 ööd Ponta Delgadas aga nüüd tagantjärele mõtlen, et oleks võinud paar ööd olla Furnases. Furnas on kuumaveeallikate linn ja päeva ajal sõidab sealt läbi palju tuuribusse. Mõtlen, et kui seal ööbida, siis saaks rahulikult hommikusel ja õhtusel ajal ringi vaadata. Seal on imeline botaanikaaed - Terra Nostra Garden, mida kindlasti tasuks külastada. Selle territooriumil on ka üks looduslik kuumavee bassein, kus saab ujuda. Linnake ise jättis ka hästi armsa mulje, lisaks saab ka näiteks ümber Furnase järve matkata. Nii et päevaks-paariks peaks tegevust jätkuma.

Mina soovitan küll majutuse ja autorendi kõik ette ära broneerida. Juuli ja august on kõrghooaeg, hinnad laes ja vaba autot ei pruugigi olla. Muul ajal peaks rahulikum olema. Detsember-jaanuar pidi suht vihmane olema, siis vast pole kõige mõnusam aeg matkaradadel tallumiseks. Kui nädalaks lähete, siis mina piirduskin ühe saarega - milleks tormata? Pigem nautida, igav ei hakka.

Mnjah, reisi taragalt leht ütleb ka, et: 

  • NB! Alates 29.06.2021 ei ole võimalik lennata Portugalist läbi Saksamaa teise Schengeni riiki (sh Eestisse).

Lufthansa lehelt loen, et Saksamaa on kuulutanud Portugali Virus Variant Area'ks (Assooride ja Madeira kohta eraldi info puudub). See tähendab, et nakatumise näit pole kõrge vaid ringleb mingi uuem viiruse tüvi. Ja edasi:

Passengers on a flight from a virus-variant area with an international connecting flight in Frankfurt or Munich on to a Schengen state (from Portugal generally with a connecting flight) are requested to rebook their flights either via My bookings or via a Lufthansa Service Center.

Kuid sellisel juhul, ma ei saa aru kuidas sakslased ise lennata saavad? Pannakse siis koju naastes kõik eneseisolatsiooni või? Ja ülejäänd rahvas jäetakse Assooridele maha? Miks siis ülejäänd ei või näiteks ka testi teha ja lennule pääseda? Kuidagi absurdne või kuidas? Täiesti ebavõrdne kohtlemine ju?

Tegin täna testi kell 9:00 ja vastus tuli kell 18:00

Prantsusmaa nõuab PCR-testi. Hea uudis on see, et tagasi tulles Eestisse ei pea enam karantiini jääma.

Eiffeli torn avatakse alles 16.juuli.

Tänasest muuseumid ja välikohvikud avatud. Disneyland tehakse 17.juuni lahti.

Viieaastane kindlasti naudiks Legolandi, mis avati selle aasta septembris Johor Bahrus.

Ei olnud ise kahjukannataja. Töötan lihtsalt lennujaamas ja puutusin selle probleemiga kokku. Minu teada tegid reisijad juba lennujaamas politseisse avalduse, siin on väike politseipunkt avatud.

HOIA SELLEST FIRMAST EEMALE!!!!!

  1. septembri Mallorca grupp jäi lennujaama, sest selgus et LineCross polegi lennufirmale maksnud. Telefonile keegi ei vastanud....

Lisan veel juurde, et ühelegi telefonile firma ei vasta!