Viimased kommentaarid

Teema uuendatud ajast kui Eestis veel kroon käibel oli. Ei oska kuurordite kohta öelda, kuna pole seal käinud. Euroga kuskil maksta ei maksa tõepoolest kuna makstud number ilmselt on nii eurodes kui ameerika dollarites sama :) Aga kui Türki minna ilma paketituurita, siis soovitan vahetada ametlikus rahavahetuses lihtsalt kaasasolevad eurod liirideks ja rohkem pole vaja pead vaevata. Ka lennujaamades on nii Atatürkis kui Sabiha Gökcenis on korralikud rahavahetused normaalse kursiga ja ilma teenustasudeta.

Omamoodi hea kuulda (ja natuke ka üllatav kuulda), et nädalaga on võimalik viisa saada. Ise saatsin passi koos kõigi vajalikuga (tervisekindlustus, fotod, taotlus - http://www.estravel.ee/files/menu/Y9VXiraani_viisaankeet.pdf ja viisataotlemise makse [60€] + 10€ tagasisaatmise postikulu maksekinnitus - ah jaa ümbriku tagasisaatmiseks koos aadressiga) Helsingis asuvasse saatkonda tähitud kirjaga teele 14.märts. Post liigub nagu liigub, kätte said nad selle 25.märts. Siis järgnes ootamine, ning kuna sõit on 04.05, siis hakkasin vaikselt muretsema. Ehk siis 22.04, kui oli möödas 4 nädalat sellest kui nad dokumendid kätte said, kirjutasin kirja - kus avaldasin muret, kas ma ikka saan viisa ja kas postiga ikka õigel ajal jõuab. Pakkusin välja variandi, kus Helsingis olev sõber, toob minu kirjutatud volituse esitades passi saatkonnast ise ära. Sain siis 23.04 vastuse, et saatsid mu passi ära. Sellest minu pakutud volituse variandist nad nagu ei maininud üldse (ei tea kas see on võimalik). Praegu kiri teel, just uurisin Eesti Postist - tähitud kiri liigub aeglaselt. Jõuab napilt :)

@Jaanapr - ei ole mõelnud, et hinnal võiks ka põhjus olla :) Ainult majanduslikud ratsionaalselt rahalised mõtted. :) Aga kui ilma naljata' arutleda, siis tänased Goadventure paketi-reisijad, kes sinna just läksid. Vaatasin meediast videot. Ma usun, et oht on olemas. Valimisteni Egiptuses on küll aega, aga valitsuse vastased moslemivennaskonnast võivad mõelda, et iga turist toob valitsusele raha ning, kui neid vähendada (ära hirmutada, teadagi kuidas) siis... - või mine tea mis nad täpselt plaanivad. Sotsiaalvõrgustikus ähvardati juba nädal tagasi, et tänaseks (03.04) olgu turistid kadunud Siinai poolsaarelt. Aga vaatasin lihtsalt hotellide hindu. Ja usun et kui sinna minna (just odavate hotelli hindade pärast) siis kindlasti mingi kohaliku räämas taksoga oleks turvalisem, kui suure turistibussiga.

@ketukas: Justnimelt, lend ja ka hotelli jõudmine on teine asi. Turiste vähe ja seega kohalik transport üritab viimast välja pigistada.

Vaatasin huvi pärast, mis hinnaga Sharm El Sheikh' ise individuaalselt ennast broneerida saaks normaalsesse hotelli kahele All-Inclusive paketiga aprilli keskel. 200€/nädal/kahele saaks kindlasti kaubale.

Ei hakanud uut teemat tegema, kui siin siuke kena sobiva nimega teema püsti. Plaanin lennata 3-ndat korda Airbalticuga ja piletid olemas Istanbuli mais, aga nagu ka üks eelnev kord, avastasin, et lennud tühistatud nendel kuupäevadel, mis broneeritud sai ja nii ärasõit kui tagasitulek on 2 päeva ette nihutatud (vaja aktsepteerida uued ajad või valida lähim teine aeg). Ehk siis ainuke, mida praegu pakub on see, et kui ei taha 2 päeva ennem minna, siis mine ja/või tule 3 päeva hiljem ja kõik. Eelmine kord kui nii juhtus siis oli puhkus ja otselend niiet polnud nagu eriti hullu midagi, seekord aga on tegelikult ajad kombineeritud jätkulennuga, ning broneeritud piletiaegadel edasilend/tagasitulek Lähis-Ida piirkond (piletid ostetud eraldi). Nüüd küsiks nõu, mida teha, kuna jätkulend on muudetav, siis saaks need hetkel ära muuta ja klapitada Airbalticu uute aegadega (sobivad variandid jätkulennul olemas), samas ma pole tegelikult ka praegu eriti kindel, et need ajad mida AirBaltic praegu pakub, enam edaspidi veelkord ei muutu. Ja seega ei julge veel jätkulendu muutma hakata. Aega lennuni 2 ja pool kuud, ei tea kas Baltic võib veel muuta oma lende?

Tere Kuna otsin ka ise sinnakanti (mitte küll Omaani) sõiduvõimalusi. Turkish Airlines väljumisega Riiast Muscati (Atatürk IST vahemaandumine) annab märtsi algul lennufirma kodukalt roundtrip' veidi üle 500€, kus ümberistumise ajad 2-3 tundi. Riiast väljumise ja saabumise ajad on sobivad, et leida sobiv buss tagasisõiduks. Turkish Airlinesiga olen eelnevalt väga rahule jäänud.

Palun informatsiooni, kes teab: Suurel Reedel - kas kaubamajad kesklinnas kinni?

Aitähh stockholmlane. Siiski leidsin ise ka selle 76 bussi variandi hiljem, 10 peatust sadamast kuni Djurgårdsbron' ja sealt võib ka nr 7 trammiga 2 peatust - Gröna Lundini.

Tere Ma küsiks ka juba teema algatajale lisaks, et kuidas Värtahamnen' sadamast Djurgården'sse Veeparki saaks ühistranspordiga. Juttu oli 44 nr bussist, aga kus kohast see sõidab ei leidnud netist.

evos: Nizza kohta, eriti kui perega siis kindlasti soovitaks korteri nädalaks üürida (vaata eelnevaid postitusi). Kui aga kasutad kogu aeg autot liiklemiseks (küsimusest ei selgu) siis muidugi auto ja kesklinna korter kombinatsioon seab probleeme parkimisega ning n-ö kämping oleks parem, nende viimaste kohta mul infot ei ole.

Selle GPS'i kohapealt, vaatasin et enamusel rendifirmadest tuleb sellega päris kopsakas tasu juurde. Oma GPS seade võtaks kaasa küll ning USA kaardi saaks sisse osta värske, aga ma ei ole kursis sealsete autode voolujagamisega seadele. Kas on sama mis meil, et sigaretisüütajast saab voolu samasuguse jublakaga. Kuna lugesin kuskilt, et rendiautod on kõik 100% suitsuvabad :) siis hakkasin kahtlema, kas sellist sigaretisüütajat ongi üldse.

Küsimus: plaanin lennata marsuudil Riia-Istanbul-Damaskus ja hiljem samatmoodi tagasi, kas lennujaamas Süüria viisat ei saa (tegemist pole transiidiga)?

Uurisin kah kunagi Pariisi sõiduks kombinatsioone Ryanairiga ning ausalt kõige rohkem kohutas ära see Beuvais' kaugus metropolist. Kaua sealt see shuttle buss ühe otsa sõidab kesklinna, arvestades Pariisi tihedat liiklust.

Lastemänguväljakuid vanalinnas ja kesklinna piirkonnas eriti pole küll, sama basseinide kohta. Ainuke avalik lastele mõningate ronimis- jm atraktsioonidega koht kesklinna kandis on Le Château mäekese otsas pargis. Aga tuleb tunnistada, et ega ma sellise pilguga Nice's ringi ei vaadanud.

Ei tea kuidas üldiselt selle Homelidays keskkonna kaudu asjad on aga ise jäin küll rahule oma valikuga. Üürisime neljakesi 1 nädala Nice kesklinnas (4 bis Rue Rossetti) kahe magamistoaga korterit. Korteri broneerisin muidugi juba pea pool aastat ette, kuna sattus olema Cannes'i filmifestival ja Monaco GP aegu (tagantjärele vaadates, tegelikult vabu kortereid oli ka viimasel hetkel). Ettemaks oli 25% ja saadeti ka leping, mis tahtis üürimise algul lisaks kogu summale 300€ deposiiti. Kohalejõudes ootas üürija juba ees (andis telefoni ja kontaktid ning leppisime enne kokku). Pidas parajaks deposiidiks kohapeal "vaid" 200€ deposiiti, mille maksin sulas. Korteris olid olemas kõik vajalik (tv, adsl-internet, dvd, pesumasin, köögitehnika, triikraud jne jne, kuni kööginõude ja lihafileerimise nugadeni välja). Kapis leidus isegi kõiksugu maitseaineid ja toiduõlisid (isegi 1 poolik pudel Werolis toodetud Oliva - ilmselt olid hiljuti samas korteris viibinud kaasmaalased :). Mingit "check-in" "check-out" aegu rangelt ei nõutud ja äramineku päeval tuli üürija kokkulepitud ajal kohale ning tagastas deposiidi.

Tellisin bookinghouse kaudu. Läksin sõidupäeval checkini, näitasin broneeringu paberit ja sain pileti ja andsin pagasi. Mingit lisatasu selle eest ei võeta, Turkish Airlines puhul.

... on see aasta 15-16 mail Monacos. Täiesti planeerimata satun ise sinna kanti sel ajal ning uurin praegu kuidas kas või vabatreeningut vaatama pääseks. Mai viimase nädala kohta leiab praegu kolmetärniseid hotelle küll sellise hinnaga (2-ne tuba alla 700 EUR nädalaks) Boulevard Victor Hugo jne ümbruses, huvi pärast vaatasin just Booking.com'st.

marti384: Täitsa nõus sellega, et ettemaks 25% on natuke liiast. Ideaalis oleks ehk 0% parim :). Sellisel juhul taanduks aga korteri valik ehk kahele variandile:

  • tuttava kaudu üürimine
  • ei leiagi sobivat korterit. Kui nüüd vaadata asja rendile-üürile andja vahendusfirma seisukohast, siis näiteks nädalaks üürimisel ei kataks 10% isegi mitte ühe päeva makset, 25% aga veidi üle kahe päeva raha. See umbes ongi kompromiss, et üürija saab n-ö aega 2 päeva tasutud selleks et leida ülejäänud broneeritud ajale kuskilt uued üürilised, ja üürija seisukohast on makstud raha selline et päris ükskõikselt ei loobu kohale minemast.

Erkim, see tundub natuke rohkem kui liiast.

Kas homelidays on see korter siis tuugalt ära broneeritud praegu? Kui suurest summast ja perioodist on jutt?

Endal on ikka leping ja ettemaks 25%. Ülejäänd raha maksta siis korteri vastuvõtmisel + kui üürile andja tahab mingit tagatist (raha) siis see kah. Kõiki neid asju sain ikka lepingust lugeda, ja ettemaksu teostamisel kirjutasin makse selgitusse lepingu andmed, tähtajad ja mille eest sisse. Kuigi osaliselt vist võib Vahemereäärne asjaajamine olla suhteliselt bürokraatiavaba, ma sellises seisus raha siiski üle kanda ei julgeks.

kasutan_harva: booking.com on ikka turvaline. Eelmine aasta hotelli võtsin selle kaudu Nice' polnud mingit probleemi, broneeringu paber näppu ja muud ei midagi. Paar nädalat tagasi oli vaja Istanbulis öö mööda saata läbisõidul, ja siis sai booking.comi testitud nii, et broneeritud samaks päevaks st öösel kella 2' ajal broneering samaks õhtuks. Krediitkaardiga maksin ära ning hotellis ei pidand enam isegi krediitkaarti näitama, kuna üheks ööks ja broneeringuga oligi juba kõik makstud. Siin ongi see asi, et ööpäev enne saabumist arvestab booking.com oma ühe ööpäeva raha ära, ning eelmine aasta kui Nice's lahkudes arvet maksin (4 ööd) siis sama krediitkaardi pealt läks 4 ööpäeva arve, aga krediitkaardi kontol oli kinni ka see 1 ööpäev booking.com broneering. Kirjutasin igaks juhuks panka, et mis see? Ning tühistasid selle ära, kuna arve oli 4 öö eest nagunii makstud. See aasta üürisin nädalaks korteri Nice tundub ikka võrreldes hotellidega tunduvalt odavam. Rue Rosettil, 2 magamistuba suure voodiga, elutuba, köök nädal 650€.- 4 peale on ikka nagu muidu saadud :)

Minu lend hilines 50 minti, ja ümberistumise aeg rahvusvaheliselt siselennule kahanes 1:20'lt poole tunnini. Kuigi ma kahtlesin kas selle ajaga (pool tundi) jõuab mu pagas kohaliku lennuni võtsin jooksu ette passikontrollist läbi (NB kindlasti tempel passi juhul kui on kavas hiljem ka edukalt Türgist lahkuda) ja kohaliku lendude terminali. Siinkohal ettevaatust ühenduskoridoris olevate isikutega, kes riietuselt natuke meenutavad abivalmis "lennujaama töötjaid". Üks tiris mu laptopikoti natukeseks enda kätte sooviga aidata :) õnneks sain ilma selleta hakkama ning kinkisin talle mälestuseks 2 Eesti krooni (Abi eest! - ajas vist lattidega segamini oma arvestuses). Kui õnnestub mingi 20 minti enne kohalikku lennu ametlikku starti jõuda supervisori check-inni siis on isegi lootust, minul jäi vaba aega vaatamata kiirele jooksule 10 minti ning supervisor-check-in lükkas lennu järgmise väljumise peale, kusjuures pagas jõudis kah kenasti kohale just järgmise lennuga. Turkish Airlines Riia-Istanbul-Konya siis jutuks, erinevate lennufirmade puhul ma kardan, et nii hästi siukse vahega ei õnnestuks. Sõber Inglismaalt igatahes peale nädala möödumist veel oma pagasit kätte pole saand ja ei loodagi, käis juba kindlustuses ära.

Ma seda saan täpsustada jaanuari esimeses pooles. Tuleb öö 11+ tundi ümberistumine - mõlemad lennud Turikish Airline. Eks annan teada. Aga tahaks küsida et minnes on ümberistumise rahvusvaheliselt siselennule lennuvahega ainult 1 tundi 20 minutit. Üks lennupilet ja mõlemad Turikish Airline lennud, kas vähe ei ole see 1:20 või jõuab ikka?