Viimased kommentaarid

Ilma autota LAV ikka veits hullumeelne mõte, üksi olles vast tasuks või mõne seltsis segasema kambaga, aga siis ilmselt kellelgi oleks ka load.

Cape Town oleks mõeldav, ülejäänud jällegi ...  vahemaad on suured, ühistransport selline, et valget seal ei näe, kohalik valge välistab ühistranspordi, mina ei riskiks, kuigi meil polnud kordagi LAVis muret turvalisuse pärast, isegi Pretorias sai jala vantsitud, sammas tuttav kohalik rääkis nn õuduslugusid, mis kuskil, mingite valgetega korda saadetud.

Botswana oleks teostatav, aga need vahemaad seal on meeletud ja inimasustus ikka minimaalne, kui LAVis leviga väga probleeme ei old, siis Botswana on ikka perifeeria, meil ikka see nn netilevi oli ikka ikaldus. Botswanast tuleb meelde, kus me kiirteel LCga sõitsime 130km/h ja üks eelmise sajandi buss lihtsalt sõitis meist mõõda, nii et väike mõttekoht.

Maputo tõesti on Mosambiik, seal sama lugu võid rahulikult ringi jalutada, ilma et keegi sind väga tüütaks, sai testitud ja isegi öösel baaris mõdu tarbitud, väga ei tekkinud probleeme.

Ütleme nii, antud marsuut, mida teema algataja sooviks liigelda ilma autota võiks vabalt aega võtta 1-2 kuud, olen ise LAVis, Botswanas, Mosabiigis seigelnud ja 4 x 2,5nädalat on ikka väga vähe nende kõige jaoks, aga see kõik on seda väärt.

Oskavad ikka küsida, ma isegi ei uskunud oma silmi 150$ , kui mu mälu ei peta, siis mingi aeg tagasi küsiti 100$ selle eest. Kadedaks teeb ikka see soomlase pass, millega saab järjekordselt ilma lõivuta üle piiri.

Käisime ka 2018 Ateenas, pilet edasi-tagasi  saime 105, pole see öine triangel üldse halb, terve päev sai ilusti Ateenas alguse. Tagasi ka suht hea, hilja õhtul sai lennue ja öösel koju.

Selle raha eest võiks teinekordki Kreekas käija.

LAVis oli samma teema, neile oli tähtis, et numbreid saaks vanakooli moodi koopiapaberile rullida, numbrid pidid olema kaardist üleval pool, mitte tasa.

No eks meil oli see kamba peale.Esimesel korral me vist võtsime ka MTNi aga mäletan, et seda saada oli üks paras ooper, sellepärast ei ole viitsinud ka väärtusliku puhkuse aega raisata.

Meie kasutasime veits kallimat neti varianti, kuna olime laisad, siis ostsime kamba peale https://b4i.travel/south-africa-sim on veidi kallim, aga ei pea trikke tegema esinduses, saab lennujaamast kohe kätte, 5giga oli koos kõnekaardiga c 50€. Toimis hästi kõikjal ja sai ilusti hakkama, kui youtubis ei istu.

Tuleb tõdeda, et see seal kandis ikka väga oluline, mäletan eredalt, kuidas Botswanas politseilt trahvi saades, naersime kordnikuga koos laginal protokolli täitmise aeg. 

Igakord peaks uuesti taotlema.

Tasuta wifi pole kõige hullem, pigem on probleem selles, et tahavad regamist saada ja loomilikult on probleem Eesti nimbriga, mida mingil põhjusel listis ei ole või ei saada parooli.  Hotellis õnneks saab talongi, kus partook. Pigem osta sõnumiga parem hädavajalik nett piiri ületades, 500mega maksis vist 5€ ja kasuta vähem, tuleb odavam kui kasutada 30mega 30€ eest ja kui neti vajadus suur, siis kojalik sim kaart päästab päeva.

Eile korra põikasin Turust läbi ja tõsi ta on, isegi seal jäi punt neid silma, rääkimata laeva hiinlastest, kes olid ka esindatud, nagu iga kord, kui olen paadiga sõit.

Minu meelest ei ole paanikaks põhjust, mine kohale ja kõik peaks toimima. Kui ei ole kindel, et majutus toimib, helista majutusse, sul tuli kinnitusega Ka number. Vaevalt majutus hakkab riskima 36€, kui oleks tegemist pettusega, siis oleks ammu see majutus saidilt maas.

Lõuna Aafrika Vabariigis täitsa saadaval, Tegelt seal kandis poodides tâitsa saadaval erinevad tõrje vahendid, nii et vâga tolku pole kaasa ostmisest.

Pane mingi suvaline koht, keegi nagu nii ei kotrolli 

Mul endal on jäänud tunne, et just väljaspoolt Euroopat saabudes peab välja minema ja siis uuesti sisse tagasi, tunne võib muidugi petlik olla.

Kevadel piisas krediitkaardi reisikindlustuset viisa saamisek, juu ka eviisal puhul peaks sammast piisama.

Mina leitsin Mosambiigist ühe, tõsi ta juba elutses seal aastaid, see vist  ei lähe arvesse.

Kiidaks ka neid telefoni offline mapse, Here olen kasutanud kõigil oma aafrika reisidel ja alati oleme kohale saanud, viimane kord oli ka mingi gps telefon kaasas, aga seda ei kasutanud. Maps.Me kavatsen järgmine kord ära kasutada, aga siiani Here on kindlam variant olnud ja alati on kohale jõutud.

Here toimis telefonis edukalt see aasta Okavango Deltal, olid mõned hädad, kui väidetavad teed läbi jõe jooksid ja tuli alternatiiv otsida, aga lõppkokkuvõttes toimis ilust, näitas kus olid ja kõik võimalikud rajad oli olemas.

Endal jäi tegematta antud viisa see aasta, aga kui Botswanast poole pealt Zimbabwesse minna ja piiril viisat teha, siis võiks raha enam vähem täpne olla, meil hakkas pull pihta siis kui kõik üritasid 100$ maksta, pole tagasi anda...

Veebruar 2019 oli Victoria joal seis selline, et kaardiga sai maksta, baarides ja alko poes, kõik tehingud olid dollarites, samas ei olnud vahet, millist välismaa raha omasid, kõik oli teretulnud, mingis söögikohas oli veel tsekil toodud välja 10 eri riigi valuutad, palju teenus maksis, äkki oli see rahvuspargi sisene kohvik isegi.

Kiidan ka https://autoreisen.com/ auto sai kätte minutitega, täiskindlustus maksis lisaks 20€ nädal, kogu üritus oli vist nädalaks 120€, võtsin Cactuse

Kui sa passi andmeid ei sisesta praegust kuhugi, siis pole probleemi. Ma ostsin eelmine aasta KLMist piletid suvel ja sügisel vahetasin passi, ennem kui viisat tegema hakkasin, peale seda sisestasin passi andmed KLMi

Võib rahule jääda, sai bronnitud buss, hind oli c 350€ nädal, parim hind, mis leidsin rahvusvahelistelt tegijatelt, teistel oli alates 600€, nagu eelnevalt öeldud sai, Enterprise´i esindus.Kohale jõudes toimis asi kenasti, ainuke tõrge oli millega arvestanud ei olnud, Enterprise tahtis krediitkaardilt tagatist saada 1000€ ringis bronni, loomulikult ei olnud ma sellega arvestanud, LHV debit neile ei sobinud.Asi lahenes kuidagi lõunamaalikult lihtsalt, vana ütles, "Ära muretse, ostad 130€ eest täis kindlustuse ja maksa millise kaardiga tahes, tagatist ei võeta kaardilt."Peale seda oli lihtne otsustada, eelnevalt olin niigi otsinud 0 omavastutusega masinat, mida mingil põhjusel internetist väga mõistliku hinnaga ei leinud, hakkasid seal äkki 7-800€ asjad.Kogu asjaajamine võttis aega äkki 10min ja võtmed olid käes.Auto ise palju sõitnud ei olnud, c 20 000km, aga välja nägi väljast juba Kreekalikult korralikult pihta saanud, meie jäime antud hinna ja kvaliteediga väga rahule, võtaks teinekordiki, kui sammasuguse hinnaga saaks, nüüd vähemalt tean, mis mind lennujaamas ees ootab.Tagastades, hakati masinat konrollima, kui nähti, et 0 omavastutus, siis ainult vaadati kütus ja adjöö.