stelley

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi. Tahab minna:
2 meeldimist
3 postitust / 8 kommentaari
7 (1.1%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina soovitaks ka auto La Speziasse jätta ja sealt rongiga minna. Me käisime 2015 septembri alguses nädala sees, ning vähemalt Riomaggiores oli parkimine väga keeruline. Rahvast oli ka tohutult palju. Ning tee oli jubedalt kurviline.

Matkaradade kohta ei oska kahjuks soovitada, sest meil ei õnnestunud ajast tulenevalt matkata (startisime Siena kandist ning sõit oli VÄGA pikk - ligi 4 tundi. Soovitaksin öömaja valida lähemale või lausa ühte neist viiest linnakesest).

Ahjaa, kui ujuda soovid, siis iga linnake selleks minu arust sobiv ei olnud, just ohutuse seisukohast.

Tänan kõigile vastajatele!

Läksin hetkel seda teed, et tühistasin Europcari broneeringu ning võtsin auto Avisest. Saadetud broneeringu kinnitus on täiesti mittemidagi ütlev ning ma ei saa mingil põhjusel ka kodulehel oma broneeringut vaadata (perekonnanimi sisaldab täpitähte, sisse ei saa isegi selle versiooniga, kuidas nemad seda väänasid). Naljakas oli ka see, et broneerisin auto läbi Eesti kodulehe ja selle 360 kraadi versiooni, mis peaks tähendama 0 € omavastutust, kuid broneeringu kinnituselt ei ole võimalik sellist infot mitte kuskilt välja lugeda. Loodan siiski, et kõik on siiski ok ning tagatis jääb 300 € kanti. Kui kodumaal tagasi olen, saan ka oma kogemuse kirja panna.

Aitäh senistele vastajatele!

Saatsin ka umbes samasisulise kirja Europcari e-mailile ning sain sellise lakoonilise vastuse: "The deposit is obligatory even if you have selected the premium package, it will be blocked at the moment of the pick up and unblocked when you will return the car."

Ma saaksin täiesti aru, kui deposiit kujuneks EC puhul umbes selliselt, nagu AVISe kodulehel seda seletatakse (Estimated rental charges plus full tank of fuel plus 20% on total, plus the no waivable excess if one of the additional coverage is not accepted. In case none of them are accepted collect the NWE for theft. The minimum amount of deposit required is 300 Euro). See miinimum 300 € sellisel puhul tundub olevat mõistlik - et kui tõesti tagastan tühja paagiga vms (senimaani välismaa foorumeid lugedes olen aru saanud, et trahvid valesse tsooni sisse sõites vms saabuvad rendifirmasse tihtipeale pärast seda, kui deposiit on vabastatud, seega on need hiljem lihtsalt krediitkaardilt maha võetud). Aga olukorras, kus ma juba olen EP-le maksmas kõige suurema kindlustuse eest veel 110 € (mis on sama kallis kui auto rent), tundub 550 € natukene röövimisena, sest selles kindlustuses olid kaetud nii isikukindlustus kui ka kogu auto (sh aknad, rehvid jms) - mille eest siis selline summa, kui omavastutus on juba niigi 0 €? Kuskil pole ka väga seletatud, kuidas selline deposiit on välja kujunenud. Samuti häirib nende lakooniline vastus, oleksin eeldanud, et vastusele on lisatud ka mingisugune põhjendus sellise deposiidi kujunemisest.

Nagu näha, on kaasfoorumlaste seas ka inimesi, kes on kuskilt suutnud 0 € deposiidi välja peilida ning viimane vastaja on Avisest rentides saanud deposiidiks ainult 100 €, mis on ju väiksem kui nad kodulehel miinimumsumma välja toovad. Ma ei eeldagi, et ma kindlasti peaksin auto ilma igasuguse deposiidita saama, aga kui selline võimalus on olemas või on võimalik väiksemat deposiiti kui küsitu maksta, tuleks ju oma võimalusi uurida :)

Kokku võib sul olla ikka kuni 8 kotis 20kg pagasit. Kui sul on kasvõi 20,2kg pagasit, siis maksad juba soolast hinda juurde. Vahet pole mitmesse kotti see paigutatud on. Aga kui on näiteks sõpradega minek ja mõnel on väiksem pagas võid ju tema kohvrisse midagi sokutada :)

Kuna töötan suhteliselt suures firmas on augusti alguses puhkuse saamine juba keeruliseks muutunud, sest saatsin oma puhkuseavalduse liiga hilja ära. Snorkeldamine oli lihtsalt kergeks ajaviiteks, ma ei ole inimene, kes viitsiks tunde rannas passida. Toitlustamine on sellepärast tähtis, et olen kaalujälgija ning igat asja ei söö.
Viimane kommenteerija süüdistab mind ikka imeasjades! Olen noor inimene ja olen ka varem käinud bussireisidel kus buss on katki läinud. Kui see just 3-päevast seisakut ei tähenda, siis pole hullu! Üldiselt olen positiivselt meelestatud, aga kui buss läheb katki ja juhtub veel mitu imeasja, siis oleks vast reis nässus. Samas võib seda ka teiste firmadega juhtuda, niiet ma ei ole teiste firmadega reisides ka päästetud, eh?
Palju oleneb ka reisikaaslastest ning tiimitööst giidi/reisisaatja, bussifirma, reisijate ja kõrgemate ninadega.

Jah, olen nende tingimusi kodulehelt lugenud. Kuna keskmine tööinimene ei saa vabalt valida puhkust siis sooviks ärajäänud reisi asemel mõnele viimase hetke reisile minna, sellest ka raha tagasisaamiskiiruse küsimus.
Kindlasti mõtlen ka oma peas oleva küsimusteks ümber ja esitan need reisifirmale kuid kuna on pühad, siis on ilmselt ka kontorid suletud. Sooviksin lihsalt eelinformatiooni :)

Nojah, ostsime siis pileti ära.
Plaan minna 10. novembril, eks varem tuleb ilmateateid hoolikalt jälgida, sest vabu päevi ei saa nii kergelt. Kuna pole tööreis ega vältimatu käik põhjanaabrilte juurde, siis ilmselt pole hullu kui laev ei välju. Loodame ikka parimat :)
Kuigi jah, seoses tänase tiba suurema tuulega on lindaliinid oma väljumised tühistanud, kõik muud tiiburid aga sõidavad. Huvitav kuidas teised firmad siis saavad väljuda, aga nemad mitte?

Suur tänu :)
tegin põhimõtteliselt ise omaalgatuslikult samad järeldused, aga tahtsin targemate käest üle küsida. Ei viitsiks eriti hommikul nii vara ainult selleks ärgata, et pika ninaga jääda.
Loodan, et ilmad on sellel ajal normaalsed, aga samas on sügis ka tuntud oma "armsate" sügistormide poolest. Üritan kiirlaeva välja kannatada, suure laevaga oli veebruaris natukene raskusi, aga pole hullu!