Trixz

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

4 meeldimist
0 postitust
13 kommentaari

1 külastatud kontinenti

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Tere! Mina käisin Peruus ja Limas küll juba mõnda aega tagasi (2010 vist) kuid mälestus Limast ja Peruust jäi hea! Limas kuldse liivaga randa ei meenu, küll aga sai seal läbitud üks surfitund- ehk siis teatav rand ja vee võimalus on olemas. Ka mina peatusin Mirafloreses (hostelis) ning mulle tundus see meeldiva linnaosana. Läheduses oli söögikohti, turge ja baare, mida külastada. Päeval liikusime linnas peamiselt taksoga. Limast oluliselt põhja pool ei käinudki (veetsin Limast põhjas mõned päevad ühes rannakülas, mille nime enam ei mäleta, aga rand oli ilus!). Lõunast meeldis mulle väga Arequipa linn ja matk Colca kanjonis.

Reis läks väga hästi! Läksime rongiga Tallinn-Moskva-Irkutsk (vahepeal peatusime Tüümenis ja Novosibirskis. Peatused olid põgusad. Ühe öö ööbisime platzgardis. Irkutsk oli armas linn ja Olhoni saar oli ilus! Siberi avarus ja Baikali kristalne vesi (nii läbipaistvuse kui temperatuuri mõttes... :)) jäävad veel kauaks meelde. Kõik oli väga kaunis. Meie lõpuks ühti ekskursiooni ei võtnudki. Olhoni saarel rentisime jalgrattad ja sõitsime nendega mööda kallast ringi, sõime omuli kala, ühel päeval matkasime jalgsi saarel asuva kuiva järveni. Lisaks võtsime Irkutskisse naastes suuna uuesti Baikali äärde, et minna Listviankasse ja Bolshie Katysse, et veel matkata. Koju tulime lennukiga Irkutsk-Moskva-Tallinn.

Nii, plaan võtab üha rohkem ja rohkem ilmet :) Reheturism, millist kohta täpsemalt põhja poolt silmas pead? Ja kui "hull" seis on augusti lõpus turistidega? Saan aru, et siis on hooaeg ja inimesi palju, aga milliste hordidega piirkonda ja põhilisi kohti võrrelda saaks? Ette tänades!

Seega ette ei tasu reise/matku osta ega muretseda nende pärast jah... Kuidas on kohapeal majutusega? Kas pakutakse kodumajutust või tuleks see pigem ette vaadata?

Kindlasti on plaan osa teest läbida rongiga, just elamuse pärast :)

Eeldatavasti rongiga. Plaan alles küpseb.

Kas Baikaliäärsed matkad tuleks osta kohapealt või peaks ette broneerima? (Aega on u 7 päeva)

Teeäärsetesse söögikohtadesse minekuks varuge alati sularaha jah. Aga Cpsta Ricas ei ole sularahaautomaatidega nii kitsas käes kui tundub. Vähemalt mitte San Joses, Puerto Viejos ega ka Monteverdes. Vahel võib automaatidest küll raha otsa saada, et väike varu võiks alati kaasas olla siiski :) Hostelites olid hinnad nii dollarites kui kohalikus valuutas, ekskursioone müüdi ka mõlemas valuutas. Kui ikka turistipiirkond oli siis sai dollariga hakkama. Puerto Viejos sai ka mõlemas valuutas maksta (ka baarides). Terve riigi eest küll igaks juhuks ei kosta, sest ma ei olnud seal piisavalt kaua. Aga edu reisiga. Tore on kindlasti!

Puerto Viejo rannabaarides ja -restoranides tuli sularahas maksta :)

Oleneb kohast. Mina ööbisin hostelites ning seal tuli sulas maksta, aga toidupoes sai kaardiga maksta, rahvusmuuseumis näiteks sai pileti eeset kaardiga maksta. KOgemus küll puudub, aga usun, et hotellides saab vast ikka kaardiga maksta. Mis kohti veel pead silmas?

Hmm. Minu meelest oli lihtsam asju ajada dollari kui euroga ning võtaksin pigem dollareid kaasa. Mulle aga ei meeldinud palju sularaha korraga kaasas kanda ning võtsin sealsetest automaatidest kohalikku raha välja. See kindlasti on kulukam, aga minu meelest pisut turvalisem.

Lisan siia ka oma blogi. Käisin Kesk-Ameerikas (Costa Rica ja Nicaragua põhiliselt) 2014 veebruar. Blogi täieneb jooksvalt. Loodan, et on kellelegi abiks! Trixz http://triinulugu.blogspot.com/

Kas vahemaandumisel Riydahis viisaprobleeme ka esineb? Või on seal samad reeglid, mis Dubais jätkulennu puhul?