trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tere!

Väikese uuendusena palume nüüd reisikaaslaste kuulutused lisada uue kuulutusena mitte kommentaarina.

Aitähh! Trip.ee

Tere!

Väikese uuendusena palume nüüd reisikaaslaste kuulutused lisada uue kuulutusena mitte kommentaarina.

Aitähh! Trip.ee

Tere!

Väikese uuendusena palume nüüd reisikaaslaste kuulutused lisada uue kuulutusena mitte kommentaarina.

Aitähh! Trip.ee

Tere!

Väikese uuendusena palume nüüd reisikaaslaste kuulutused lisada uue kuulutusena mitte kommentaarina.

Aitähh! Trip.ee

Jah, seda ma usun. On vist nii, et ta viskab ikkagi esimesele lehele? Sinna ei ole hetkel midagi parata. Tulevikus püüame midagi välja mõelda.

Hetkel on nii, et kui jutuvoos on lugemata sõnumeid ning vajutad sellel oranzil lugemata sõnumite arvuga nupukesel siis viskab esimese mitteloetud sõnumini. Kui aga vajadus on, siis võib ka sellelt peamiselt lingilt alati visata uute sõnumite juurde

Eks me ikka kuulame neid soove :). Lihtsalt trip.ee-s kasutatav tarkvara ei võimalda sellist funktsionaalsust.

Ma uurin kas me saame kasutajatele lisada sortimise võimaluse (mis siis jätaks kasutaja põhiselt sortimise reziimi meelde). Vaikimisi aga muidugi säiliks tavasortimine (vanemad enne, uuemad pärast).

Puutõlke (ehk kvaliteet ilmselt pole võrreldav inimese poolt tõlgituga) saab läbi Google Translatori : http://translate.google.com

Sügavkülmas pidi nagu kibedaks minema? Mis tehnoloogiat kasutate kukeseente "sügavkülmamisel"?

Kasuta näiteks saiti http://www.homelidays.com - sealt valid linnaks "Amsterdam" ning majutuse tüübiks "Boat". Hetkel tuleb ca 4 pakkumist. Hinnad 100-130 Eurot per öö.

Panin mõned pildid Guadeloupe sihtkoha alla. [img_assist|nid=47769|title=|desc=|link=node|align=right|width=140|height=97] Mis saart puudutab, siis see on prantsusmaa mereülene (või ülemerene?) territoorium ning ega seal midagi erilist ei ole. Kehtib Euro, prantsuse numbrimärgid, brandid , prantuse keel jne. Kuna saarel tegeletakse peamiselt põllumajandusega siis mina tõmbaks mõnusa paralleeli aiamaaga mis paljudel vanasti olemas oli. Ise elasid ühes kohas kuid kartuli/porgandi said kusagilt mujalt. Suhtkoht euroopalik.

Hinnad on euroopalikud, ehk tolle aja mõistes olid meie jaoks kallid. Hotellituba minimaalselt 40 Eurot. Autorent vist mingi 35 Eurot per päev.

Kohale saab Air Francega läbi Pariisi. Minu meelest pakuvad mõned eesti reisibürood ka reisipakette. [img_assist|nid=47775|title=|desc=|link=node|align=right|width=140|height=93] Guadeloupe koosneb kahest saarest. Üks on liivakivine ja madal ning siin toimub kogu põllumajandus, siin asuvad hotellid, lennujaam, "pealinn" ja elab suurem osa inimestest. Teine saar on vulkaaniline ning mägesid täis. Saart katab "vihmamets". Naljakas on see, et kuigi vihmamets on nagu päris (ehk nagu lõuna-ameerikas või mõnedes aafrika riikides) on ta täiesti vaikne. Seal pole lindude või ahvide kisa. Lihtsalt kohalikud loomad ja linnud on sissetoodud elukate pärast hävinenud.

[img_assist|nid=47779|title=|desc=|link=node|align=right|width=140|height=105]Kohal olime nädala mida on ehk vähe. Aga noh alguses sai kardetud, et ehk pole nii väikesel saarel pikemalt midagi peale hakata. See kartus aga osutus valeks. Ajapuuduse tõttu jäi läbimatkamata Basse-Terre'i "mäestik" mida läbivad matkarajad. Ja seal radadel saab veeta ikka päris mitu päeva. Lisaks on võimalik külastada lähedal asuvaid teisi saari.

Ma ei oskagi paugu pealt öelda, kellele seda sihtkohta soovitada. min läksin sellepärast et tahtsin "kariibi mere saart" näha. Olen käinud nii Lõuna-Ameerikas, kui ka Aafrikas ning isegi peale Boliivia dzungleid polnud see koht pettumus. Läheksin sinna iga kell tagasi. Julgelt võib sinna minna ka lastega, turvaline on, samas pole väga üksluine.

Sai seal siis ära käidud. Kuna Tripis Guadeloupe kohta eriti infi pole, siis vastan küsimustele ise.

kuivõrd öömaja kallis, plaanis rannas või dzunglis magada telgiga. kas on võimalik? Kas üldse on mõtet telki kaasa võtta? Saab rannas magada. Saab mujal ka magada. Saab telgis magada. Õnneks on kogu turismindus koondunud ühte saare serva ning muud saare osad näevad suhteliselt mõnusad-kohalikud välja. Ma muidugi ei tea kas see telkimine legaalne on.

lend saabub pimedas, millised võimalused odavat öömaja leida kohapealt esimeseks ööks? Osutus keeruliseks. Ikka pidi mingi telkija jaoks kalli hotelli võtma.

Snorkeling? Kas nokib otse rannas, maski ja toruga? Päris rannas ei saa kuid Guadeloupel on paar punkti, kus saab suht odavalt Kajakiga korallkaljudeni jõuda.

Üldiselt on Algarvega nii, et Farost (mis on siis lennujaam) lääne poole on asi ikka suht jura (turistide rohkuse mõttes ning ka turismile orienteerituse mõttes [kohalikku võlu on vähe]). Kui vaadata aga ida poole, siis mida Hispaaniale lähemale jõuad, seda vähem turismi järele jääb. Olen ise Algarves aastatel 1996-2006 käinud kolm korda ning üht või teist moodi (kas tudengina häälega/rongiga või pereinimesena rendiautoga/rongiga) selle ranniku mitu korda läbi sõitnud.

Minu enda vaieldamatu lemmik on linnake nimega Tavira (Farost 20-25 km itta). Nimetatakse ka kõige ilusamaks linnaks Algarves. Naljakas kokkusattumus on ka see, et leidsime sealt Eesti aukonsuli residentsi. Ei sa öelda et seal üldse turiste poleks kuid suuremalt osalt tegu on nö kohaliku turismiga, välismaalasi liigub ikka suhteliselt vähe ning selliseid inglise peopoisse üldse mitte. Võtad seal korteri ja asi korras.

Mul on juba viis aastat olnud plaan seda "off the beaten track" (vähemalt minu meelest) saart külastada. Järsku muljetad järgmistel, teemadel, saaks pildi selgemaks. ;)

*Kuidas hinnatase on. *Kuidas majutusega on kui mööda saart ringi kolada. Kas igast külast leiad tädikese, kes ulu alla võtab. Kas telk oleks seal üks võimalus ? ;) *Transport - kas trotroliiklus on arvestatav (ja viib igasse kolkasse) või tuleb liikumiseks aega varuda. Kuidas oleks lood rendiauto/jalgratta (saar pole ju suur) või mopeediga? *Kas kaks nädalat koha peal olekuks on palju või vähe? *Mitu ärevat momenti Sinu sealviibimise ajal tekkis (kui üldse)? Olen kuulnud et selline rahulik ja tore rahvas. *Kuidas kohalikud välismaalastesse suhtuvad. Turistide vähesuse tõttu ilmselt mingit scammi seal ei toimu ilmselt.

Ütlen oma arvamuse ka välja. Mina olen üks kahest tripi algsest käimatõmbajast (teine on Kika) ning siiani aktiivne.

Paljudes kommentaarides kumab läbi lause "tripi meeskond pole huvitatud asja arendamisest jne". See lause on ilmselt tulnud mõne meiepoolse kommentaari analüüsimisest. Tegelikult on meil jätkuvalt plaan kõiksugu toredaid asju teha, probleem on ainult ressurssides. Tänast tööturgu vaadates pole vaja olla hiromant mõistmaks, et programmeerijad (see on see asjapulk keda kõige rohkem vaja oleks) ei kasva puu otsas. Nii me siis püüame toimetada oma jõududega kuid need jõud ahtakesed. Samuti on kristalselt aus vastus, et Trip.ee ei ole ei minu ega Kika ega Veigo põhitöö. Ühesõnaga püüame nii hästi kui võimalik. Küll viljad ka tulevad, nad ei tule lihtsalt nii kiiresti kui sooviks.

Alternatiivse portaali tegemisest. See on selline üldisem ja tegelikult päris huvitav teema :). Mitte et ma liiga enesekindel inimene oleks aga ma ei usu, et selline konkurent suudab tekkida mõistlike kulutustega või väga kergelt (välistada ei saa muidugi midagi, selles suhtes ma naiivne pole). Kui vaadata laiemalt, siis on meil üks rate.ee, üks delfi.ee, üks auto24.ee, üks osta.ee jne. Ja kui natuke siit-sealt uurida, siis leiab igale loetletud portaalidest vähemalt ühe "ärategemise" vaimust kantud projekti. Ega trip.ee-gi ole siin teistsugune. Mina mäletan reisi.net-i, mille tegemisi ma omal ajal ärevusega vaatasin. Foorumid, igasugu tasuta piletite loosimised jne. Asja taga oli Estonian Air. No millegi pärast ei saanud asi tuult tiibadesse. Samuti ei saanud tuult tiibadesse ka kõigi loetetud portaalide kopeerijad.

Plussid: +Viisat pole vaja. +Saare suuruse kohta väga vahelduv loodus (koosneb tegelikult kahest saarest: üks vulkaanilise tekkega, teine nö tavaline. Igasugu atraktsioone on kah : vulkaanid, vihmametsad, rannad, korallid, rummitööstused). +Pole niiväga turistikas (prantsusmaa ise võtab teda rohkem põllumajandussaarena. turiste on küll piisavalt kuid need on kogunenud ühele saare poolele). +Euroopalik (pisikese lapsega päris Aafrikasse ei läheks).

Miinused: -Prantsusekeelne -Pole väga odav

Minu arust ei tuleks seda registreerimist karta. Keegi ei küsi ju neiupõlve nime ja jalanumbrit.

Ja üks registreerimisest (ja sisselogimisest) saadav kasu on jäänud kahe silma vahele. Nimelt on kõigil sisseloginuil hea ülevaade teemade alla lisandunud uutest kommentaaridest. Ehk siis iga kasutaja kohta hoitakse alati meeles, milliseid lugusid nad on lugenud ja milliseid mitte. Tuled nädala pärast ja näed täpsel kus ja mis on toimunud. Väga mugav.

Ja nagu ma olen aru saanud on üht teist veel plaanis, mis aitab tripi kasutamist mugavamaks teha (foorumi sissekannete vastused emailile jne). See kõik on võimalik ainult registreerides.

Kuid mina püstitaks siia teema alla ühe lisaküsimuse. Mida Sina, kui tripi (püsi)kasutaja, tripilt (tehniliste) lisavõimaluste osas ootad?

Kas näiteks : *Virtualtourist.com "minu reisilehe" funktsionaalsus. *Pildigaleriide lisamine *Blogimise võimalus (tegelikult registreerunutele praegu olemas) *???

või veel midagi muud?

Mis mulje sulle sellest kohast jäi?

...ei mõelnud sodi all midagi negatiivset. Ostsin sealt endale 5 euri eest ühe pealambi. Täiesti aus ja kvaliteetne asi. Enne reisile minekut olin ostnud 300 krooni eest eestist. Ei ütleks, et mingi eriline vahe on. Ok, kallimal olid patareid kaasas :)

Käisin just nö Prantsusmaal. Seal supermarketis maksavad nii pealambid kui ka veekindlad alumiiniumist väikesed taskulambid mingi 5 euri. Ja on neil see krüptoonlamp lisaks. Kokku umbes 5 pirniga... Täiesti kvaliteetsed nägid välja.

Oodake natuke, küll meil ka see odavam sodi kohale jõuab.

...et Kolumbia Immu ka filmi vaataks (üle neti?). Mulle tundub see tema muretus kuidagi kahtlasevõitu. Kas ta ikka teab, kuhu ta sattunud on? :).

Vaata ka : Proof of life

Siin ka Boliivia rahutuste taust läbi eesti ajakirjanduse:

Postimehe lugu EPL 1 EPL 2

Loodame, et jama on varsti möödas ja uksed jälle avatud. Mina tahan sinna tagasi.