Kummikaru

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
9 postitust
50 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas keegi on omalkäel külastanud väiksemaid saari Phuketi ümber (James Bondi saar, Raya (Racha), Naka jne). Kas rahaliselt oleks mõtekam maksta mõnele paadimehele, et ta viiks meid saarele või võtta siiski grupiekskursioon? Kui lähme iseseisvalt, siis oleks kidlasti pluss sellesk,et saaksime saarel pikemalt ja omas tempos ringi vaadata, kuid kuidas sel juhul sealt tagasi saamisega on? Vavealt seal saarel on trobikond paadimehi, kes meid tahaksid tagasi sõidutada… Või on tavaliselt siis nii, et see sama paadimees ootab meid seni kuni oleme omadega valmis?

Üks asi tuli veel meelde, mida sulle öelda tahtsin, kui asi on meditsiiniline, siis soovitan väga Dr Niinet www.nahakliinik.ee

Mina uuriksin sinu asemel arstilt, SPF 50 peaks selline olema, mis blokeerip päikese täiesti või vähemalt peaaegu täiesti. Me oleme reisil väikese lapsega, nädala oleme siin olnud ja kutt on valge :D. Kasutame apteegist ostetud päiksekreeme, mis on mõeldud beebidele.

Me plaanime ainult eurodes sula kaasa võtta, eks siis kohapela vahetame. Samas kuna me 2 kuuks, siis jube palju seda sullli ka kaasa ei taha vedada :D. Kas seal krediitkaardiga maksta on turvaline ei tea? Mõtlen hotellides ja söögikohtades näiteks?

Kas Chiang Maisse minnes oleks mõtekas hotelle ette kinni panna või vaadata midagi kohapealt? Sealkandis on plaan olla u 5 ööd ja oleme minemas väikse lapsega. Kui kellelgi soovitusi, mida seal kindlasti nägamata ei tohiks jätta, siis oleme tänulikud ;)!

Meil minek 04.03 ja saatsime eile viisad ära, loodan, et saame kiiresti kätte :). Muid saatkond vastab suhteliselt kiiresti e-mailidele, neil uus kodukas http://www.thaiembassy.org/helsinki/en/home

Kes on Soomest viisat taodelnud, kui on pere peale üks saldoteatis, kas siis peab laskma abielutunnistuse notari juures ing.k tõlkida?

Me lähme Taisse 2 kuuks, minu teada siis teine balnket, mis lehekülg see on üldse, tegelmist pole ju saatkonna lehega?

Võiksid saata blanketi ja ka aadressi kuhu see postitada tuleb, kas sul nende kontaktnumber on?

Kas kellelgi veel ei tule Soome Tai saatkonna lehekülg lahti? Peaksime homme viisataoltulsed ära saatma, kui lehekülg maas :S

Mis vormis Soome Tai saatkonda kontoinfo saata tuleb? Kas lihtsalt saldoteatis sobib, kus kirjas konto hetkeseis (panga kinnitusega loomulikult) või tahavad 6 kuu väljavõtet? Küsin lihtsalt, et teaks õiged dokumendid esitada, ei viitsi mitu korda saatma hakata. Ei tea, kas kuu ajaga on reaalne viisad kätte saada Soomest? Või läheb napiks ja peaks ise passid saatkonda viima? Infoks siis, et Tais oleme 4.03-28.04 lennukipiletid ostetud, muid ümberkaudseid maid külastada ei plaani.

Hmmmm, ei teadi siis mida teha.... Äkki teisele poole vaadata, sinna kus Koh Samui? Need vist jälle väga tillukesed ja nö tsivilisatsioonist eemal (mõtlen haiglaid ja nii?)

Kas mingit muud võimalust pole saartele saamiseks? Suuremat sorti kaater või lennuk? Vabandust kui nüüd väga rumal küsimus tuli :D

12000 thb kuus on ju päris hea, või on see palju Tai kohta? Kathu kanti mõtlesin ka ise, enne kui lugesin Phuketi hirmujutte vene turistidest, selleks hakkasingi Krabi peale mõtlema.... Phuketist vea liikuvus kusaile sellistesse ilsatesse randadesseja saartele ka :P? Äkki mõni saaresoovitus ka, mida peaks kindlasti külastama (midagi mis poleks turiste täis ja selline mõnus vaiken :)?)

Koh Lanta peale oleme isegi mõelnud, ainult et asi selles, et me läheme väikese lapsega, tahaks et igaksjuhuks oleksid haiglad ja võimalus liikuma saada olemas. Mitte, et ma oleksin mingi ülemõtleja (loe: olen maiakaalne ülemõtleja) kuid nii igaksjuhuks ju võiks äkki? Ao Nagi on siis Krabist siiski suhteliselt kaugel kui mõnikõmmend mintsa sõitu? Ja mis on kastitakso :D? Kas kellelgi on autorendi kogemusi ka seal, vist ei tohiks väga kallis olla?

Google maps on abiks ja ning hindu olen ka uurinud veidi, erinevatest blogites ning foorumitest. Mul veel mõni rumal küsimus siiski Krabi kohta. Räägite siin kahest rannast Ao Nagi ja Noppharat Thara kas nende randade lähistel siis pole selline nö suvitusrajoon, kus saaks pikemalt hotelli/bungalosse/korterisse peatuma jääda? Miks Krabi puhkuseks hea valik pole? Siin varemalt just kirjutati, et hea ühendus saartega jne :)?

....ja veel kord suured tänud kõigile, kes vastavad, suureks abiks olete ;)

Me plaanime vist siiski üürida mõne majakese või midagi kus rohkem ruumi :)? Kas kellelgi oleks Krabile selles osas soovitusi? Või mõtekam oleks vist vaadata kohapealt?

Ao Nagi on siis rand Krabil :)? Tänan soovituse eest!

Naksitrall, tänud info eest :)! Igaksjuhuks küsin veel üle, kas ühekordse sisenemisega viisa ongi see kõige nö kõige tavalisem turistiviisa, mida Tai Helsinki saatkonaast todelda saab?

Kui me lendame Taisse 28.02 ja tagasilend on 28.04 siis peaks olema lendude vahe täpselt 60 päeva. Sellest sain aru, et "kolmeks kuuks viisa" tähendab seda, et riiki võin siseneda viisa kehtivusajal ehk siis viisal kirjas oleva 3 kuu jooksul. Kuid kas see on see viisa, mida ma siis taotlema pean? Või valingi lihtsalt turistiviisa ja see Helsinkist Tai saatkonnast taodeldes ongi see millega saan 60 päeva kohal olla Ehk siis ma küsin kas turistiivsa, mille saan Helsinkist ja milleg lendude vahe võib olla ma 60 päeva ongi sama mis "kolmekuine viisa"? Või on need erinevad asjad?

Kui lendude vahet tuleb rohkem kui 60 päeva, millise viisa ma siis peaksin taotlema? Mitmekordse sisenemisega jah? Kas olen õigesti aru saanud? Ja see mitme kordse sisenemisega pole enam turistiviisa?

Vabandust, et nii palju küsimusi, lugesin saatkonna lehelt küll kõik läbi, kuid asi jäi siiskiveidi segaseks.

Kui me olem Tais 2 kuud, siis kas turistiviisa ühekordse sisenemisega 3 kuuks on see mida taotlema peame? Saame kolmeks kuuks viisa, kohale jõudes tollist passi templi kui kaua riigis olla võime ja siis peame seda kohalikus immigratsiooniametis pikendamas käima?

Kas olen asjast õigesti aru saanud, või on mingi kasulikum, mõtekam viisavariant? Näiteks mitmekordsesisenemisega või midagi? Väga mugav oleks muidugi nii, et kohapeal ei peaks kusagil imm. ametite vahel jooksma hakkama....

Tänud ette juba, kui keegi vastata viitsib :)!

Korteri rentimine Puhketil (Kamala)

Kas kellelgi on kogemusi korteri/bunalow rentimisega Puhketil? Silma on jäänud Kamala rand, perioodiks u 3 kuud järgmise aasta algusest.

Ma vaatasin ka alguses puhkest.com lehte, kuid tundub tõesti kuidagi väljasurnud olevat. Maiuspala, kas sa oled ise kohapeal elanud? Ehk saaks sinuga kontakteeruda ja nfot vahetada :)? Kas sa Karabi kohta tead midagi? Kas see võiks olla üks võimalikest variantidest ehk? Meil minek muidui märtsis 2013

Tänud kõigile kes juba vastanud on :)? Küsiks veel, kas keegi on veel väikese lapsega sellise pikema reisi/puhkuse ette võtnud? Laps on kolimise ajal veidi vähem kui aastane ja läheksime pooleks aastaks.