_kala_

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
24 kommentaari

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Jah, au pairiks USAsse tulla on lihtsaim variant vorreldes plaaniga siia ringi vaatama ja tood otsima tulla. Ise tulin siia jaanuari lopus Cultural Care-ga. Ankeedi arasaatmisest siia joudmine vottis ainult natuke yle yhe kuu.. Kui lapsehoidmiskogemust on, siis soovitan kindlasti! Parim kui mitte ainuke voimalus saada viisa kauemaks kui 90 paeva.

Aega küll palju möödas, aga mõtlesin et jagaks oma kogemust nüüd. Tuli välja et me ei pidanudki kesklinna minema, kuid sinna peatusesse läksime ikkagi ja automaat oli olemas. Ühesõnaga meil oli täpselt 0 probleemi sellega. Olen kange planeerija ja tahtsin igat detaili enne reisi paika saada. Veelkord tänu kõigile vastajatele!

Kui ma juhtuksin selle loteriiga võitma, võin ma siis üksi ka minna USA-sse või peab perega minema? Ma olen lugenud, et minnakse just peredega.

Tegelikult mu soovid vist ikka utoopilised pigem. Ehk on võimalik nii see asi ajada, et kogun omale siin kogemust veel sellel alal, kus töötada tahan ja arendan inglise keelt. Siis ehk võimalik lõpuks New Yorki samale alale tööle saada? Et siis olen pigem spetsialist kui lihttööline. Millised on arvamused?

Aga kui ma tahaksin pikemaks ajaks sinna tööle minna, mitmeks aastaks, sellist võimalust ei ole siis jah? :( St alustada seal karjääri. Mul on natuke kogemust ka selles vallas, kus töötada tahaksin.

Ma lisan veel info mõttes, et olin mais viisavabaduse programmi raames nädal aega New Yorgis. Kõigest loen välja selle, et kui mul ei ole konkreetset tööpakkumist mulle tehtud, siis sinna tööle minna ma ei saa.

Kas sellist võimalust ei ole, et lähen sinna näiteks viisavabaduse programmiga jälle ja siis otsin sealt tööd ja kui pakkumine tuleb, siis taotlen koha peal tööviisat? Vaevalt et keegi on mulle nõus tööd pakkuma ilma mind nägemata.

Mul oleks küsimus New Yorgis töötamise kohta. Plaan minna kohale, otsida korter ja töökoht peale sinna jõudmist. Küsimus ei ole selle kohta, kuidas tööd leida jne vaid viisa kohta. Kuidas ma saan vajaliku viisa, kas üldse saab nii, et sinna minnes töökohta veel ei ole? Ise uurisin usa saatkonna lehelt, aga ei leidnud ammendavat vastust. Ei oska otsida ka. Vist on vaja immigrandi viisat?

Suured tänud igasuguse info eest, mis selles küsimuses pakutakse! :)

Siin lehel on kirjas, et kupli värv näitab ikkagi metrookaardi saadavust http://gonyc.about.com/od/gettingaround1/tp/subway_tips.htm (1. punkti all). Kui see peab paika, siis mul on ikka põhjust mures olla, kuna ma ei tea kas mu peatus on punase või rohelisega. Kuskilt netist sellekohast infi ei leia ka :(

See on Metro-North Railroad kohta, need on need liinid, mis NY-st välja sõidavad.

Ma olen ikkagi veel uurinud ja üks asi tekitab segadust. Siin lehel (http://www.nysubway.com/metrocards/) on kirjas, et MetroCard on müügil igas jaamas, aga miks siis on osad sissekäigud märgitud punaste kuplitega? :(

Suured tänud vastamast! Ma siis ei muretse selle pärast enam :)

Ma olen selle mta kodulehe juba ammu üsna põhjalikult juba läbi kamminud ja ei ole midagi targemat leidnud :(

Jah, Harvard on väga hea mõte. Ainuke asi et ta on Bostonist natuke eemal, aga ehk mingi bussiga vms saab sinna?

Aga sinu viimane peatus enne USA-t oligi Helsingi, mul on Helsingi ja siis veel London, mis ma peaksin siis selle rohelise kaardi peale kirjutama?

Minagi broneerisin suhteliselt hiljuti booking.com kaudu, mingit raha pole maha läinud. Kuid siis broneeisin teise hotelli, alguses ikka midagi maha ei läinud aga paar päeva hiljem nägin, et teise hotelli esimese öö summa on bronnis. Küsisin hotellilt üle ja öeldi, et jah, see esimese öö eest, kõik õige. Seega tegutseb ilmselt iga hotell omamoodi.

Minu marsruut on Helsingi-London-New York ja ma panin ESTA taotlusesse sellele kohale, kus küsitakse kus astun lennukile, Helsingi. Sain nii aru, et kust ma reisi alustan. Kas ma peaksin selle siis ära muutma?