musike

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
24 kommentaari
 

8 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

No ma nüüd augustis esimesele katsele väljalennuga Helsingist. Reis sai varakult bronnitud ning kui oli Estonian Airi sünnipäev, siis sai ostetud soodsalt ka edasi-tagasi lennupiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn. Tagasitulles küll saabume kell 2 öösel ja hommikune lend Tallinna on 6:35. Lastega ka veel, loodan, et saame hakkama.

Meie ostsime oma reisi Fantaasiareisidest, kus samuti väideti, et nad on maksud usinasti ära meie reisiraha Topile. Muidu nad väidetavalt kuskil paar nädalat enne reisi maksavad reisiraha korraldajale ära. Minulgi on tekkinud tunne, et pigem nad seda väidavad, aga kas nad seda ka tegid, kahtlen südamest. Muud hetkel üle ei jää kui taga nutta oma reisi ja ka raha mis sai makstud. Seda pole teps mitte vähe. Helistasin ka Salva kindlustusse ja seal öeldi, et sellise asja puhul kui reisifirma pankrott ei olegi kindlustust. No aga ma siis tahaks oma kindlustuse raha tagasi saada, seegi raha, aga siiski. Ei oska enam nagu midagi teha, tahaks nutta kui see vaid aitaks ja teeks asja kergemaks. Mul on mu lapsest kahju, kellele see reis pidi olema üllatusreisiks sünnipäeva puhul.

Pankrot saabus kuidagi väga ootamatult TopToursil. Ma ei tea küll kahjuks seda seaduse poolt, pole jaksanud veel uurima hakata, kuid äkki on siin targemaid. Kui reis on ostetud mitte top'i kaudu, vaid nn vahendaja kaudu, kuidas siis on? Minek oleks olnud just jaanipäeva nädalal, rahad olid just makstud, sest tähtaeg kukkus. Kas siis kui on vahendaja kaudu ostetud reis, kas ma pean ajama asju selle reisibürooga? Kuskilt on meelde jäänud selline asi, et kui reisivahendaja kaudu, siis vahendaja maksab raha tagasi ja firmad siis omavahel ajavad asju edasi? Kas see on väga väär teadmine selles osas? Veel oleks küsimus, et kui mul on tehtud ka reisitõrkekindlustus, siis kas see sellisel juhul ka mulle kuidagi laieneb? Kindlustuse paberites pole pankroti kohta sõnakestki loomulikult lausutud, aga äkki? Tahaks ju raha tagasi, et mõne teise firmaga minna reisile.

Soov oleks minna järgmine aasta Türki-Bodrumisse. Leidsin hetkel ainult Tez-Toursi tegevat sinna kanti reise. Samas olen vaadanud, et neil need reisid võrreldes Eesti reisibüroodega tiba kallimad. Minejaid oleks esialgu 3 täiskasvanud ja 1 selleks ajaks 8-aastane laps. Kindlasti tahaks ära käia Kos saarel. Missugust hotelli soovitate? Kreekas olen olnud alati 2* hotellis (korra ka lapsega) ja asukoht on osutunud väga heaks ning ka hotell ise. Ehk siis hotelli suhtes nõudlik väga pole, peamine, et oleks puhas ning rand lähedal. Kas Bodrumis on rannas vette minek nagu meie randades või järsk?

Olen Tensidega reisinud 3 korda ja kõik need reisid on olnud väga toredad ja meeldejäävad ning giidid ütlemata mõnusad ja meeldivad. Giidide kohta võiks öelda, et on vaja seda x-faktorit ning samas ka inimlikkus on oluline. Mina olen kogenud Ants Tuuleveski imelist giiditööd. Nüüd, peale Ants Tuuleveskiga ekskursioonidel käimist, leian et ei ole ikka need teised giidid nii head ja osavad kui tema. Samas ega nad halvad ja pahad ka ole. Latt lihtsalt kõrgele aetud. Aga samas on ka nii, et kui miski hakkab reisil häirima, siis häirib see reisi lõpuni ning samuti on paljus kinni inimese endas. Leian, et ka selliseid reisielamusi on vaja, sest ega muidu ei saada ju teada mis on inimesele hea ja mis mitte. Kindlasti jääb ka negatiivne reisielamus tükiks ajaks meelde ja on mida rääkida tulevikus lastelastele :) Ilusaid reisielamusi teile :)

Saime siis käidud Tamperes. Käisime praktiliselt kõik kohad läbi, mida te mulle soovitasite siin eespool. Käisime Särkanniemis, siis Ideaparkis (lausa siiber sai sellest kohast :) ), muumidenäitusel, vaatetornis ning ka Nokia linnas veekeskuses. Kahjuks jäi linnas jalutamiseks aega puudu, oleks seda tahtnud teha. Ilmaga ka väga ei vedanud. Saime ükspäev ka päev läbi vihma, aga siis saime külastatud ka selliseid kohti, mis olid katuse all. Särkanniemi on ka päris tore koht, delfiinikas oli vahva ja ka planetaarium. Lapsega käisime ka paljude aktratsioonide peal. Mulle meeldis eriti lastele mõeldud väiksem ameerikamägi, käisime seal lapsega nii oma 3 korda. Väga lahe oli. Nokia linnas Eden'i veekeskuses käisime ka ning seal saime ka nautida seda mõnu, mis seal kõik oli. Tõeliselt mõnus koht. Vedas meil seal ka. Seal perepilet maksis 46 eurot (2 täiskasvanut + 3 last on selle piletiga võimalik seda kohta külastada). Me väljudes, siis kui maksmise aeg oli, hakkasime noormehega lõõpima, et eelmine mees lubas meile 50% soodustust teha ja järgmine kord üldse tasuta jne ning ohh sa rõõmu - noormees tegigi meile 50% soodustust perepiletihinnast. Oi kus see rõõmustas mind ja mu rahakotti :):):) ning loomulikult ka teist reisikaaslast. Nii et reisilõpus selline soodustus kulus marjaks ära küll. Nii et väga tänan veelkord heade nõuannete eest.

No uurisin minagi oma reisibüroost Taba reisi kohta ja vast uuel aastal selgub midagi. Kuid kui peaks minema Sharmist Tabasse, siis küll ikka mega sõit sinna. Olen Sharmist Nuweibasse sõitnud ja see ei olnud küll midagi meeldivat. See tee ju nii mägine ja kurvine ning bussijuhid kimavad ka. Loodetavasti pakutakse midagi selle asemele.

no rannad seal erinevad nagu ka toolide ja varju hinnad. On randu kus liivast ala palju ja kivi natuke, on ka vastupidist randa. Varjusid toolidega on nii 5 eur'i kui ka 9 euri.

Lugenud läbi peamised teemad Tabast, läks asi veelgi keerulisemaks. Minek oleks koos 6 aastase lapsega (kes reisil olles saab 7) Tabasse, aga ma ei ole suutnud omale välja mõelda ja välja lugeda missugust hotelli seal võtta? kõige tähtsam oleks see, et laps saaks rannas olles ka vette minna ilma hirmuta. Seal ju see oht, et läheb sügavaks järsku ja meresiilikud. Ei julge siis ise minna ja ei julge last vette lasta. olen ise vaadanud neid kahte hotelli: El Wekala http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/egiptus/taba/ElWekala Charm Life Island View 3*+ http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/egiptus/taba/CharmLifeTaba

endale meeldib miskipärast El Wekala, aga kuidas seal on see rand?

No olen ma Top'iga reisinud korra ja nüüd kohe kohe ka teist korda nendega reisima. Esimene kord siis nendega Egiptuses ja jäin rahule üldjoontes. Kuigi oleks võinud olla see korraldus tiba parem, aga sai hakkama. Kui ikka puhkusele minnakse, siis tuleks varuda ka kannatustele aega ja ongi ok. Siianu (ptüi-ptüi-ptüi) on kõik suhtlus käinud kiiresti ja väga sujuvalt. Meilidele vastatud kiiresti ja korrektselt. Nii et hetkel ei oska küll midagi negatiivset öelda. Eks palju ole ka inimese enda suhtumises.

Sina kahjuks ei saa soodsamalt kuna ei ole Soome koolis õpilane. See, et sa noorem välja paistad ei oma mingit tähtsust, nad küsivad su käest dokumenti ikka ka. Seal on asjad paigas. Meil võid siin vingerdada ja valetada, aga seal on teine asi. Vaatasin ka sõiduplaani, sul on võimalus ka saada tiba odavamalt sõita ehk 42,90 euroga, aga siis pead Tamperes ümber istuma.

olen käinud seal 11 aastat tagasi ja mulle väga meeldis. Tahaks järgmine aasta lapsega minna sinna. väga huvitav oli.

Küsimus veel selle veepargi kohta. Kas sinna veeparki on kuidagi võimalik saada ka ise minna ehk siis bussiga? Kuna ei julge eriti mägistel teedel sõita, siis läheks heameelega bussiga. Vaatasin Toptoursi lehelt, et pea pool hinnast läheb transfeerile. Kui lapsega läheks siis läheks oma 50 euri, aga piletid seal oleks ligemale 30 euri.

Ohh, tahaks ka Santorinile minna, aga ma just mõtlen seda kuidas ma seal 6 aastase lapsega ka hakkama saan. Ma mõtlen seda, et kui ekskursioon võtta ning tutvuda saarega, aga kas ma nendega siis sinna sadamasse ei saagi? ma just mõtlen, et lapsega minnes ikka tahaks kindlustunnet selles osas.

Käisin minagi Top'iga Egiptuses ja augusti lõpul lähen Kreetale. Egiptuses oli see infotund ka tõesti täiesti ajaraiskamine. Veeti meid saabumise päeva järgneval päeval nende koostööpartneri Voyage Sharm kontorisse ja siis kogu lennukitäiele tehti ühine infotund. Seal õnneks oli kuulda giide, kui see reisidel panemine võttis nii palju aega, et võiks öelda:päev oli sellega ka praktiliselt raisus. Olen näiteks reisinud Novatoursiga Kreekas ning neil oli ikka igas hotellis infotund eraldi. Vägagi normaalne oli, ainult selles firmaski tegi ekskursioone koostööpartner. Kõik ekskursioonid oli koos lätlaste ja leedukatega, mis ei olnud eriti tore. Nii et jah, selle infotunni puhul viriseks ka mina tiba. Õpetuseks reisijatele: Ärge mitte kunagi minge kuhugi reisile meeletu kõrge ootusega. Laske latt suhteliselt madalale ja te ei pea pettuma. Alati tuleks olla valmis igaks elujuhtumiks ja ka igas asjas leidma midagi positiivset. Ilusaid reisielamusi meile kõigile!

Vaatasin neid Santorinile mineku kiirlaevade linke ja seal ma küll ei näinud, et oleks mõni laev läinud Rethymnonist. Läksid pigem HERAKLION. seal oli vist öeldud ka , et kui tahan nende laevadega minna, siis pean ennast ise transportima Heraklionisse. kas nii ongi? Kaua siis buss Rethymnost Heraklionisse sõidab. Ei leidnud ma ka hindasid algusega Rethymnonist vaid jällegi Heraklionist. Aga eks koha peal ka mingit avastamisrõõmu peaks olema.

nii siis, mõned küsimused veel. Oskad sa äkki öelda palju reis Santorinile umbes maksab? Tean siis omale raha kaasa haarata või on võimalik seda maksta ka krediitkaardiga? Kas on võimalik kuidagi ka ise omal käel bussiga kuhgi veeparki minna? Rethymnose lähedal (tegelikult Hania lähedal) on vist Limnoupolis veepark?

otsustasin siiski Kreeta kasuks ja sain ka väga hea hinnaga reisi turismipakkumiste hulgast. Sai valitud Toptoursi kaudu Zantina hotell. Kuna õde mul Rethymnionis käinud, siis teadis ta rääkida, et see hotell väga hea asukohaga. Mida siis seal lapsega ette võtta, kõik päevad ei viitsi rannas ka lebotada? Soovitati mulle Elafonissi ekskursiooni, ise tahaks minna veel kas Santorinile või siis Gramvousa, piraatide saarele. Kahtlen kas laps jälle ronimist ja pikka laevasõitu vastu peab. Olen küll lapsega piisavalt palju reisinud, aga ei tea kuidas ta seal kuumas Kreekas vastu peab need reisid. Kas Santorini ja Gramvousa on liiga rängad lapsele? Veeparki peaks vast kindlasti lapsega minema.

Väga huvitav, et ennem vaadates reisibüroode olid olemas Kreekasse reisid, kuid nüüd nagu ei tee keegi enam sinna reise. Juba on jaanuari lõpp, aga paljudel ei ole veel reise üleval. Huvitav küll.

Nonii, mul ka nüüd käidud. Käisin Olavi kaudu, kuigi teda ennast ei olnud, oli Raul ja ka väga ok oli kõik. Kuigi ise siiski sukelduma ei saanud minna, siis snorgeldamas nendega käisin. Kogu tuttavate seltkond, kes nendega käis jäid ülivõrdes rahule: vahva meeskond, super söök laeval ja ka Punase mere võlud sai kaetud. Siinkohal tervitaks ka vahva neljapäeva eest Rauli ning kindalsti üritaks saada ka sukelduma. Pean lihtsalt tiba maski ja toruga sinasõprust harjutama :D.

aga kas oled käinud ka Rhodosel? Kas tasub sinna minna? Ma siin vaatan nüüd neid Kreeka saari ja ei tea kas minna äkki siiski Kreetale. Aga jah, tingimata tahan ma studiot. Olen ka kuulnud, et Kreetal just see Hania kant parem. Õde käis ka Korful ja kiitis ka seda. Rendiautoga ma pisut pelgan mägisel teel sõita. Olen Haldikiti poolsaarel käinud ja seal võtsime rendika ja päris kõhe hakkas mägedes sõites.

Finnmatkad pakuvad kreekas sellist kohta kui Samos. Mis koht see on, kas Kos? neil ju need nimed ka meie omadest erinevad.

Vaatasin, et Horizon oli juba oma reisiajad välja pannud. peale seda aga muutusin kurvaks. Kuna vaatasin juba, et tahan lapsega Kreekasse ja Kos saarele puhkama, siis eelmise aasta reise vaadates (need kestsid kirjade järgi ka oktoobris) panin oma puhkuse paika ja võtsin septembris. täna puhkuste kinnitamine. nüüd aga selgus, et horizon travel teeb kos saarele reise kuni 27. augustini. Täielik masendus. Hetkel ei ole ükski teine kreeka saar ka nii ahvatelv kui Kos. Kahju, väga kahju.

Oskab keegi tark öelda, palju see sukeldumine kohalikus rahas teeb? Ma suures reisituhinas kõvast kohaliku raha ka ostnud, et nüüd tuleb vist ka ekskursioonide eest kohalikus rahas maksta.