hr.huhuu

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
35 meeldimist
1 postitust / 182 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kiidaks ka neid telefoni offline mapse, Here olen kasutanud kõigil oma aafrika reisidel ja alati oleme kohale saanud, viimane kord oli ka mingi gps telefon kaasas, aga seda ei kasutanud. Maps.Me kavatsen järgmine kord ära kasutada, aga siiani Here on kindlam variant olnud ja alati on kohale jõutud.

Here toimis telefonis edukalt see aasta Okavango Deltal, olid mõned hädad, kui väidetavad teed läbi jõe jooksid ja tuli alternatiiv otsida, aga lõppkokkuvõttes toimis ilust, näitas kus olid ja kõik võimalikud rajad oli olemas.

Endal jäi tegematta antud viisa see aasta, aga kui Botswanast poole pealt Zimbabwesse minna ja piiril viisat teha, siis võiks raha enam vähem täpne olla, meil hakkas pull pihta siis kui kõik üritasid 100$ maksta, pole tagasi anda...

Veebruar 2019 oli Victoria joal seis selline, et kaardiga sai maksta, baarides ja alko poes, kõik tehingud olid dollarites, samas ei olnud vahet, millist välismaa raha omasid, kõik oli teretulnud, mingis söögikohas oli veel tsekil toodud välja 10 eri riigi valuutad, palju teenus maksis, äkki oli see rahvuspargi sisene kohvik isegi.

Kiidan ka https://autoreisen.com/ auto sai kätte minutitega, täiskindlustus maksis lisaks 20€ nädal, kogu üritus oli vist nädalaks 120€, võtsin Cactuse

Kui sa passi andmeid ei sisesta praegust kuhugi, siis pole probleemi. Ma ostsin eelmine aasta KLMist piletid suvel ja sügisel vahetasin passi, ennem kui viisat tegema hakkasin, peale seda sisestasin passi andmed KLMi

Võib rahule jääda, sai bronnitud buss, hind oli c 350€ nädal, parim hind, mis leidsin rahvusvahelistelt tegijatelt, teistel oli alates 600€, nagu eelnevalt öeldud sai, Enterprise´i esindus.
Kohale jõudes toimis asi kenasti, ainuke tõrge oli millega arvestanud ei olnud, Enterprise tahtis krediitkaardilt tagatist saada 1000€ ringis bronni, loomulikult ei olnud ma sellega arvestanud, LHV debit neile ei sobinud.
Asi lahenes kuidagi lõunamaalikult lihtsalt, vana ütles, "Ära muretse, ostad 130€ eest täis kindlustuse ja maksa millise kaardiga tahes, tagatist ei võeta kaardilt."
Peale seda oli lihtne otsustada, eelnevalt olin niigi otsinud 0 omavastutusega masinat, mida mingil põhjusel internetist väga mõistliku hinnaga ei leinud, hakkasid seal äkki 7-800€ asjad.
Kogu asjaajamine võttis aega äkki 10min ja võtmed olid käes.
Auto ise palju sõitnud ei olnud, c 20 000km, aga välja nägi väljast juba Kreekalikult korralikult pihta saanud, meie jäime antud hinna ja kvaliteediga väga rahule, võtaks teinekordiki, kui sammasuguse hinnaga saaks, nüüd vähemalt tean, mis mind lennujaamas ees ootab.
Tagastades, hakati masinat konrollima, kui nähti, et 0 omavastutus, siis ainult vaadati kütus ja adjöö.

Ega Flysafair väga vana firma polegi, äkki 3 ja pool aastat vana teine, vaatasin, et olin 2015a jaanuaris esimest korda lunastanud nende piletid. Sel ajal oli neil 3 lennukit vist, täna 16, päris korralik progress.

2016 sai Flysafairiga lennatud 500 randi eest, c 30€ eest, kiirelt vaatasin, et täna sealt nii head hinda ei saa, aga 43€ eest saab jaanuariks küll midagi, sammas oktoobrini laskis bookida, aga need kauged hinnad on päris kallid.
Mina ütleks, nii ja naa, suur vahe ei ole, äkki ostaks ära, aga midagi ei juhtuks, kui hiljem osta.
Tean ka seda, et Flysafair on müünud pileteid sentide eest oma sünnipäeval, kui viitsimust ja tahtmist on, oota ära.
Ise olen selle firmaga 4 x lennanud ja midagi halba ei ole öelda, odavlennu ärimudel, pilvepeale äri aafrikalikult odavate hindadega, õlu maksis lennukis 20 randi (1,2€) ära antav pagas 150rand (9,2€)

https://www.flysafair.co.za/media-centre/flysafair-r4-sale-a-massive-hit
https://www.traveller24.com/News/Flights/celebrate-flysafairs-birthday-with-crazy-r4-flight-deals-20180516
Multiple entry turistikas maksab juu sammuti 33€, ärimultiple on 118€.
Igaks juhuks võib selle turisti multiple üle küsida, meil muidu muidu hetkel passid saatkonnas ja taotlus sees, seekordki multiple taotlus tehtud. Veider asja juures oli muidugi see, et sekord võeti patakas vastu vaadati üle ja öeldi, ennem järgmist aastat me nendega ei tegele, lubati 15 jaanuariks passid kätte, eks meie jaoks teeb asja huvitavaks see, et 23 peaks meie lend väljuma, me veel imestasime, et jube libedalt läheb seekord, aga no keegi peab ju asja huvitavaks tegema, seekord siis saatkond.
Naaber riigi viisat vaja ei ole, meie tegime hiljem Mozambiigi viisa.
Kindalasti soovivad nad näha naaberriigi majutuse esimest ööd.
Autoga liigeldes, selle bronni, lennukiga ilmselt lennu pileteid.
Ega vist rohkem polegi vaja tõestada kolmandat sisenemist, kui on passis multiple viisa, siis käi pärast üle piiri nii kuidas jõuad.
Vaatasin huvi pärast, kas on netis ka hinnad olemas ja Pick n Pay kodukal täiesti online shoping olemas ja ega ma palju puusse ei hinnaga, hind siis R30 st c 2€ pistik.
Nagu keegi siin eelpool ka mainis, siis enamus kohtadest kus ma LAVis viibinud olen on olemas mingit laadi euro otsad, ilmselt ka sellest, et mingit moodi on nendeni jõudnud ka euro ühendused.

Astu LAVis suvalisse supermarketisse sisse, mine elektritarvete letti ja seal olemas, maksab meie rahas äkki 2-3€

Margate, selline mõnus linnake, suhteliselt turvaline valgele inimesele. Märtsis hea, pole eriti kohalikke turiste ka, selline mõnus rahulik koht.

Täna tuli siis selline huvitav uudis, nüüd peaks saama sõiduautoga ka Ponta do Ouro`sse, kas otse LAVist nüüd saab, hetkel ei ole kindel, aga Maputo poolt tundub olevat tee vähemalt keskusesse valmis.
Hiinlased on head tööd teinud, 2a. tagasi olid nad äkki 150km kaugusel, kuigi süvend oli Pontast äkki 30km kaugusel juba sisse kaevatud.

1 - 1,5h on piisav aeg, aga see ka iga inimese oma teha, kas riskib või mitte. Nädal tagasi, sai Kreeka sõidetud, siis vist saabusin lennujaama c 1,25h varem, turvakontrollist oli sagimist , muidu ei täheldanud mingeid ummikuid, muidugi kell oli siis peale 2 öösel. Üllatavalt palju inimesi oli lennujaamas tegelt.

Pass, raha(tagasi saatmiseks), viisalõivu maksime netis(oli vist nii) ja viisa ankeet, ümbrikusse, kogu lugu.
Ponta do Ouro saab Kosi Baysse ilusti, auto peaks olema maastikusuutlik, teed LAVi on sammasugused nagu Männiku liivakarjääris.
Meie tulime vastupidi ja pmt on vaatepilt selline, LAVist tulles on ilus sile asfalt, seda täpselt piirini, Mosambiigi pool on 200m2 tänavakivi plats, peale mida kaob tee ära, edasi on liivateed kõrkjate vahel, vaht pole millise tee võtad jõuad saa ikkagi Ponta do Ourosse.
Vähe sellest, et linna saamiseks on vaja läbida liivateed, siis linn ise koosneb sammuti liivateedest ja kuiva ilmaga on kõik see selline mõnus liivakasti magistraal.
Pont do Ouro ise on muidu selline päris mõnus koht, mulle ta meeldis.
Asi suht lihtne ja neid hirmu jutte Mosambiigi kohta ei tasu uskuda, kogu teema läbi kogetud veits vähem kui 2a tagasi.
11 pv jooksul ei olnud meil kordagi probleeme politseiga, kuigi me olime ettevalimistatud kogu selle jadiks, kaasa oli ostetud rest Coca Colat ja plokk suitse, üks paremini toimivaid valuutasid, pääsemaks korrupeerunud politsei käest.... suht mõtetu karta, milleks see hirm kõik? Meie jõutsime järeldusele, Lõuna Aafriklaste jutust võis välja lugeda, et kui Lõuna naabrid Mosambiiki jõudsid, siis hakkas üks lõputu pidu pihta st nende arvates on Mosambiigis kõik lubatud ja seda kasutavad Mosambiigi politseid ka agaralt ära, vastupidiselt LAVi valgetel, olime meie seaduse kuulekad ja meid ei kiusatud, paar korda peeti kinni kontoroll punktides, aga seal sooviti ka meile edu edasi, pigem piinati kohalikke marsasid, mis olid üle rahvastatud.
Viisat läbi Stocholmi teha on köömes, erinevalt LAVi viisast Helsinkis. Viisa piirilt? Arvan, et suure tõenäosusega selle ka saab, võiks väita, et 95%.
Autoga Mosambiiki? Suht lõdvalt, meil nt oli Hiluxil tehnilisest passist koopia, LAVi välja saamisega tekitati probleem, istusime piiril c 30minutit ühe manni võimu näitamise pärast, Mosambiiki sisenemisel ei olnud probleemi, isegi mitte mingit kobinat.
Lõuna poolt sisenemisel Mosabiiki, on asi seda väärt, tsivilisatsiooni lõpp vs mitte midagi, ainult liivaluidetest teed, seda kuni poolele teeni Maputoni välja, täna äkki on juba üle poole, kuna siis oli alles põhi välja kaevatud.
Liikumis vahend jaanuar veebruar kindlasti 4x4.
Enamus teed läbitavad sõiduautoga, sammas 4x4 on vajalik igal pool, pea teelt maha keerates on liivateed, kuigi kohalikud väidavad, et saab, siis ise eriti ei kujuta ette kuidas saab ilma probleemitetta.
Vaene riik, inimesed rõõmsad, fantastilised, toit hea, karutl teha ei oska nad, õlu hea, veits üksluine, kui pikalt tarbida(vist oli 2 või 3 tootjat, muidu hea),  kuritegevus väga madal, turvaline liikuda, esmatarbe kaupade leidmine puudulik iseseisvalt. üks parimaid riike mida olen külastanud olen ja kunagi lähen ma sinna tagasi.
PS! Elamus oma ette on Maputosse sisenemine lõuna poolt üle jõe, selline mõnus 20minutile praamisõit koos kõigega, mis inimene saab endaga kaasa  viia, praamid ise sellised, et mõistlikum oleks nad otse Kuusakoski saata.
Me vist 2014 maksime ka ekslikult 51€, 2015a lugesime juba kodulehelt, et 33€ on hoopis lõiv ja seee 33 on siiani kehtiv.
See viisa taotlus pole midagi nii raske, kui algselt tundub, tehke nii nagu kodulehel väljas on ja asi korras.
Tähtis on et kõik vajalikud paberid on prinditud välja ala kindlustus, panga väljavõte, viisalõivu maksekinnitus, töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse, ilma küllakutseta, esimene öömaja, riigist väljudes ja tagasi riiki tulles, kindlasti ka rendiauto bronn, muidugi ka viisaankeet, see muidugi võiks soovitavalt olla A3 formaadis nn raamat A4, see neile meeldis ka.
Rohkem minu meelest vaja ei olnud seal.
1,5 kuu pärast oskan ölda, minek ka Kreekasse ja sai buss kinni pandud.
Muidu suur ettevõte, Kreekas neil Enterprise masinad, äkki on Ok.
@Pillekas
Mõtle Mosambiigi peale, sai seal jäidud ja ülimalt hea trip oli, kunagi lähe kindlasti veel sinna.
Stressi vaba ja ilmselt odavaim täiskasko rent on Avisel.
Järgmised odavamad variandid on mis iganes saidilt 0 oma  vastutusega X kindlustusega, asja miinus on, et bronni alla läheb 1500€, nii lihtne see ongi.