trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Aitäh sisukate vastuste eest.Kas see kindlustus, mida lisaks aurendifirmad pakuvad, ongi see täiskindlustus ja saan kohe osta ära koos autoga või seda lisa saab alles kohapeal osta, mõtlen, et mis kindlustus seal pakutava a on juba bronnimisel või mis asju sealt hoolikalt vaatama peab, et mida valida? Plaanin ka sealt rentalcar.com lehelt võtta ilmselt või kuidas nt Ryanair enda rent on, tasuks sealt kaudu ka vaadata? 

Jälgin ka teemat, kuna minek Lõuna Küprosele ja kuigi olen varasemalt vasakpoolse liiklusega riikides sõitnud, on veidi hirm ikka. Tahan lähiajal ka auto broneerida ära, aga just see kindlustuse osa on segane ehk kas peaks/tasuks võtta täiskindlustus või ei? Pole varasemalt kunagi kuskil midagi juhtunud (ptüi, ptüi, ptüi üle vasaku õla) ja ainus, mida kardan, ongi, et äkki ise kuskile jään kauemaks munema seoses vasakpoolse liiklusega ja keegi sõidab otsa. Ehk siis mis olukorra jaoks see täiskindlustus oleks vajalik? Loomulikult võiks alati ikka maksimum turvaline olla, aga kui eesmärk siiski ka soodsalt reisida, siis väga müstilisi summasid maksta ei tahaks :) 

Põhiline, miks ma seda tahan, on selleks, et kui gps segast peksab või asjadel aku tühjaks saab. Ilmselt siis võtan ka Collinsi, kuna väga tihti ei kasuta, mistõttu hind võiks võimalikult soodne olla.

Aitäh nii põhjaliku ülevaate eest! Suureks abiks see :)

See Põhja-Küpros veits hirmutas ja algul mõtlesin, et mingi sama teema äkki nagu Egiptuses, et ei saagi autot rentida. Nüüd leidsin ise ka info, et piiriületus võib olla kahtlane, aga muidu ok. Leidsin ka ühe autorendi firma, koduleht väga kena, hinnad väga normaalsed ja nüüd veits hirm, et kas see ka tegelikkusele vastab (http://www.kyreniacastle.com/index.php).

Läti omasse vist sai jah helistatud, et ei eksisteeri peale seda, kui olin mõni kuu enne seda otsimas käinud. Leedus sain Klaipeda lähedalt tankida, st see tankla eksisteeris. Need kodukad on nii ja naa. Kas see äpp reaalselt on hea ja töötab ehk näitab reaalseid tanklaid?

Hei, on keegi vahepeal veel käinud Cherryga Küprosel? Ostin ka paketi ja sellise hinna eest ma ei eelda midagi väga ägedat - peaasi, et katus pea kohal ja eks loodus teeb oma töö :)

Aga jäin mõtlema, et kas seal on võimalik autot rentida ja iseseisvalt ringi sõita? Igal pool reisides olen alati auto rentinud ja seega väga hea emotsiooni saanud, külastanud kohti, kuhu naljalt ei satu jne.

Või on mingid piirangud autorendil?

Eile õhtul tuli email, et ID kaart valmis ja lükkasime oma väljumise paar tundi edasi ja sain dokumendi kätte. Hetkel oleme otsapidi Palanga lähedal, keegi pole peatanud ega dokumente küsinud. Aga jah, eks ta ole, et kui olemas, pole vaja ja kui ei ole, on raudselt tarvis.

Sealt ilmselt vastatakse ikka nagu ette näeb - et peab olema kehtiv dokument.

Kuna siin inimesed värskelt Läti-Leedu tripilt tulnud, siis küsin, kas dokumente ka kuskil küsiti? Meil plaan kohe kohe minna, aga mu ID-kaart on kehtetu ja uut pole kätte veel saanud.

Küsit siit teemast kiirelt, et kas keegi on käinud Läti-Leedu tripil kehtetu dokumendiga? Mul on id-kaart ja pass mõlemad nüüd juuli algul aegunud, juhiluba kehtib. Uus id-kaart tellitud, kuid kuna juba homseks plaanitud minek, siis pole seda ikka veel kätte saanud. Kui suur on täenäosus, et keegi kontrollib dokumente? Kehtetu id-kaart on kaasas, kas sellest võib mingi jama tulla? Juhiluba küll ei reisidokument, aga see vähemalt kehtib.

Ma küsin siit teemast, et kas keegi teab, kust saaks kõige soodsamalt autopaketti Tallinn-Helsingi-Tallinn, mugavus pole oluline, hind on. 116 eurot tundub mulle ka liig, aga soodsamalt ei leia, Eckeroline lehelt sain veel suurema numbri.

Aga kui hetkel ei tea, kas see pagas tuleb või ei, aga selgub näiteks päev enne reisi, et ikka tuleb, siis saaksin näiteks netis selle ette osta ja soodsamalt?

Aga kas seda ühe otsa pagasit saab ka alles lennujaamas osta? Et kui ette ei tea, kas tuleb pagas või ei?

Ma ei oska Havai kohta kommenteerida, kuid ise abiellusin Mauritiusel. Kuna ma tahtsin ametlikult seal abielluda, mitte ainult tseremooniat, siis alustuseks uurisingi, kas seal riigis registreeritud abielu on kehtiv ka Eestis. Ehk siis Mauritius oli riik, kus oli apostillimine kehtestatud, seega oli ok. Edasi suhtlesin hotelliga, kes pakkus pulmapaketti, saatsime e-maili teel paberid (pärast pidime reaalselt need neile andma): abiellumist takistavate asjaolude puudumise tõend (selle saab perekonnaseisuametist vist isegi neti teel tellida)ja sünnitunnistus, mis oli vaja apostillida ja notariaalselt tõlkida inglise keelde. Aga eks seda peab uurima üle, et mis pabereid täpsemalt vaja on ja mis keelde need tõlgitud peavad olema. Rahaliselt läks 2009. aastal see paberimajandus maksma 3000 krooni. Siis pidime panema paika kuupäeva, seal oli nõue, et 3 päeva peab olema eelnevalt kohal, alles siis saab abielluda. Kohale saabudes käisime kokku neljas erinevas asutuses, kus kontrolliti dokumente - seda kõike kenasti korraldas hotell ja suunas, kuhu vaja. Peale pulmapäeva saime paari päeva jooksul apostillitud abielutunnistused, Eestis uusi ei väljastatud, pandi vaid registrisse andmed. Ma ei tea, kas see natuke aitas Sind, aga mingi aimu ikka annab :)

Vot siin ongi konks selles, et olen ostnud siit ka mitmesuguseid, aga ei anna võrreldagi. Jah, tahked nad on, aga ei ole seda mõnusat lõhna ega imendu nii hästi nagu see Taist toodud õli. Niipalju kui googlest otsisin, ei suutnud ma kuskilt just täpselt sedasama tuvastada. Eks kunagi plaan taas Tai poole sattuda, siis tean targem olla ja rohkem varuda :)

Natuke teemast mööda, aga ei hakanud uut teemat ka tegema. Natuke veider ehk, aga ostsin Taist ühe väga hea kookosõli ja ma mitte kuskilt ei leia seda, et tellida saaks kuskilt. Kas äkki oleks võimalik kellelgi Tais viibival mulle see osta ja saata/tuua? Kui oleks mõeldav, siis rohkem infot annaksin meilis ciizumiizu@hotmail.com.

Mina ostsin ka Kariibidele selle soodsa 7000 kroonise pileti, ei tulnud ma selle pealegi, et see võiks viga olla, kuna sama hinnaga käisin paar aastat tagasi Mauritusel, mis asukohalt suhteliselt sama kaugel ju. Alles hiljem sain teada, et Kariibi pilet oli viga süsteemis, õnneks see minu jaoks midagi ei muutnud ja sai reisil käidud. Seega ei oska kohe kuidagi aimata, mis reaalne ja mis mitte. Mu jaoks tundub Stockholmi saamine lennukiga täiesti arulage vaid 250 krooni eest, aga Ryanairiga saab ja täiesti legaalselt vist.

To indigo: Mu teada pagasit ei saa kätte vahepeal (ise lähme Trinidad & Tobagosse), aga üldiselt niimoodi ümberistumistega minnes, kuid korraga ostetud piletiga ei saa vahepeal kohvrit kätte. Ise olen igatahes valmis mõelnud, mis asjad käsipagasisse, arvestusega, et kohvrid saame alles kariibidel kätte. Vaatasin, et roomexis ja agodas on hinnad mega lakke tõusnud, ma pole iial selliseid hindasid näinud, võib olla tõesti siis vahetult enne minekut vaadata, on soodsam.

To indigo: Mina broneerisin jaanuari keskpaigaks frankfurti hotelli www.roomex.com kaudu, hinnad algavad suisa 38 eurost kahele, seega täitsa normaalne :)

Me ka käisime A+B hepatiidi vastu vaktsineerimas ja kui muidu oli hind kuskil 700 eek, siis nüüd oli 415 eek. Arvestasin, et kahe doosi pealt võitsime kahepeale 1000 krooni, päris suur raha. Kuid kollapalavik mu meelest oli ikka sama hinnaga 450 eek või siis maksab see tõesti muidu veel rohkem?

Jah, minagi sain aasta tagasi kätte passi paari päevaga ning ID kaardiga läks kauem, seega kiirpass tundub tõesti raha raiskamine :)

No neid hotelle on mustmiljon :D Kuna meie otsisime kõik Agoda kaudu, siis kõigil vastasid kirjeldused ja pildid 100 % reaalsusele. Seega soovitan seal surfata ja vaadata. Üldiselt on minu meelest Tais üldse väga ilusad ja korralikud hotellid :)