trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Kas keegi on käinud-läinud Emiraatidest Omaani kruiisilaevaga?Kas viisa saab maale minnes sadamas? Või peaks taotlema varem e-viisa?Lend AÜE-sse Abu Dhabi, Dubaist laevale.

käidud paar aastat tagasi- eurosid sai kaasa võetud ja kohapeal vahetatud. Tänavakauplejad võtsid neid ka vastu. Aga poes kus terminal oli - toimis kaart kah.

vo on ratastooli võimalik vajadusel kohapealt saada, hotellist? Paljuski oleneb kui hästi karkudega kepslemine sujub. Mul pole kogemusi nende abivahenditga. Aga kui kindlasti minek- siis tuleb valida. Kas ja kuhu minna. Ja kuidas. Kui auto rentida- saab liikumiskiirust ise reguleerida. Samas ka ekskursioonifirmad sõidavad hotelli ette- näiteks Teidele minekuks. Seal vaja gondlini komberdada, et üles sõita. Loro Pargis kindlasti mugavam ratastooliga. Saarele saab ka ringi peale ekskurioonibussis- igas kohas ei pea end bussist välja ajama. Samas on ju ka niisama hea hotelli basseiniääres või kuskil aega veeta- ei pea ju proovima sellises olukorras täisprogrammi läbida. Kunagi saab ju jälle minna ja siis möllata ookeanis ja veeparkides jne.

Nohuga on ka täiskasvanul ebamugav lennata. Nii väike laps võib reisil päris palju ebamugavust ka tervena põhjusatada ja kogunisti kogu reisimõnu ära võtta. Kõige parem oleks ikka haige lapsega võimalikult ruttu perearsti juures käia ja arstiga konsulteerida kõigepealt haiguse ja siis lapsega reisimnise teemal.

Oleme aastaid kasutanud Booking.com'i. Nii Eestis kui mujal. Nendele ei ole küll midagi ette heita. Aga Indias oli küll nii, et 5-st hotellist 3 üritasid anda mingit teist tuba. Õnneks olid meil kaasas bookingu kinnitused paberil ja piltidega. Mumbai oli esimene koht kus hakkas asi kahtlane tunduma- tuba oli väike ja 2 täiskasvanut ja laps pidid magama ühes suures voodis. Hakkasime vaidlema ja selgus, et ikka oli õige tuba. Neil Bookingus kavalalt venitatud pilt- tundus palju avaram. Hommikusöök seal oli vähemalt OK. Aga peale seda hakkasime teistes hotellides ka kohe andmeid ja pilte võrdlema. Ja üle ühe pidime minema oma bookingu lehega vehkima. Tasub kontrollida m2, korrust, rõdu, terrassi jne olemasolu. Enamsti lõppes sellega, et leiti ka õige tuba üles või isegi parem. Ja asjad said viisakalt korda. Ainult Agras tekkis maksmisel mingi lisa %. Bookingul oli väiksem. Väideti, et meie bronn oli tehtud varem kui oli väiksem %. No see oli väike summa ja sel korral ei jaksanud vaielda. Soovitan kinnitused välja trükkida (inglise keeles) ja kaasa võtta. Tundub, et see Booking.com oli neile üsna oluline, kui paberit näitasime hakkasid asjad kohe liikuma.

Kevadel 2015 käidud u nädal kohal, kõik oli super. Saar läbitud põhimõtteliselt seljakotiga ja kohaliku transpordiga. Kõik toimis. Kohalikud üsna viisakad ja abivalmid, tänaval tulevad vastu ja teretavad.

Suvel sai käidud, Mumbai lennujaamas toimis. Sai mindud Zürichi kaudu. Check-in ei saanud ette teha ja Zürichi lennujaamas isegi aparaadis teha. Aga letis sai ja asi toimis.

Kas keegi teab kedagi kes win ce peal töötavat aparaati suudaks tööle saada? Mul ta käivitades viskab mingi sigrimigri (hiina keeles ilmselt) ja ainuke arusaadav koht on explorer seal tekstis. juskui ei suuda midagi leida. Korra olin sama jama otsas siis aitas aku eemldamine mõneks ajaks. Nüüd aga mitte. Oleks lõpmata tänulik.

Arvestama pead sellega, et piletihinnad hakkavad muutuma- eriti paar päeva enne väljalendu- siis muutuvad lausa müstiliselt teinekord. Seda arvesta ka oma arvestustes, et Malpensast Milanosse ja tadasi on vaja ka millegiga liikuda.

Hea küll, käivitame siis kui sobiva programmi ja kaardid leiame. Kas siinkohal ka midagi teada on?

Mul on tunne, et minu aparaadis ta peab olema kaardil. Pole seal ju sellist mälugi, aga aparaadis on seadistustes koht, kuhu anda see exe faili nimi, mis käivitab navi programmi. Igatahes need IGo versioonid, mis on mobiilidele mõeldud ilmselt ei sobi.

Enne kõike pöörduks charly21 poole kui teemat ilmselgelt valdava inimese poole, kuid kui keegi ka oskab aidata siis abi teretulnud. Aadress on- essa [ät] email . ee Nimelt mul siis mingi 7" hiina GPS millel WIN CE peal ja prose 400MHz Samsung, sisemälu vist 64MB ja see rohkem vist op süsteemile jne. Olemasolev navi siis IGo8 versioon 8.0.0 koos kaartidega töötab SD- kaardilt. Küsimus siis selline kuidas oleks võimalik seal käivitada mingi uuem versioon 8.3.2 või midagi sellist millele sobiks uuemad kaardid (2009.02). Millist versiooni numbrit peaks otsima ja kaardi numbrit? Ja kas piisab ainult SD kaardile panemisest või vaja mingit installi? ASi ise lukus ei ole- PC-ga saab ühendada USB ja Active synci abil- mida ma küll pole proovinud.

Sa Meelis kasuta otsingut- sülearvuti akude taastamine või sellist- ja firmasi tuleb mitmeid kes müüvad ja taastavad akusid! Kõik ei ole esindused ja hinnad jäävad enamasti alla 1000-e.

Ühel minu tuttaval kutil juhtus midagi sarnast- loodan, et ta ei loe seda foorumit siin, või annab andeks. Nimelt tal kodus ema koos sõbrantsiga omavahel arutanud, et kellegi tütar a la sõidab kaugele ameerikasse ja kui kallis see kõik on ja eriti lennukipiletid. Selle peale siis teine mutt küsinud, et miks tüdruk rongiga ei lähe!

Proovisisn oma hiina 7" GPS-ile uut eesti kaarti panna, (leidsin mingi 2009.02 versiooni) pärast pikka punnimist jõudsin järeldusele, et vaja uuem IGo panna. Pusisin siis jälle nende kallal ja ei tahtnud üksi asi õnnestuda. Kõige tipuks nüüd aparaat ei taha üldse töötada- ilmselt ei käivitu see winCE seal. Mingi kiri seal pool hiina keelse ala et win explorer jne. Kas keegi oskab öelda kas meil mingeid spetse on kes suudavad seda arstida? Oleks jube tänulik infi eest!

Lahendasin probleemi ära- aku tagant ära tund aega!

Vot mulle ka meenub, et elekter Tais ongi selline nagu Polergeist pildil näitab ja see ongi vaatamisväärsus ise!

Aga üldiselt ei tasuks põdeda- kõik toimib nagu vaja (nagu meilgi) vähemalt hotellides. V.a ühes hotellis kus seinapealsest lülitist käis kogu tuba- s.t. et ka külmkapp! Hommikul viisaka inimesena lülitasin enda arust tuled välja- tulime õhtul tagasi- kurat õlled külmkapis kõik soojad! Igaks juhuks kontrolli mida lülitad!

autot ise ei julgeks seal proovida- päris keeruline liiklus- seda eriti Bangkokis, seal ikka jala, skytrainiga, taksoga või tukiga. Pattayas ka. Koh Chang on küll nii väike, et seal paras rolleriga liikuda. Rolleriga muidugi peab ka ettevaatlik olema, et avariisse ei satuks ja pimedas käänulistel mägiteedel eriti. Ikka päris paras adrenaliiinilaks. Pimedaks läheb ruttu ja nii kella 6 paiku õhtul!

Tenerifel olin apartemendis (rentisime eraiskult) ja seal oli täitsa tavaline telekas aga ei näinud sealt midagi erilist kuna antenniks oli tavaline toaantenni plönn ja keeruta kuidas tahad- üle kolme kanali kätte ei saanud- needki olid mingid hispaaniakeelsed ja täis mingeid jutusaateid. Paar õhtut saime pihta ilmateatele. Aga üldiselt ka mujal reisides ei saa just pildikvaliteedi ja kanalivalikuga rahule jääda. Vähemalt ei tasu loota väga, filmikanalid ja parem kraam kipub ikka tasuline olema. Seega soovitan ise õhtuks rohkem tegevust otsida, kui ilma ja rahakott lubab siis kohaliku eluga tutvuda. Või kui grupiga olete ja veab, et hea seltskond on siis tavaliselt õhtuti on ikka midagi teha.

Allal läks veel hästi, arvatavasti on nii mõnigi eestlane sellise pettuse ohvriks langenud. Seda muidugi see isik eriti laialt ei reklaami. Aga igasuguse interneti teel majutuse otsimise kohta seda, et tõesti palju on neid inimesi kellel on majad või korterid rendile anda, näiteks Kanaaridel on korter a ise elab Londonis. Enamasti on neil kohapeal mingi usaldusisik- tuleb proovida kahtluse korral asjad ajada nii, et maksate kohapeal. Lendate kohale, vaadate koha üle ja saate võtmed ja siis maksate. Nii on võimalik ka keelduda kui koht ei vasta kirjeldusele vm. ja risk on lihtsalt selles, et võib-olla peab kohapeal uut öömaja otsima hakkama.

Vaata sellist kohta ka ma ise mingi aasta tagasi käisin- http://www.concordia.lv/ Selline motelli tüüpi tuba oli, kööginurgaga, rõduga, täitsa viisakas, kahesesse tuppa läheb kuni 4 inimest.

aga arvestama peab, et seal ei ole nii nagu meil, et kõrtsid on lahti hommikuni ja kesklinn on vindiseid turiste täis. Söögikohad sulgevad 21-23 paiku umbes ja kõvemaks peoks peab otsima ööklubi.

Ei ole see taksode süsteem nii keeruline ja hirmus. Kui hotell just väga kaugel ei ole siis kannatab taksoga sõita küll. Hommikuti kui just ekskursioonile ei lähe on hea kellegiga koos kesklinna minna. Ei ole see kesklinn seal nii suur midagi, et jala ei saa käia (kui just jalgadega mingi jama ei ole). Eesti mõistes on seal takso ikka väga odav.

seal on jah, hinda ei mäleta u 6£ päev?. Soovitaks osta metroo (tube) päevapilet- sellega saab kesklinnas mugavalt liikuda, kui külm hakkab siis seal hea soe, mõnes suuremas jaamas isegi oli tasuta tualett.

Jalgadele õhtul peale pikka ringi käimist on väga hea- hinda ei mäleta (aga kallis ei olnud) istud, jood teed ja isegi uni tuleb peale. Umbes 45 minutit kestab- alustab kusagilt reitest- varvasteni välja pidevalt õliga määrides. Lõpetuseks minul masseeris pead ka. Tai massaaz on ka ülihea, pea 2 tundi mudimist ja painutamist.