trip-krainetrip-ukraine-dark

Hathor

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
31 kommentaari
 

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Siin on ridamisi lõbusaid lugusid!:) Eriti see kassidega pass...:) Möödunud suvel hakkasime koos noorema pojaga Türgist koju minema, kui vahetult, viimane kontroll enne lennukisse pääsemist, hakkas võrdlema minu last issi süles, tema passiga. Uuris ja uuris, lõpuks kutsus kolleegi, siis uurisid mõlemad, kuri nägu peas. Äärepealt oleks asi nutuseks läinud. Iial pole kusagil probleeme olnud! Lõpuks lasti bussi (see, mis lennukisse viis), see oli juba noori abituriente täis, siis pandi uksed kinni ja selgitati, et enne lennukile ei viida, kui üks ratastooliga neiu lennujaama tagasi pöördub. Bussis oli oma +50 kraadi sooja ja hüsteeria võttis võimust. Noored olid endast päris väljas ja kojusaamine tundus juba veidi kahtlane. Probleemi lahendas äärmiselt asjalik eestlastest lennukimeeskond (mitte Estonian Airi lennukiga). Väga kõigutamatult võeti omad kaasa ja kogu lugu! Niisiis - kui oled 200% kindel, et sinu ja sinu dokumentidega on kõik korras, võib ikkagi minna miskit nihu! Ju see käib asja juurde?:)Ju oli Milas-Bodrumi lennujaamas halb päev:).

Mina ka tänan! Väga asjalik ja ülevaatlik postitus!

Kas Elysee ranna juures meres oli koralle-kalu ka? Ettetänades!:)

Reisidokumendis eesnimeks Liina. Asun kolmekümnendate keskpaigas:). Olen parandamatult haige. Mind vaevab eluaegne reisisõltuvuse sündroom. See võis välja lüüa juba enne keskkooli ja on selgelt päritava iseloomuga. Ravi haigusele on väga kulukas ja kahjuks soodustusi riik ette ei näe:(... Ravimite tarbimist oleks mõistlik alustada nõrgematest st naaberriikidest (mitte nii nagu mina, kes käis enne Soomet-Rootsit Küprosel ja siis oli pärast seisund eriti raske). Haiguse põhitunnusteks on mõtetes pidev riigipiiride ületus, selge reisikirjanduse eelistamine kõikidele ülejäänud raamatutele, televiisori unustamine reisikanalile, kaaskodanikelt reisimuljete väljapressimine, unistamine reisist ka siis, kui kuidagi minna nagu ei saa (ja siis miski ime läbi ikkagi minna), pilguga lääne-ida lennukoridori seiramine ja mõtlemine, et tahaks ka seal lennukis olla (muidugi ma kardan lennata) jne. Halvaks kõrvalmõjuks pean, et olen paar korda oma suuremad lapsed kuueks päevaks koolist eemaldanud, et nende silmaringi suuremaks venitada. Olen kaasa vedanud ka pere noorimat, esimene kord juba siis, kui ta oli 10-kuune - paljud tõsised reisihuvilised on pidanud mõtlikult tunnistama, et ka beebid oskavad vaiskelt reisida ja ei tülita kedagi. (Kardan, et ka tema on nakatunud, sest praeguse kolme eluaasta kohta on tal juba päris palju lennuliine ja lennukimudeleid kogutud; erinevalt minust, avaldab ta oma reisisoove valjuhäälselt ja häbenemata:). Olen langenud ka äärmustesse - kunagi selgitasin ühele "N":)-reisikorraldajale paberkataloogide vajalikkust, tuues põhjuseks selle, et "kuidas ma saan teie reise oma abikaasale müüa, kui mul midagi lauanurgale "unustada" pole, teades, et arvutist selliseid asju ta vaatama ei vaevu?!". Kataloogid on senini regulaarselt olemas:). Jne, jne... Ka praegu, kui väljas on soojust jäänud lubamatult väheks, kisuvad mõtted kaugele ära.. Kõige tihedamini "eksin" oma lemmikpaika maakeral (vihje peitub kasutajanimes), kus minu jaoks on olemas tugevates toonides kõik, mida vajan ja midagi sõnulseletamatut nagu veel.. Aga jäägu see. Mõni ütleb, et klišee. Muidugi, ka mina tahaks maakerale kümmnest erinevast kandist tiirud peale teha! Senini aga satun ikka tihtipeale siia Trip.ee`sse ja avastan rõõmuga, et "minusuguseid" on ikka veel! Ja vahel, kui julgen, ütlen mõnes paigas sõna sekka ka!:) Tänan tähelepanu eest!

... viimasele postitusele lisaks. Liiklus väljaspool linnasid on tõesti üsna tasakaalukas, aga linnas peab siiski arvestama pidevate kiiruskatsetega uhiuute sportautode vahel (samuti mootorrattad muidugi). Mida hilisem kellaaeg, seda valjemaks muutvad masinate a la "vaata mind!" hääled.:) Ja lõpuks, ehk pole ka vähemtähtis tõsiasi, et liiklus on sel saarel VASAKPOOLNE! (nii igaks juhuks mainin, sest parempoolse liiklusega harjunutel, on lihtne isegi jalgis teed ületades auto alla jääda - vaatad esmalt vasakule, autot ei tule, astud teele... ja samal momendil tuleb auto hoopis paremalt. Harjumusel on suur jõud.) Nii, et miks mitte rentida auto, aga siin Eestis ei tasu enne reisi Küprosele vasakpoolset liiklust siiski harjutada:).

Kunagi oli Travel Channelis lõiguke Eestist. Tegu oli mingi pikema tuuriga ja saatemeeskond viibis lühidalt ka siin. Võtted olid pärit mingist üliväiksest Eesti ääremaa külast. Kaadrites järgnesid üksteisele vanad lääpas majauberikud ja nn eluhammasrataste vahele jäänud inimesed külapoe nurga taga. Ja siis saabus meeskond Soome! VAU! Siin on tsivilisatsioon! Vau! Teil on nii lahe ühistrantsport! Vau! Ostukeskused! Vau! Jne... Võib vaid aimata, kuidas keegi inimene kusagilt kaugelt kujutas endale ette elu Eestis!:( Ja küllap ta juba taipas, et elu Eesti pealinnas Vilniuses, (no nii tavaliselt paljud seal kaugemal arvavad), on täpselt sama karm ja õudne kui selles paariminutilises saatelõigus näitas... Jääb vaid loota, et ta juhtus nägema toda viimast kõnealust lõiku samalt kanalilt, kus härra Imre Sooäär oma viietärni-mõisa tutvustas jne.

Mina veel mäletan ka seda sarja.:) Mulle väga meeldis! Aga ma ei mäleta kahjuks, kas neil soomlastel teemante vaja läks või on need naha all siiani:)...

Toetuseks viimasele kommentaarile: kõik ei ole veel Egiptuses käinud ja paljud, no ikka päris paljud, lähevad sinna aina uuesti ja uuesti!:) Tore on lugeda Egiptusest ja hea on alati sinna tagasi minna!

Mulle tundus nagu oleks Monaco ja väike vaene mägikülake ühte patta pandud. Päeval oli seda eriti hästi märgata - sõidukitest olid näha üksnes hirmkallid ja uhiuued sportautod/mootorrattad ja siis talunike kastiga pikapid. Vahepealne variant puudus. Öösel see vastu ärkas linn peale südaööd - pikapid olid koju viidud ja toimus igaöine linnakiirendusvõistlus (mõistagi siis nende toredamate masinatega). Mis nüüd mina tean, aga pakuks, et elatustase on kallis. Kui mitte väga kallis:).

  1. Akamasi poolsaar ja kaljulõhe (Avakas Gorge), mille kaudu pääseb mägikülasse.
  2. Küprose kassid:), neid tundus seal rohkem olevat kui Rhodosel (ega see ei ole nüüd ometi turistilõks?!).
  3. Sõbralikud ent iseteadlikult uhked küproslased (Ja nad teavad Eestit, sest meil on Markko Märtin!).
  4. Osavad naisdžiibijuhid ja või vs Aphrodite sünnipaik idarannikul - Petra tou Romiou (no tee või tina, hoolimata turistidest on see koht imeline).
  5. Lastele (ja normaalsetele lastemeelsetele) lahe veepark Limassolis (Fasouri Watermania). Ja Aphrodite vann ja Paphose linnake, Limassoli veinitehas. Muidugi ka see kuidas küproslased söömisest lugu oskavad pidada (meze) ja eestlased toorest veini ei kannata, rääkimata šivaniast; Jamas!:) Samuti see, et eestlaste harjumus saada egiptlaselt kingitus midagi vastu andmata Küprosel ei kehti: nägin, kuidas kena blond eesti daam sai küproslaselt roosiõie ja hiljem, kui peale õhtusööki daam temaga omaette õhtut veetma ei soostunud, lendas Küprose mehe silmist tigedaid sädemeid ja äärepealt oleks kaks riiki omavahel tülli läinud:). Ja veel palju palju ilusat, sest see ON Aphrodite saar! [mälestused 2001 a oktoobrist] Lõpeks - tantsige sirtakit ja elu ongi ilus!

Kena väike kuurortlinn ühe kaubatänava ja mõnusate restoranidega. Asub idakalda keskel - Rhodose linn pole kaugel ja Lindos samuti mitte. Lähedal on ka natuke suurem suvituslinn Faliraki. Kuna Kolymbia on idakaldal, on seal imeilus rand - liiva-kiviklibusegune ja vaikne (erinevalt läänekaldast, kus alati on tohutu tuul ja suur laine). Enamus hotelle pakuvad auto ja/või rollerirenti mida tasuks kindlasti võimalusel kasutada. Irene Palaceiga kogemus puudub. Infot oman Lutania Beachi kohta. Kolymbiat soovitan vägagi!:)

Festival Rivierasse minejatele veel nii palju, et rannast umbes 300m on kõigepealt põlvekõrgune vesi, alles siis saab ujuma/snorgeldama hakata. Me just selle asjaolu tõttu muutsime sügisel hotelli ringi. Muidugi, kui bassein meeldib rohkem kui Punane meri, siis pole hullu midagi, pea püsti!:) (Muide, Google Earth´is on näha ka, et seal kandis on üsna lai helda veega riba st madal vesi.)

Sheraton Sharm Hotel Resort and Spa. Väga tore rannahotell, aga hotelliterritoorium on üüratult suur...

Vabandust, oleme küll Hurghadas mitmeid kordi käinud, aga mõni asi ei meenu... Tahaks ka perele viisad kohapealt osta ja tekkis küsimus: Kas kõnealune koht, kus saab viisat osta, on enne passikontrolli - seal kohvritelindi saalis või, hoopis pärast passikontrolli?

Võtan aegsasti juba enne seda, kui lennuk hakkab kõrgust vähendama, valuvaigisti sisse. Siis pole vähemalt valus, kuigi veidi lukku võivad kõrvad minna. Samuti jälgin, et nina täiesti lahti oleks, nina-spray selleks alati kaasas. Ja näiteks Leedus on kohati minu jaoks nii "kõrge", et ka seal sõites on vahel kõrvad lukku läinud:). Eks iga inimene on oma moodi selles rõhu/kõrguse tunnetuses. Mu vanemale pojale ei aita miski - pea ja kõrvad valutavad jubedalt maandumisel, keskmisel poisil pole lennukis midagi viga ja väiksemal ilmselt ka mitte, kuigi ka temal jälgin, et nina kinni poleks. Viimati ta magas maandumised üldse maha:).

Käisime 2a lapsega Rhodosel. Sobis küll. Ja lennukis laps ju osa ajast magab.

Just tulime Muumimaalt. Mõte sinna minna tuli järsku, uurisin pool päeva netis kämpinguid, tegin nii mõnedki päringud ja umbes 10% neist vastasid ka. Ainus viga, et vastused jäid meie jaoks hiljaks ja nii siis läksimegi üsna ilma kindla majutuskohata (vaid üks pakkumine Uusikauppunkisse 45€ 4-se majakese eest). Kuna see koht tundus üsna kaugel, lootsime leida tee äärest mõne kämpingu, kus peatuda, aga sellele lootma jääda (eriti koos lastega) oli siiski rumal - kus iganes küsisime - kõikjal oli kohad täis ja kogu lugu! Õhtuks jõudsime ikkagi sinna Uusikaupunki kämpingusse ja seal selgus, et meie broneeringut siiski ei kinnitatud ja asi tundus ikka üsna nutune. Siis aga oldi nii kenad ja pakuti meile 40€ eest statsionaarset autovagunit. Oli teine väääga vana ja väsinud, aga muud ju ka üle ei jäänud. Nii et - parem oleks suveperioodil õnnelikule juhusele ööbimise asjus mitte lootma jääda ja broneerida endale kindel öömaja varakult ette. Eriti koos lastega Soome minnes. Ja antud juhul oleks lap-top vist ka hea olnud - nüüd kodus leidsin veel paar meeldivat ja mitte nii kauget ööbimiskoha pakkumist. Muumimaa ise aga oli armas - nii 2- kui 12 aastane olid väga vaimustuses! Samas, 15-aastase jätsime koju ja arvan, et tal oleks seal iiiigav olnud:) (talle ilmselt Väski?)

Niisama:) Paar aastat tagasi sai koeraga Baltikumis piire ületatud ja ainsad, kes passi vastu tõsist huvi üles näitasid, olid tavaliselt tagasi Eestisse jõudes Eesti piirivalvurid!:) (Ainult, et nad ei osanud sealt midagi välja lugeda) Hetkeseisu tahaks isegi teada, kuid ilmselt peaks ikka pass kaasas olema.

No nii!:) Ja hakkabki tõde kooruma!:) Lp Askeldaja andis sellele salapärasele no excess´ile sobiva eestikeelse vaste! Ja tõesti - just see mida vaja!:) Olen nii tänulik abilistele! Ja Tütarlapsele: see kl 20.09 ongi vastusmeil minu ülepärimisele rendifirmast. Ja meelerahu saabus koos sellega.:) Ja kuna Askeldaja andis vajaliku vihje, on meelerahu juba üsna tugev! Kokkuvõttes sai õhtul auto broneeritud ja eks siis näis, kas see on kokkulepitud ajal hotelli ukse ees. Me arvasime, et lapsega on mugavam selline variant, kui et loota, et sobiva/soodsa koha leidmine käib ülilihtsalt (see võib siis ju ka varuvariandiks olla). Muuhulgas, ma ei usu, et ka soodsamalt enam saaks.

Et ise küsin - ise vastan:). Natuke arendasin pakkujaga teemat ja küsisin seletust:). Vastus sisaldas siis sellist:

The price included 100% full insurance - tires, bottom, and personal responsibility . The price is final and there is no extra fee. No excess mean that in case of accident even if is your fault , you don't have to pay.

Tunduks nagu, et lõksu pole?!:)

...hoolega, mida vastate! Saan aina targemaks!:) Eriti häirib mind, kui võhikut, see "NO excess". Tõlge ju on, et "liialdusteta". Jääb mulje, et kui miskit on, maksab kasutaja kõik katkised kohad kinni ja ollekse nii kenad, et rohkem, kui asi maksab, peale ei küsita?:) Ootan edasigi asjatundjate/kogemuste omajate vastuseid!

Aga kas ülaltoodu siis on full insurance, või pole seda teps mitte?

Ise käime ka alati "viimase hetkega", seega mõistan teema algatajat. Samas, eelmisel suvel olid need kõige magusamad "superpakkumised" just ilmselt peale mingit järjekordset pommiplahvatust Türgis mingis sealses kuurordis (kohta enam ei mäleta). Siis on jälle veidi mõtlemist, minna või mitte...