hr.huhuu

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
27 meeldimist
1 postitust / 151 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ateenasse sai oktoobriks hea hinnaga piletid, pole ennem käinud, ilm oktoobri algul veel päris mõnus, eks näis mis saab.

Ma mõtsin, et Brasiilias Rio rannas mingi teema, lugesin mis ma lugesin, korra mõtlesin, et mis ned venelased sinna Riosse nüüd järsku tormi jooksevad, kuni päike valgustas millega tegu.
Google 2,7 pole ju kõige hullem, üle poole ikkagi, hea koht magada, kui muidugi venelased lasevad.

Ostsin eile budgetair.lv lehelt piletid Kreekale ja teenus tasu oli Master Card Credit´iga 11.01€, mõtlesin, et teeks ka proovi sellega ja kirjutasin info@budgetair.lv´le, õhtul tuli siis vastus:
Dear Passenger,
Sorry for the inconvenience caused.
We will contact you shortly .

Kind regards,
BudgetAir.com Customer Service

Saab näha, mis sellest saab.

Puerto Rico on juba selline koht, kus jalamehena läheb päris keerulisek, kui just suurem rannafänn ei ole ja päikesele ainult valu anda. Suhteliselt mägine oli minu meelest lauget ala palju polnud, oli küll nn orus, aga sellegi poolest.
Meie võtsime http://www.autoreisen.es/ Cactuse nädalaks ja hind oli 100€, ennujaamas sai 20€ eest täis kindlustuse ka peale.´ Polo oli minu meelest 80€ nädal, kui ma ei eksi. Vaatasin, et kui võtta aprillis selleks ajaks nt C3, siis autoreisen pakub hinnaks 60€ (Cactus samma ajapeale 110€).
Mina võtaks auto juba lennujaamast, oled ise enda kunn, võib juhtuda, et sul ilma autota transport + 3 päeva autot läheb kallimaks, kui 9pv rendikat.
Arvesta kulud kokku, mis läheb ilma autota seigeldes, nt lennujaama transport edasi tagasi, kohapeal võtad äkki takso veel, teed veel paar liigutust ja ongi summa täis.

No aga ikkagi, miks peaksin minema ma kohalikuna Tallinna lennujaama 10h varem? Kaugelt tulle, ma orgunniks ennast kellegi juurde, pealinnas ikka keegi tuttav elab, ok oletame et ei ole, siis leiaks mingi hosteli, kus ööbida ja hommikul minna, see lennujaamas tiksumine on viimane asi, mida tahaks kogeda oma reisile minna, kui vaja siis kannataks.
Olen olnud Dubais 10h lennu jaamas, tollaajal veel ei saanud tasuta transiiti ja umbes samma kaua Jedahhis, mis on küll kaks täiesti erinevat kogemust, aga Dubai, mis on suur lennujaam, ammendus see tiksumine c 3-4h ja lõuks lihtsalt sombistusid. Jedahhi võiks võrrelda suuruselt äkki Tallinna lennujaamaga, aga tegevust sealt leida on ikka väga 0 lähedane, seal muidugi oli huvitav see rahvastik, kes kõik sellest väikselt alalt läbi käisid, aga no kaua sa kannatad sedagi vaadata.
Tallinna lennujaama eelis öösel oleks ilmselt see, et seal ei sibli öösel eriti rahvast ja ilmselt on hea rahulik seal kuskil nurgas koonutada, aga ikka, kas sellel on pointi?
Aga see on minu arvamus asjast, eks iga meest teab ise, kuidas ennast piinata.

Loen ühtepidi ja loen teispidi ja väga aru ei saa, miks peaks olema tahtmine minna õhtul lennujaama, kui hommikul kell 7:00 läheb lend? Rahvusvahelises lennujaamas peaks juu elu käima 24h ja ega Tallinn ei tohiks selle poolest erineda, meilgi peaks siin transiit reisijaid liikuma kes lennujaamast välja ei saa.

Kaardiga makse oleks kõige mõistlikum, kui ei taha kohaliku raha endale mälestuseks.

Mina võtaks auto, see ei maksa seal eriti midagi, meil tuli autoreisenist nädal 124€ , koos täis kindlustusega Citroen Cactus, saab ka väiksemaid masinaid odavamalt.

Mul oli ka paar aastat tagasi ühe majutusasutusega samma probleem, et tee ülekanne, aga kuna Lõuna Aafrikasse on ülekande tasud korralikud, siis sai omanikud ära räägitud, et kohapeal saame kokku ja maksake. Eks seal oli ka üks konks, omanikud elasid Pretorias, aga majutus asus India ookiani ääres Mossel Bays. Meie õnneks oli see , et kohalikud valged usaldavad vööraid päris palju. Nüüd tuli meelde, et oli ka teine juhus LAVis ja see lahenes sammuti rääkimise teel ja maksime kohapealsele kontaktile sula.

Mina võtaks asja seda pidi, kui on positiivsed kommentaarid, siis ma ei näe põhjust mitte maksta, kui asi ei ole Euroopa Liidus, siis prooviks majutuse ära rääkida, et asi kohapeal lahendada ja muidugi tuua põhjenduseks arulagedalt suure ülekande tasu.

Suhteliselt jabur postitus Helen50, sa vist ei ole kursis, palju üks kõvaketas maksab, ilmselt ei kujuta saa ette ka seda Kuuba elu olu.
Ma küll ise ei ole Kuubal käinud, aga aiman, kuna olen käinud, sellises suurepärases riigis nagu Mosambiik, kus tavalise supermarketi (suurem kui 20m2, kus peale õlle midagi muud ka müüdi) paras väljakuse, ega see Kuuba palju erine Mosambiigist, siis usun elektroonika poe leidmine Kuubal ei ole kerge ülessanne ja kui toetuda veel teemaalgataja eelinfole, siis, ma ilmselt ei oleks ka eriti nõus sellist summat ketta eest välja käima, kui seda peaks leidma.

Amsterdamis on 1h 40min maailm ja Stockholmis sammuti 1,5h, seda muidugi juhul, kui lend ei hiline, mõlemas peaks saama ka 1h hakkama.
Tegelit ei oska kommenteerid, kuna ise seal pole olnud.

0 numbri eest tunduks loogiline, sest nad ise kasutavad seal ju helistamisel esimese numbrina 0 ja kuna tui.fi on nn soomele suunatud kodukas, siis IT mees pole ilmselt arvestanud, et välismaalased kavatsevad ka sealt endale midagi osta.

1,5 nädalat tagasi saabusin Gran Canarialt ja ütleks, et täpselt nii müstiline see ongi nagu, siin üks või teine mees räägib, et hea soe, teisel külm ja tuul.
Gran´il oli mäedes tuul ja 6 kraadi sooja, sadas ja tormas.
Pealinnas selline soe ja sombune oli üks õhtu, kui saarele tiiru peale tegime.
Kagus kus asus meie majutuskoht oli selline suht tuuline olemine, sademeid ei olnud, nii 20 kraadi sooja. Lõunas oli veits mõnusam, aga samma moodi tormas, Edelas oli selline mõnus ranna ilm c 25 kraadi sooja, sai päikest võtta ja rannas mõnuleda, tuult eriti ei olnud, vesi selline eesti keksmine, enamus päevi sai kohustuslik ranna peatus, seal kandis tehtud ja siis edasi kolatud.

Ilmselt RyanAir , sinna minnes London , tagasi tulles Bergamo.

Eks siin võib paraleeli tuua Rayanair lennupiletitega Skvastast, on juu sealt piletid Kanaaridele hea hinnaga, olles ise lennanud sealt Kanaaridele, siis see mõll, mis seal toimub ei anna võrrelda sellega, mis toimub Tallinna lendudel. Seal ikka rootslased normaalselt kulutavad.

Olen hetkel ID kaardiga Gran Canarial, tulime läbi Rootsi ja probleeme ei olnud.

Meil tuli 20 päeva kokku 3600km, palju õnne 8000km läbimise plaanile. 500km ots juba lõhkus Mozambiigis.

Ma ei tea kuidas vihma hooajaga on seal, aga need teed mis meien läbisime seal olid küll nii head, isegi kruusateed oli paremad, kui meie Tallinna asfalt teed

Miks mitte alustada reisi LAV-ist ja seal ka lõpetada?
LAVi viisa tegemine ei ole kunst, siit foorumist jäi kuskil kõlama, et Namibia viisaga pidi mingi geiss olema, et on ühekordsed.

Olen ka ööbinud NASA Vegas hotellis, pole küll suurem asi hotell, aga magada saab ja lennujaama ülimalt mugav minna sealt, kui väga luksust taga ei aja siis soovitaks sinna minna.
Üle tee peatus, saab nii linna, kui ka lennujaama kiirelt.

Kindlasti tuleb, ma isegi ei kahtle selles.

Mis seal ikka, õhku tõuseb, maandub ka, ilmselt parem valik kui Saudi Arabian Airways . Isegi vaatasin ja mõtlen nende piletite peale, see kartus, et need piletid täna otsa saavad, vast pole mõtet karta, Etiopian Stockist pidevalt häid hinud pakkud, muidugi mitte nii häid pole jäänud silma.
Ennem kui ostad, juhin tähelepanu sellele, et TLL-ARN suht niru saadavus hetkel, ligemale 200€ selle otsa eest palju, laevaga tulles ka suht ebamugavad ajad, mis nullivad ära selle soodsa hinna.

Toetan teema algatajat, minu meelest on ka Bali liiga lihtne, st. infot liiga palju, enamus lähevad sinna jne. Ise ma küll pole seal käinud, kunagi ma kindlalt sinna ka lähen, muidu ma käinud ei ole seal ju. Hetkel mõtlen, et võiks Togo´le minna, tundub kuidagi huvitavam olema, infot vähe, mõned on käinud jne.

Ilmselt on kõik endine, seal maal ei käi asjad kiiresti.
Niipalju on asi edasi arenendu, et on tekkinud uuesti Helsinki saatkonna kodukas, mis muidugi on suhteliselt kasutu ja algeline.