Viimased kommentaarid

Tänud info eest! 

Mugavaim oleks tõesti üks staap (maja) ja rentida reisi ajaks auto. Plaan ka trippida ja olla eri randades.

Meil 3 last ja just ka vaatasin, et 5le auto palju kallim - paneme siis ka ühe lapse peitu :)

Mis puutub vasakpoolsesse liiklusesse, siis just sel nädalal tulime Maltalt ja eks jah alguses nõuab ajul harjumist ja pärast ümberharjumist :)

Teen ka väikese kokkuvõtte. Pikalt kirjutama ei hakka, sekundeerin kümnetele blogijatele - toit oli ülimaitsev, kohalikud sõbralikud ja riik mitmekesine. Küll aga mõned tähelepanekud.


Kohapeal tuli idee külastada ka Armeeniat, mis minule isegi meeldis Gruusiast rohkem, kuna seal oli meie maitsele põnevust (nostalgiat) rohkem. Kahjuks Armeenia ideele varem ei tulnud, aga kui nüüd teeks uuesti, siis võtaks Gruusia-Armeenia-Aserbaidžaan. Välja jätaks pigem Batumi (tavaline ilus kuurortlinn).

Meil oli auto juhiga ja see oli väga mugav ning tegemist oli väga targa ja täpse inimesega. Kuid seekord pigem võtaks vabama kava nimel ise maasturi vm. Liiklus on täiesti sõidetav.

Mägedesse võiks igaksjuhuks kaasa võtta iiveldusvastast tabletti. 

Kõik lastega väga tehtav. Meil oli 3 väikest last, kes olid kogu reisi väga ägedad! Arvestades, et nad on nutivabad, siis 6h mägiteedel sai veedetud aknast välja vaadates, magades, joonistades, mängides ja hatšapurit järades :)

Igaljuhul soovitaks siis võtta tripp Gruusia-Armeenia-Aserbaidžaan ja seda veel seni, kuni ehedust jätkub!

Paraku seekord töö ei võimalda üle nädala, muidu eelistame ikka pigem kaugemale ja kauemaks - õige planeerimise korral ei tule see nn paketikatest oluliselt kallim ka. Ja aprillis eesootav reis on hoopis teisest žanrist.


Aga tuleva talveks hoian juba pikematel reisidel silma peal ;)

Vabandust, soe jah on olenevalt aastaajast :) Me käisime aprilli alguses ja siis oli ikka väga soe (ca 26+ kraadi). Hetkel ilmselt selline enamvähem Eesti kevad/suvepäev (17-22 kraadi).

Tere!


Käisime (naised/lapsed) paar aastat tagasi. Olles küll palju reisinud, suutis Maroko ikka südamesse pugeda. 

Läksime nn charteriga Agadiri, aga seal trippisime ise. Iga päeva ca 6st üles ja hilja magama (lapsed said lõunaund autos magada). Ca 4 päeva trippi, 3 päeva bassu/rand. Mõned linnad (sh mägedesse) võtsime ekskursiooniga, Marrakeshi jm rentisime auto. Meil tuli juhiga auto odavam, kui bussipiletid. Lisaks hea mugav, sai põnevaid peatuseid teha jne. Googelda natukene ja pane mingi kondikava kokku (eri linnad, vaatamisväärsused, loodus, turud jne). Kui olla vaid Agadiris, siis pole ikka päris Marokot näinud.

Turistilõkse meile ei tehtud ja kuna olime lastega, siis oldi üldse äärmiselt aupaklikud ja muidugi laste vastu ülisõbralikud. Naersime veel, et ärge ära harjuge - Eestisse jõudes joostakse teist kohe lennujaamas üle :)

Kokkuvõttes - ilus värviline ja põnev maa, soe, maitsvad toidud ja toredad inimesed. 

Aitäh vastajatele! Kõikidel oli häid mõtteid!


Hoolimata sellest, et Egiptus polnud esimene valik, siis valikuks sai siiski see. Ca 15 aastat tagasi sai seal mõned korrad käidud ja Kairo tänavad, püramiidid, veealused jm põneva üle vaadatud. Täna kahjuks on  sellel pigem halb maine (võibolla tänu turistide kontingendile ja tõsiasjale, et kuurortides suurt miskit teha pole). Kuid täidab ära seekordse eesmärgi - odav, mugav, lähedal,  5h lendu, soe, lihtsalt puhkus.  


Meie tegime oma "tingimised" puhtalt loogika pealt. Vaatasime hotelli- ja kütusehindasid ning kõike muud ja arvestasime, et ka sealpoolsele korraldajale jääks piisav "palk" ja poleks piinlik talle kohale jõudes otsa vaadata. Ilmselgelt oleks saanud tegelikkuses veel alla tingida. 


Nt 150 eurot päevas perele, millest majutus (perele) on odavamas linnas ca  30-50 eurot ja kallimas linnas ca 100 eurot + veidi kütuseraha jm, siis 10 päeva peale teenib täiesti arvestatava keskmise "palga".

Ja oleneb ka inimesest st meile pole vaja kalleid hotelle ja ütlesime seda ka korraldajale, kui hinda tingisime.

Hetkel oleme Genadiga kokku kõik leppinud (hinna osas saime ka üksmeelele). Kui tagasi oleme, siis võin lühidalt kirjutada, kuidas sujus jne. Igaljuhul aitäh, kes andsid nõu ja Tarmo aitäh kontakti eest! 

Jaa, arusaadav. 


Aga uuriks veel, kas Te käisite perega (lastega) või täiskasvanute seltskonnaga? St siit ilmselt tuleks majutuse osas väikesed käärid.

Sama, 10 päeva. Minek aprilli keskel. Aga lihtsalt, et kas Teil olid ainult täiskasvanud või ka lapsed/üks pere? 


Mõtlen, et nt majutuse osas annaks ikka kokku hoida (siiski vajame vaid 1 hotelliruumi). Hetkel meil tuleb üle 200 euri päev pere peale + söögid. 

Ma ilmselt lasen tal saata detailsema hinnakalkulatsiooni ja siis saan üle vaadata ja majutusega ise tegeleda. Viin siin ennem natuke kurssi - ei taha nagu kohe vinguma hakata, sest ta on tõesti väga abivalmis ja sõbralik ning kindlasti teeme selle tripi temaga/tema kaudu :)

Tarmo, kas see 400 euri oli per täiskasvanu? Me oleme nüüd Genadiga suhelnud ja ta on tõesti väga tore ja detailne! Panime ka reisikava kokku ja ta saatis hinnapakkumise, aga see tundus perepeale (kaks täiskasvanut ja kolm alla 6-aastast last) ikka päris krõbe. Arvestades ka fakti, et me pigem tahame näha nn päris Gruusiat ja ei ole nõudlikud majutuse jm suhtes (st saame jagada, ei pelga lihtsamaid hotelle jne). Üritangi nüüd kokku lüüa, kas see on pigem reaalne või saab märkimisväärselt ikka ise kahandada. Hind 2150.- (hinnas praktiliselt kõik st kogu transport sh lennujaam-hotell ja tagasi, majutus, vaatamisväärsuste piletid jm, lisaks kolmel päeval lõuna- ja õhtusöögid). 


Muidu võtaks Airbnb, aga arvestades, et tripime lastega linnast-linna (ja plaanid võivad muutuda) on hotell seekord mugavam valik.

Aitäh vastajatele - sain vajaliku info ja häid ideid!


Meie perele on kombeks ideest teostuseni jõuda sekundiga, seega ostsime piletid ära Tallinn-Tbilisi-Tallinn. Kuna meil olid ees täpsed reisikuupäevad ja Tallinna lennujaam sobib logistiliselt ülihästi, siis jäi nii. Lisaks enda hullumise vältimiseks pigem lasen lastel lennujaamas joosta, kui istun nendega selle aja autos :)

Buldooza - võtan Sinu reisimarsruudi idee täitsa kaalumisele!

Nüüd piletid olemas ja kui edaspidisel organiseerimisel tekib lisaküsimusi, siis postitan taas.

Mõnusat aastalõppu soovides!


Seda ma kartsin jah, et mugavat otselendu pole. Oleme vaikesel Kagu-Aasia reisil ja motlesin, et vaatan siis moneks paevaks Louna-Tai hullu turistiparadiisi ka ara, kui juba siinkandis olen. Aga eks ma siis lahen Phuketilt kas 2 lennuga voi siis Bangkoki tagasi ja sealt rongi voi bussiga Kambodzasse.

Aitah

Tere

Kui Eesti panga kaudu 20 USD kannan antud kontole, siis pean maksma veel 360 EEKi tenustasu?

Terv.

Võimalik jah :) Aga no ma tulin reisule ja nüüd Aussi läbi käidud ning tahaks hakata lähikuudel vaikselt kodupoole liikuma, võimalusel läbi erinevate maade, aga ei tahaks üksi minna.

27 september ca 5.25 jõuame Perthi kolmekesi. Mina isiklikult tahaks maksimum mõned nädalad seal olla ja siis edasi Sydney poole trippida (rong vms). Siit ka küsimus, kas keegi mingi sõbraliku hinna eest Perthis peatuskohta pakuks ühele kuni kolmele inimesele?

Hei

No isegi sellisel juhul saaks koos vähemalt Sydneysse minna. Ma tahaks seal kohapeal olla vähemalt mõned nädalad (tutvuda Sydneyga), aga Brisbane tuleks/läheks muidu ka heameelega. Aga ma lisasin su msn-i, ma ise nüüd vb paar päeva neti levialast väljas, aga eks räägime, kui ühel ajal msn-i satume.

Mõnusat nädalavahetust ;)

Liisa, meid on võibolla kaks, aga võibolla olen mina üksi (mina tahan 100% minna ja just septembri keskel või lõpupoole). Tahaks olla alguses Sydneys, eks paistab, kui kaua ja siis ringi rännata. Aega on mul maksimaalselt üks aasta ning selle aja jooksul tahaks ikka mujal Austraalias (ja kes teab, võibolla ka väljaspool Austraaliat) ringi rännata (rahaliseks toeks esialgu kaasa võetud summa + juhtööd kohapeal). Alati saab ju ka koos kohale minna ning eks seal tulevad võibolla juba kõigil omad mõtted ja ideed. Mis sinu esialgne plaan on? On sul äkki e-mail või msn?

Terv.
Leena

Kas keegi, kel veel piletit pole, plaanib minna Sydneysse ka septembri keskel? Ühineks?

Leena (n24)