10 aastat tagasi sai nii käidud: http://lepo.it.da.ut.ee/~ktiits/Maroko.pdf Seal esimeses ööbimiskohas oli ehk kümmekond telki, teises kohas püsivat telkimist ei olnud, meie olime seal üksi.
Kohalike juures ööbimine. See võib pisut keeruline olla, seal päris kõrbes just väga kohalikke ei paistnud, kuigi kool oli neile ehitatud.
Ise käimise nõrk pool on see, et teeviitasid ei ole kuskil, nii et endal peaks siis kodust kaart + GPS kaasas olema.
.. Annapurna ringi kohta sai kunagi 2006 kevade matka põhjal kirja pandud ja on nüüd netis aadressil: http://www.hot.ee/kyllitiits/Annapurna_info.html
Päevik on ka, aga see on hirmus pikk ja inglise keeles. http://www.hot.ee/kyllitiits/Namaste.doc
Üldiselt soovitan aega varuda igal juhul paar päeva varuks. Pigem rohkemgi. Endil meil oli aega ja see oli väga hea. Mägedes läks paar päeva haiguse nahka ja pärast läks paar päeva veel streigi lõpu järellainetuses enne kui liiklus normaalselt toimima hakkas. Ka jamad siselendudega tundub, et on Nepaalis pigem tava, kui erand. Kojulennust maha jääda oleks ju õite nukker ja kui jääb paar päeva üle, siis nende huvitavalt ära kasutamine ei ole sealkandis probleem.
Koha pealt asjade ostmine on minu meelest suht loterii, hinnad on küll odavad, aga kvaliteet üsnagi vahelduv.
Aga minna tasub kindlasti!
Nii, nüüd on siis Chegaga oma silmaga üle vaadatud. Täitsa uhke koht on! Et Merzougasse ei jõudnud, siis otseselt võrrelda ei oska, aga väidetavalt on Chegaga kõrgem ja ka pindaliselt suurem. Ja turiste on suhteliselt vähe, aga paar telkküla on idaservas ikka püsti.
Päris privaatdüünid leidsime aga Bou garnest, mis on Chegagast jalgsi minnes päevatee kaugusel tagasi M'Hamidi poole. Ja üldse soovitaks sealkandis jala/kaameliga paari päevane tuur ette võtta. Omal jalal ringi kõndides saab kõrbest siiski hoopis teise tunde, kui autoga ringi vurades.
Chegagasse kohale saamine on tegelikult lihtne. Tuleb ennast kuidagi Zagorasse või M'Hamidi saada ja siis suvalise turistifirma uksest sisse astuda ja oma soovid välja laduda. Edasine on juba organiseeritakse, ins'Allah. Kahene "grupp" oli muideks nende jaoks täiesti sobiv.
Ise Chegagasse kohale sõitmiseks peaks kindlasti jeep istumise all olema ja ilma kohalikuta kohale navigeerimiseks on GPS ainuke lootus. Kui õigel rajal püsida, siis tee ise-enesest oli üsna lihtsalt läbitav.
Lisaks Chegagale käisime vaatamas ka Tinzouline kaljujooniseid, Ait Ben Haddou külakindlust, Cascade d'Ouzoud koske ning Kõrg-Atlases Kik platood ja Imlili küla ümbrust. Ja loomulikult Marrakeshi ennast. Kõik väga huvitavad ja toredad kohad. Soovitan.
Pikema jutu ja pildid panin ka välja: Pildialbum: http://lepo.it.da.ut.ee./~ktiits/pildid/maroko/ Reisijutt: http://lepo.it.da.ut.ee./~ktiits/Maroko.pdf