Viimased kommentaarid

Viibisin selles hotellis hiljuti, seepärast võin kirjeldada OMA nägemust sellest. Hotell on Sharm el Sheikhi lennuväljale väga lähedal - umbes 10 minuti bussisõidu kaugusel. Hotellist Punase mereni on väike maa jalutada - otse üle tee (paljajalu ei maks merre muidugi minna, sest jalad võivad teravatest kividest haiget saada, parem on osta nn ujumisjalatsid, mis pole kallid). Toad on suured ja on jagatud mõtteliselt kaheks: magamisnurk ja kohvinurgake. Lisaks veel suhteliselt avar koridor, rõdu ja tualett- dušinurk (küll ei ole fööni). Toas ja tualettruumis on telefonid,koridoris asuvas seinakapis šeif ja külmik. Meie viibimise ajal varastati kuuldavasti ühest toast videokaamera digikas ja pangakaardid, nii et šeifi on õigustatult vaja kasutada.Õhutemperatuuri saab reguleerida konditsioneeri abil. See konditsioneeri selgeks õppimine võttis tiba aega ja näppimist, aga lõpuks saime siiski ta ka sooja õhku puhuma.Ööd on hoolimata päevasoojast ju jahedad. Tube koristatakse vajadusel iga päev. "Kõik hinnas" saavad käe ümber plastikust vastavat värvi käepaela, mille alusel saab kõikidest baaridest ja ka söökide ajal tellida tasuta karastusjooke, vett ja alkoholi. Eriti toredad on veebaarid, mis paiknevad otsapidi basseinis. Toit oli normaalne, valik rikkalik, igaüks leidis midagi oma maitsele (mulle meeldisid kohalikud lehetaignast küpsetised). Praktiliselt hommikust hakkas tööle pannkoogiputka, kus tahtjaile küpsetati pannkooke. Õhtuti sai tahtmisel kõrvalolevalt grillilt veel fooliumis grillitud kala. Meie grupist jäid päris mitu inimest haigeks, aga selle eest pole Egiptuses keegi kaitstud. Basseine on hotelli territooriumil palju - imeilusad, tagumine neist lausa soojendusega (ehkki ka esimeste vesi jahe olnud). Rannarätikute jaoks saab esimesel päeval plastkaardi, mille alusel saab räti laenata. Kui õhtul rätt tagasi viia, siis saab kaardi tagasi (kaarti ei tohiks kaotada, sest siis tuleb trahvi maksta, minu meelest oli see summa 35 dollarit). Hotelli territooriumil oli ka Spa, aga sinna sai lisatasu eest. Sealgi on lastel lõbus aega veeta. Igal õhtul on nn peamajas meelelahutuslikud programmid: varietee, mustkunstnik jne. Enne programme tegeldakse väiksemate lastega. Mulle tundus seal igast rahvusest lapsi ja pealtnäha nad tõesti hoolimata keelebarjäärist lustisid mänge.
Kaubanduskeskus jääb jalutuskaugusesse (seal on ka üsna asjatundlik apteeker ja meie Euroopa rohtusid oli riiulitel päris suur valik). Alati saab hotellis kasutada ka tasulist internetti (vist oli 3 eurot 1/2 tundi). Arvuti oli küll vana, aga ajas asja ära. Mis häiris? Ma ei harjunud lõpuni selle fekaalihaisuga (keskööl kastetakse tualettidest tuleva veega muruplatse ja lilli). Ent mõned ütlesid, et harjusid ka sellega. Ma vabandan, kui liiga pikalt kirjutasin, aga ma ei tea, kas tegemist on esmakordse kuurorti sõitja või lihtsalt hotelli esmakordselt külastajaga. Ilusat puhkust!

Meie saime ka Horizon Traveli vautšerid vist tund enne lendu kätte, varem neid meile ei pakutud, paluti mitte muretseda. Hea oli, et saime pagasi kaalu ja sisalduse kohta infot sõpradelt. Nüüd muide näiteks on iga lisakilo eest pagasilt juba 9 eurot trahvi. See oli vautšeril, mille vahetult enne lendu saime, kirjas rasvaselt. Seal paluti veel lennujaamas olla 1,5 tundi enne lendu; keelati käsipagasisse panna erinevaid vedelikke (ka ripsmetušši, hambapastat, tualettvett jne) ning teavitati, et lennumeeskond räägib vaid inglise ja hispaania keelt. VAREM KÄIJALE on see elementaarne teave, aga on ju ka esimest korda reisijaid!

Osta on, lausa igale maitsele! Kui riskima oled valmis, võid turismipiirkonnast hiinamaist või kohaliku hispaania (mittetuntud kaubamärgid) tehnikat osta. Muidugi tuleb kaubelda ja on risk kvaliteediga alt minna. Meie ostsime pisi- pisikese videokaamera- fotoaparaadi- MP 4 mängija, siiani on päris usinalt teeninud. Lapsele tõin 500 kr eest digifotoka, töötab ka. Turismipiirkonnas on palju nn piraatkaubamärgiga kaupa. Sealt võid 20 euro eest päris korraliku Gucci koti osta, asjaarmastaja küll vahet ei tee. Ühel päeval sõitsime taksoga Vecindario linna ja raiskasime mitu head tundi Atlantico kaubanduskeskuses. Atlantico oli hiigelsuur, lausa kaks Tartu Lõunakeskust kokku. Hinnad olid meie mõistes normaalsed. Väga palju oli suuri tuntud kaubamärkide kauplusi. Järeletegemist vääriv oleks Eestis Kanaaride turvasüsteem: kaubanduskeskusesse sisenedes teibiti kotid kinni või sulatati suurde kilekotti. See andis võimaluse riiulite vahel liikuda, ilma et sind oleks jälitanud kamp kahtlustavaid turvatöötajaid. Koju sai toodud ka alkoholi - maitse üle võib vaielda, aga pudelid on ilusad (banaaniliköör, meerumm jt). Praegu algasid Kanaaridel suured allahindlused, nii et - rahakott selga!

Tänan küsimast! Tagasi ja valmis raporteerima: iga reisile kulutatud sent oli asja eest! Selle eest sai tüdimuseni istuda lennukis, nautida soojamaa öid ja rütme, katsuda oma käega istanduses kasvavaid banaanikobaraid, vaimustuda megasuurte kaktuste nägemisel, ujuda meile ebaharilikult soolases vees, päevitada, päevitada ja päevitada, lustida koopapeol ja laulda hispaania- eesti segaesitust meie "Õllepruulijast", noppida oma käega valminud mandleid, suu lahti imetleda kuurorti kohal taevas aastavahetuse ilutulestikku ja kadestada sealseid puhtaid roostevabasid keni autosid ja laitmatult korras teid, kaubelda ja tingida... Kellel kahtlusi on, kas sõita, siis palun, sõitke! Minge ära siit külmalt, kõledalt ja pimedalt Eestimaalt, kasvõi nädalaks! Ja tulge tagasi puhanuna, päevitanuna ja rahulolevana (mis see loeb, et lennuväljal ootavad teid taas tüdinud näod), et kevadele vastu minna!

Tänan kõiki nõuande andjaid- sõbralikke suhtlejaid! Mul on hea meel, et leidsin trip.ee ning julgesiin oma teadmatust tunnistada. Usun, et kõik soovitused kuluvad ära, esialgne hirm on asendunud kärsitu ootamisega... Enamus inernetisaidid on täis rumalust ja labasust, kena, et siin sõbralik seltskond liigub! Neile, kes aastavahetusel samas piirkonnas puhkavad - kohtumiseni!