kalev

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime märtsis 2010 džunglis Palo Verde Lodges 4 päeva. 60 dollarit päevas näo kohta, algul taheti 100 dollarit. Aga see on ju Peruu - kõike saab kaubelda. Meeskond teenindas, transportis ja toitis väga hästi.
Lodž oli super, kuna me olime kolmekesi siis saime igaüks endale valida millise onnikese võtame. Seal oli isegi dušš!!!
Kaasas oli kõik see aeg ka shipibo šamaan. 1 ayahuasca seanss oli 50 sol'i.
Olen nõus täiesti ka eelmise postitajaga (huvitav kokkusattumus meie šamaani nimi oli Watson) et ayahuasca jaoks peab olema valmis, meist kolmest oli vaid minul kõige sügavam kogemus...
Muidu nagu watsongi kirjeldas oli ülejäänd küllalt sarnane ja väga tore. Nägime skorpioni, korallmadu, tarantleid, kaimane, laisklooma, terve rodu yellow-headed caracarasi, kurelisi, sõime džunglivilju, püüdsime piraajasi, ujusime sealsamas järves kaa kus piraajad mulistasid, nägime halle jõedelfiine. Veel palju linde ja sitikaid. Ja ühe öö me ikka magasime moskiitovõrgus võrkkiigega selvas. Sõber võttis igaks-juhuks pussnoa kaissu :D

Selle kes meile kõik kohapeal korraldas, tema kontakti saab ka mu käest kui kellelgi huvi on...

Näed kui sa oma postituse tegid siis me olimegi vist Kuelapis mõni päev tagasi käinud :)

Jaa, käisime just poolteist kuud tagasi läbisõidul Chachapoyases ning Kuelapis ja soovitan igaljuhul!!! pidavat olema just vihmaperiood kuid vihma ei sadanud küll - väike tibukas aint tuli korraks, praeguseks peaks ka vihmaperiood ametlikult otsas olema

Kuelapi enda peale ei kulu palju aega - 1 päev. et me poistega ühinesime turismigrupiga ja sõitsime väikebussiga u 2-3 tundi kohale - vahepeal oli vaja ka kirka ja labidaga kaevamistööd teha et edasi pääseda, kuna oli olnud kivivaring- päris ohtlik... see teelõik Kuelap'i oli üldse reisi üks kõige ekstreemsemaid teid, vahepeal oli päris kõhe - mõni ei julenud aknast välja vaadatagi - aga vaated ohohoo...

Giid rääkis selle kindluse ehitusest ja ajaloost põnevalt. (eks sa ise saad ka rohkem teada kui kohapeal oled :D )

Kuelapi kindlusest läksime meie jalgsi tagasi El Tingo linnakesse, kus pidi buss meid ootama, matk oli 9,8 km allamäge - et head jalanõud kuluvad seal ära ja aega läks meil selleks vast paar tundi kui mitte rohkem, väga ilus on seal.
Kuelapi kindluse juurest sai osta kohalikku juustu saiakesega mis maitses omamoodi hästi. Enne jalgsimatka oli see mõnus kosutus.

El Tingosse jõudes aga bussi ootamas polnud, hiljem kui kohale jõudis siis saime teada et oli olnud jälle varing ja nad pidid sõitma üüratu pika ringi et El Tingosse jõuda.

Too turismipakihind isiku kohta oli 35 sol'i.

Enne oli tegelt ka plaanis sel päeva ka Revashi jõuda aga kuna loodus mängis oma vingerpussi siis oligi päev meil selleks korraks õhtal.

Jah Chahcapoyase lähedal u 9 km põhja poole on veel väga kena Sonche kanjon (cańon del Sonche), me hakkasime jalgsi astuma ja paari km pärast sõitis üks takso meist mööda ja me hüppasime peale - õieti tegime - kuna tee on küllalt tüütult pikk ja teepeal pole ka midagi väga vaadata. meie maksime 1 otsa eest 8 sol'i- muidugi saime tünga :) ja taksos vedeles veel tal 3 sõpra peale meie :D a paistis et seal ainult 1 takso sõidabki seda vahet edasi-tagasi - nii et monopol, teeb mis tahab.

Muidugi nagu eelnevad soovitavad Goctat ja Revash'i. Ja 3-4 päeva aga meie kahjuks kummassegi ei jõudnud, meie siht oli Iquitos ja aega nappis vägaväga. sellest on kahju - Chachapoyas oma olemusega on hurmav.

Loodan et on abi kui sa pole juba kohal ära käind. Küsi aga julgelt edaspidigi Leili!

1 soodne võimalus on kasutada ka Easybus'i.

http://www.easybus.co.uk/

Autoga kuru ületamisel 4700 ja veidi peale.