hr.huhuu

Rändur, liitus Tripiga 8 aastat tagasi
36 meeldimist
1 postitust / 192 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tuleb tõdeda, et see seal kandis ikka väga oluline, mäletan eredalt, kuidas Botswanas politseilt trahvi saades, naersime kordnikuga koos laginal protokolli täitmise aeg. 

Igakord peaks uuesti taotlema.

Tasuta wifi pole kõige hullem, pigem on probleem selles, et tahavad regamist saada ja loomilikult on probleem Eesti nimbriga, mida mingil põhjusel listis ei ole või ei saada parooli.  Hotellis õnneks saab talongi, kus partook. Pigem osta sõnumiga parem hädavajalik nett piiri ületades, 500mega maksis vist 5€ ja kasuta vähem, tuleb odavam kui kasutada 30mega 30€ eest ja kui neti vajadus suur, siis kojalik sim kaart päästab päeva.

Eile korra põikasin Turust läbi ja tõsi ta on, isegi seal jäi punt neid silma, rääkimata laeva hiinlastest, kes olid ka esindatud, nagu iga kord, kui olen paadiga sõit.

Minu meelest ei ole paanikaks põhjust, mine kohale ja kõik peaks toimima. Kui ei ole kindel, et majutus toimib, helista majutusse, sul tuli kinnitusega Ka number. Vaevalt majutus hakkab riskima 36€, kui oleks tegemist pettusega, siis oleks ammu see majutus saidilt maas.

Lõuna Aafrika Vabariigis täitsa saadaval, Tegelt seal kandis poodides tâitsa saadaval erinevad tõrje vahendid, nii et vâga tolku pole kaasa ostmisest.

Pane mingi suvaline koht, keegi nagu nii ei kotrolli 

Mul endal on jäänud tunne, et just väljaspoolt Euroopat saabudes peab välja minema ja siis uuesti sisse tagasi, tunne võib muidugi petlik olla.

Kevadel piisas krediitkaardi reisikindlustuset viisa saamisek, juu ka eviisal puhul peaks sammast piisama.

Mina leitsin Mosambiigist ühe, tõsi ta juba elutses seal aastaid, see vist  ei lähe arvesse.

Kiidaks ka neid telefoni offline mapse, Here olen kasutanud kõigil oma aafrika reisidel ja alati oleme kohale saanud, viimane kord oli ka mingi gps telefon kaasas, aga seda ei kasutanud. Maps.Me kavatsen järgmine kord ära kasutada, aga siiani Here on kindlam variant olnud ja alati on kohale jõutud.

Here toimis telefonis edukalt see aasta Okavango Deltal, olid mõned hädad, kui väidetavad teed läbi jõe jooksid ja tuli alternatiiv otsida, aga lõppkokkuvõttes toimis ilust, näitas kus olid ja kõik võimalikud rajad oli olemas.

Endal jäi tegematta antud viisa see aasta, aga kui Botswanast poole pealt Zimbabwesse minna ja piiril viisat teha, siis võiks raha enam vähem täpne olla, meil hakkas pull pihta siis kui kõik üritasid 100$ maksta, pole tagasi anda...

Veebruar 2019 oli Victoria joal seis selline, et kaardiga sai maksta, baarides ja alko poes, kõik tehingud olid dollarites, samas ei olnud vahet, millist välismaa raha omasid, kõik oli teretulnud, mingis söögikohas oli veel tsekil toodud välja 10 eri riigi valuutad, palju teenus maksis, äkki oli see rahvuspargi sisene kohvik isegi.

Kiidan ka https://autoreisen.com/ auto sai kätte minutitega, täiskindlustus maksis lisaks 20€ nädal, kogu üritus oli vist nädalaks 120€, võtsin Cactuse

Kui sa passi andmeid ei sisesta praegust kuhugi, siis pole probleemi. Ma ostsin eelmine aasta KLMist piletid suvel ja sügisel vahetasin passi, ennem kui viisat tegema hakkasin, peale seda sisestasin passi andmed KLMi

Võib rahule jääda, sai bronnitud buss, hind oli c 350€ nädal, parim hind, mis leidsin rahvusvahelistelt tegijatelt, teistel oli alates 600€, nagu eelnevalt öeldud sai, Enterprise´i esindus.
Kohale jõudes toimis asi kenasti, ainuke tõrge oli millega arvestanud ei olnud, Enterprise tahtis krediitkaardilt tagatist saada 1000€ ringis bronni, loomulikult ei olnud ma sellega arvestanud, LHV debit neile ei sobinud.
Asi lahenes kuidagi lõunamaalikult lihtsalt, vana ütles, "Ära muretse, ostad 130€ eest täis kindlustuse ja maksa millise kaardiga tahes, tagatist ei võeta kaardilt."
Peale seda oli lihtne otsustada, eelnevalt olin niigi otsinud 0 omavastutusega masinat, mida mingil põhjusel internetist väga mõistliku hinnaga ei leinud, hakkasid seal äkki 7-800€ asjad.
Kogu asjaajamine võttis aega äkki 10min ja võtmed olid käes.
Auto ise palju sõitnud ei olnud, c 20 000km, aga välja nägi väljast juba Kreekalikult korralikult pihta saanud, meie jäime antud hinna ja kvaliteediga väga rahule, võtaks teinekordiki, kui sammasuguse hinnaga saaks, nüüd vähemalt tean, mis mind lennujaamas ees ootab.
Tagastades, hakati masinat konrollima, kui nähti, et 0 omavastutus, siis ainult vaadati kütus ja adjöö.

Ega Flysafair väga vana firma polegi, äkki 3 ja pool aastat vana teine, vaatasin, et olin 2015a jaanuaris esimest korda lunastanud nende piletid. Sel ajal oli neil 3 lennukit vist, täna 16, päris korralik progress.

2016 sai Flysafairiga lennatud 500 randi eest, c 30€ eest, kiirelt vaatasin, et täna sealt nii head hinda ei saa, aga 43€ eest saab jaanuariks küll midagi, sammas oktoobrini laskis bookida, aga need kauged hinnad on päris kallid.
Mina ütleks, nii ja naa, suur vahe ei ole, äkki ostaks ära, aga midagi ei juhtuks, kui hiljem osta.
Tean ka seda, et Flysafair on müünud pileteid sentide eest oma sünnipäeval, kui viitsimust ja tahtmist on, oota ära.
Ise olen selle firmaga 4 x lennanud ja midagi halba ei ole öelda, odavlennu ärimudel, pilvepeale äri aafrikalikult odavate hindadega, õlu maksis lennukis 20 randi (1,2€) ära antav pagas 150rand (9,2€)

https://www.flysafair.co.za/media-centre/flysafair-r4-sale-a-massive-hit
https://www.traveller24.com/News/Flights/celebrate-flysafairs-birthday-with-crazy-r4-flight-deals-20180516
Multiple entry turistikas maksab juu sammuti 33€, ärimultiple on 118€.
Igaks juhuks võib selle turisti multiple üle küsida, meil muidu muidu hetkel passid saatkonnas ja taotlus sees, seekordki multiple taotlus tehtud. Veider asja juures oli muidugi see, et sekord võeti patakas vastu vaadati üle ja öeldi, ennem järgmist aastat me nendega ei tegele, lubati 15 jaanuariks passid kätte, eks meie jaoks teeb asja huvitavaks see, et 23 peaks meie lend väljuma, me veel imestasime, et jube libedalt läheb seekord, aga no keegi peab ju asja huvitavaks tegema, seekord siis saatkond.
Naaber riigi viisat vaja ei ole, meie tegime hiljem Mozambiigi viisa.
Kindalasti soovivad nad näha naaberriigi majutuse esimest ööd.
Autoga liigeldes, selle bronni, lennukiga ilmselt lennu pileteid.
Ega vist rohkem polegi vaja tõestada kolmandat sisenemist, kui on passis multiple viisa, siis käi pärast üle piiri nii kuidas jõuad.
Vaatasin huvi pärast, kas on netis ka hinnad olemas ja Pick n Pay kodukal täiesti online shoping olemas ja ega ma palju puusse ei hinnaga, hind siis R30 st c 2€ pistik.
Nagu keegi siin eelpool ka mainis, siis enamus kohtadest kus ma LAVis viibinud olen on olemas mingit laadi euro otsad, ilmselt ka sellest, et mingit moodi on nendeni jõudnud ka euro ühendused.

Astu LAVis suvalisse supermarketisse sisse, mine elektritarvete letti ja seal olemas, maksab meie rahas äkki 2-3€