Orbit

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

6 meeldimist
16 postitust
36 kommentaari

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

No siiani kõik lennupiletid jms sellega sooritatud.

Kas probleem võib selles olla, et konto on minu nimel, krediitkaart on aga abikaasa oma? Siiani pole see küll kuskil seganud...

Aitäh, Lauriandres! See annab ka mulle julgust Jaapani-reis just ise organiseerida. Oleme Euroopas palju omal käel rännanud, aga Jaapani peale mõeldes valdab mind alati paanika.

Tervitus! Olen siiralt tänulik kõigile soovituste andjatele (eriti Triplekixile!).  Ja tulevastele info otsijatele lisan omapoolsed soovitused.
Ilm oli võrratu (sorry, Peepmeez, et teil ei vedanud ilmaga)!
Kõige mõnusam oli Kasprowy Wierch. Kuna trammisaba oli megapikk, siis matkasime üles. Lapsed pidasid kenasti vastu, kuigi kohati oli raske.  Alla tulekuga oli lihtsam, saime kohe piletid ja lapsed said "lustisõitu" ka.  Järgmisel korral teeks nii, et sõidaks üles ja matkaks seal mäeharjal edasi ja jalgsi alla ka. Peale 8 km üles minekut lapsed polnud enam vaimustuses edasi liikumisest :D
Tatralandia meeldis lastele väga, olime 6 tundi ja lapsed oleks veel edasi lasknud, endal oli tunne, et lestad on varvaste vahele kasvanud.

Kokkuvõtteks, Poola on äge maa reisimiseks, teed väga korralikud ja isegi nädala sees kl 17 paiku Varassavi ümber polnud ühtki ummikut. Inimesed on sõbralikud ja rõõmsad, toit maitsev (mida iganes sealt poolakeelsest menüüst valida ei õnnestunud).  Apartmendid on meil kõik avarad ja 5+ oma hinna kohta.


Vaene peepmeez. Õnneks meil minek alles järgmisel nädalal ja hetkeseisuga lubab ok ilma.

Ja veel üks küsimus, kas rahulikum oleks sõita üle Varssavi või üle Lublini?

Üht veekeskust tahaks kindlasti külastada. Leidsin sellise veekeskuse kagu Poprad aquapark. Ei tea, kas on vähem rahvast kui Tatralandias?

Mina pole enam ammu viitsinud mässata. Auto rendin Europcarist ja 0-omavastutusega. Jah, on kallim, aga ka muretum.

Tundub, et olengi maha maganud. Kui suvel olid mind huvitavad kuupäevad saadaval u 600 euroga, siis nüüd juba pikka aega 800 ja üle selle.

Nii ei ole ilus! Peaaegu terve tööpäeva kulutasin lugemisele :D

Palju see paadisõit veel lisaks maksab?


Aga kas kuskile mujale Jaapanis lennata on üldjoontes odavam või kallim kui Tokyosse?

Oi, vabandust, Tokyot mõtlen.

Minu kogemus on hoopis vastupidine. Igameheõigus küll, aga tegelikult ligipääs enam-vähem ilusatele kohtadele puudus. Päris läbi aia või värava ei hakka ju ka oma õigust nõudma minema. Meie sõitsime järvede piirkonnas mitu tundi kohta otsides ja lõpuks maandusime ikka kämpinguplatsil.

Aitäh!
Uurin veel rahavahetuse kohta. Kas on mõistlik eurod kaasa ja seal vahetada või lihtsalt automaadist raha võtta?

Veel. Mitte ei saa aru, mis võimalused peale takso on veel saada lennujaamast Belgradi kesklinna?

Aga kas muutusi on ka check iniga? Mitte ei saa aru... See on ikka tasuta? Mitu päeva enne saab teha?

Aitäh kõigile vastajatele, ka söögikohtade soovituste eest. Kas keegi oskab soovitada ka mõnusat turgu eelmainitud sihtkohtades?

Jaa, praegu ongi plaanis Trogir, Split, Makarska, Krka, Brela. Palju ei taha ette võtta, tahaks nautida ka niisama olemist, toite ja sooja vett.

Tänud vihje eest! Kuigi koos full protectioniga tuleb 188 euri miinimum, tundub see soodsaim variant. Kas ka turvaline firma?

Kõige odavam tundub praegu Carrental.com-st selline firma nagu Ridecar. Väike auto nädalaks koos täiskindlustusega ca 200 euri. Kas see on mõistlik hind maksta?

Aga ikkagi, kuhu kanti siis ööbimine vaadata?