Volask

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
21 kommentaari

7 külastatud riiki, 4% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Kindlasti soovitaks olla suharahaautomaatidega väga ettevaatlik ja mitte kasutada tänaval asuvaid automaate, vaid ainult panga terminalide omasid. Meie jäime Rio's ilma ca 1200 eurost, avastasime selle Foz Iguacus mitu päeva hiljem kuna internetti pidevalt ei kasutanud. Kuid ei suutnudki välja mõelda missugune automaat häkitud võis olla. Lugesin ka enne reisi, et sellist asja juhtub Rio's tihti. Õnneks saime panga kaudu raha tagasi ;) Ausalt öeldes mina sularaha väljavõtmist järgmine kord väldiksin, sest teenustasude tõttu läks see lihtsalt väga kalliks. Iga kord maksime teatud protsendi summa pealt ja kui ma õigesti mäletan siis reisi peale läks kokku üle 50 euro. Meie vahetasime esialgse sularaha Sao Paulo lennujaamas, kurss oli parem kindlasti kui linnas. Sao Paulo LP soovituslikud kohad olid minu jaoks igavad :) Meil vedas, sest kasutasin esimest korda Sao Paulos olles Couchsurfing'ut ja sattusime väga toreda paari peale kes viis meid lahedatesse kohtadesse. Käisime erinevatel turgudel, jalgpalli vaatamas, centros ja seal ka Jaapani linnaosas jne. Centro oli tõesti väga lahe aga seal peab lihtsalt ettevaatlik olema ;) Foz Iguacud soovitaksin samuti kindlasti, just Argentiina poolt. See on lihtsalt hämmastav paik!

Tundub, et see Danske kaart on odavam kui hinnavahe kinni maksmine...Mul vedas, et see kaart veel alles oli ja sain kohe ostu sooritatud. Danske pakub tegelikult deebetkaarti mis on krediitkaardi omadustega, sest minul oligi justnimelt see. Broneerisin just Phu Quoc'ile majutuse Agoda.com lehelt Swedbanki kaardiga ning sama probleemi polnud, sain ilusti makse tehtud.

Mina tellin kõik oma LP raamatud otse www.lonelyplanet.com, samuti Vietnami oma, kui tellisin oli vist parajasti ka soodus hind ning tuli soodsam kui Kriso lehelt tellimine. Ca nädal läks kätte saamisega :)

Mina lendasin seal 2 a tagasi TAM'iga. Ostime piletid San Paolo- Manaus- Rio de Janeiro- Foz Iguacu- San Paolo ning kroonides läks see maksma ühele 15 000 kr. Ühe lennu hinnaks tulebki siis ca 200 eurot, alla selle kindlasti midagi ei olnud...

Aitäh kõigile kes vastasid :) Oleksingi varuvariandina Mekong Air-i proovinud, hinnavahe oli küll 50 eurot aga vähemalt mitte 250. Õnneks toimis asi Sampo Panga kaardiga ning piletid said edukalt ostetud. Minu jaoks on see "Turvalised ostud internetis" samuti kummaline kuna ma olen enda kaardi ära kinnitanud aga reaalselt pole ma mitte ühegi ostu tegemisel pidanud veel koodi sisestama, seepärast oligi tänane probleem üllatus... Nüüd pean ainult meeles pidama, et võtaksin kaardi ka kaasa millega ostu sooritasin, piletite ostmisel oli kohe välja toodud, et krediitkaarti tuleb enne lendu näidata.

Hei, Expedia ja Orbitz ei leia kahjuks lendusid "Sorry no flights were found". Ebookersi ja Opodo hind tuleb 250 eurot kallim :( Vietnamese Airlines lehel on hinnaks 3 200 000 VND ning broneerimissüsteemid pakuvad hinnaks 300 £. Tobe olukord, pank ei oska kuidagi aidata, sest oma süsteemi nad muuta ei saa...Proovin igaks juhuks ühte Sampo Panga krediitkaardi, neil pole minuteada turvaliste ostude süsteemi kasutusel, ehk õnnestub. Kuid kui keegi on samuti jännis olnud ja olukorrale lahenduse leidnud, oleksin väga tänulik nõuannete eest ;)

Soov lennata veebruaris kuuks ajaks Vietnamisse. Kas keegi oskab veel soovitada mõnda lennufirmat peale Aerofloti kelle pakkumistel peaks silma peal hoidma? Olen jälginud hindasid alates kevadest, Aeriflotil on head hinnad aga mitte minu soovitud ajaks. Nüüd sügise saabudes peaks häid pakkumisi tulema. Kui kellelgi on soovitusi kelle pakkumisi jälgida oleksin tänulik ;)

Saan aru, et uue aasta vastuvõtmine Vietnamis toimub 14. veebruaril. Kuid kuidas ja kas üldse tähistatakse Vietnamis 31. detsembrit ja "meie" uut aastat?

Suured tänud ixxx ja lvlka ;)

Kas keegi oskab infot anda ka sellise linnade kohta nagu Cascais, Sesimbra jm Lissaboni lähedal asuvad? Kuna oleme Portugalis ainult 7 päeva ei ole kindel kas on ajaliselt mõistlik Lagosesse sõita...

Easyjetiga lennates on mul tulnud lendude muudatusi ette kahel korral. Ühel korral jäi hilisema kellaajaga lend ära, seega saime ilma tasuta kallimad piletid ning lendasime varem kohale. Kuid kasutasin siis ainult Easyjeti lende ja nad lasevad ühe tühistamisel ka järgnevaid lendusid muuta. Kui on erinevad lennufirmad ja näiteks Easyjet tühistab lennu ja järgmine lend nendega oleks sellisel kellajal, et teise lennufirma lennule ei jõuaks, oleks jama. Mida aeg lähemal jaanuarile, seda kallimaks piletite hinnad kindlasti lähevad.

Kui soovid Aafrikasse lennata, siis septembri alguses või keskel tuleb jetairfly.com pakkumine kindlasti Keenia ja Mombosa piletitele, Brüsselist lennates ca 4000-5000 kr, pluss Brüsselisse lend lisaks (Ryanariga Riiast Brüsselisse ca 500-1000 kr, Eesti õhuga Tallinnast ca 2500 kr)

Kas kellelgi on kogemust Piceline kasutamisega Brasiilias? Sao Paulosse name your own price valida ei saa, Rio's seevastu saaks aga mulle tundub, et ma ei oska valida piirkonda ning ei tahaks mingil juhul nii suures linnas ohtlikku kanti sattuda... Tuleb teade: Median retail price for a 4 star hotel in the area selected is $239. Name a lower price, or click here to shop and compare prices. - kuid ma ei ole areat saanud valida :(

Suured tänud lehe eest, ma ei leidnud ise seda Pluma lehte kus saaksin hindasid vaadata ;) Hinnad on praktiliselt sama kallid kui lennata Gol airlinesiga.

Juhuu, ilmselt jaanuari kuuks on asi korras ning ma ei peagi läbima viisa ajamise kadalippu :) Lahe USA-sse minnes oli sama asi, enne reisi läks asi viisavabaks ;)

Küprosel on suvel väga palju rahvast, just Agya Napas. Linna tänavatel on õhtuti raske liikuda, igal pool käib pidu. Klubidesse sisse saamiseks ei pea nii palju raha välja käima kui Ibizal. Olen mõlemal saarel käinud, kuid erinevatel hooaegadel. Küprosel käisin 2009 aasta suvehooaja lõpus ja Ibizal nüüd, suvehooaja alguses. Minul läks Küprose reis koos lennu, ööbimise ja kohapeal kulutatud rahadega kokku a'la 9000 kr nägu. Ibiza reis seevastu koos lennu, ööbimiste ja kohapealsete kuludega a'la 13 000 kr nägu. Lisaks märgiksin juurde, et Ibizal käisime me väljas söömas kaks korda, ülejäänud aja kokkasime oma apartmentis. Kui meil oma kööki poleks olnud oleksime ennast vaeseks söönud (enamuse söögikohtade hinnad algavad 8 EURist). Samuti jõime koguaeg oma jooke, kokteile tellisime ainult kolm korda. Küprosel seevastu käisime selle sama raha sees mingit vee showd vaatamas, rentisime 6 päevaks rolleri. Ibizal rentisime rolleri üheks päevaks ja teiseks päevaks auto. Küprosel sõime ja jõime pidevalt väljas. Maksime Türgi poolele pääsemiseks rolleri kindlustuse jne. PS! Agya Napa Senjor Frogsis sai 4 l kokteili (väga hea kokteili nagu mohjto, Frozen Daquri) 15 EURiga :)

Sinu eelarvega Ibizal kindlasti hakkama ei saa, eriti suvel. Siis lähevad kõik hinnad praktiliselt poole kallimaks. Juba praegu seal olles oli tore vaadata, et vein mis maksis eile 1 EUR makab täna 1,20 EUR :)

Mõlemad reisid olid väga lahedad ning ainult hinnaklassi arvestades soovitaksin Küprost ;) See on kindla peale minek, sest seal on tõesti väga lahe. Agya Napat kutsutakse Ibiza järel üheks parimaks pidutsemise paigaks.

Käisin TopToursiga septembris reisil. Reis sai broneeritud juba eelmise aasta märtsis ning juba siis oli pidevalt selline imelik tunne, et kas see firma läheb enne meie reisi pankrotti või mitte... Kõik ülejäänud reisid olen ise broneerinud lennufirmade kaudu ning süda on alati kergem. Vaevalt, et Lufthansa, Easyjet, Ryanair jmt sellise lükkega pankrotti lähevad. Odavreisi pakkujatega jääb alati selline oht alles. Kui vaid viitsida uurida ja endale asi selgeks teha, siis omal käel reisimine on tunduvalt lihtsam ja mõnusam. Ise valid lennuajad, täpsed kuupäevad, hotelli, linna jne. Kahjuks on praegu nii rasked ajad, et enda närvide ja rahade säästmiseks on lihtsam enne rahade maksmist korraldada reisifirmale taustauuring, tutvuta nende eelnevate klientide kogemuste, firma finants seisuga jms. Kui rahast muidugi kahju pole ja on võimalik halva õnne korral osta uued piletid, siis pole see vajalik... Suured augud on seadusandluses, vastutus ebaausatel puudub. TopTours ei viinud kindlasti pankroti menetlust sisse maksejõuetuse saabudes, pigem nöörisid nad selle saabudes inimeste rahakotte. Reisikindlustuse pettumusest ma parem ei räägi. Kui inimestel on tõesti abi vaja leiavad nad ikka lepingu augu miks mitte kindlustusrahasid maksta :(

Ootan huviga uusi postitusi ;) Väga põnev!

Käisime eelmisel aastal küll jaanuaris kuid PR-is on ilmad koguaeg head. Nende suve ja talve vahe on vaid 5 kraadi ning talvel on merel lained, suvel mitte. Kui juba jaanuaris olid seal ilmad kuumad, siis oktoobris selle pärast muretsema ei pea :)

Soetasin samuti täna piletid 13. jaanuar- 6 veebruar Brasiiliasse. Hakkan uurima, kuhu minna ja mida teha. Kindlasti oleme pisut Sao Paulos ning sealt Rio-sse aga edasi plaane pole. Tahaks väga Amazonasesse minna aga selleks peab ilmselt siselennud muretsema.

Kui saad head infot, viisa tegemise jms kohta siis igasugune inf on teretulnud :)

Hetkel leidsin www.brol.com-ist parima hinna 585 USD. Kas sa said sarnase hinna või hinnad muutuvad hooajati?

Kas kellelgi on uusi kogemusi viisa posti teel taotlemisega? Ma ei tea kas ma sain valesti aru kuid tundub, et viisa taotlemiseks posti teel peab tasuma 18+18 ning postitama tasutud ümbriku passide tagasisaatmiseks.

Reisini on mul veel pikalt aega kuid ei taha viimasele minutile taotlemist jätta, salaja muidugi loodan, et järgmise aasta jaanuariks on Brasiilia meile viisavaba :)