trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kui UK läheb EL välja, siis kas sinna saartele on vaja Eesti kodanikul viisat?

Ka mina olen Port Bartoni fänn. Olen kaalunud lausa sinna elama asumist. Peatusime Prince Johni juures ja ka Port Bartoni linnakeses mere ääres. Puerto Princessa ja EL Nido soovitan samuti vahele jätta. Kallis, loodus ei ole midagi nii erilist, jube loksumine väikeses bussis 5 tundi.

Enamus poekesi, pagaritöökodasid, turismibüroosid on juba okt algusest kinni. Soovitan Plitvice järvi ja Opatijat, seal võtke kindlasti paar ööd. 1,5 h kaugusel teil suurt midagi ei ole vaadata. Ei ole ju surmkindlalt vaja kõiki öid ühes kohas ööbida. Kui juba krkis olete, käige Baskas ära ja siis mingegi üles Opatijasse ja sinnakanti.

Lennujaamast läheb Rijekasse ja Opatiasse buss, see ootab kõik lennukilt tulijad ära ja viib linnadesse. Tagasi samamoodi 3 tundi enne lennuki väljumist hakkab Opatijast tulema läbi Rijeka lennujaama. Baskat kiidetakse KRKi saarel (kus lennujaamgi on), pidavat väga ilus linnake olema. Ilma kohta ei oska öelda.

Ma Rijeka kandis sel nv, sealkandis on rahvuspargid ägedad ja Krkis on Baska linn, see pidavat kihvt olema. Mereannid pidid head olema. Crikvenicast allapoole autoga sõit pidi ilus olema.

visa toimib jah nii Puerto Princesas kui ka Boracayl, olin jõulud ja uusaasta seal. Me võtsime 45 k peesosid kaasa ka 20 päeva peale,jäi kolmandik ülegi, seal on ikka suht odav elu. Shopata pole suurt midagi, nii et põhiraha läheb meelelahutuse ja söögi peale (mis on ka üliodav).

mina olen lennanud sadu kordi selle lennufirmaga ja lennuaegu on muudetud ühel-kahel korral. Küll aga oli selle aasta algul juhus, kus see lennufirma juba müüdud lennupiletite puhul tühistas terve liini Tallinnast. Ja maksis raha tagasi. Jätkupiletite raha tagasi muidugi ei saa:)

Mulle jälle on jätnud Rooma unustamatu mulje oma ajatuse ja kõikjal muljet avaldavate iidsete varemete, colosseumi jm-ga. Samas ta on ikka kordades eksootilisema tänavapildiga, kui Madrid. Madrid on lihtsalt suvaline suurlinn (jajaa, olen olnud seal ja käinud kõik kohustuslikud ja mittekohustuslikud kohad läbi. ) Lisaks olen suur hispaania fänn. No aga ei meeldi Madrid teps mitte. Mõlemas linnas on metroo, millega on lihtne liigelda. Odav ka. Ohud on igas suurlinnas enamvähem samasugused. Ära pane rahakoti seljakotti, ära liigu öistel tänavatel, ära kanna suuri rahasummasid ega passi kaasas. Mis mürgeldamisse puutub, siis ilmselt teeb üks kolmas klass(9-aastased) vahetunnil suht sama müra, mis Madridi Reali jalkafännnid:P:P:P

Nii. Kindel värk, et eestlased saavad maale, kui 24 tunni jooksul on edasilend. Ja tsoonist peavad ikkagi kõik välja minema. Ise 5 nädala jooksul 4 korda pidin selle läbi tegema, kuna China Easterni lend lükati 9 tundi edasi, siis sehkendati mind edasitagasi läbi piiri ja uurisinpuurisin eestlaste kohta käiva info välja.

Nii, käidud, nähtud. Bank statmenti ei küsitud, ööbimise bookinguid samuti mitte. Kui kellegil on küsimusi Upolu kohta, siis ehk saan vastata: sinitaevas@hotmail.com

Kas maale sisenedes peab olema lisaks bank statmentile ka ette näidata broneeritud ööbimine? Samoa innimgration page ütleb nimelt järgmist: Piiri peal- Visitors of Samoa must: •state their accommodation arrangements, be they holiday accommodation such as a hotel or resort or with family or friends (specifically the village and family name)

Kuidas teil, kevvu ja Apelsin, oli?

Kas keegi oskab aidata väikesaartele minevate paatide graafikuga, kust sellist asja leiab üldse? Tahaks minna mõnele väikesaarele paariks päevaks, see peaks aga peasaarele päris lähedal olema. Millist saart soovitate? Leidsin sellise lehe nagu www.fijime.ee , seal aga paadisõidu graafikuid pole. Laevafirmade nimede järgi otsides vastuseid ei tule ka. Appiii:)

Helistasin täna Hiina saatkonda ja seal öeldi, et on Hiina viisat vaja, isegi kui 24 h jooksul lend Shanghaist edasi läheb. Samas tripis on inimesi, kes ilma viisata saanud maal käia kahe lennu vahel. Kus on tõde:)?

aga tripist olen leidnud,et viisat pole Shanghais vaja, kui 24 h jooksul teine lend edasi läheb. On see tõsi? Palju takso muidu ka maksab kesklinna? Kui rongidega seigelda pelgan.

aga kas selles ajavahemikus jõuaks paari neist dr Rocki pakutud asjadest teha? Seal lennujaamas pidi ikka palju tunde bürokraatia peale minema...? Ka tsoonist väljudes pidid mingid immigratsioonijärjekorrad olema. Ja kui mitu tundi enne lendu peaks Shanghai lennujaamas olema? Kas keegi teab nendest asjaajamistest seal lennujaamas lähemalt seletada?

olen nii teinud küll , aga sel juhul nt joogi ostnud ikka lennukist. Ega see ilus pole, aga olen nii palju nt easyjetiga lennanud ja tean juba ette et no mitte midagi sealt süüa ei kõlba. Olen enamvähem kõik asjad läbi proovinud ja tean. Väga ei peida ka oma võileiba, kui söön seda lennukis.

Vahel on aga inimesed ikka väga avalikult oma sööki söönud, ikka nii, et kohe söögidjoogid laialt lauale, siis küsivad teenindajalt veel salvrätte ja topsi oma joogi jaoks, ja jääd... no see ikka on nahhaalsus. Minu normide järgi muidugi:)

Maitsvaim lennukitoit siiani... Estonian Airil oli kunagi suitsukanasalat meloniga... ja lufthansa värske võisai väga värske lõhega...mmm

Kas rendiauto panite eelnevalt kinni või sai seda kohapeal teha? Kas autoga saab ka ühelt saarelt teisele (laevaga siis)ja kaua saartevaheline reis umbes kestis? Kas teil oli kohalik raha kaasas, kus vahetasite ja kas põhiliselt arveldasite kaardi või sulaga? Pole ju käinud veel seal ja ei tea:) Tänud:)

Tere!

Kindel plaan minna sinna novembri algul. Kuidas viisa vajadusega on eestlastele? Ööbimise mure on ka. Kuidas backpackersites ööbimine ka oli? Muljed Samoast? Kumba saart eelistada, Savaiid või Upolut? Ja kuidas transport kahe saare vahel ka toimib? Mida peaks veel teadma? Ette tänades!

viimased kaks aastat on jaanuarikuu olnud seal rekordiliselt soe, vihma pole üldse olnud, vihmaperiood on pigem veebruar-märts.

automaadist saab raha ka võtta ilma probleemideta.

loomulikult on võimalik. Ma üle saja makse teinud tavalise pangakaardiga ja vahel on ainult jama olnud sellega et oma kaart on vana olnud ja ei taha hästi läbi minna, tegin eestis uue ja nüüd on kõik ok

Huvitav oleks kuulata Ingridi enda arvamust asjast(loomulikult kui ta siin juba sõna võtnud pole). Sest vaiksemat ja igavamat esitlust pole mul olnud...

sa võid ju pahane olla, kuid meil on sõnavabadus ja igaüks kirjutab just oma nurga alt.Fakt on ka see, et kirjeldatud situatsioonid on toimunud, ning neid ei saa kuidagi positiivse nurga alt vaadata. pigem nuriseks mina, et kus siis on need 147 rõõmsat reisinut iga nädal, kes võiksid oma õnnelikke mälestusi siin meiega jagada (va pahane). Ei usu, et siin ainuüksi sappi valamas käiakse, selleks on pigem delfi. Ilmselt ikka loodetakse, et siinkirjutatust õpivad nii kõneall olijad ja oskavad hoiduda ja ennetada tulevased reisijad.