mariess

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
8 postitust
5 kommentaari
 

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kuidas ei jõua linna? Rong sõidab sealt Liverpooli jaama, minu mäletamist mõõda alla tunni. Lennujaamas ei ole midagi peale magamise küll teha ;)

Seal maal pole miski võimatu...

Lennukis tuleb ära täita kaks avaldust, üks viisa, teine deklareeritava kauba kohta. Kohale jõudes tuleb need piirivalvurile esitada. Siis tuleb anda sõrmejäljed, tehakse pilt, küsitakse küsimusi. Samas ei oska anda 100% infot selles mõttes, et olin transfer-reisil, st Ühendriigid ei olnud reisisihiks. Aga kui kõik paberid korras, elukoht olemas, siis ei tohiks probleeme tekkida.

Mõtlen ka, et kas Kariibimerepiirkonda kuuluvadki kõik maad? Ja kas siiani ei ole veel täpset kuupäeva teada, millal see VWP programm eestlastele kehtima hakkab? Endal reis veidi enne jõule ees, praegu jätsin viisa taotlemise pooleli. Mida oleks otstarbekas teha? Oodata või vaid läbisõidu jaoks viisa taodelda?

Merimetsa haiglas on kõige otstarbekam arsti konsultatsioonil käia(visiiditasu 150.-). Tehakse kollapalaviku (325.-) ja A-hepatiidi vaktsiin (450.-)+ kirjutatakse malaariatabletid. Neid kahte sorti, kallimad ja odavamad, erinevad kõrvaltoimete poolest. Kallimal pidi neid vähem olema, aga ise võtsin odavamad ja pole ka midagi hullu juhtunud. Vaktsineerimispass peaks igaks juhuks kaasas olema, aga seda küll kuskil ei kontrollita. Küll aga võib juhtuda, et Gambias ringi seigeldes küsitakse kuskil suvalises kohas passi, nii et see peaks ka koguaeg kaasas olema.