Viimased kommentaarid

Kuidas jootraha jätmisega lood on? Lugesin kuskilt Kuubat tutvustavast broshüürist, et müntide jätmine on solvav vmt. On tegelikult ka nii? Et siis võtta pigem 1USD paberraha euromüntide asemel. Eurosedel on alates 5EUR. Ja kumba siis tegelikult eelistatakse saada, eurot või taala?

Selliseid asju peaksid ikka otse Tallinkist täpsustama, aga ma arvan küll, et kõik kohad on avatud. Ja kui oma seltskond kaasas, siis on ju igal pool vahva :)

Mis teid huvitab? Muuseumid, galeriid, arhitektuur? Shoppamine? Lõbus ajaviide? Kuna teil palju aega ei ole, siis annab vast kombineerida mõne muuseumikülastuse (nt Wasa Museum) jalutuskäiguga linnas ja väikse shoppingu :) >Kui ei oleks talv, siis soovitaksin kindlasti võtta päevapilet nendele väikestele vesibussidele, kust saad soovi korral maha hüpata, natukene ringi vaadata ja järgmise peale astuda. Jalutades on vahemaad liiga pikad, et kõike sama ajaga ära näha.

Kindlasti soovitan käia Santorinil. Kreetalt korraldatakse sinna ühe- ja mitmepäevaseid retki. Samuti jättis unustamatu mulje Samaaria mäekurus tehtud jalutuskäik, Knossose palee jne. Kui võimalik linna valida, siis soovitan Agios Nikolaost. Seal oli turistide läbilõige kõige sobivam (ei olnud liiga palju noori, liiga palju pensionäre, liiga palju inglasi, liiga palju skandinaavlasi jne). Samas kõik toimis. Oli kallemaid ja odavamaid restorane, erinevaid ööklubisid elava muusikaga ja plaadimuusikaga. Superluks reis oli! Külakostiks ostsime oliiviõli, pakendatud oliive, erinevaid oliividest tehtud tooteid (a la kreemid, seebid jne), käsitööd, merekarpidest suveniire jmt.

Minule jäi küll igati positiivne mulje türklastest. Mind imponeeris nende uhkus oma rahvuse ja päritolu üle, nende energilisus ja heatujulisus. Loomulikult ei tohi olla naiivne ning arvata, et Euroopa naistele pööratakse seal tähelepanu ainult ilusate silmade pärast :) Eks igal tähelepanuavaldusel on mingi tagamõte (kas mingit kaupa/teenust või ennast pähe määrida), kuid kui ise käitud normaalsed, siis ei tüüta sind keegi üleliia ja valib järgmise ohvri. Euroopa naised on oma maine seal ise ära rikkunud ja nii võtaksegi meid kohalike seas stereotüüpselt litsakatena.

Hinnatase oli umbes nagu Eesti turismipiirkondades. Võib-olla natukene kallim, kuid raha pärast ei pidanud küll põdema.
Igasugust piraatkaupa oli täiesti vabalt müügil, kuid ei pööranud tähelepanu hindadele, sest ei huvitunud antud kaubast :)

vot seda nimetan ma asjalikuks nõuandmiseks :) suur aitäh! mis kohti/vaatamisväärsusi kindlasti soovitad havannas külastada? mis kuurorti puhkamiseks?

Kuidas nende casadega kontakti saab, kui soov mõni öö ette broneerida? Hispaania keelt ei oska, seega kas oskab keegi soovitada öömaja, kus kindlasti inglise keelega vähemalt hakkama saab?