trip-krainetrip-ukraine-dark

4

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
27 postitust
15 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Mina soovitaksin pigem vaadata Päikese asukohta ekvaatori ja külastatava saare suhtes ja sellest järeldada, aga kui ei oska järeldada või vaadata, mille üle üldse ei imesta, siis täiskasvanule alates 20spf + ja lastele enamgi veel ...oleneb ka näiteks sinu nahatüübist. Kindlasti mitte kükitada kella 11-15 vahel non-stop Päikese käes.

Google aitab lihtsamalt ja kiiremalt, trüki palun sisse näiteks free wifi in Barbados.

Tere. Kirjutaks vähe just kohalike busside kohta. Kohalikud bussid on tõesti soodsad, kuid väikese marsaka(hiace) tüüpi vedajaga ja mõned suuremad bussid, mis ei sõida kaugmaa liini vaid asulas liikled, siis olgu peenraha kohe olemas, nendega liigeldes on igalepoole üks hind. Isegi lennujaamast Christ Church i või St. Lawrence´i on sama hind, se oli 2 a tagasi midagi 1.60 kohaliku ehk 0.8 US. Väikeses bussis sõidab kaasas "pimp" tüüp, kes siis sõidu peal raha kõigi käest korjab, võid igaksjuhuks kohe öelda marsasse sisenedes ka, kuhu sa maha tahad minna. Kaugemale, kui asulasisene transport sõidab kesklinna bussijaamast suurem buss, mille pilet oleks mõistlik siis bussijaamast kohapealt osta väikese ajavaruga. Bussides on ka üleval sellised lainetena kinnitatud rippuvad traadid, mida tõmmates läheb signaal juhile ja saad maha minna, kus tahad. Väikestes marsades mängib üsna kõvasti reggae jms muusika, et isegi rääkida ei kuule :D. Pikamaa buss (sinine), millega Batshebale läksin oli vaikne, need pidid veel midagi värvi järgi olema eristatavad, et mõnes suures bussis, mis vist oli kollane mängib ikkagi ka muss, see nagu käib neil seal asja juurde ja on päris chill. Soovitaks parimaks elamuseks võtta 50/50 ehk siis mõnedeks päevadeks rendiauto ja mõnedeks kaardi järgi sõita siis busside ja marsadega, asulas ja linnavahel kindlapeale marsa, liiklus ikkagi vasakpoolne ja teed on seal kitsad ning suhteliselt umbes. Marsa annab kõvasti tuututades märku teeservas alati ka niisama kõndijatele, et kui vähegi vajadust ja käe püsti viskad, saad kohe peale. Kohalikelt teed küsides ei ole pidanud kunagi mingit pappi välja käima (võrreldes Jamaicaga ;D), nii et teed juhatavad ja juttu ajavad nad heameelega. Mõnusaid elamusi!

Päris hea siis, nagu hosteli hinnaga. Ma küll järgi ei kontrollinud, et kas vastab tõele, aga hea leid.

Arvad sa? Jamaical eelkõige ainsuses kõneldes on asjad nii, et rendid auto või hääletad ja liigud nii nagu tahad ja sellise "mental" olekuga nagu tahad. Keegi sind kuskil ja kunagi ei turva, mitte mingis riigis ega saareriigis! Kuubale on mõtekas minna nautima kommunismi, mitte troopikat! Jamaicale kultuuri-olu. Kui tahad all inclussivit...siis vahet pole kuhu minna ausalt öeldes sobivad Kanaarid sulle kaa.

Barbadosel ei ole hostele kui selliseid, sealt lingilt võid abi saada külalistemajade näol. Lihtsam midagi paremat endale ööbimiseks on googeldada, kes siis odavat hinda taga ajavad. Suur pluss on see, kui endal on ajud töövalmis avastama-kogema midagi uut nii, et kõik terve reis ei ole paberil kirja pantud ja läbi organiseeritud.

Reisimine soodustab rõõmsameelsust! No bad feelings

Kuidas ei ole otselendu? Otse lendab Estonian Air http://www.estonian-air.ee/index.php

Üritan ise mõelda ja vastata, jõuan igalepoole kuhu vaja. Piisab ainult sellest ajast, mis reisi otsimisele-sehkeldamisele läheb. Elustiil vs masu ei lähe kokku reisimise puhul, igapäev ju eluiga lüheneb, äkki homset polegi või ülehomset? Kuidagi ikka õnnestub:)

Mõnus, kas kellegil ka kogemusi Barbados - St Lucia liinil muu vahendiga liiklemisel, kui lennukiga? Et siis kas eksisteerib üleüldse seal midagi muud, kui lend... Kui jah, siis oleksin info eest tänulik!

Mina vihastasin ka seaks, tegin kõne neile ja sain selgituseks, et see kamm on sellest, kuna bookinghouse´i andmesüsteem pidavat uuendama automaatselt korra päevas, näiteks siis neid lennuhindasid, seega nemad ei pidavat teadma, kuna täpselt korra päevas see toimub ja loomulikult polevat see nende teha ka! Lihtne- kedagi pole süüdistada, tüüpiline...kuigi uurisin hinda 24 hiljem ja ikka sama seis.

Mina googeldaks, näiteks leidsin sellise asja esimese ropsuga http://www.sublet.com/Spider/LeAreaList.asp?city=Barbados&state=Caribbean Kui sa Barbadose mappi oled uurinud juba ja reisikirjasid huvitunud lugema, siis saad aru, et konkreetselt need pakkumised on jaotatud piirkonniti seal saarel.Soodne muidugi suhteline mõiste aga alusta Christ Churchist otsides, lõunas lihtsalt ongi soodsam igas mõttes ja terve rannaäär täis melu(söök-jook-pidu). Kindlasti pööra tähelepanu ka sellele, kas hind majutusel on kohalikus dollaris või US, neil kahel väike vahe sees kursi suhtes, vaata pilte ja suhtle julgelt meili teel kontaktisikutega.

Ei usu, et see kummaline on. Mis on muidugi sinu mõistlik hind? Käisin ära seal, ja tegemist on tõelise paradiisisaarega. Mõistliku hinnaga hotelli võidki otsima jääda, teine asi on aga apartmentsite või külalismajutustega, mille mina leidsin Hostelworldist. See oli siis pisut peale "hooaega", mai kuus ja tuba kahele maksis alla 300.- eeki öö. Rõhutan, et tegemist polnud peldikuga, aga kindlasti saan aru nendest, kes eelistavad hotelli reisides külalistemajale. Ise isiklikult reisides kuskil toas ei passi, et kui head nõud said, siis pole tänu väärt:)