Viimased kommentaarid

Ekstreempiirkondadest pole juttu olnud :) Lihtsalt siin oli küsimus, kas lastel on seal üldse tore ja kas jaksavad. Selle põhjal vastasingi, et nad on üpris palju rännanud erinevates oludes ja senini on nad täitsa arvestatavad reisikaaslased olnud.

Tarneraskused on teema, mida siis jälgin. Lapsed on iseenesest kogenud ja üpris arvestatavad reisisellid. Pigem panevad mõtlema sellised lehed (kuigi jah reeglina need on pigem hoiatused teatud tegevuste ja piirkondade puhul) - https://www.smartraveller.gov.au/destinations/africa/kenya

Lapsed on vanustes 6, 7 ja 9. Hetkel ilmselt oleme kaldumas Keenia poole. Mis vaktsiinid lastele ja endale tegite? St midagi on ilmselt kohustuslikku, aga ilmselgelt on vaktsiine, mida tasub igaljuhul teha. Kindasti lähen ka reisikabinetti, aga loeks ka teie mõtteid/kogemusi.

Tundub, et Keenia võib olla midagi meile. Hakkan nüüd pileteid jälgima (lootes, et reis ka toimub). Seejärel juba reisikava, reisimeditsiin jne.

Tänud vastajatele, sain palju ideid!

Polegi kellelgi soovitusi? ☺️

Siiani pole saanud. Reis Jaapanisse pidi olema aprilli keskel. MyTrip + Aeroflot.

Meil olid 2020 aprilliks MyTrip (Aeroflot) kaudu piletid Jaapanisse. Panime mingil suht kahtlasel blanketil/lingil kirja, et lükkame aasta võrra edasi. Siiani vaikus va korduvad standardkirjad, et olge kannatlikud ja vaatame tagastustingimused üle. Kuigi me valisime hoopis edasilükkamise. Niiet näis, mis saab. Loodetavasti ikka sai edasi lükatud ilma lisakuludeta või kui kantaksegi tagasi, siis kogusumma.

Kas kellelgi on veel Jaapani piletid? Mis mõtted on mineku osas?

Meil on (plaan Tokyo-Kyoto jm sealkandis, kokku 10 päeva). Kahjuks tühistades kaotame kogu raha (pole just odavlennud ka). Olen endiselt täiesti kahevahel. Minek aprilli keskel, seega varsti peaks hakkama majutust jms orgunnima. Pigem tunnen, et teema on ülespuhutud ja tõenäosus nakatuda on väike. Tahan väga minna ja just kevadel. Samas aga oleks viirusehirm kogu reisi kuklas + kohapeal võib palju asju suletud olla (õnneks on need Jaapani reisilehtedel selgelt välja toodud) + hirm karantiini ja hilisemate reisikeeldude ees + hilisem kodukontor jms.

Terviseamet soovitab koolivaheajal reisinutel koju jääda. Aga kas ei saaks pigem tagasitulles kohe testi teha? Kus ja mis tingimustel seda üldse teha saab?

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89058475&fbclid=IwAR1-GaDo_vlkcAPwEyQexFcbg5dyB08H8Rg28o13lKzo7DihP2fFs1TUlfY

Eks olekski maskid, kätepesu ja pidev jälgimine (kus-mis-kellega). Hetkel Jaapani rahvaarvu suhtes haigestumine väga suur pole (enamus sellel kruiisilaeval). Ja 1400.- vastu taevast lasta oleks ka kahju. Samas teadustan, et tegemist pole ikka päris pisiasjaga ja reisil oleks koguaeg selline "hirmu maik" juures. Lasen 3-4 nädalat asjadel veel settida ja siis vaatan, kas hakkan edasi orgunnima (hetkel arvan, et pigem minek).

Käidud, tehtud, nähtud. 

Baasasjad (piletid, maja, auto) saime normaalse hinnaga. Kohapeal oli tõesti sigakallis. Nii poehinnad, kui ka restod enamasti 3-4x kallim, kui meil. 

Kuna saar on väike, siis tasub maja/apartment võtta ühte kohta. Autost piisab 3-4ks päevaks. Jõuab põhiasjad ära teha ja näha. Me trippisime kogu saare läbi (sh peaaegu kõik rannad). Kõik on vabalt sõidetav. Meie olime nn kohalike külas (Fitts Village), kus oli vähe turiste ja rannad suhteliselt tühjad. Olime valikuga rahul (lähtusime ranna ja poe lähedusest ning loomulikult ka maja hinnast).

Rannad olid ilusamad idakaldal, aga need pole ujumiseks. Läänekaldal leidus ka ilusaid randasid ja seda igale maitsele (rannatoolidest pungil või laid back tühjad rannad).

Kokkuvõttes oli soe, värviline (selline reggae-feeling) ja ülisõbralikud kohalikud. Vau efekti minul isiklikult ei tulnud, aga ilmselt olen ma rohkem "seljakotiga Indiasse" tüüpi :)

Meil ka aprilli lõpus Jaapani piletid. Plaan oli Tokyo, Kyoto jm sinnakanti jääv. Tühistades kaotame kogu raha. Nüüd siis ootame ja vaatame, kuidas olukord kujuneb. Kaine mõistus ütleb, et end ise hoides on tõenäosus väike, kui aga süveneda lõpmatutesse artiklitesse, siis tuleb jälle paranoia peale. Samas tahaks juba majutust, ronge jms ostma hakata.

2 nädalat tagasi Frankfurti lennujaamas oli ca 10-15 inimest vaid maskiga. Meil olid olemas, aga ei pannudki ette lennujaamas ega lennukites (Tallinn-Frankfurt-Barbados).

Aga meil on aprilliks piletid Jaapanisse (läbi Venemaa). Ei teagi, kas peaks tühistama (raha ilmselt läheb suures jaos kaotsi)?

  1. Gruusia, Armeenia, Malta, Egiptus (x2), Rootsi. Meelde jäi enim Gruusia oma ülimaitsvate toitude poolest ja Armeenia oma ehedusega (nostalgia). Kaugreisi sellesse aastasse ei mahtunud.

  2. Aasta esimesse poolde on olemas piletid Barbadosele ja Jaapanisse. 

  3. Kuna reeglina on meil lendamiseks piiratud/täpse sooviga ajad, siis konkreetseid soodukaid pole kasutanud. Aga loomulikult jälgin siinseid pakkumisi ja lähtun nendest.

Tänud info eest! Mugavaim oleks tõesti üks staap (maja) ja rentida reisi ajaks auto. Plaan ka trippida ja olla eri randades.Meil 3 last ja just ka vaatasin, et 5le auto palju kallim - paneme siis ka ühe lapse peitu :)Mis puutub vasakpoolsesse liiklusesse, siis just sel nädalal tulime Maltalt ja eks jah alguses nõuab ajul harjumist ja pärast ümberharjumist :)

Teen ka väikese kokkuvõtte. Pikalt kirjutama ei hakka, sekundeerin kümnetele blogijatele - toit oli ülimaitsev, kohalikud sõbralikud ja riik mitmekesine. Küll aga mõned tähelepanekud.Kohapeal tuli idee külastada ka Armeeniat, mis minule isegi meeldis Gruusiast rohkem, kuna seal oli meie maitsele põnevust (nostalgiat) rohkem. Kahjuks Armeenia ideele varem ei tulnud, aga kui nüüd teeks uuesti, siis võtaks Gruusia-Armeenia-Aserbaidžaan. Välja jätaks pigem Batumi (tavaline ilus kuurortlinn).Meil oli auto juhiga ja see oli väga mugav ning tegemist oli väga targa ja täpse inimesega. Kuid seekord pigem võtaks vabama kava nimel ise maasturi vm. Liiklus on täiesti sõidetav.Mägedesse võiks igaksjuhuks kaasa võtta iiveldusvastast tabletti. Kõik lastega väga tehtav. Meil oli 3 väikest last, kes olid kogu reisi väga ägedad! Arvestades, et nad on nutivabad, siis 6h mägiteedel sai veedetud aknast välja vaadates, magades, joonistades, mängides ja hatšapurit järades :)Igaljuhul soovitaks siis võtta tripp Gruusia-Armeenia-Aserbaidžaan ja seda veel seni, kuni ehedust jätkub!

Paraku seekord töö ei võimalda üle nädala, muidu eelistame ikka pigem kaugemale ja kauemaks - õige planeerimise korral ei tule see nn paketikatest oluliselt kallim ka. Ja aprillis eesootav reis on hoopis teisest žanrist.Aga tuleva talveks hoian juba pikematel reisidel silma peal ;)

Vabandust, soe jah on olenevalt aastaajast :) Me käisime aprilli alguses ja siis oli ikka väga soe (ca 26+ kraadi). Hetkel ilmselt selline enamvähem Eesti kevad/suvepäev (17-22 kraadi).

Tere!Käisime (naised/lapsed) paar aastat tagasi. Olles küll palju reisinud, suutis Maroko ikka südamesse pugeda. Läksime nn charteriga Agadiri, aga seal trippisime ise. Iga päeva ca 6st üles ja hilja magama (lapsed said lõunaund autos magada). Ca 4 päeva trippi, 3 päeva bassu/rand. Mõned linnad (sh mägedesse) võtsime ekskursiooniga, Marrakeshi jm rentisime auto. Meil tuli juhiga auto odavam, kui bussipiletid. Lisaks hea mugav, sai põnevaid peatuseid teha jne. Googelda natukene ja pane mingi kondikava kokku (eri linnad, vaatamisväärsused, loodus, turud jne). Kui olla vaid Agadiris, siis pole ikka päris Marokot näinud.Turistilõkse meile ei tehtud ja kuna olime lastega, siis oldi üldse äärmiselt aupaklikud ja muidugi laste vastu ülisõbralikud. Naersime veel, et ärge ära harjuge - Eestisse jõudes joostakse teist kohe lennujaamas üle :)Kokkuvõttes - ilus värviline ja põnev maa, soe, maitsvad toidud ja toredad inimesed. 

Aitäh vastajatele! Kõikidel oli häid mõtteid!Hoolimata sellest, et Egiptus polnud esimene valik, siis valikuks sai siiski see. Ca 15 aastat tagasi sai seal mõned korrad käidud ja Kairo tänavad, püramiidid, veealused jm põneva üle vaadatud. Täna kahjuks on  sellel pigem halb maine (võibolla tänu turistide kontingendile ja tõsiasjale, et kuurortides suurt miskit teha pole). Kuid täidab ära seekordse eesmärgi - odav, mugav, lähedal,  5h lendu, soe, lihtsalt puhkus.  

Meie tegime oma "tingimised" puhtalt loogika pealt. Vaatasime hotelli- ja kütusehindasid ning kõike muud ja arvestasime, et ka sealpoolsele korraldajale jääks piisav "palk" ja poleks piinlik talle kohale jõudes otsa vaadata. Ilmselgelt oleks saanud tegelikkuses veel alla tingida. Nt 150 eurot päevas perele, millest majutus (perele) on odavamas linnas ca  30-50 eurot ja kallimas linnas ca 100 eurot + veidi kütuseraha jm, siis 10 päeva peale teenib täiesti arvestatava keskmise "palga".Ja oleneb ka inimesest st meile pole vaja kalleid hotelle ja ütlesime seda ka korraldajale, kui hinda tingisime.

Hetkel oleme Genadiga kokku kõik leppinud (hinna osas saime ka üksmeelele). Kui tagasi oleme, siis võin lühidalt kirjutada, kuidas sujus jne. Igaljuhul aitäh, kes andsid nõu ja Tarmo aitäh kontakti eest! 

Jaa, arusaadav. Aga uuriks veel, kas Te käisite perega (lastega) või täiskasvanute seltskonnaga? St siit ilmselt tuleks majutuse osas väikesed käärid.

Sama, 10 päeva. Minek aprilli keskel. Aga lihtsalt, et kas Teil olid ainult täiskasvanud või ka lapsed/üks pere? Mõtlen, et nt majutuse osas annaks ikka kokku hoida (siiski vajame vaid 1 hotelliruumi). Hetkel meil tuleb üle 200 euri päev pere peale + söögid. Ma ilmselt lasen tal saata detailsema hinnakalkulatsiooni ja siis saan üle vaadata ja majutusega ise tegeleda. Viin siin ennem natuke kurssi - ei taha nagu kohe vinguma hakata, sest ta on tõesti väga abivalmis ja sõbralik ning kindlasti teeme selle tripi temaga/tema kaudu :)