trip-krainetrip-ukraine-dark

Tarmo Virves

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
 

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Arabella hostel, Tolli ja Vallimaa ristmiku juures. Suht kesklinnas. Divasse on jala ca 5min. Kontsadel 10min.

"Lõpuks jõudsime piirini, kust ei tahetud meid üle lasta..."

Albaaniast Kreeka sisenedes tehti Kreeka pool tõsine risküsitlus läbi. Põhiasi oli see, et kui te Fieris ei käinud, siis on köik OK. Selle vastuse peale lasti läbi ka.

Kreekas sai päramootoriga bellapaadi, 70€ päev ja midagi ei nõutud. Öeldi, et kella viieks öhtul olge tagasi ja näe silmapiiril paistab saare nukk, sealt kaugemale minna ei tohi.

http://www.panoramio.com/photo/4837306 semmune lootsik siis. http://www.panoramio.com/photo/4837660 sellele saarele võis ringi peale teha, aga sealt paremale jääva neeme tipust kaugemale sõita ei lubatud(pildilt ei paista)

Või siis 25€ alustav tund ja iga järgnev tund 10€.

horvaatia üks suur kämpinguala ongi, väga tihedalt täis neid, just rannikuala.. aga tulekahjud on suur probleem ja arvatavasti ongi kopsakad trahvid, pole kursis.. aga mustaks pölenud alasid nägime palju..

Olin nädal aega tagasi seal läbisõidul, Montenegrost Kreekasse. Ütlen ausalt, esmamulje oli hirmutav. Räpakus, saaste. Esimene asula asus jõe ääres, prügi oli lükatud kopaga jõkke, kus see triivis. Üle jõe viis ühesuunaline kahtlane sild, mida miilits/politsei siis reguleeris. Seal kohe kargas ligi ca 10 aastane poiss, kes autot kallistas ja musitas, ning siis akna juurde süüa tuli nõudma. Albaaniasse sisenesime loojangul ja sama öhtu sõitsime Durreseni välja. Köikjal põletati sedasama prügi teede ääres ja kaugemal, pimeduses oli hästi näha. Ving mis jube, hakkas ajudele. Enne Durrest võtsime öömaja, 25€ tuba, pealtnäha korralik, aga esimeses toas põles ainult WC-s vesi, anti teine tuba, aga seal puudus soe vesi ja üldse kraanid logisesid ja ei funganud korralikult. Hotellil oli oma genekas, voolu muret ei olnud. Üldse seal vist paljud asjad käivad genekate pealt. Kuni Durreseni olid ka head teed, Eestiski võiksid olla nii head, aga peale seda Fierini ja kuni praktiliselt Kreekani välja oli ikka väga kehvad teed, kui mõned valminud lõigud välja arvata. Teisel päeval enam vingu, ega haisu õnneks ei olnud. Durrese ligidal veel põletati, aga mägedes oli õhk puhtam. Maa on vist korrupeerunud ka kõvasti, mendid ainult tee äärtes sitsisid, pea igas bensukas olid. Meid õnneks ei puutunud keegi. Põhiline auto Albaanias on merdedes. Lugesin vahepeal ajaviiteks, mitu mersut järjest tuleb, sain 7, siis tulid paar muud marki ja siis järgmised 5 mersut. Ahjaa, päeva jooksul nägime ca 30 pulmarongi, pühapäev oli. Mõnes rongis tundus isegi 2 pulmaautot olevat.