Viimased kommentaarid

Kuna mul õnnestus seda toredat eestlaste peret koos Meelisega külastada, siis julgen ka omalt poolt öelda, et tegemist on väga avatud ja sõbralike inimestega. Arvestada võiks nende eelpool toodud soovitusega külla paariks päevaks pidama jääda, tasub ennast kindlasti ära ja vaadata-kuulata on nii mõndagi.

Austria-Veneetsia reisil käisime suure bussiga 11 päeva. See oli aga hirmus kihutamine, seega, kui aega on, varuge pikemalt. Salzburgi lähedal on soolakaevandus, kus saab mööda palke sõita, maa all soolajärve parvega ületada ja rongiga sõita. Lastel kindlasti lõbus. Uups, eespool juba mainiti, aga topelt ei kärise. Grossglockneril on kindlasti lastega huvitav jalutada-matkata, seal palju ümisejaid ja meil õnnestus isegi ehtsaid kaljukitsi näha - tõsi küll, binokliga. Ja muidugi Meelise mainitud Hallstadt oli tõesti hingematvalt kaunis...

Üksikpilet ehk tunnipilet 10 kuna, päevapilet 25 kuna ja hakkab kehtima esimesest kasutamise hetkest ning kehtib 24 tundi. Ja bussijuhid on äärmiselt viisakad, nagu kogu teenindus Dubrovnikus. Läksime bussist maha ja hakkasime minema poodi. Kuna olime küsinud aga oma hotelli peatust, jäi buss meie kohal seisma ja juht näitas ning seletas, et me läheme vales suunas. Eks tegime näo, et läheme hotelli, et ta saaks rahulikult edasi sõita:) Aga linnas sees saab tegelikult tõesti jalutades hakkama.

Dubrovniku linnamüüril jalutades jõudsime ühe piletikontrolli-onuni, kes, kuuldes, et me oleme Eestist, teatas kohe: "Kõrgeim mägi on Suur Munamägi, 318 meetrit. Ja suurim järv on Peipsi järv." Kui uurisime, kas ta on ise Eestis käinud, teatas ta, et vestleb lihtsalt möödakäivate turistidega:) Muidu on kogemusi, et meid kiputakse ikka rohkem Leedumaale saatma:)

On olemas matkaauto, '98 aasta Ford, ise käime igal suvel sellega reisil. Rendime välja suhteliselt soodsalt.