Viimased kommentaarid

Hei,  ka meie tegime rendiautoga sarnase tiiru paar aastat tagasi. Selle väikse erinevusega, et meil ei olnud otseselt sellist edasi-tagasi sõitmist nagu teil esimesetel päevdel plaanis on (14/15).  Ja lisaks päevad 17/18 tunduvad pisut ülehinnatud. Suurema osa ajast olete autos ja ma ei kujuta ette, et te kahe päevaga jõuate nii Calackmuli sõita, seal ringi vaadata ja siis veel Palenquesse jõuda ja seal ka ringi vaadata. Mõlemad väärivad kindlasti rohkem aega ja distants nende vahel ei ole ka kõige lühem. Meie ööbisime Escarcega linnas, kuhu jõudsime õhtul ja lahkusime hommikul. Kui te tahate rannapuhkust Tulumis jätta reisi lõpu poole, siis vo tasuks kaaluda, et hakkate oma ringi nö vastupidises suunas tegema ja vahepeal ei sõida ööbimisteks Cancun/Tulumi? Meie tegime ja ei kahetsenud :) Ja kusjuures rannapuhkuse ajaks viisime ka rendiauto tagasi, sest Tulumis ja Playa del Carmenis sai edukalt busside ja marsadega hakkama.Hästi üldistatult liikusime Cancun-Valladolid-Merida-läbi Campeche Palenque poole. Ööbimine poolel teel. Palenques peatudes käisime ära ka Agua Azul.Sealt Calackmul, Bacalar, Tulum, sealt kohaliku bussiga Akumali ja lõpetasime Playa del Carmen. Viimase oleks võinud vabalt ära jätta. Minule isiklikult seal ei meeldinud.Sügavaima mulje jätsid Palenque ja Calackmul. Uxmal oli ka tore. Bacalar meeldis väga. Ja Tulumi rand oli kordades mõnusam kui PDC.Autoga sõitmine oli suht ok, va suured löökaugud teedel. Politsei ja sõjavägi üleliia palju ei tülitanud. Kinni ikka peeti ja nii mõnelgi korral anti mõista, et nad ootavad väikest rahalist panust. Aga me vaatasime rumalate nägudega ja lobisesime omavahel eesti keeles, kaua meid keegi kinni ei hoidnud ja raha ka keegi ei saanud.Rendifirmale tasub vo mainida, et plaanite Palenquesse ja edasi minna. See asub teises osariigis. Meil oli autoga väike viperus ning nad hiljem üritasid väita, et kindlustus ei olnud enam kehtiv, sest läksime teise osariiki. Lepingu järgi see päris nii ei olnud. Ja väga pika vaidlemise peale saime ikka tehtud kulutused tagasi.Ja kui võtate suuna Aqua Azuli poole, siis ärge ehmuge, kui teile seal nöör tee peale ette tõmmatakse ja edasi liikuda ei lasta. Levinud külades ja just nendes kohtades, kus on lamavad politseid, sest seal nagunii juba hoog maha võetud.  Ilmselt midagi väga ohtlikku see siiski ei ole, aga parajalt ära ehmatas. Eesmärk sellisel tegevusel oli müük. Ehk et ostad kobara banaani või midagi muud pakutavat ja saabki edasi liikuma. Võib ka julge olla teetakistusest läb sõita. Tagasi tulles ka nii tegime. Ahjaa, seda praktiseerivad/harjutavad ka väiksed lapsed. Palenque, Calakmul, Uxmal, Chichen Itza (eriti) - katsuge oma saabumine ajastada pigem hommikuks. On vähem suuri turistibusse (va Calakmul ilmselt) ja saab rahulikumalt ringi vaadata.Toredat reisi! Mehhiko on vägev :)

Hei Käisin aasta tagasi ja ostsin Viazuli piletid umbes kuu ette, aga ka siis õnnestus saada vaid kahele liinile: Havanna-Vinales ja Trinidad-Havanna. Havannst Vinalese suunal tol päeval mitmeid, kes lootsid hommikul pileteid osta sama päeva väljumistele, aga ei õnnestunud. Aga nii palju, kui ma seal meeletus järjekorras seismisel kuulsin, siis enamikul õnnestus ikka kas jrgmise või ülejärgmise päeva väljumistele pileteid saada. Seega ilmselt on variant kohapeal olles võtta ette käik bussijaama ja osta kohapeal pilet järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks.

Teine variant on tõesti soovitatud collectivod. Sisuliselt jagatud takso. Meie kasutasime neid päris mitmel otsal. Nt Vinales-Playa Larga sõitsime neljakesi ("modernsema autoga" aga Playa Larga -Trinidad 8-kohalise vana Ameerika masinaga, seljakotid köiega autokatusel. Collectivod lasime oma casa omanikel organiseerida ja kõik toimis nagu kellavärk. Hinnad olid mõistlikud kui arvestada distantsi (nt Vinales-Playa Larga oli 20 v 25 cuc per nägu)

Nagu tavaliselt öeldakse, siis eks kõik sõltub sellest, mida reisilt/sihtkohast ootad. Ma enamasti olen ühel reisil piirdunud ühe või kahe riigiga, sest ajaline raamistik pole rohkemat võimaldanud.

Kõigist senistest reisidest on just Myanmar jätnud kõige sügavama mulje. Tahaks kindlasti veel sinna tagasi. Samas Kambodžasse enam tagasi ei kipu. Ebameeldivate kogemuste taluvuse piir sai korralikult ületatud. Myanmaris olin peaagu 4 nädalat ja hiljem veel kahetsesin, et viimase 5nda veetsin Tais (olin seal varem käinud). Sõnadesse on tegelikult raske panna, miks see nii kustumatu mulje jättis. Ilmselt peamiselt kohalike meeletu külalislahkus, siirus ja abivalmidus. Ja seal on nii palju avastamist.

Paljud soovitavad Kalawist Inle Lake'i juurde matka, aga mina soovitaks matka hoopis algusega sellisest väiksest kohast nagu Hsipaw (Mandalayst põhja poole). Matk on üles mägedesse kohalike hõimude juurde ja on võimalik valida kas ühe või mitme ööbimisega. Mulle väga meeldis. Terve matka vältel tassisime kaasas ainult vajalikke asju. Suurem seljakott jäi eelnevasse ööbimiskoht hoiule (tasuta).

Küsiks ka käinutelt nõu, äkki oleks kellelgi mõni alternatiivne soovitus peatuspaikade osas. Veebruari lõpp ja märtsi algul trip Balile ja üritan 16 ööd erinevate paikade vahel jagada. Esimene mõte oli olla 3 ööd Seminnyakis, 5 ööd Ubudis, 4 (?) Gili Air'il ja reisi lõpus 4 Sanuris. Aga nüüd olen kahtlema hakanud, kas niipidi tiir on loogiline? Või oleks targem enne Gilidel käia (see on suures osas aja täiesti mahavõtmiseks ja lihtsalt olemiseks mõeldud) ja siis Ubudisse suunduda?

Kuna esimesel päeval/õhtul jõuame Balile suhteliselt südaöö kandis, siis eelistaks öömaja paigas, kuhu väga pikalt ei pea sõitma ja kus järgmisel päeval/päevadel saaks nö sisse elada ja uue olukorraga harjuda.

Kuidas jaotaksid oma aega Sina ja miks? :)

Oi, tänud! Mul see pakkumine täitsa märkamata jäänud. Hetkel plaanin ka sinna kanti minekut, aga pigem märtsi teisespooles.

Tulka91, mis lennufirma sooduspakkumine sul silma on jäänud? Kas hind algusega Tallinnast?

Piiriületus läks sujuvalt. Ignoreerisime igsugu vennikesi (kellest mõni oli lausa justkui ametlikus vormiriietuses), kes Tai poolel soovisid "soodsalt" või "kiiresti" vormistada Kambodža viisat. Viisa kas eelnevalt vormistatud (meil oli e-visa) või saab/sai selle piiripunktis seal, kus tempel passi löödi ehk Kambodža poolel oleva ametniku käest. Paari "õnnetut" kohtasin, kes olid "soodsa" viisa mingi Tai vennikese käest ostnud ja nüüd õiges kohas tuli uus summa lauale laduda. Kuidas see viisa värk seal hetkel toimib, ei oska kahjuks kommenteerida. Pärast piiriületust me "tasuta" bussi peale ei läinud, pidi väidetavalt ka mingi scam olema. Ei katsetanud, vaid kõndisime pisut edasi (teadmata täpselt kuhu). Peagi leidsime sobiva takso, kes u 20 usd eest meid Siem Reap'i viis.

Kui proovile tahad panna, siis äkki rongiga? http://seat61.com/Cambodia.htm Varahommikul Bangkokist rongile ja suund Kambodža piirilinna suunas. Tegemist siis kõige tavalisema nö kohaliku rongiga. Kohalikud sõidavad kooli, tööle jne. Kellel kaasas suured kompsud, kellel kuked-kanad. Rongis bisnes käib, müüakse süüa-juua. Paar aastat tagasi sai see läbi tehtud, ei kahetse. Täitsa tore oli ja iga kell eelistaks seda bussile või mis veel hullem, mini-van'ile.

Sarnane teema: http://trip.ee/foorum/uldfoorum/mehhiko-autorent?#comment-387959

Meie võtsime Cancunis ja tagasi viisime Playa del Carmenis. Selle eest eraldi tasu ei tahetud. Kui aga mujale jätta (nt Meridasse), siis lisandub korralik summa rendile otsa. Sõltub, kui kaugele tahad autot alguspunktist jätta.
Meie kasutasime easywayrentacar.com. Kogemusest saad lugeda viidatud postitusest.

Hei. Käisime 2016 veebruar ja kasutasime kohalikku firmat EasyWay. 9 päeva eest maksime 300 usd. Autoks oli viisakas Jetta. Me broneerisime eelnevalt auto nende kodulehe kaudu, suhtlemine ja erinevate detailide täpsustamine käis meili teel, vastasid küsimustele väga kiiresti. Meil oli full coverage ehk kõik kindlustused, mis vähegi võimalik (selle hinna sees) +gpsi saime ka. Aga me natuke ka kauplesime, sest meili teel ütlesid nad ühe hinna, aga kohapeal selgus muud (olin sellega ka natuke arvestanud, sest muutsime ome rendi pikkust aga nad ei saanud vist aru kui kinnitasid, et hind jääb samaks). Ettemaksu ei olnud, kohapeal maksin, aga krediitkaardi detaile soovisid nad tagatiseks (midagi ei broneeritud). Selle firma esindus ei ole Cancuni lennujaamas, aga eelnevalt broneerides tuleb autojuht järgi ja viib dokumente vormistama ja autot kätte saama.

Kõik laabus kuni hetkeni, kui autol mingi jubin üles ütles ja oli vaja see väljavahetada. Tegime oma kuludega ära ja pärast oli tõeline sebimine, et raha tagasi saada. Väidetavalt ei läinud kindlustuse alla, kuna olime sõitnud teise osariiki (käisime Palenques). Lepingus ainus piirang oli see, et üle riigipiiri ei tohi minna, sest siis kindlustus ei kehti. Pärast mõningat veenmist ja ähvardamist ja korduvate emailide saatmist, õnnestus ka remondiraha tagasi saada. Ja seda veel distansilt st Eestist nendega suheldes. Õppetund, suures plaanis tasub vist oma sihtpunktid nendega läbi arutada, et selliseid üllatusi vältida.

Võib ka vabalt olla, et küsija(d) on eelnevalt hunniku foorumipostitusi läbi lugenud ja ammutanud meeletus koguses infot internetiavaustets, aga soovitakse just kogemusi Eesti inimestelt ja Eestist reisijatelt. See, kui põhjatust internetis leiad meeletus koguses infot USA, Kanada, Inglismaa jne turistide kogemuste kohta, ei pruugi alati olla piisav Eesti kontekstist lähtuvalt. Ja ka selles ei ole midagi halba, kui lisatakse mõni märkus/kommentaar/meeldetuletus mõnele inimesele iseenesest mõistetavana tunduva nüansi kohta, mis samuti haakub küsitava teemaga. Usun, et ka tripi foorumi lugejate hulgas on inimesi kes peamiselt otsivad esimsena just eestikeelset infot. Aga eks see kindalsti sõltub ka küsimusest ja küsijast.

Seega vo oleks mõistlik pigem jääda püstitatud küsimuste ja teema juurde ning pigem vältida teemaga mitteseonduvaid arvamusavaldusi foorumi administreerise, konkreetse isiku või tema postituste stiilide jm taolises osas. Soovi korral on seda võimalik teha läbi privaatsete sõnumite.

Hei! Meil on veel paljuski erinevates kohtades veedetav aeg detailselt sisustamata ja eks nii mõnegi detaili jätamegi lahtiseks ja vaatame, kuidas asjad kohapeal kulgevad. Aga Vinalese puhul on mõtetets läbi käinud nii Cuevas de Santo Tomas kui ka Cueva De Indio. Eks näis, mis lõpuks saab. Sama mõte ka Levisa ja Jutiase osas. Kõige suurem küsimärk hetkel ongi Varadero, mida hetkel pole kavasse planeerinud, aga ei ole seda ka täielikult välistanud. Sõltub ilmselt kas ja kui palju eelnevad rannad suudavad võluda.

Andres, mis otsa te ligadi-logadi rongiga plaanite? See võib isegi midagi sellist olla, millele võiks isegi mõelda. Juhul, kui jääb planeeritavale teekonnale. Nii Myanmaris kui Tais on sõidud pigem kohalikele mõeldud rongides olnud huvitav kogemus omaette.

Kusjuures uusi mõtteid või ideid võib saada ka peagi ETV2-st algavast reisisaatest "Eesti lipp ümber Kuuba" : http://etv2.err.ee/l/haridussaated/eesti_lipp_umber_kuuba

Tervitus Tegelen ka vaikselt Kuuba reisikava kokkupanemisega ja kogun erinevaid mõtteid. Kui mul tripi foorumist õige arusaam on jäänud, siis Sul, AndresR, on pisut varem sinna minek. Tore oleks, kui pärast ka kommenteeriksid milliseks, Su reisikava lõpuks kujunes ja kuidas asjad sujusid. :)

Endal minek märtsis ja paljuski kava kattub eelpool kirjeldatuga, välja jäävad Varadero ja Baracoa.

Meil plaan selline: Havanna -saabume varajasel õhtupoolikul Havanna 3 päeva, millest ühel ilmselt lebotaks läheduses asuvas rannas, hetkel mõttes Playas del Este. 5. päev - hommikul sõit Vinales’ess. Kohapeal 2,5 päeva (3 ööd). Ühe päeva tahaks taas kuskil rannas veeta – Cayo Jutias või Cayo Levisa.

Kas keegi oskab võrrelda, kommenteerida või soovitada, kumba eelistada? TA foorumist lugesin, et Cayo Levisa mõeldud vaid turistidele ja kohalikke saarele ei lubata (va teenindav personal). Kui see nii, siis sellest vaatenurgast vo ei ole see just päris selline sihtkoht, kuhu tahaksin minna.

  1. päev - hommikul suund Playa Larga poole. Kokku 3 ööd Playa Larga ja/või Playa Giron. Detailid, kuidas see kõik välja näeb ja kuidas seda korraldada, jäävad ilmselt kohapeal korraldamise vaevaks. Loodan, et AndresR jagab pärast oma reisi ka nõuandeid selles osas.
  2. Päev - hommikul sõit Trinidadi. Kohapeal ilmselt 4 ööd.
  3. päev - hommikul Havannasse. 16.päev - päev Havannas ja õhtul koju sõit.

Seekord tahaks reisi võtta just natuke vabama kavaga, et jõuaks ka nautida ja ei peaks üle päeva tegelema uude öömajja sisse seadmisega. Näis, kuidas see kõik õnnestub.

Kui kellelgi on mõtteid või soovitusi Playa Larga või Playa Giron osas, siis need oleks väga teretulnud.

AndresR, info Kuubas kohapealt ostmise kohta on väga hea! Loodan, et see siis ka reaalselt toimib :) Charteriga on tihti paljud asjad lihtsamad. KLM-ist uurides ei osanud nad suurt midagi selle turistikaardi kohta kosta. Seega kui ei lenda charteriga, vaid tavalise liinilennuga, siis hetkel vist selle peale küll lootma ei saa jääda, et lennukis jagatakse. Välistatud muidugi see ei ole. Kui aga on plaan Kuubale jõudes kohapealt see turistikaart osta, siis peab lihtsalt lootma, et keegi seda check-in'is eelnevalt näha ei küsi.

Suhteliselt segane tundub see olukord olevat siis. Nii palju kui ise uurinud olen, siis saangi aru, et liinilendudel (KLM, Aeroflot jne) neid kaarte ei jagata (vo mõni muu paber, mida veel lisaks vaja?), aga kui mõne reisbüroo poolt korraldatud lennu või paketiga minna, siis see kaart kuidagi hinna sees ja pole vaja eraldi seda hankida.

Hetkel tundub kõige mõistlikum see kaart endale ikkagi eelnevalt organiseerida. Havana lennujaamale ei tasu ilmselt lootma jääda, eriti kui seda võidakse ka juba eelnevalt Tallinnas check-in'is küsida. Kuna minek alles märtsi alguses, siis aega sellega tegeleda õnneks on :)

Me võtsime rendiauto Cancunist jah. Pärast tagastasime Playa del Carmenisse, kusjuures selle eest lisatasu õnneks ei tahetud. Aga jah, eks seda sõitmist oli omajagu. Samas ei olnud see kuidagi ebameeldiv või väga väsitav. Tegime umbes sellise tiiru Cancun-Valladolid (Ek Belam, Chichen Itza) - Izamal- Merida (Uxmal)- Campeche-Escercega-Palenque-Calakmul-Bacalar-Playa. Ja siis edasi trippisime Tulum-Akumal-Playa kohaliku bussiga. Ja ega me kogu aeg ei sõitnud, ikka paaripäevased peatused olid ka planeeritud :) Cancunist otse sõita oleks ikka päris pikk tee, aga samas peaks seal täitsa normaalsed ööbussid liikuma. Vähemalt paljudes foorumites neid ka soovitatakse.

Tere Anne, Palenque oli vägev! Samad tunded ka veel Calakmul'i osas. Viimasesse jõudmine on aga paras seiklus, aga minu arvates oli seda väärt. Samas ei ole nad minu jaoks väga võrreldavad. Palenque's on paljud templid väga kompaktselt koos ja nö metsast "välja kaevatud", aga mitte täielikult. Õnneks on loodust ümberringi veel piisavalt palju. Hea õnne korral tervitavad ka möirahvid oma omapäraste möiretega. Kindlasti tasub sinna minna nii, et vähemalt 1 öö saaks pargi läheduses kuskil dšunglimajutuses ööbida. See oli väga äge. Calakmul'is võis aga kohati end veel tunda kui päris Indiana Jones ja turiste nägi terve päeva peale u 10 inimest. Lisaks oli veel väga lahe koht Uxmal, mis asub Merida läheduses. Chichen Itzas võib ikka ära käia, aga siis võimaluse korral hommikul varakult. Tegelikult on see soovitus kõikide selliste kohtade külastamiseks, mida varem minna, seda rahulikumalt saad nautida. Minule oli Tulum vo üks suuremaid pettumusi, aga ilmselt sellepärast et sattusin sina keset päeva, kui oli kõige rohkem külastajaid. Jube tüütu oli, aga õnneks oli alternatiivne tegevus kohe olemas... rand oli mõnus :) Teine variant on muidugi see, et olin just tulnud Palenquest ja Calakmulist ning neid oli juba raske üle trumbata. Meie tegime Yucatani poolsaarele tiiru peale rendiautoga. Saime suht mõistliku hinnaga ja see andis rohkem vabadust käia ja näha asju oma tempos.

Guatemala osas kogemused puuduvad, aga Mehhiko ja Yucatani kogemus 2016 veebruarist. Olen Tip'iga Calakmuli ja Palenque osas 100% nõus! Ainult, et ma vist ei oska öelda, kumb mulle nö rohkem meeldis. Mõlemad jätsid ikka väga võimsa mulje. Ronida Calakmulis 45 m kõrgusele templi otsa ja vaadat lõputuna näivat rohelist metsavaipa enda ümber, see võttis kohati sõnatuks. Meie ööbisime Palenques ka Kin Balam Cabanas, väga kift kogemus. Saabudes võttis meid vastu ikka korralik möirahvide koor. Kui enne pole midagi sellist kuulnud, siis esimese hooga olis see ikka päris sürreaalne. Uxmal ja varahommikune Chichen Itza on ka vaatamist väärt, aga minu jaoks kahvatusid Palenque ja Calakmuli kõrval. Õnneks oli trip sedapidi, et parimad palad olidki lõpus :) Juhul, kui mingi osa otsustad ikka autoga teha, siis Palenque's olles soovitaksein teha tripi ka Agua Azul ja Misol-Ha kärestike ja joa juurde. Agua Azul oli väga äge, ainult et sinna jõudmine tähendas mägedes erinevate külakeste läbimist, kus ka täitsa tavaline teesulgude tegemine (ehk vahetult enne lamavat politseinikku/tope't köis teele ette, et auto päris seisma jääks). Õnneks küll keegi otseselt röövida ei soovinud, küll aga tuli edasipääsuks osta kas kobar värskeid v kotitäis kuivatatud banaane või midagi kolmandat. Aga korras võttis kõhedaks küll, kuna ka hispaania keele oskus on ikka väga algelisel tasemel. Hiljem õnneks avastasime, et variant on ka köie ees mitte seisma jääda ja edasi sõita, siis lastakse ka köis alla :)

Koht, mis mulle veel meeldis oli Bacalar. Väike linnake türkiissinise järve ääres. Turiste peaaegu et polnud. Hästi mõnus ja rahulik. Tagant järgi tarkus, aga seal oleks tahtnud kauem aega veeta. Ööbimise leidsime Airbnb kaudu.Väga mõistliku hinnaga väga mõnus koht ja suurepärane võõrustaja. Kui huvi võin täpsemad andmed otsida.

Kui templitele otsida vaheldust mõnest suuremast linnast, siis Merida jättis sümpaatse mulje. Meil õnnestus olla seal pühapäeval, mil linna keskväljakul toimub salsaõhtu. Inimesed tulevad kokku ja tantsivad tänavatel(liikluseks suletud) ja keskväljakul salsat. Need kes ei jaksa või ei julge tantsida, neile on toodud tänavate äärde toolid ja nemad saavad nautida vaatamist.

Ööbimiste kohta keeruline kommenteerida. Mina tavaliselt püüan ette ära broneerida või vähemalt konkreetsed kohad välja valida, kuna ei taha väärtuslikku aega raisata öömaja otsimisele. Aga see on rohkem maitse asi, kuidas kellelegi meeldib.

Kui tekib täiendavaid küsimusi, siis anna märku.

Myanmaris mina ka klassikalises mõttes auto rentimise peale ei mõtleks. Giidi või autojuhi palkamine on juba edasi maitseasi. Kohapeal leiab pakkujaid kindlasti piisavalt. Ise kasutasin aasta tagasi juht+auto Mandalays ja Inle Lake'i juurest Pindaya koobastesse minekuks. Mõlemal korral ütleks, et tegemist oli pigem lihtsalt toreda autojuhiga. Giidiks on palju neid nimetada. Võib olla meil lihtsalt ei vedanud, aga väga lahked ja abivalmid olid nad sellegipoolest. Kusjuures erinevates foorumites jagatavatele kontaktidele püüdsin eelnevalt ka kirjutada, vastuseid ei saanud.

Ja busse ei tasuks seal tõesti karta. Ööbussid on väga ok (kui välja arvata mõnes bussis kõvasti üürgav telekas). Ja kui varavalges sihtkohta jõuad, siis minu kogemusel sai ka juba ööbimiskohtades tubadesse. Või kui kõik toad hõivatud ja eelmised külalised pole veel välja registreerunud, siis leiti mõni nurgake kus sai vajadusel puhata ja kuuma teed juua. Mina liikusin ööbussidega Hsipaw-Inle Lake; Inle Lake - Bagan ja Bagan-Yangoon. Jäin rahule. Hsipaw-Inle ots oli vo kõige raskem, kuna sõit oli öösel mägedest alla ja paljudele kohalikele oli see paras katsumus. Ikka juhtub et süda võib pahaks minna:)

Mina leidsin sellise info riidehoiu teenuse osas - 1 jope 1 nädal maksab 30 eur. 2 nädalat 35 eur. Täpsem hinnakiri siin lehel: https://www.finavia.fi/en/helsinki-airport/services/travel-services/airpro-travel-services-24h/

Veebruaris ootab ees Mehhiko ja mai lõpus väike ringreis Itaalias, mille keskseks sündmuseks on jalgpalli meistrite liiga tinaal Milanos. Soodushindade jälgimine on vaikselt saanud väikseks osaks igas päevas. Ka Mehhiko mõte sai just sedasi alguse :) Aga eriti ootaks just Kuubat ja Peruud puudutavat infot.

To Assula. Kui oled veebruari esimeste nädalate ajal PDC/Tulumi kandis võib vabalt kuskil trehvata ja kohalikust eluolust lobiseda :)

Olen siin pisut erinevaid teemasid uurinud ja mingi esialgse kava/mõtted kokku koondanud ja mõtlesin siit kogenud reisisellidelt ka tagasisidet küsida. Cancuni jõudes liikuks kohe edasi PDC (2 ööd) ja siis alustkas väikest trippi. Mõte rentida PDC-stauto ja see pärast jätta Meridasse. PDC-st suund Valladolid (öö seal) + Chichen Itza, mõni cenote Edasi Merida poole (1 või 2 ööd) - päevane trip Uxmali; Celestun'i?. Ööbussiga Palenque poole. 3 päeva (2 ööd) Palenque ja ööbussiga tagasi Tulumi. Ja siis u 6 päeva Tulum/PDC ja lisaks päevased tripid erinevtesse lähedal asuvatesse kohtadesse (Akumal, Cozumel, Coba jne).

Kuidas kogenumatele selline kava tundub?
Kuigi Kuuba ja Beliz kõlavad ka ahvatlevalt, siis kahjuks jäävad need kohad järgmist reisi ootama.

Oii, kui kift et sa oled viitsinud sellised detailid kõik kirja panna. See suureks abiks tegelikult eelarve koostamisel. Vähemalt mingitest suurusjärkudest on pilt paremini silme ees. Mina igatahes olen väga tänulik! :)