hr.huhuu

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
30 meeldimist
1 postitust / 170 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Vaatasin huvi pärast, kas on netis ka hinnad olemas ja Pick n Pay kodukal täiesti online shoping olemas ja ega ma palju puusse ei hinnaga, hind siis R30 st c 2€ pistik.
Nagu keegi siin eelpool ka mainis, siis enamus kohtadest kus ma LAVis viibinud olen on olemas mingit laadi euro otsad, ilmselt ka sellest, et mingit moodi on nendeni jõudnud ka euro ühendused.

Astu LAVis suvalisse supermarketisse sisse, mine elektritarvete letti ja seal olemas, maksab meie rahas äkki 2-3€

Margate, selline mõnus linnake, suhteliselt turvaline valgele inimesele. Märtsis hea, pole eriti kohalikke turiste ka, selline mõnus rahulik koht.

Täna tuli siis selline huvitav uudis, nüüd peaks saama sõiduautoga ka Ponta do Ouro`sse, kas otse LAVist nüüd saab, hetkel ei ole kindel, aga Maputo poolt tundub olevat tee vähemalt keskusesse valmis.
Hiinlased on head tööd teinud, 2a. tagasi olid nad äkki 150km kaugusel, kuigi süvend oli Pontast äkki 30km kaugusel juba sisse kaevatud.

1 - 1,5h on piisav aeg, aga see ka iga inimese oma teha, kas riskib või mitte. Nädal tagasi, sai Kreeka sõidetud, siis vist saabusin lennujaama c 1,25h varem, turvakontrollist oli sagimist , muidu ei täheldanud mingeid ummikuid, muidugi kell oli siis peale 2 öösel. Üllatavalt palju inimesi oli lennujaamas tegelt.

Pass, raha(tagasi saatmiseks), viisalõivu maksime netis(oli vist nii) ja viisa ankeet, ümbrikusse, kogu lugu.
Ponta do Ouro saab Kosi Baysse ilusti, auto peaks olema maastikusuutlik, teed LAVi on sammasugused nagu Männiku liivakarjääris.
Meie tulime vastupidi ja pmt on vaatepilt selline, LAVist tulles on ilus sile asfalt, seda täpselt piirini, Mosambiigi pool on 200m2 tänavakivi plats, peale mida kaob tee ära, edasi on liivateed kõrkjate vahel, vaht pole millise tee võtad jõuad saa ikkagi Ponta do Ourosse.
Vähe sellest, et linna saamiseks on vaja läbida liivateed, siis linn ise koosneb sammuti liivateedest ja kuiva ilmaga on kõik see selline mõnus liivakasti magistraal.
Pont do Ouro ise on muidu selline päris mõnus koht, mulle ta meeldis.
Asi suht lihtne ja neid hirmu jutte Mosambiigi kohta ei tasu uskuda, kogu teema läbi kogetud veits vähem kui 2a tagasi.
11 pv jooksul ei olnud meil kordagi probleeme politseiga, kuigi me olime ettevalimistatud kogu selle jadiks, kaasa oli ostetud rest Coca Colat ja plokk suitse, üks paremini toimivaid valuutasid, pääsemaks korrupeerunud politsei käest.... suht mõtetu karta, milleks see hirm kõik? Meie jõutsime järeldusele, Lõuna Aafriklaste jutust võis välja lugeda, et kui Lõuna naabrid Mosambiiki jõudsid, siis hakkas üks lõputu pidu pihta st nende arvates on Mosambiigis kõik lubatud ja seda kasutavad Mosambiigi politseid ka agaralt ära, vastupidiselt LAVi valgetel, olime meie seaduse kuulekad ja meid ei kiusatud, paar korda peeti kinni kontoroll punktides, aga seal sooviti ka meile edu edasi, pigem piinati kohalikke marsasid, mis olid üle rahvastatud.
Viisat läbi Stocholmi teha on köömes, erinevalt LAVi viisast Helsinkis. Viisa piirilt? Arvan, et suure tõenäosusega selle ka saab, võiks väita, et 95%.
Autoga Mosambiiki? Suht lõdvalt, meil nt oli Hiluxil tehnilisest passist koopia, LAVi välja saamisega tekitati probleem, istusime piiril c 30minutit ühe manni võimu näitamise pärast, Mosambiiki sisenemisel ei olnud probleemi, isegi mitte mingit kobinat.
Lõuna poolt sisenemisel Mosabiiki, on asi seda väärt, tsivilisatsiooni lõpp vs mitte midagi, ainult liivaluidetest teed, seda kuni poolele teeni Maputoni välja, täna äkki on juba üle poole, kuna siis oli alles põhi välja kaevatud.
Liikumis vahend jaanuar veebruar kindlasti 4x4.
Enamus teed läbitavad sõiduautoga, sammas 4x4 on vajalik igal pool, pea teelt maha keerates on liivateed, kuigi kohalikud väidavad, et saab, siis ise eriti ei kujuta ette kuidas saab ilma probleemitetta.
Vaene riik, inimesed rõõmsad, fantastilised, toit hea, karutl teha ei oska nad, õlu hea, veits üksluine, kui pikalt tarbida(vist oli 2 või 3 tootjat, muidu hea),  kuritegevus väga madal, turvaline liikuda, esmatarbe kaupade leidmine puudulik iseseisvalt. üks parimaid riike mida olen külastanud olen ja kunagi lähen ma sinna tagasi.
PS! Elamus oma ette on Maputosse sisenemine lõuna poolt üle jõe, selline mõnus 20minutile praamisõit koos kõigega, mis inimene saab endaga kaasa  viia, praamid ise sellised, et mõistlikum oleks nad otse Kuusakoski saata.
Me vist 2014 maksime ka ekslikult 51€, 2015a lugesime juba kodulehelt, et 33€ on hoopis lõiv ja seee 33 on siiani kehtiv.
See viisa taotlus pole midagi nii raske, kui algselt tundub, tehke nii nagu kodulehel väljas on ja asi korras.
Tähtis on et kõik vajalikud paberid on prinditud välja ala kindlustus, panga väljavõte, viisalõivu maksekinnitus, töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse, ilma küllakutseta, esimene öömaja, riigist väljudes ja tagasi riiki tulles, kindlasti ka rendiauto bronn, muidugi ka viisaankeet, see muidugi võiks soovitavalt olla A3 formaadis nn raamat A4, see neile meeldis ka.
Rohkem minu meelest vaja ei olnud seal.
1,5 kuu pärast oskan ölda, minek ka Kreekasse ja sai buss kinni pandud.
Muidu suur ettevõte, Kreekas neil Enterprise masinad, äkki on Ok.
@Pillekas
Mõtle Mosambiigi peale, sai seal jäidud ja ülimalt hea trip oli, kunagi lähe kindlasti veel sinna.
Stressi vaba ja ilmselt odavaim täiskasko rent on Avisel.
Järgmised odavamad variandid on mis iganes saidilt 0 oma  vastutusega X kindlustusega, asja miinus on, et bronni alla läheb 1500€, nii lihtne see ongi.

Ega see viisa tegemine keeruline, ei ole, küll viimase aasta tingimustega kursis ei ole, aga 1,5a tagasi tehti veits lihtsamaks asja.

Olles ise 3 korda selle kadalipu läbi teinud, siis ütleks, et see midagi keerulist ei ole, pane pakk kokku vii saatkonda ja oota vastust.

Kiidan ka Mosambiiki, ääretult mõnus riik, koos oma pika rannajoonega, nagu Txnis ütles, et lahedalt vähe turiste, see minu meelest ka eriti positiivne  ja nii ka on, kui sa just aasta vahetuse paiku ( +/- nädal), sinna ei satu, siis Lõuna Aafriklastel puhkus ja neid seal siis palju. 

Kindlasti on Mosambiik koht kuhu ma kunagi tagasi lähen, siis kui mujale enam minna ei ole :)

Kui mina seal 5a tagasi olin, siis T2 äkki saabusin euroopast ja T1 või T3 väljusin aasiasse, enam ei mäleta neid terminali numbreid, aga erinevad nad olid. Nende vahel sõitis metroo, ühest terminalist teise suht kiirelt sai. Üks terminalidest oli väga eksootiline, kuna tolajal lennujaamast välja ei saanud, siis sai seal ringi jõlgutud ja üks terminalidest oli erinev teistest, kus nagu valgeid eriti ei olnud.

Eks täna võib olla asi muutunud, kuna enda kogemused väga vanad juba.

Variant 1. toimib autoga, kui lend isegi veidi hilineb. Sai katsetatud seda see 2018 jaanuaris, Skvastast saime vist liikuma 15:45 ja sadamas olime 16:50.
Lend pidi saabuma 15:10, hilines 5 minutit, õnneks Ryanairil on väga tähtis, et lennukid graafikus püsiksid, kohvirga läks veidi aega, kuna uute eeskirjade järgi annavad seljakotid ka need kohvrid ära, kes ei maksa lisa. Mina läksin autole parklasse järi, kaasa ootas kohvrit. Antud tegevus toimus pühapäeval.

Kellegil mingit head sooduskoodi ei ole Rootsi tripile homseks?

Hea lugemine, nüüd tuli endal jälle selline kihk peale, see aasta jäi vahele ja selline tühi tunne oli see kuu sees, aga selle eest on plaan paigas 2019 uuesti LAVi, sealt edasi Botswana.
Ise tegime Garden Route läbi vastupidises suunas, aga meil läks antud teekonna läbimiseks aega 11 pv ja sellest jäi ka väheseks.

Ateenasse sai oktoobriks hea hinnaga piletid, pole ennem käinud, ilm oktoobri algul veel päris mõnus, eks näis mis saab.

Ma mõtsin, et Brasiilias Rio rannas mingi teema, lugesin mis ma lugesin, korra mõtlesin, et mis ned venelased sinna Riosse nüüd järsku tormi jooksevad, kuni päike valgustas millega tegu.
Google 2,7 pole ju kõige hullem, üle poole ikkagi, hea koht magada, kui muidugi venelased lasevad.

Ostsin eile budgetair.lv lehelt piletid Kreekale ja teenus tasu oli Master Card Credit´iga 11.01€, mõtlesin, et teeks ka proovi sellega ja kirjutasin info@budgetair.lv´le, õhtul tuli siis vastus:
Dear Passenger,
Sorry for the inconvenience caused.
We will contact you shortly .

Kind regards,
BudgetAir.com Customer Service

Saab näha, mis sellest saab.

Puerto Rico on juba selline koht, kus jalamehena läheb päris keerulisek, kui just suurem rannafänn ei ole ja päikesele ainult valu anda. Suhteliselt mägine oli minu meelest lauget ala palju polnud, oli küll nn orus, aga sellegi poolest.
Meie võtsime http://www.autoreisen.es/ Cactuse nädalaks ja hind oli 100€, ennujaamas sai 20€ eest täis kindlustuse ka peale.´ Polo oli minu meelest 80€ nädal, kui ma ei eksi. Vaatasin, et kui võtta aprillis selleks ajaks nt C3, siis autoreisen pakub hinnaks 60€ (Cactus samma ajapeale 110€).
Mina võtaks auto juba lennujaamast, oled ise enda kunn, võib juhtuda, et sul ilma autota transport + 3 päeva autot läheb kallimaks, kui 9pv rendikat.
Arvesta kulud kokku, mis läheb ilma autota seigeldes, nt lennujaama transport edasi tagasi, kohapeal võtad äkki takso veel, teed veel paar liigutust ja ongi summa täis.

No aga ikkagi, miks peaksin minema ma kohalikuna Tallinna lennujaama 10h varem? Kaugelt tulle, ma orgunniks ennast kellegi juurde, pealinnas ikka keegi tuttav elab, ok oletame et ei ole, siis leiaks mingi hosteli, kus ööbida ja hommikul minna, see lennujaamas tiksumine on viimane asi, mida tahaks kogeda oma reisile minna, kui vaja siis kannataks.
Olen olnud Dubais 10h lennu jaamas, tollaajal veel ei saanud tasuta transiiti ja umbes samma kaua Jedahhis, mis on küll kaks täiesti erinevat kogemust, aga Dubai, mis on suur lennujaam, ammendus see tiksumine c 3-4h ja lõuks lihtsalt sombistusid. Jedahhi võiks võrrelda suuruselt äkki Tallinna lennujaamaga, aga tegevust sealt leida on ikka väga 0 lähedane, seal muidugi oli huvitav see rahvastik, kes kõik sellest väikselt alalt läbi käisid, aga no kaua sa kannatad sedagi vaadata.
Tallinna lennujaama eelis öösel oleks ilmselt see, et seal ei sibli öösel eriti rahvast ja ilmselt on hea rahulik seal kuskil nurgas koonutada, aga ikka, kas sellel on pointi?
Aga see on minu arvamus asjast, eks iga meest teab ise, kuidas ennast piinata.