Viimased kommentaarid

Üks variant veel, mida ise olen paaril korral kasutanud.

USA poole pealt piiri äärest autoparklast väljub buss, mis viib üle piiri otse Tijuana peatänavale. Sealtsamast saad ka tagasi parklasse. Buss käib graafiku järgi (mexicoach.com, https://www.google.ee/maps/place/Mexicoach+Inc/@32.543526,-117.0408431,16.37z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x3f5ee6039ee4d179?hl=en).

Kui ka peaksid Tijuana pool viimasest bussist maha jääma, siis taksoga saad otse piirile $5 eest (peab kauplema), kust siis jalutad üle ning parklani on ehk kilomeeter astuda.

Ühel korral sõtisin minibussiga, mis suisa LA kesklinnast põrutas otse ilma vahepeatusteta Tijuana kesklinna. Aga seda ma väga (peale seiklusjanuliste) ei soovitaks - 20 lärmaka mehhiklasega 3 tundi umbses pisikeses bussis veeta pole igaühele.

Kindlasti leiab selliseid pakkumisi ka San Diegos. Tuleks uurida toidupoodide juures jagatavaid tasuta kuulutustelehti (hispaaniakeelseid).

Soovitan uurida/külastada ka http://www.souplantation.com/

Suurem valik on rohelisel ning suppidel, kuid on olemas ka palju muud. Minu lemmik on jäätiseautomaat :)

Ise käin 2-3 korda kuus seal. LA-s on hind päevasel ajal alla $10, õhtul paar $ üle 10. Vegases on samuti kaks kohta - http://www.souplantation.com/locations/

NB! Hinnas sisaldub ainult vesi. Piiramatu limonaadi jms eest küsitakse ~2.50 lisaks.

Pisike täpsustus - LTE on siiski esimene "päris" 4G ning HSPA+ "poolkõva" 4G ehk tegelikkuses nö 3,9G.

Ehk siis HSPA+ on 3G põlvkonna viimane, kõrgeim tase ning LTE on 4G põlvkonna esimene, madalaim tase. Seetõttu on ka kiirused võrreldavad.

Sea Rock Inn pakub tube ka nädala kaupa.

Eelmisele kommentaariks: muu jutt on mis on, kuid minu isiklik arvamus, et El Nido EI OLE keskmiselt jube kitsaste tänavatega kärarikas urgas. Samuti arvan, et Puero Princessa EI OLE tõeliselt jäle urgas.

Kui võrrelda mõne Saksa väikelinnaga, siis justkui oleks alust nii arvata. Aga ega te ju ometi seda ei teinud? Võrdlesite ikka võrreldavaid, ehk siis teiste - hoopis kaunimate Filipiinide linnadega? :)

See ei ole mitte USA, vaid Hiina leht.

Kui oled Eesti kodanik, siis sõitke Eestisse. Neiule saad kolmeks kuuks turistiviisa. Selle aja jooksul jõuate nii abielluda kui ka tüdrukule elamisloa taotleda.

Siis juba vaatate ise edasi, mis, kus ja kuidas.

Kui Eesti ei meeldi, siis Liidu kodanikuna võid Euroopas elada kus tahad ning oma naise saad muidugi kaasa võtta. Sellisel juhul pead talle uues asukohariigis uue elamisloa taotlema. Mis aga ei ole enam keeruline, kui piisav sissetulek on olemas.

Filipiinidel on sama pistik, mis USA-s. Ainult et volte on USA 110 asemel siin 220

Lennujaamas saad kindlasti tasuda lisapagasi eest. Hinnad on aga teised kui onlines. Eriti ülekilode hinnakiri.

Ise reisin ilma äraantava pagasita. Aga olen märganud, et reisijad panevad oma kohvrid korraga kaalule. Mis võiks tähendada, et kaalutakse kogu äraantavat pagasit korraga.

Käisin Victoria Peakil paar kuud tagasi, tavalisel tööpäeval. Üles minnes ootasin trammi järjekorras u 45 minutit. Alla tulles, kuna kinnipanekuaeg hakkas lähenema, ootasin üle tunni.

Sealsamas on Madame Tussaud vahakujumuuseumi piletikassa, mis reklaamib, et kui ostad neilt muuseumi sissepääsu, siis saad trammile eelisjärjekorras. See ei vastanud tõele.

Võimalik muidugi ka, et mul lihtsalt ei vedanud :)

Nõustun, et kui tõesti on aega vaid 2 tundi, siis kaldapealselt nähtav pilvelõhkujate rägastik on samuti nauditav. Nagu ka Nathan Roadil jalutamine. Pealegi saab edasi-tagasi otse lennujaamast väljuva bussiga.

Seda, et auto LA-s/Californias/USA-s vaat' et ainuke võimalus ning normaalsuse mõõdupuu on, ei pea ma päris õigeks. Seda, et autoga on mõnusam Ameerikat avastada, sellega olen suures osas päri küll.

Kuna teema algataja uuris, kuidas saaks Anaheimist ookeani äärde ja tagasi, siis sellest ka minu vastus. Idee peale autot rentida pole kuigi keeruline tulla. Aga võib-olla ta ei taha autot rentida? Ehk tunneb end ebakindlalt seda võõras riigis tehes?

Lisaks sellele, et bussiga sõitmine on sööstab loodust, on tihtipeale see ka mugavam/kiirem/soodsam. Eriti tipptunni ajal.

Anaheimile lähimana soovitaksin Huntington Beachi. Olen paar korda käinud. Seal on ka päris nunnu purre.

Transpordist - kui Sul aega on, siis võiks ju liinibussiga sõita. Google näitab ühe ümberistumisega liinibussi reisiajaks 1tund ja 37 minutit.

Takso hinnaks pakuksin täiesti lambist suurusjärku $40 üks ots. Maad on sinna Anaheimi keskusest ligi 20 miili.

Teine variant on Newport Beach. Ise seal käinud ei ole, aga head olen küll kuulnud. Purre on seal samuti olemas. See jääb Anaheimist ainult tsipakene kaugemale kui Huntington Beach. Plussiks on see, et saab otse ühe liinibussiga otse Anaheimist. Buss nr. 47, reisi aeg 1 tund ja 41 minutit.

Ma Orange County bussipileti hinda kahjuks ei tea, aga Los Angeles Countys on 1,5-2 dollarit.

Manila hambaarsti kontakti paneks küll hea meelega omale kõrva taha... Ega see Cebu omagi mööda külgi maha ei jookse - lähitulevikus peatun ka seal jälle pikemalt.

Ah, Sina Leevi oledki see Leevi, kelle blogi ma nii agaralt loen. Ja uusi postitusi pikisilmi ootan... ;)

Väga lahe kuulda, et hambaravi ühtlaselt heal tasemel siin on.

Mul on vähe värskemat hinnainfot Manilast, Paranaque kandist:

  • esmane konsultatsioon P250
  • X-Ray P400
  • hamba eemaldamine P500
  • juurekanali ravi P1000 üks juur

Mul siin 100 meetri peale 6 hambaravikabinetti, valisin kah väljanägemiselt kõige kobedama :)

Antibiootikumid on rindu tõmmatud ning senini ei ole uuesti valutama hakanud, ehk jääb pidama... Arst andis retsepti kaasa, aga ega keegi selle vastu huvi küll ei tundnud. Rohud sai kätte niisama, polnud ka kallis - 21 antibiootikumitabletti - P126.

Peeso kursid on hetkel 1EUR=53.6PHP, 1USD=41.2PHP

Tarsieride kohta lisaksin, et Boholil on kaks võimalust neid pisikesi armsaid olevusi näha. Üks on teel shokolaadimägedesse. Kuid seal on tarsierid vangistuses - istuvad roostetanud puurides.

Teine võimalus on Philippine Tarsier Sanctuary. See on JCI projekt ja asub Corella, Bohol. Seal on tarsieride jaoks eraldatud üks metsatukk ning loomakesed elavad oma loomulikus keskkonnas.

Kui olete elamusreisijad, siis soovitan ka kaaluda võimalust minna jeepneyga. Koos kohalike elanike, kanade, ehitusmaterjalide ning riisikottidega.

Vähemasti minu jaoks oli see väga lahe kogemus. Mitte niiväga mugav, aga lahe.

Koht on Lapu-Lapus, Mactani saarel. Tamiya jeepney terminalist paarsada meetrit. Shelli bensiinijaama kõrval. See on kolmekorruseline maja. Esimesel korrusel on miski muusikapood, kolmandal internetikohvik ja teisel korrusel hambaravi.

Loodan, et leiad üles. Kuna seal street viewd ega aadresse ei ole, siis peaksin lihtsalt seletama. Või siis teen google mapsi udusest pildist ekraanipaugu, märgin koha ära ning emailin selle sulle.

Ma ei ole suurem asi kaupleja. Eriti, mis puudutab teenuseid. Aga kui õigesti mäletan, siis paar tuhat sain kogu hinnast alla.

Anna teada, kui saan veel abiks olla.

Kui ei pea paljuks teha üks pisike jalutuskäik, siis tasuta ja piiramata aja saab parkida Hawthorn Ave at N Detroit St piirkonnas. Olen ise korduvalt seal parkinud.

Pange ainult tähele, et tänavate puhastamise ajale ei satu. Seda on küll vaid kaks tundi nädala kohta, kuid halva õnne korral võib jopata :)

Kui Cebusse satud, siis tean üht head kohta. 19K eest sai paar hammast välja tõmmatud ning 5 tükki üles ehitatud.

Kohalikest lennufirmadest olen ise kasutanud:

Cebu Pacific Air - http://www.cebupacificair.com Zest Airways - http://www.flyzest.com/ Tiger Airways - http://www.tigerairways.com

Tiger Airways on uus firma, teeb koostööd SEAIR-iga. Paaril korral lendasin - täiesti uued lennukid ja tol hetkel soodsaimad hinnad. Tigeri puhul meeldis ka see, et lennujaamatasu oli juba pileti hinna sisse arvutatud.

Zesti puhul ma ei ole kogenud midagi sarnast nagu elerin87. Olen ka vaid ~5 korda lennanud...

Enim olen lennanud Cebuga. Ei ole samuti põhjust olnud kurta.

Elerinile veel kommentaariks, et minu arvates mitte Bohol ei ole vastand Palawanile, vaid Palawan on vastand kogu Filipiinidele :) Pean silmas just räpasust. Palawaniga sarnast puhtust olen veel kohanud Dumaguetes, kuid see on ka kõik.

Ehk on asi selles, et olen elanud viimased kolm aastat Los Angeleses. Siit minnes tunduvad Filipiinide räpased tänavad palju puhtamad kui ehk otse Eestist saabunule :)

Minnes saime RORO peale poolel teel Sabangist Puerto Princesasse. Seetõttu kahjuks lennujaamast väljumise kohta ei oska öelda.

Pileteid ei ole minu arvates küll mõtet ette osta, sest niipalju kui ma olen bussidega reisinud, siis on alati kohti olnud. Ja kui ei ole, siis saab seisukoha seni kuni keegi maha läheb. Suure tõenäosusega pakutakse esimene vabanenud koht valgele.

Pileteid müüakse bussis. Ja mitte bussi peale minnes, vaid kunagi hiljem kui juba jupp maad sõidetud on. Ära pane imeks, kui maksad P1000 või P500 rahatähega ning konduktor su rahaga lihtsalt minema jalutab. Olin esimesel korral sellisest nahhaalsusest üsna shokeeritud. Tegelikult asjata - kui tal ei ole sulle vahetusraha tagasi anda, siis ta teeb seda hiljem, kui tal see tekib. Ja kui tal peaks ka meelest ära minema, siis lihtsalt sõbralikult tuleta meelde - mul ei ole juhust olnud et ei oleks mäletatud. Alati on meenunud :)

Eelmisele kommentaariks - ma ei ole nii pisikesi RORO busse näinudki, nagu 10 kohaline. 10-kohaline seadeldis meenutab rohkem van-i, kuhu 20 kohalikku + 10 kana ja mõned kotid riisi sisse mahub :)

Ma ei tea vastust muule, kuid kindlasti tean soovitada üht - intervjuul püüa jääda rahulikuks. Vasta ainult esitatud küsimustele ning ära hakka laialt jutustama. Samuti ära anna intervjueerijale kõiki lisadokumente korraga vaid esita ainult need, mida ta küsib.

Vastavalt USA immigratsiooniseadusele käsitletakse kõiki viisataotlejaid kui potentsiaalseid immigrante. Intervjuu põhieesmärgiks on sellise kahtluse ümberlükkamine. Ülejäänu selgub valdavalt juba dokumentidest.

Mäletan oma esimest intervjuud väga hästi. Olin samuti närvis, kuid tegelikult ei olnud põhjust. Ole aus ja enesekindel ning kõik on OK.

Sõitsin Puerto Princesast El Nidosse mõlemat pidi RORO bussiga. Väga mõnus. Vahepeal on pikemad peatused - saab ennast sirutada ja keha kinnitada. Sõidu pikkus võis olla umbkaudu 7 tundi.

Bussid olid väljanägemiselt väga head - uued Hiina bussid, hea jaheda konditsioneeritud õhuga.

Hind oli P500 kanti ning mina ei näe küll mitte ühtki põhjust, miks peaks kallima raha eest nagu silgud pütis vaniga sõitma.

Kristi, väga hea soodne küte teil seal... Meil LA-s on minu rekord olnud viimati 3,49 per gallon. Allapoole seda ei ole kuskil näinud....

Kui tulin siia 2010 veebruaris, siis oli 2,79. Aga vahepeal viskas ka 4,30 peale. Mineva aasta algul, kui ma ei eksi...