jahimees112

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

7 meeldimist
6 postitust
17 kommentaari
 

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Broneerisime reisi lastega.  

 Hiljem selgus, et ka õepoeg tahtis kaasa reisida, kuid 14 aastast õepoega üksinda ei saanud reisile registreerida, sest uut broneeringut saab Ryanairis esitada vähemalt 16 aastane laps. Broneeringule last lisada ka ei saanud.

Sama lihtsalt ei möödunud olukord tagasilennul Stanstedi lennujaamas kus aega oli teoreetiliselt poolteist tundi. Reisi väljumine hilines Tenerifest 20 minutit. Ostsin koju lapsehoidjale Tenerife lennujaamast mingi üle 100 ml pudeliga aloe kreemi, mille lasin pakkida "transfeeri pakendisse." Kuid see kreem oleks napilt saatuslikuks saanud, sest lükkas masinast tuleva kasti eraldi kontrolli. Ja mida siis "erikontrollis" eriti esineda sooviv ja väljakutsuvalt venitav pagasikontroll.
Peale seda sai jookstud nahk märjaks nagu "veo hobusel," kuid siiski napilt lennukile jõudes.

East Midlandi ümberistumisega läks kõik eriti hästi:
Riias juba lennuki valjuhääldis kiirustati reisijaid, et "kohmitsege kiiresti" lennukil on vaja välja lennata.
East Midlandis väljusime lennuki (tagauksest), 5 minutit pärast saabumiseks planeeritud aega. Tasulise check-in teenusena maksime viimase rea kohtade eest 4€ nägu, mille nullis hetkega bussiga reisijate lennukist lennujaama viimine.
Saabuvate reiside terminali läbisime id-kaarti näitamisega ja väljusime lennujaamast. Seejärel sisenesime väljuvate lendude terminali ning näitasime chec-in paberit "aparaadile" ja kohvrit kaamerale ning olime väljuvate lendude osas sees. Selleks ajaks oli meil kulunud 15 minutit (mida oleksime saanud vähendada vähema seiklemise ja kiirema liigutamisega 10-nele minutile). Ekraanil ei olnud veel isegi väravate numbrit.
Lõpuks, kui teatati värav ja lasti lennukile, sisenesime täpselt sellele samale lennukile (esiukseset) ja sõitsime Tenerifele.
Minu arvates ei ole mingit mõtet "Express Lane" pileti ostmisel (East Midlandis), sest selleks ei ole seal isegi otseliikumise teed, kui mitte silmas pidada, et kohvrite kontrolli väravast saab kõrvalt mööda. Mis selles väikeses lennujaamas on tõenäoliselt harva "väga" ülekoormatud.

Eks ma kirjutan teile kuidas asi "välja põles" ja kuidas see teekond kulges ;)

Kui on 1 tund ümberistumisel vahet siis reisitõrkekindlustusele ei tasu panustada.

Loodan, et päevasel ajal 12:35 - 13:35 ei ole Inglismaal udu ja lend saab õigel ajal maanduda, mis oleks tõenäoliseim hilinemise põhjus ;-)

Tänan! Kas saabuvatest lendudest saab otse väljuvatele lendudele? Ryanair on tavaliselt kuskil "taga nurgas," kas tuleb tervele lennujaamale tiir peale teha, et "naaberväravasse" saaks?
Kas keegi on East Midlandi lennujaamas kasutanud "Express Lane" rada (rada on tasuline)? Kas selle kasutamisega võidab oluliselt aega?

Portugalis on sõbralikud inimesed ja hea klienditeenindus. Kuid veebruaris on soodsamtes hotellides pehmelt öeldes tiba niiske. Ühel juhul oli toas soojapuhur millega sai toa soojaks, mille tulemusena hommilul aknad lausa nõretasid kondens veest. Toas oli vähe jahe (mitte külm), kuid linadevahe oli ikka päris niiske.
Käisime ühel päeval rahvuspargis Peneda-Geres autoga sõitmas ja matkamas ning õhtul Bom Jesuses. Küllaltki suursugune oli kohvitada Majestic Cafe kohvikus. Jalutasime vanalinnas, Luis I sillal ja külastasime mõnda muuseumi, millest Museu Militar do Porto meeldis lastele ning oli suht soodne. Transpordi ja kommunikatsiooni muuseum oli suur ja tühi ning selle kogu maja külastuse eest taheti 25€ täiskasvanu eest. Seal olid küll mingid eksponaadid kuid tühja tunde jättis.
Kalarestorani otsides sisestasime mingi restorani Matosinhos piirkonnas ja jäime väga rahule. Nimi oli Tito I, kuid seal tänaval oli neid söögikohti piisavalt

Mida huvitavat oskate soovitada veebruari lõpu-poole (20-24) lastega Portos või selle ümber? Plaan on rendiautoga ringi vaadata. Väga kindlat plaani veel ei ole. Lapsed on poisid alates 8. aastast kuni 15a. Sees on nädalavahetus.

Ette tänades

Ryanairiga Riiast Portosse ja tagasi (ümberistumisega) 575,04€ kuuele inimesele.

Broneering vabastati viimasel võimalusel. See tähendab autorendifirmat see ei huvitanud üldse ja pank lõpetab broneeringu 14 päeva möödumisel. Jama oleks kui mingil põhjusel oleks seda raha vaja olnud ning neid lihtsalt asi üldse ei huvita.
Kuid sellele vaatamata oli reis tore ja tõenäoliselt on selline lastega omal käel käimine kordades odavam. Plussiks: et ei pea turismigrupis teiste taga jalgu rakku jooksma ning vaatama ka neid asju mis ainult teistele huvitavad.

Meid viis ka Garmin muidu hästi kohale. Muidugi tädi (GPS-i sees) päris kõike täpselt ei teadnud kuigi uuendasin netis enne euroopa kaarti. Tegelikult oleks hea kuskilt kohalik täpne, väiksemate teedega, kaart alla laadida. Eks targemad seda ka tee.
Mul alles esimene sõit gps-iga ja veel roheline.

Põllumajandusega viis meid GPS kokku, ta lihtsalt saatis meid koordinaatide järgi, nelja tärni hotelli asemel talu hoovi karjalauda ette. Seda poole öö ajal kus ei näinud hingelistki, sorry üks arg koer ja lehmad ikka olid. Tuleb välja Google maps-i järgi, et neil ongi koordinaadid valesti esitatud, naabertalu hoovi.

Raha tagasisaamisest ei tea hetkel veel midagi, vast ikka tuleb. Auto oli meile piisavalt suur :) FIAT Punto
Asi veel värske, võibolla võtavad veel mingeid trahve jms maha kuigi ise küll ei tea, et oleks vaja võtta.

Käisime päeva Bormios suusatamas ja Gardalandis lõbustuspargis. Bormio http://www.bormioski.eu/en/ on umbes 3 tundi autosõitu. Kilomeetreid tuli meie valitud teed 180 kuid on palju asulaid ja ringteid. Suusarente oli mitmeid, mäepileti saab tõstuki juurest ja kiip-kaarti(5€) saab tervena tagastada.
Gardalandis http://www.gardaland.it/resort/ oli vingemad atraktsioonid veel talvepuhkusel ja see jagu hind ka 15€/nägu. Lastele oli ikkagi suht tore.
Paar päeva sõitsime ja vaatasime niisama ringi. Ega lastega mingeid vaatamisväärsusi ei planeerinud, ega nad puudust ka ei tundnud.
Ööbimised viiele viieks ööks olid kokku 412,5€, millest öö oli 4-tärni hotell, 3 ööd oli 3-tärni hotell.
Lend "Ryanair-iga" Riiast Bergamosse ja tagasi kokku 321€
Autorent 5 päeva 110€

Ise küsin ise vastan :)

Reis õnnelikult tehtud, mõned algajale huvitavd mõtted.
Autorentimisel on Bergamos palju firmasid lennujaamas esindatud, meie broneeritud (rentalcars.com) Advantage esindus on firmamärgi Firefly esindusena ja avatud keskööni. Broneerisid krediitkaartil 1500€ auto saamisel. Tankimisel tuleb arvestada, et Itaalias (vähemalt Bergamo piirkonnas) ei aksepteeri ükski tankla VISA kaarti, see tähendab paak tuleb täita sularahas. Parim on selleks jätta väiksemaid kupüüre, et lõpp täpselt täis saaks. Meil panime poole reisi ajal tanklas püstoli paaki ja 50€ masinasse kuid mida ei tulnud oli kütus. Saime vaid tšeki, millega tuli meile abiks itaallanna kes oli nii lahke ja pistis oma 50€ masinasse ning lasi meile kütte paaki. Meie tänasime teda, grazie mille, ta oli silmnähtavalt oma heateo üle uhke ja tõrjus meie pakkumised tagasi. Edaspidiselt ei pannud me enam kordagi enne püstolit paaki ja ei olnud ka edaspidiseid probleeme.
Ööbimiseks kasutasime booking.com kaudu broneeritud ööbimisi millest oli parim lennujaamast 10 km kaugusel olev hotell "Parigi 2" mis kus kahe toaline korter maksis viiele 89€ öö. Kõikides 3 öömajas osati inglise keelt ja oli meeldiv teenindus ning põhimõtteliselt juba oodati meid.