trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Pagasi eest maksmine sõltub paljudest erinevatest asjaoludest ja selleks pole ainult ülekaal! Mina lendasin United Airlines'iga Washingtonist Orlandosse ning pidin maksma iga äraantava koti eest 15$. Ja see ei ole nali. Igal lennufirmal on omad reeglid. Kui oleksin ostnud pileti suunal Tallinn-Helsinki-NY-Washington-Orlando, siis poleks ma pidanud tõenöoliselt seda 15$ juurde maksma, kuna kõik vahepeatused on ühe pileti peal kirjas. Aga kuna ostsin USA siseste lendude piletid eraldi lennufirma koduleheküljelt siis pidin maksma. Teine põhjus võib olla selles, et ostsin economy class pileti. Uurides United Airlines'i kodulehekülge leidsin üles koha , kus on täpselt kirjas palju maksta tuleb ja mille eest http://www.united.com/page/article/0,6867,52481,00.html Delta Airlines: When traveling within the United States, U.S. Virgin Islands, or Puerto Rico, customers are charged $15 for the first checked bag and $25 for the second checked bag (each way, for round trip). Sama kehtib ka kusjuures American Airlines'i kohta. Koduleheküljel kõik kirjas!!!Hämmastav kuidas sul Tip sellest tasust õnnestus "mööda hiilida".

Lendasime märtsis sama lennuga Helsinkist NY-i, aga lend lükati 2 tundi edasi, seega jõudsime ka plaanitust hiljem NY-i. Õnneks edasi lennata samal päeval ei plaaninud ja probleemi ei tekkinud. Mis puutub passikontrolli järjekordadesse, siis sõltub kõik sellest mitu lennukit just äsja maandunud on. Mina igatahes ei riskiks. Kuigi terminalide vaheline liiklus on väga hea ja kiire ka, aga passikontrollis minevat aega ei saa kuidagi ette ennustada. Usa siselendudel maksad iga kohvri eest, mis ära annad veel 15$ lisaks pileti hinnale (check-in'i tehes). Soovitan arukalt pakkida ja mis võimalik, see käsipagasina lennuki salongi kaasa võtta.

Käisin viimast korda USA-s märtsis otselennuga Helsinkist New Yorki ja piiri peal küll ei pinnitud, kõik oli hästi. Ainuke, mis häiris oli see, et lennukis jagati mulle vale vorm. Stjuardessid eeldasid, et kuna nüüd on viisavabadus, siis kehtib kõigile üks ja sama vorm. Mul aga on endiselt passis 10-aastane viisa ja tuli välja, et pean täitma hoopis teistsuguse vormi koha peal uuesti (valget värvi oli see vist hoopis rohelise asemel). Mis puutub tagasisaatmistesse, siis tagasi tulles pandi lennukile ka 3 eesti tüdrukut (vene keelt kõnelevat). Nad eskorditi lennuki peale ning ametnikud passisid lennuki ukse juures kuni selle sulgemiseni, et kindlad olla, et nad maalt välja saadetakse. Oma dokumendid said tüdrukud kätte Soomes maandudes, kust nad juba edasi siirdusid Tallinna lennukile. Miks nad välja saadeti ei tea, aga nähtavalt ebamugavalt tundsid nad seal NY-s lennukile saatmise ajal ennast arvatavasti küll.

Suuresti oleneb sellest, millist vaadet soovid. Olen ise käinud mõlema otsas ja rohkem meeldis Rockefeller Center. Ruumi kuidagi rohkem ja suurepärane vaade ka Central Parkile. Lisaks pole siin üleval piireteks trellid, vaid klaaspaneelid, mis minu isikliku arvamuse kohaselt on vähemhäirivamad. Empire State Buildingust ka muidugi norm vaade, aga vaateplatvorm tundus kuidagi kitsam ja ülerahvastatum. Võib-olla aga rohkem igaühe oma maitse asi.

Soovitaks Tartu Ülikooli hosteleid, mis asuvad TÜ erinevates ühiselamutes. Toad igati viisakad ja hind ka väga soodne. Ise olen ka hotellinduses töötanud ning odavamat varianti Tartu kesklinnas ei teagi. Elasin ülikooli ajal paar aastat Pepleri 14 ühikas - väga hea asukoht. Igaks juhuks link ka juurde siis: http://www.tartuhostel.eu/

Hong Kongis tasuks kindlasti ära käia Victoria Peak'il, õhtul vaadata tuledeshowd (Avenue of Stars), külastada Disneylandi ja suurt Buddha kuju Lantau saarel. Tegelikult on seal kohapeal nii palju näha/teha, et isegi nädalast jääb väheks.