Viimased kommentaarid

Lisaks mõned soovitused ka omalt poolt. Nerja on vaieldamatult üks väga maaliline koht. Ilu on vaataja silmades ja kui tulete teete otsused ise . Olen mööda Costa del Soli viimasel ajal üsna palju sõitnud ja arvan, et jääte oma valikuga rahule. Kuna liiklete ühistranspordiga siis pigem keskenduge atraktioonidele ja vaatamisväärsustele mis on lähemal ,muidu juhtub nii ,et enamus puhkusest olete liinibussis. Nerja lähedal (Maro ) asuvad maailmakuulsad Nerja koopad (pane otsingusse Nerja Caves või Cuevas de Nerja). Peaks vist olema ka Guinessi rekordite raamatus ,kui kõige suurem üks kooparuum. Vaiedamatult elamus. Nerjast paarikümne kilomeetri kaugusel on linnake nimega Almunecar. Sinna linna sõites mööda rannikuäärset teed( mitte kiirteed) kogete võrratuid vaateid , milliseid Eestlaste turismimekas Torremolinoses ei näe. Ma arvan samuti et liialt olete mingil põhjusel mõtetes kinni Torremolinoses ja Malaga ümbruses. Benalmadena on tõesti koht kus on palju atraktsioone lastele ,aga samaväärseid leiate ka mujal. ... siis Almunecaris on üks lõunaranniku vingemaid akvaariume. Lastele ja ka vanematele jälle põnev elamus. (meduusid ,haid ,kaheksajalad, korallid) http://www.almunecar.info/acuario/index.html . Nerjast Malaga suunas 15 - 20 km. on Velez - Malaga ja Torre del Mar . Seal asub korralik veepark Aquavelis http://www.atransfers.com/aquavelis/. Hooaeg avatakse juunis ,käisin just paar päeva tagasi värava juures piilumas ,et kuna avavad. Laps juba nõuab !! Veepargi vastas asub korralik kaubanduskeskus El Ingenio http://www.elingenio.es/ . Velezist edasi veel kümmekond kilti on järgmine suur kaubakeskus Rincon de la Victorias, (kaubakeskusel sama nimi mis linnal) kohe kiirtee ääres. Kui pikemat sõitu ette võtta siis mina eelistaksin pigem Granadat (Sierra Nevada, Alhambra loss ). Nerja rannad on väga maalilised. Mitte üks pikk sirge liivariba vaid mitu väiksemat rannakest mis asuvad kaljude vahel . Burriana rannas on lastele 500 m peale umbes 5-6 mänguväljakut. Linnas saab sõita hobuvankriga ja linnatuuri teha väikese rongiga. Igasse mainitud kohta saab Nerjast otse bussiga üsna lihtsalt. Isiklikult arvan ,et valik on pigem õige kui vale. Kena puhkust.

Otsebuss tuleb Malaga bussijaamast. Lennujaamast saad 1 euroga nägu Malaga bussijaama ja samast jaamast u tunnike sõitu Nerjasse.

Rumeenia - Moldova piiril juhtus minuga koomiline lugu. Kui olin läbinud Rumeenia piiripunkti ja hakkasin jõudma Moldova piirile , jäi mulle ette veel mingi kontrollpunkt mille ees istus vanamees ja luges raamatut. Kui olin jõudnud kohakuti vanamehega siis käis järsku selline vee susin ja mu auto aknast lendast sisse korralik portsion mingit vedelat ainet otse vasta vahtimist.Vanamees ei tõstnud pead ei enne ega pärast nupu vajutust ja mul oli terve päeva mõnusalt magus maitse suus. Ühesõnaga hoiatus kõigile selle piiri ületajatele, hoidke aken kinni selles kohas.:-))

1.Tartu - Rumeenia piirini( Oradea) läks mul üsna agressiivse sõidustiiliga 22 h puhast sõiduaega. Läbi Poola siis trassid "8" siis "19" siis "9" mis on reisijatele kes soovivad ka teepeal mingit silmailu ja naudingut kogeda väääga igavad.Selline turistisõbralikum variant on minna Warsav - Krakov - üle Tatrate - Budapest(Palaton ).Kui peale Budapesti keerata järsult Rumeenia peale siis soovitaks käia Tokajis. 2. Sõites Rumeeniast läbi Musta mere äärde (Constanta näiteks)sooviataks minna läbi Oradea - Sibiu - Brasov - Bucarest - Constanta või vähemalt mõni neist linnadest. Esimesed kolm on väga ilusate vanalinnadega.Ja Brasov - Bucarest liinil saate korraliku Karpaatide elamuse(Trakula loss ja kuninga suveresidents kah enamvähem teepeal).Rumeenias liikumine võtab üsna palju aega (külad,hobused,teetööd,osaliselt halvad teed)

Ühesõnaga ma tahan ütelda selle jutuga seda ,et keskenduge rohkem mingitele kindlatele riikidele ja osa riike jätke ära või lihtsalt sõitke läbi(Läti ,Leedu ,Poola ,Slovakkia näiteks) ,sest 11 päeva on tõesti üsna üürike sellise reisi jaoks.

Rumeenia - Moldova(ja hiljem tagasi) piiriületus sujus küll rahulikult ja ilma peedistamiseta, kusjuures liisingu autoga . Järjekordi polnud ja suhtumine oli norm., kogu protseduur vast 15 minutit. Tagsi tulles vaadati kohvritesse kah aga rohkem kui lihtsalt protseduuri pärast. Seevastu Poola - Ukraina "#¤%&/(&/()=...ma ütleks.2,5 tundi rahulikult koos kõigi debiilsete küsimuste ja "mina olen siin kunn" suhtumisega. Meenutab vana head endist Poola -Leedut. Kogu see spekulatiivse ja korruptiivse tooniga õhkkond ja atmosfäär on absurdne. Aga nagu siin eelpool juba mainiti siis kõigega harjub ja üldiselt need näod seal sabades seistas olid üsna ükskõiksed.Kui juhtus ,et järjekord eriti aeglaseks muutus siis panid kõik järjest autodel pasunat.Elamus igal juhul.

Kui oled veinisõber siis on Rumeenias väga häid kvaliteetveine olemas .Peab ainult natuke asjasse süvenema. Olemas spets vinoteegid parema kraami jaoks .Hinnad meie mõistes väga head.200.- saad juba midagi üsna joodavat,samuti osad veinid pakendatud üsna atraktiivselt nii ,et kannatab kinkida. Endal varsti jälle minek ja veini võtan kindlasti kaasa.Keraamika jutt kah tõesti täitsa õige. Samuti teevad nad palju igasugu puitnikerdisi(seinaplaadid ,kujud jne.).Palju on tooteid lambanahkadest (tekid,vestid,mütsid jne.). Samuti punutised.Kui sõidad ringi siis turismiatraktsioonide lähedal on tihti sellised väikesed turukesed teede ääres.Edu

Jaanuari lõpus käisin Norras suusatamas ja kõrgust tuli kah u.10 cm üle normi (Jeep+box). Broneeritud oli kuni 180 cm piletid.Läksime sama loogikaga kui eelpoolkõneleja mainis.Tallinn- Helsinki marsuudil märgati ära ,aga löödi käega ja raha ei küsitud(sõltub väga inimesest ja suhtlemisest).Helsinki- Stockholm ja Stockholm- Tallinn liinidel ei teinud keegi märkamagi. Nii,et meil vedas.

...muidugi on enamus kohti söödavad, aga inimene juba on kord selline, et otsid ikka täiuslikumat ja kui lähed ikka näiteks India restorani siis ei taha ju seal süüa seljankat :)

Olen ise suur hiina toidu austaja ja igas riigis kus viibin püüan leida ka mõne hiinaka. Tartus on tõesti asi üsna kehv. On ju ka vahe kas sa sööd lihtsalt toitu mis on söödav või sa sööd õigesti valmistatud hiina toitu. Tartus on ikkagi praegu veel sellele kõige lähemal "Pang", kuigi ühinen eelpoolkõnelejatega, et tase on oluliselt kehvemaks läinud. See võib olla ka tingitud konkurentsi puudumisest!? Proovisin kohe ära uue Elefanti menüü ja pidin küll pettuma. Hiina toidust on küll asi üsna kaugel(ei tähenda seda, et toit süüa ei kõlba-kõlbab küll). Pakuvad ka sushit ,aga samuti, arenguruumi on kõvasti.Oli siin ka vahepeal kohake nimega "Kaks".Kui vedas ja sushi oli värske võis süüa küll. Oli lahti väga lühikest aega.Zen-Zen tundub samuti midagi hiina ja eesti toidu vahepealset. Raekojaplats 3 ,Taj Mahal nime järgi võiks pigem India olla, aga puudub jälle kindel stiil nii maitses kui interjööris. Ühesõnaga ettevõtlikud ja kodustatud hiinlast hankida suutvad inimesed, tehke Tartusse üks korralik hiinakas kus oleks vastav sisekujundus, teenindus, aksessuaarid, menüü, kokad jne.

Tõesti ,tõesti villad on tõesti kenad ja hinnad üsna head. Mul siin mõned küsimused veel ,kui viitsimist vastata ehk saan teilt abi? 1.Kui kaua ette pronnisite ? 2.Kas maksite kohe ära peale pronni? 3.Kas need hinnad kodukal on lõplikud ja vastavad tegelikkusele?

NB! Kui kellelgi veel kogemusi villade rendiga Hispaanias ja huvitavaid või kasulikke linke ja kogemusi siis ootan põnevusega.

tulin eelmisel nädalal hemsedalist ja vääääga rahul.Elamine Hemsedal tsentrumis. Maja hind (10 inimesele)5 ööd 9000.-Eek.Maja aknast võrratu vaade.Suusakeskuseni 3 km.Eelpool kõnelejate jutt jumala õige ainult täpsustuseks ,et Stokist-hemsedali 750 km ja sõidab norm tempos ära 10 ,maksimium 11 tunniga kui teed paar väikest peatust.Mägedes tõesti palju metsikuid radasid.Rahvas enamjaolt Norrakad ja Rootslased.Eesti ja venekeelt ei kuulnud kordagi(neile kes soovi oma kaasmaalasi kohata on see õige koht)Vaated on võrratud,pole ka ülerahvastatust .Saad vaikselt kruisida ja on ka paar äkilisemat musta(mogulitega).Neli päeva oli paras ,et kõik keskus niipalju läbi sõita ,et piisas.Öömägesid oli lahti 5 nii,et 6-10 -ni kah tegevust jätkus(2 musta , 2 punast rada ja 1 roheline).Siin foorumites räägitud hirmulugusid 200.-kroonistest hamburgeritest ma tunda ei saanud.ega odav ei ole aga kannatab ära, see burger maksis umb.120.-eeku ja oli paraja prae suurune.Selline tõsine kausitäis head ja paksu suppi samuti 120.-eeku.Ühesõnaga mina küll soovitan,lisan siia ka oma albumi lingi siis tekib ettekujutus kohast. http://pilt.delfi.ee/album/55835/ Ilusaid suusaelamusi !!!

19-25 jaan. olime Hemsedali suusakeskuses.väga maaliline koht,hästi hooldatud rajad.Avastamist jätkus kõikideks päevadeks.Pikim laskumine umbes 6000 m .Olemas metsikud rajad adrenaliinisõltlastele."Alpikülad"otse mäel,saad suuskadega tuppa sõita.Päris rajud "afterski`d".

Minu arust peaks seda probleemi võtma kül laiemalt.Kui jätta ära reis Sri Lankale rünnakuohu pärast siis ma leian ,et ega Londonis liikudes turvalisem pole !?Istusin Colombosse sõites lennukis ühe tamili kõrval ja sai nii kompamisi juttu veeretatud ka teemal Tamilid versus Sengalid(enamusrahvas).Minule ,kui "valgele" turistile oli see jutuajamine üllatavalt rahustav.Aga oht on ja see on tänases maailmas väga-väga paljudes paikades.

Kõigepealt natukene liiklusest: nagu eelpool mainiti siis liiklus on hullumeelne. Kui võtate auto koos juhiga kohalikust turismifirmast(võivad olla ka giidi eest)arvestage keskmiseks kiiruseks 50-60 km. h. Colombost Dambullasse sõitsime 5 tundi(umbes 180 km). Aga aeg möödus lennates kuna kõik mis aknast paistis oli huvitav. Kuigi tegelikult tundub nagu sõidaksid kogu selle aja kusagil külas. Lõppematu osmikute ja vähem osmikute jada. Meil oli mingi uuemat sorti Nissani sedaan auto. Puhas, korras, ruumi piisavalt, konditsioneeriga, giidist autojuht oli viisakas ja hästi sõbralik(inimesed seal on üldse ülisõbralikud). Tihtipeale kül sõbralikuse taga on ka soov sulle midagi pähe määrida, aga seda on ju igalpool lõunamaades. Ise ei viitsiks küll seal roolis tõmmelda. Ainuke reegel on signaal. Saar on ülerahvastatud, seega üleautostatud. Meil oli auto koos juhiga 4 päeva ja tegime väikse tuuri mööda saare kesk ja lääne osa. Vaadata on seal piisavalt. Kes millest muidugi huvitub: kultuur, loodus, ookeani ja jõesafarid. Kõige kuulsamad kultuurilised vaatamisväärsused on kindlasti SIGIRIYA mägi (soovitan jälle kas giidiga minna või teha kõva kodutööd)ja DAMBULLA kaljutempel. Kohti on palju. Loodussafarid: loomaparkidesse, elevantidega, paatidega jõgedel, kaatritega kalale jne. Kandysse tasub kindlast minna. Seal palju erinevat. Kui miskit huvitab võin jagada infi veel.

Sõidame perega (2 täiskasvanut+ 1 laps)ja oma autoga Helsinki -Rovaniemi - Helsinki (17.dets sinna ja 20. dets tagasi).Rongipiletid kokku edasi tagasi maksavad 7744 EEK -i.Tellisime ja maksaime Eesti turismifirma kaudu.