Viimased kommentaarid

http://kodumaatanaine.blogspot.com Seni Iisrael, Jordaania, Süüria, Liibanon, Maroko, Kuuba, ohtralt Hispaaniat ja uitlevaid mõtteid.

Kindlasti Aqabasse sukelduma, Eilat on nagu sigrimigri turistilinn, pealegi on vee all üksikud korallid ning rohkelt liiva. Jordaania poolel on kuningas lasknud tanke uputada, et korallidel oleks kuskile kinnituda, koralle on ikka vääääga palju ning kalakesigi mitmesuguseid ja palju värvilisemaid. Kui kunstlikult loodud keskkonnas ja raske raha eest delfiinidega ujuma tahad minna, siis on Eilat The Place.

No problemo! Olen reisinud Iisraeli läbi koos Palestiinaga, ei olnud kuidagi ohtlik, isegi Gaza piiril ei olnud hirmu tunda. Minge ja avastage ise. Kihutage Egiptimaalt Jordaaniasse, maksate viisa, mille saab piirilt. Petra ja Jerash on mõnusateks elamusteks. Läbi Ammani ületate Husseini silla ja hüppate minibussile, mis teid otse Jeruusalemma viib, variant on ka Palestiina aladel öö mööda saata (ntx Jericho). Käite Jeruusalemmas ja Surnumere ääres ära ja siis alla piirületusse Eilat Taba.

Kaunist reisi!

Uurisin siis oma juudi ja liibanoni sõpradelt, kõik arvasid, et see lennuskeem peaks läbi minema, et astun jordaaniast lennule vana passiga ja astun riiki uue passiga, ütlen, et viibisin jordaanias transiittsoonis, sellepärast ei ole mul ka templit. Annan teada, kuidas mu skeem töötab:)

...kas eestlane saab Liibanoni viisa ka piirilt? Mõnel saidil öeldakse, et eestlane saab piirilt, teises jällegi väidetakse, et Eesti kodanik peaks viisa taotlema varem.

Saan aru, nii need lood tõesti on. Aga hetkel on mu küsimus pigem selles, et kas lennusõit võiks mind olukorrast päästa? Kas oleks reaalne, et väljun Jordaaniast ühe passiga ja Liibanoni sisenen puhta passiga nagu oleksin otse Euroopast tulnud, et mulle ühtki templit pole löödud?