Trixz

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
2 meeldimist
1 postitust / 11 kommentaari
14 (2.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Nii, plaan võtab üha rohkem ja rohkem ilmet :) Reheturism, millist kohta täpsemalt põhja poolt silmas pead? Ja kui "hull" seis on augusti lõpus turistidega? Saan aru, et siis on hooaeg ja inimesi palju, aga milliste hordidega piirkonda ja põhilisi kohti võrrelda saaks?
Ette tänades!

Seega ette ei tasu reise/matku osta ega muretseda nende pärast jah... Kuidas on kohapeal majutusega? Kas pakutakse kodumajutust või tuleks see pigem ette vaadata?

Kindlasti on plaan osa teest läbida rongiga, just elamuse pärast :)

Eeldatavasti rongiga. Plaan alles küpseb.

Kas Baikaliäärsed matkad tuleks osta kohapealt või peaks ette broneerima? (Aega on u 7 päeva)

Teeäärsetesse söögikohtadesse minekuks varuge alati sularaha jah. Aga Cpsta Ricas ei ole sularahaautomaatidega nii kitsas käes kui tundub. Vähemalt mitte San Joses, Puerto Viejos ega ka Monteverdes. Vahel võib automaatidest küll raha otsa saada, et väike varu võiks alati kaasas olla siiski :)
Hostelites olid hinnad nii dollarites kui kohalikus valuutas, ekskursioone müüdi ka mõlemas valuutas. Kui ikka turistipiirkond oli siis sai dollariga hakkama. Puerto Viejos sai ka mõlemas valuutas maksta (ka baarides). Terve riigi eest küll igaks juhuks ei kosta, sest ma ei olnud seal piisavalt kaua. Aga edu reisiga. Tore on kindlasti!

Puerto Viejo rannabaarides ja -restoranides tuli sularahas maksta :)

Oleneb kohast. Mina ööbisin hostelites ning seal tuli sulas maksta, aga toidupoes sai kaardiga maksta, rahvusmuuseumis näiteks sai pileti eeset kaardiga maksta. KOgemus küll puudub, aga usun, et hotellides saab vast ikka kaardiga maksta. Mis kohti veel pead silmas?

Hmm. Minu meelest oli lihtsam asju ajada dollari kui euroga ning võtaksin pigem dollareid kaasa. Mulle aga ei meeldinud palju sularaha korraga kaasas kanda ning võtsin sealsetest automaatidest kohalikku raha välja. See kindlasti on kulukam, aga minu meelest pisut turvalisem.

Lisan siia ka oma blogi. Käisin Kesk-Ameerikas (Costa Rica ja Nicaragua põhiliselt) 2014 veebruar. Blogi täieneb jooksvalt. Loodan, et on kellelegi abiks!
Trixz
http://triinulugu.blogspot.com/

Kas vahemaandumisel Riydahis viisaprobleeme ka esineb? Või on seal samad reeglid, mis Dubais jätkulennu puhul?