trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Sain just tunda seda 1h vahet, lend Tallinnast venis nii häst, et hilines 1,5h.

Maandudes näitas, et järgmine lend ootab meid vist isegi ära (12 inimest olevat samale lennule), kuid asja iroonia tipnes, sellega, et samma värava vabastas meie nn väljuv lennuk.

Frankfurdis oli tõsine kaos, kuna lennust maha jääjad võis olla kokku c 3-400 inimest, meid jooksutati ühest Servicest teise ja lõpuks koondati kõik peaukse ette, peale c 2h vintsutamist, sai vahepeal selgeks et tasuta hotelli ei saa ja vaadake ise, kus magate.

Nii et olge valmis korralikuks vintsutamiseks Frankfurdis, võrreldes Arlandaga veebruaris oli see kogemus kohutav.

Frankfurdis, ennem lennukile minemist st transiidis, kontrollida covid tõendit, ennem läbi ei saanud.

Riiki sisenedes, ootavad 2 turvatöötajat, kes kontrollivad covid passe.

Muidu lennujaamas juba võis juba maski eest võtta, kuskil maske ei nõuta, tänavapildis on mõned entusiastid ikka jäänud, kellel mask ees.

Mul ka seda jama old, viimati mul üks uus semu kellele kurtsin, et sellist asja mingi paar korda old ja just tagasi lennul, selle Väikese lennukiga. 

Tema soovitas nina kinni hoida ja nagu läbi nina puhuda, st vastusutve tekitada,

Proovisin seda, kui nagu tundus, et midagi hakkab peas toimuma, võimalik, et oli ka mu enda paranoia, aga toimis vôi vähemalt ei tulnud seda valu.

Namiibia peaks enamus ajast kuiv olema.

Ise plaanin jaanuari keskel, kuni veebruari alguseni, olen Botswanas sel ajal seigelnud, suht ok oli, vihma me väga ei saanud, aga sammas hakkas vihmaperiood hoogu koguma.

Botswana oli sel ajal veel päris kuiv, delta peal oli märke, aga sammas suht kuiv veel.

Valuuta on hinnas ja ega sellel rublal väärtust täna ei ole, üks ametlik kurss, teine tänaval, eks neil enamvähem samma teema ees, nagu Venetsuelas kunagi oli.

_Minu pilgu järgi pole rubla kaugeltki põhjatusse langenud vaid vastupidi: tugevnenud sõja alguse või sanktsioonide -eelsele tasemele - ca 95 ruublikut euro eest. _

_Kes veel ei tea, siis see rubla tugevnemine on tulenenud sellest, et Venemaa keskpank sidus rubla kullaga ära, _

See 1:50 on maailm Stokholmis, seal vist piisab ka 35min.

Sai siin just lennatud ja olude sunnil lendasime Stokholmist läbi Copenhageni Kanaaridele, vahepeatus Copenhagenis oli 50 min lennuk hilines 15min Copenhagenisse, mõtlesin juba, et krt teine päev Taanis veeta, esimese päeva juba veetsin Rootsis, tänu SASile, aga endalegi üllatuseks jäi aega veel üle, ennem kui lennukisse sai.

Bergamos peaks hakkama saama selle ajaga, suht väike lennujaam. 

Barcelona kohta ei oska kosta, pole käinud, aga teoorias peaks hakkama saama.

Kui lennud ei hiline, siis on aja vahe piisav.

Esmaspäev saatsin Rootsi 90000SEKi teenustasu Wise’s oli 36€ reaalne vahe LHV valuuta konverteriga oli üle 100€ ilma saatmiskuluta.

16:00 paiku saatsin välja ja hommikul oli raha Rootsis. 3a tagust aega mäletan, kui LHV’st kandis 40000SEKi läks aega 3päeva

Olen täheldanud, et need plaksutajad on reeglina slaavi tõugu.

Sai mingi aeg siin ka otsitud autot ja silma jäi https://www.hirecar4less.com otsest kogemust küll ei ole, aga peaks vähemalt tagasiside järgi olema hea kohalik rendifirma. Endal plaanis sealt võtta , hinnad ka mõistlikud.

Winstonil on mingi uus teema välja tulnud nn sigarillo kuues klickiga suits, mis on pigem suits, kui sigarello. 10tk pakis 3,4 raha

Ilma autota LAV ikka veits hullumeelne mõte, üksi olles vast tasuks või mõne seltsis segasema kambaga, aga siis ilmselt kellelgi oleks ka load.

Cape Town oleks mõeldav, ülejäänud jällegi ...  vahemaad on suured, ühistransport selline, et valget seal ei näe, kohalik valge välistab ühistranspordi, mina ei riskiks, kuigi meil polnud kordagi LAVis muret turvalisuse pärast, isegi Pretorias sai jala vantsitud, sammas tuttav kohalik rääkis nn õuduslugusid, mis kuskil, mingite valgetega korda saadetud.

Botswana oleks teostatav, aga need vahemaad seal on meeletud ja inimasustus ikka minimaalne, kui LAVis leviga väga probleeme ei old, siis Botswana on ikka perifeeria, meil ikka see nn netilevi oli ikka ikaldus. Botswanast tuleb meelde, kus me kiirteel LCga sõitsime 130km/h ja üks eelmise sajandi buss lihtsalt sõitis meist mõõda, nii et väike mõttekoht.

Maputo tõesti on Mosambiik, seal sama lugu võid rahulikult ringi jalutada, ilma et keegi sind väga tüütaks, sai testitud ja isegi öösel baaris mõdu tarbitud, väga ei tekkinud probleeme.

Ütleme nii, antud marsuut, mida teema algataja sooviks liigelda ilma autota võiks vabalt aega võtta 1-2 kuud, olen ise LAVis, Botswanas, Mosabiigis seigelnud ja 4 x 2,5nädalat on ikka väga vähe nende kõige jaoks, aga see kõik on seda väärt.

Oskavad ikka küsida, ma isegi ei uskunud oma silmi 150$ , kui mu mälu ei peta, siis mingi aeg tagasi küsiti 100$ selle eest. Kadedaks teeb ikka see soomlase pass, millega saab järjekordselt ilma lõivuta üle piiri.

Käisime ka 2018 Ateenas, pilet edasi-tagasi  saime 105, pole see öine triangel üldse halb, terve päev sai ilusti Ateenas alguse. Tagasi ka suht hea, hilja õhtul sai lennue ja öösel koju.

Selle raha eest võiks teinekordki Kreekas käija.

LAVis oli samma teema, neile oli tähtis, et numbreid saaks vanakooli moodi koopiapaberile rullida, numbrid pidid olema kaardist üleval pool, mitte tasa.

No eks meil oli see kamba peale.Esimesel korral me vist võtsime ka MTNi aga mäletan, et seda saada oli üks paras ooper, sellepärast ei ole viitsinud ka väärtusliku puhkuse aega raisata.

Meie kasutasime veits kallimat neti varianti, kuna olime laisad, siis ostsime kamba peale https://b4i.travel/south-africa-sim on veidi kallim, aga ei pea trikke tegema esinduses, saab lennujaamast kohe kätte, 5giga oli koos kõnekaardiga c 50€. Toimis hästi kõikjal ja sai ilusti hakkama, kui youtubis ei istu.

Tuleb tõdeda, et see seal kandis ikka väga oluline, mäletan eredalt, kuidas Botswanas politseilt trahvi saades, naersime kordnikuga koos laginal protokolli täitmise aeg. 

Igakord peaks uuesti taotlema.

Tasuta wifi pole kõige hullem, pigem on probleem selles, et tahavad regamist saada ja loomilikult on probleem Eesti nimbriga, mida mingil põhjusel listis ei ole või ei saada parooli.  Hotellis õnneks saab talongi, kus partook. Pigem osta sõnumiga parem hädavajalik nett piiri ületades, 500mega maksis vist 5€ ja kasuta vähem, tuleb odavam kui kasutada 30mega 30€ eest ja kui neti vajadus suur, siis kojalik sim kaart päästab päeva.

Eile korra põikasin Turust läbi ja tõsi ta on, isegi seal jäi punt neid silma, rääkimata laeva hiinlastest, kes olid ka esindatud, nagu iga kord, kui olen paadiga sõit.

Minu meelest ei ole paanikaks põhjust, mine kohale ja kõik peaks toimima. Kui ei ole kindel, et majutus toimib, helista majutusse, sul tuli kinnitusega Ka number. Vaevalt majutus hakkab riskima 36€, kui oleks tegemist pettusega, siis oleks ammu see majutus saidilt maas.