kathy

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

8 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Käisin u aasta aega tagasi. Raha sai automaadist igalt poolt kenasti, ei mäleta, et oleks probleemi olnud. Sõitsime Yucatani ps-l ringi liinibussidega (bussid on vägaväga jahedaks konditsioneeritud! päriselt, täiega lõdisesime). Turvalisuse kohta niipalju, et Chiapase osariik/maakond on selline, kus võib juhtuda, et röövitakse öösiti nt liinibusse või autosid. Järgisime seal soovitust mitte öiseid sõite teha. Ei juhtunud midagi.

aga noh, kui sa juba peale käid :), siis minu highlights: El Panchan (Palenques), San Cristobal, ja Tulumil polnd ka viga (lihtsalt puhata oli seal mõnus)

ise sinna ei jõudnud, aga niipalju kui reisil kohatud inimesed rääkisid (kes seal käinud), siis kindlasti väärt minemist! Kahju, et me ei jõudnud.

Väga hea, eeltöö ilusti tehtud. Mina soovitaks II varianti. Minu reis oli nii Cancun (jama)-Playa del Carmen (jama, ainult läbisõit)-Tulum (ägedad hipirannad ja ööbimine rannas bangalotes)- Chetumal (lihtsalt läbisõit)- Palenque-San Cristobal-Campeche-Cancun. Vot Palenque - sealt u 10 km kaugusel El Panchanis on džunglis cabanad (bangalod), kus on lahe ööbida. Loodus lihtsalt röögib sul ümber. Kui soovid, võid seal ka väikse seene´tripi´teha :) (meie ei teinud), El Panchanist u 3 km kaugusel on Palenque püramiidid-varemed. Ja San Cristobal - teine vaieldamatu lemmik! 2200 m kõrgusel asuv mägilinn, imearmas, väikesed värvilised majad, ja julm turg! Sealt tasub osta käsitööd, nahka, ubadest jmt ehteid!! See on turg on nii hull, et võib tekkida tunne, et ilma nende värviliste asjadeta polegi võimalik elada :)..

Cancun ja Playa del Carmen on ühed kallimad paigad, kulutamisvõimalusi on küll-ja-küll :). aga ei midagi ehedat. Ise ma neid ei oska hinnata (lausa jäledad), neist paikadest eemal meeldis väga-väga.

Jah, esialgne arvestus oli 8000 (Riia-Nottingham-Cancun-London-Tallinn), aga üllatus oli tagasitulles. East Midlandist Londonisse sõit oli sama kallis, kui Lon-Tll lend, u 1200 eeku. Võib jah öelda, et 9 tuh läks transpordi peale. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Meie oma 2-nädalase reisi jooksul kohtasime igas linna moodi asulas (ka väiksemates mägilinnades) pea igal nurgal mõnda internetikohvikut. Hinnad 0,5h alates 10eek, tund u 20 eek.

See oli muidugi viimase hetke pakkumine. www.firstchoice.com, veel otsisime lende www.thomascook.co.uk,www.thomsonfly.co.uk, ja muidugi nõudis see palju aega, et sobivad lennud Tallinnast juurde kombineerida.

Käisime sõpradega aprillis, lennupilet Cancuni algusega Inglismaalt (East midlands lennujaamast, Nottinghamis) hinnaga 5000 eek, see oli First Choice´i charter.