Viimased kommentaarid

Nagu näen, on teil nimekirjast välja jäänud Great Ocean Road, mis iseenesest on absoluutselt vapustav (eriti kui oled "vee inimene"). See jäi vist välja põhjusel, et lendade Sydney´st Uluru´sse? Kui ei, siis soovitan listi panna, võin teile ka isu tekitamiseks pilte saata. Ja Melbourne - mu lemmiklinn, ok, kui palju pole aega, siis perega reisiks pole just kõige paljulubavam.

Uluru kohta on vastakaid arvamusi, ise küll käinud pole, kuid tean inimesi, keda see niivõrd vapustanud ei ole.

Idaranniku kohta jällegi nii palju kommenteerida ei oska, Cairns paljudele meeldib, samuti sealkandis kindlasti Great Barrier Reef ja Whitsunday Island are MUST SEE. Seal on kindlasti veel saari - Fraser Island jne. Gold Coast - paljude lemmik jne. Bayron Bay - noorte meka, Noosa - austraallaste lemmik.

Kui Sydney´s juhtute autoga liikuma, siis mina soovitaksin kindlasti Queen Elizabeth National Parki Sydney´s lõunas (oli vist selline nimi), seal sõidate mööda Pacific Road´i ja saate tunnistajaks lummavatele vaadetele: Stanwell Park jne...väikesed külad ookeani kaldal, minu jaoks vapustav! Sinna saab ka rongiga, kuid autoga näeb tunduvalt rohkem.

Rendihindade kohta saab infi netist...kui ma õigesti mäletan, oli miski 100.- AUD päev? Ja pimeduse kohta, issand, mäluke kehvaks jäänud 5-6 paiku (Perthis vähemalt talvel päike loojus kohe peale viite) St suht varakult.

Igatahes, kui veel küsimusi on, andke julgelt tulla. Tulin Aussist tagasi selle aasta veebruaris, natuke veel ikka mäletan. Edu!

Kaardiga makstes teenustasu ei voeta. Krediitkaardiga saab igal pool maksta, deebetkaardiga maksmine tavaliselt ei onnestunud. Raha saab samuti valja votta igal pool, teenustasu nagu siin juba enne mainiti, on 30.-+ 2,5% summast, mis ei ole just suur summa. Sularaha soovitan votta eurodes voi USA dollarites.

Tais oli tavaline, et meid eesti naisi venelasteks peeti. Pidevalt tulid kohalikud vene keeles kaupa pakkuma ja venelased tulid juttu ajama. Vastuse peale, et raagime natuke vene keelt, kuid ei ole venelased, arvasid nad tavaliselt, et valetame. Lopuks saime juba paris kurjaks. Samas nagin klubis yhte naist, keda arvasin kindlasti eestlanna olevat. Laksin juurde ja kysisin - venelanna oli. Niiet ei saa pahandada miskit, oleme ikka sarnased.

Austraalias on ette tulnud mitmeid meeldivaid kogemusi. Melbournis kohtasin mitmeid meesterahvaid, kes kylastanud Tallinna. Sattusin juttu ajama kirjanikuga New Yorgist, kes samuti Eestit kylastanud, teadis mitmeid klubisid, sh Prive'd. Toredaim juhus oli lennupiletit ostes kui noormees, nahes mu ID-kaarti, loi silmad sarama ja ytles, et tema Adelaide'is elav vanaisa on parit Eestist. Ka tema perekonnanimi olevat eestimaine - Saegi - ju siis mugandatud natuke. Saatsin vanaisale tervisi :) Melbourni Exfordi pubis ajasin juttu vanaharraga, kelle sober parit Eestist, kuid elab juba pikemat aega Austraalias, pyydis meeleheitlikult mu perekonnanime meelde jatta, et siis hiljem oma sobrale minust pajatada.

Sydney resident oli yllatuslikult hasti kursis pronkssoduri teemaga. Ja yleyldse teavad palju austraallased Eestit seoses Eurovisiooni voiduga. Spordisobrad teavad Jaan Kirsipuud Tour de France'i kaudu.

Vastuse peale kust parit olete vastas yks prantslane - jaa...teame kyll neid ida-euroopa tydrukuid...alul oli veidi ylbik nagu enamik prantslasi ikka, parast oli vaga tore ja sobralik.

Vaga palju imestatakse selle yle, et meid kokku vaid 1.4 miljonit. Peetakse uskumatuks, et nii vaikesel rahval oma riik ja mis veel uskumatum - oma keel. See teeb mul alati tuju heaks.

Ega paljud tegelikult tea, kus Eesti asub, tehakse tark nagu ja oeldakse aa. Kui siis kysida, kas tead, kus Eesti asub, tuleb miskit Sloveenia lahedal vms voi ei teata yldse. Valimuse jargi on mind siin peetud koige rohkem sakslaseks, taanlaseks, rootslaseks, hollandlaseks ja surprise surprise korra ka itaallaseks ;) Aktsendi jargi on peetud inglaseks, iirlaseks, ka sakslaseks. Ei kordagi venelaseks.

Garanteeritud sona, mille puhul alati nalja saab, on terviseks. Nagu ka eespoolkonelejad nentisid - sona teine pool jaab alati meelde, esimese poolega suuremad raskused.