Viimased kommentaarid

Võiksid minna ka juustu- ja shopingulinna Alkmaari: http://www.kaasmarkt.nl/welcome.asp?lang=0 http://www.alkmaar.nl/eCache/33850/English-Alkmaar Väga kenad kohakesed on ka Haarlem ja Volendam. Volendam on miniatuurne linnake, õigemini külake imeilusate majakestega piki merekallast. http://www.vvv-volendam.nl/nl/welcome/ Wiki - Volendam on oma maalilise kaluriküla miljööga rahvusvaheline turistide sihtkoht. Kindlasti söö seal heeringat, nii soolatuna kui grillituna!

Öömaja võiksid vaadata veel www.hostelworld.com, www.hostel-az.cz või isegi www.admiral-botel.cz või paat-hotell Matylda: www.hotelmatylda.cz

Ise käisin Prahas paketireisiga ja ööbisime Ibise hotellis Katerinska tänaval. Vt siit valikust, siit võid ehk veel miskit leida: http://www.accommodation.cz/ibis/ibis.html Seal lähedal ümber nurga on Karika kõrts. http://www.ukalicha.cz/shop/index.php?lang=RU Soojalt soovitan vaid üle ukse kiigata - aga valik on sinu... Samad sõnad ka U Fleku kohta(aastast 1499!) - mõlemad turistidele orienteeritud raharöövlid. http://ru.ufleku.cz/ Mõnusa suitsuse sumina saad millises iganes õllekas - söök-jook väga odav ja muidugi väga suured ning maitsvad portsud. Shopinguks Palladium: http://www.prague-life.com/shop/shops_details/283-Palladium Praha on mõnus ja ilus linnake!

Saabus värske postitus, ehk on abiks, kuigi ma ei tea, mida sa läänepoolse osa all mõtled: http://www.ischgl.com/de-wandern-tirol-sommerbergbahnen.htm

www.oebb.at Austerlastel rongipiletid odavamad kui Saksa bahnil. Münchenist Mayrhofenisse saab umbes 3 tunniga, näitab seal.

Võin kõnelda oma kommentaare, käisin samuti üle-eelmisel aastal. Telke 14, no telkideks on neid kap ehitisi jah raske nimetada, mahutavus igal 10-12 tuh. Avatakse kell 10 hommikul ja suletakse vist 22.30 ja seda minutipealt. Igal oma suunitlus(seda kõike saad okt festi lingilt lugeda) - kus käivad valgekraed, kuhu kogunevad italianod, kuhu geid jne. Kuumemad kohad olid näiteks 10 minti peale avamist täis - uks kinni ja mitte üks hing rohkem sisse ei saa. Meie tegime nii, et käisime laup õhtul selles kesklinna õllekas ehk nn. 15.telgis, pidu oli väga lahe: http://www.daswiesnzelt.de/. Ja kui me siis pühap peale mõnetunnist rongkäigu vaatamist - õlletootjad 6-hobuliste õlletünnide laadungitega jne- väga efektne vaatepilt ja kui siis kihku-kähku sai Wiesenile tormatud(nii kutsub seda kohalik, ta ei ütle OktFest) - no siis olid enamik telke lootusetult kinni. Saime kalatelki ja hiljem mingisse veel. Efektne on küll, kuidas nad makrelli grillivad - aga vaadake ise! Väga maitsev - oli vist umbes 15-20 euri pirakas kala, millest jätkus 2-le. Kord on seal majas, telgis tähendab. Ei mingit töllerdamist - ruumi keskel nn. aedikus lauad pikkade pinkidega, tantsimine istepinkidel. Ruumi keskel kõrgel poodiumil elav muusika, sisuliselt vahet pidamata. Seda istetsooni ümbritsev 1-1,5 meetrine ala liikumiseks, ei mingit seismist-parkimist seal. Kohe on korravalvur sulle seda meelde tuletamas kui stoppad. jne jne

See kodukootud triller on hoidnud meie meeled pinevil ja pannud meid kaasa elama ning muretsema. Meie käed on aga vääääga lühikesed, et aidata.... Meie siin lõuna-osariikides hakkame juba päevakohase tegevusega pihta ning esimese pokaali šampust võtan sinu ja su sõbra vapruse terviseks, Laanekas. Ootame peatset happy end`i!!!

Natsa. Euro-tarbijakaitsesse helistamise järel selgus, et me polegi vabariigis ainsad, on veel samasse lõksu langenuid. Nimelt keegi tahab oma ekslikku topeltbronni sealtsamast tagasi - ohh kui ta vaid teaks, et peavarju pole ollagi. Samast selgus , et niidid viivad Türki. No selle peale pole mul muud kosta, kui täielik tõmmekas! Aga kodutöö on "poistel" hästi tehtud, ausalt. Netiotsingutes esiplaanil, ahvatlemas oma soodukatega. No oleme ausad, me kõik otsime odavamat ja parimat. Ja loomulikult ajad küüned taha, onju. Ja siis, et ullikestest mitte ummistada hotellide uksetaguseid, on programmil käsk saata paar päeva enne kohalejõudmist teade: ups, sorry ja loba raha tagastamisest. Nii et nagu see Jõuluaeg ju annetuste aeg on. Meilt said need pot. miljonärid (neil ju haare, oi, oi kui lai) 3 inimese 5 päeva majutuse maksumuse. Ma veel ei tea, mis meile kindlustus kostab. Ausalt, selline tüng oli mul esmakordne. Ja oma krediitkaardi blokeerin, kuigi - meiesuguseid leiavad nad ilma kaardi topeltkasutusetagi. Olge teie targemad!

pöörduda www.koertekoda.ee, alateema koeraga reisima näiteks. Kodaline siimline väga staazikas ja sage üle lombi pendeldaja, koos laste ja koertega ikka. Seal üldse hulga tarku ja asjalikke tegelasi, ehk leiategi koos lahenduse.

Kui vabandust marti384 eetri risustamise eest vana uudisega. Kuu aega tagasi igatahes oli teisiti.

Saalbachi jm. Austriasse saab ka Austria rdt liinidega, 19 euri üks ots näiteks, vt. www.oebb.at

rdt www.oebb.at andmetel samuti 19 euri.

hakkan kohe uuesti kaardil näpuga järge ajama. Start nädala pärast, koerte agility MM-le.

Panen sulle portsu linke, head siblimist! Ise sai leitud nädalaks 8-le apartment Kapplis, kõik vajalik käe-jala juures, 1400 euri eest.

siin odavad puhkemajad piirkonniti: http://gastgeber.net/Regionen.asp?Bland=24 http://www.ischgl.com/de-index.htm http://www.feratel.com/ http://www.schneehoehen.de/ http://www.wintercup-austria.at/images/Unterkunftsverzeichnis08.pdf Siin vasakul all on Ferienhäuser (puhkemajad) ja piirkonda saad valida, ka Itaaliat jne. http://www.novasol.de/home.html http://www.villanao.co.uk/

http://www.alpensicht.com/English/english-sites_austria.htm#Vorarlberg (kaart allservas aktiivsete ööbimiskohtadega)

Mina olen kasutanud, viimati Amsterdami öömaja eest ja kõik oli just nii - maksmine kohapeal sulas.

siinsetelt tarkadelt saadud abile võin ka mina nüüd sulle soovitada: www.edreams.com , sealt lend Lond - Lissaboni ed-tagasi 93 euri(olemas ka ingl keel, vaata ülal servas), vaadata võid ka www.clickair.com - ilt teisi alguspunkte

Leidsingi väga soodsa variandi London-La Coruna edasi-tagasi 100euri! Aga vaat kõige keerulisem on saada Tln-st Londonisse ja tagasi! Eks ikka tänu Est Airi uutele muudatustele lennukavas.

leiad siit midagi: http://www.14-karat.net/weblog/?cat=46 Võiksid googeldada - Veranstaltungen in ... (linna nimi) August - näiteks. Igaks juhuks ka sobilik parkimiskoht karavanidele jne Viinis: http://www.campingwien.at/de/. Üldiselt on Viin infot ja üritusi tulvil, mõned viited: http://www.srs.at/index.php?id=265, kultuuri siit: http://www.viennaticketonline.com/?cid=2,17 Ja ehk sobib siitki midagi: http://trip.ee/node/32856 Gotland: http://www.gotland.net/en

Väga ahvatlev on see Stanstedist minek! Aga kellaajad - nagu ikka neil odavlendudel - vara üles, hilja voodi...edasi enam samal päeval ei saa, öö juba käes. Aga mõtlemisainet on!

sõltub ka sihtpunkti massiüritustest jne. Meil näiteks septembriks Münchenisse piletid juba kuu aega tagasi võetud.

minult: www.hostelbookers.com, www.hotelbookers.com - bronnivad 10%, ülejäänu kohapeal; www.easytobook.com - bronn krediitkaardi andmete alusel, maksmine kohapeal; www.eurobookings.com, www.hotelsclick.com - oli vist nii, et mingil kp võttis 100%.

kah kohe küsimus, kas valida Volendam või Alkmaar, või polegi nad nii väga võrreldavad?