Viimased kommentaarid

Mina tegin erinevatesse Eesti ametkondadesse sama küsimusega kõnesid (lennud Kreeka-Poola-Tln) - väideti, et transiitsoonis viibimist loetakse riigi külastamiseks ja eneseisolatsiooni nõue rakendub. Kûsisin ka täpsustavalt juriidilise nurga alt, et riiki sisenemist/külastust ju ei toimu - öeldi, et ikkagi isolatsiooni kohustus, aga põhjendusi ei antud/ei osatud anda :-)

Tänud info eest, Martin! Ma ise uurin ka kindlustusest, kas ehk siiski mahub tõrke alla (eriti arvestades, et tagasilennu muudatustest anti meile teada 1 päev enne väljasõitu). Mul If, aga üllatuslikult on nende veebilehed AÜE-s blokeeritud :-) EL reisijate direktiivi plaanin ka koju jõudes ette võtta, kuigi kahtlustan, et julgeolekukaalutlustel marsruudi muutmine ja lendude hilinemine direktiivi kompensatsiooni saamise võimaluste alla ei mahu.

Meil juhtus just sarnane lugu Tln-Abu Dhabi lendudega Air Balticuga, sai algselt valitud kiire Riia kaudu ûhendus. Kuna marsruut muutus piirkonna pingete tõttu pikemaks  siis AB muutis lennuaegu nii, et 16.20 saabumise asemel oleksime jôudnud Tallinnasse alles sûdaööks, st 10 h lend koos tankimisega Ateenas ja siis veel 5 h ootamist Riia lennujaamas. Kindlustusjuhtumi alla lugu kahjuks ei mahu..Uued ajad tundusid samuti väikse lapsega (2a) lendamiseks äärmiselt ebamugavad. Lôpuks sain telefoni teel AB kompromissile, et muutsid hilisõhtuse Riia-Tln lennu järgmise päeva hommikuks, st jõuame päev hiljem tagasi. Riias broneerisime oma kuludega úheks ööks hotelli, kuigi Riia on ilmselgelt tunduvalt soodsama hinnaklassiga kui Helsingis ööbimine. Ehk annab Finnairiga läbi rääkida - hilisema lennuga rahulikult koju ja vahepeal hotell?

Näiteks https://www.phuketshuttle.com/ Pärast pikka lendu väga mugav ja kõik nagu kellavärk.

Soovitan näiteks www.phuketshuttle.com. Lehelt broneerid, saad netis kaardiga maksta, meilile tuleb kinnitus. Mulle tundus pärast pikki lende mugav ja hassle-free lahendus. T66tas nagu kellavärk - mu lend jäi tunnikese hiljaks ja nad ikkagi ootasid ära.

India, Bengali lahe äärne küla. Külalislahke peremees pakkus tükilist piima ja samakalaadset ollust, mis tuli põhjani juua. Mitmeid kordi :S

Toolid on Patongi rannast peaaegu läinud, kuid äri käib vaikselt edasi. Tänavanurkadel (mitte otse rannas) on väiksed sildid, et beach chairs "for sale or rent". Uus taktika pidi olema ära osta, kuid pärast müüjale tagasi müüa :-)

To Tera - kuna piletid said ostetud spontaanselt ja lennuni aega 4,5 nädalat, siis pean esmajärjekorras taotlema multiple entry Tai viisa. Kahe viisa taotlemise jaoks Eestist aega paraku ilmselt ei jää, sellepärast uurisingi Myanmari eVisa kohta. Aga positiivne on see, et olukord on lahendatav ja pealegi on elu näidanud, et erinevates Aasia riikide saatkondades Aasias võib ka päris lõbusaid elamusi saada :)

Tänud Veigo info eest. kahjuks ütleb link "Currently this application is only for admin" ja googeldades sain väga erinevaid vastuseid eVisa taotlemise võimalikkuse/ info õigsuse kohta. Ka leidsin saidi http://myanmarevisa.com/, kus (turismi)firma pakub neid teenuseid (visa 20usd, service fee 50usd). Kokkuvõtvalt: asi ei tundu usaldusväärne.

Asjad muutuvad sealkandis tihti - kas keegi on viimasel ajal kogemust olnud eVisa taotlemisega või muidu värskemat infot? Kui ei,läheb ilmselt käiku plaan b ja taotlen Bangkokist..

Ise küsin - ise vastan. Turistiviisat VOA vormis taotleda ikkagi ei saa. VOA kehtib ainult teatud riikidele ning business, transit ja entry (meetings, workshops) viisadele.

Riiki siseneda on aega 90 päeva, mitte 60 päeva.

Olen täitsa mõistuse juures - kontrollisin isegi passist hetkel templi järgi :) Piiril löödi passi tempel loaga viibida riigis 60 päeva.

Taotlesin Helsinki saatkonnast septembris ja lisasin ainult üheotsapileti (juurde kirjutasin kirja, et kinnitan, et lahkun mööda maad). Viisa tuli kohale nädalaga ja anti automaatselt 60-ks päevaks. Väga lihtsalt kuidagi läks :)

tänud Lennuabile põhjaliku vastuse eest! Õnneks mul mingeid täiendavaid kulutusi ei tekkinud. Tekitatud kahju on puhtalt kadumaläinud kohver ja selle sisu (nimekirja olen juba bag tracking´usse esitanud). Nagu ma aru saan on mul mõtet kompensatsioonitaotlus esitada.. Huvitav kas mingil määral mängib rolli ka see, et tegelikult alustasin lendu Rio de Janeirost ja kuni Frankfurdini lendasain kompaniiga TAP Portugal. Finnairi lend oli ainult viimane connection flight..

Mul läks pagasi 2 nädalat tagasi kaotsi (lend lõppes Helsinkis, mitte Tallinnas)ja siiani väidetavalt leitud ei ole. Olen korduvalt suhelnud Finnairiga, aga targemaks ei ole saanud. Kui küsisin, et kas Finnair kompenseerib midagi kui mu kohver jääbki kaduma (pagasikindlustust mul kahjuks polnud), siis siis nad rääkisid, et tuleb oodata avalduse kirjutamisega 30 päeva. Samas on Finnairi kodulehel info, et kompensatsiooni avaldusi võetakse vastu kuni 21 päeva pärast lendu. Kas kellegil on kogemusi Finnairilt kompensatsiooni taotlemisega ja kas sealt on üldse lootust mingit kompensatsiooni saada?

Tundub ka nimekirjast puuduvat :)

Kas kellegil on hiljutisi kogemusi Brasiilia viisa ise posti teel taotlemisega Helsingist?? Eelkõige kuidas tasuda viisa fee ja see täiendav 9 euri fee (sularahas seda ju saata ei saa)? Saatkonna kodulehelt ei leia selle kohta üldse infot....

Veelkord - passi numbrit Airasia kodulehel bookides ei ole kohustuslik sisestada!

Olen käinud, väga lahe koht! Fidži on suhteliselt kallis koht, hinnatase võrreldav Austraaliaga. Samas sarnaselt Austraaliaga n-ö backpackerite hostelid kõrvuti 5 tärni luksusresortidega. Valik on kirju ja saari palju :) Kui tahad midagi odavamat, peaksid vbl hoopis aasia poole kiikama :)

Kõige odavam ilmselt ööbussiga Hanoist või Saigonist. Saad bookida igast reisibüroost. Samuti võimalus lennata siselennuga Danang´i ja sealt kohaliku bussiga Hoi An´i.

Üürisin Eestis korteri välja ja saadav üür kattis pangalaenu. Peale eluasemelaenu oli mul ka õppelaen, mille tarbeks tuli aeg-ajalt rahvusvahelisi ülekandeid Eestisse teha. Tegin notariaalse volituse oma emale ajamaks kõiki ametlike asju, kes teab mis tekkivate bürokraatlike probleemide jaoks. Aga hoolimata minu kohustustest siin, sain hakkama ilusti ja veel piisavalt vahendeid säästetud Aasias reisimise jaoks. Ühesõnaga - kui hästi planeerida, on kõik võimalik. :)

Mina lendasin Kolkatast Bangkokki suht soodsa hinnaga Air Indiaga, seal tihti eripakkumisi. Vaata Air India kodulehelt :)

Olen peatunud vaid Billabongis, esimese asjana meenuvad prussakad. Aga need prussakad ei seganud vist kedagi peale meie :D Muidu oli kena hostel, tasuta hommikusöök ja puha (= röstsai, moos, vegemite, kohvi ja tee)