hr.huhuu

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi
29 meeldimist
1 postitust / 163 kommentaari
15 (2.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Me vist 2014 maksime ka ekslikult 51€, 2015a lugesime juba kodulehelt, et 33€ on hoopis lõiv ja seee 33 on siiani kehtiv.
See viisa taotlus pole midagi nii raske, kui algselt tundub, tehke nii nagu kodulehel väljas on ja asi kooras.
Tähtis on et kõik vajalikud paberid on prinditud välja ala kindlustus, panga väljavõte, viisalõivu maksekinnitus, töökoha kinnitus, et töökoht garanteeritakse, ilma küllakutseta, esimene öömaja, riigist väljudes ja tagasi riiki tulles, kindlasti ka rendiauto bronn, muidugi ka viisaankeet, see muidugi võiks soovitavalt olla A3 formaadis nn raamat A4, see neile meeldis ka.
Rohkem minu meelest vaja ei olnud seal.
1,5 kuu pärast oskan ölda, minek ka Kreekasse ja sai buss kinni pandud.
Muidu suur ettevõte, Kreekas neil Enterprise masinad, äkki on Ok.
@Pillekas
Mõtle Mosambiigi peale, sai seal jäidud ja ülimalt hea trip oli, kunagi lähe kindlasti veel sinna.
Stressi vaba ja ilmselt odavaim täiskasko rent on Avisel.
Järgmised odavamad variandid on mis iganes saidilt 0 oma  vastutusega X kindlustusega, asja miinus on, et bronni alla läheb 1500€, nii lihtne see ongi.

Ega see viisa tegemine keeruline, ei ole, küll viimase aasta tingimustega kursis ei ole, aga 1,5a tagasi tehti veits lihtsamaks asja.

Olles ise 3 korda selle kadalipu läbi teinud, siis ütleks, et see midagi keerulist ei ole, pane pakk kokku vii saatkonda ja oota vastust.

Kiidan ka Mosambiiki, ääretult mõnus riik, koos oma pika rannajoonega, nagu Txnis ütles, et lahedalt vähe turiste, see minu meelest ka eriti positiivne  ja nii ka on, kui sa just aasta vahetuse paiku ( +/- nädal), sinna ei satu, siis Lõuna Aafriklastel puhkus ja neid seal siis palju. 

Kindlasti on Mosambiik koht kuhu ma kunagi tagasi lähen, siis kui mujale enam minna ei ole :)

Kui mina seal 5a tagasi olin, siis T2 äkki saabusin euroopast ja T1 või T3 väljusin aasiasse, enam ei mäleta neid terminali numbreid, aga erinevad nad olid. Nende vahel sõitis metroo, ühest terminalist teise suht kiirelt sai. Üks terminalidest oli väga eksootiline, kuna tolajal lennujaamast välja ei saanud, siis sai seal ringi jõlgutud ja üks terminalidest oli erinev teistest, kus nagu valgeid eriti ei olnud.

Eks täna võib olla asi muutunud, kuna enda kogemused väga vanad juba.

Variant 1. toimib autoga, kui lend isegi veidi hilineb. Sai katsetatud seda see 2018 jaanuaris, Skvastast saime vist liikuma 15:45 ja sadamas olime 16:50.
Lend pidi saabuma 15:10, hilines 5 minutit, õnneks Ryanairil on väga tähtis, et lennukid graafikus püsiksid, kohvirga läks veidi aega, kuna uute eeskirjade järgi annavad seljakotid ka need kohvrid ära, kes ei maksa lisa. Mina läksin autole parklasse järi, kaasa ootas kohvrit. Antud tegevus toimus pühapäeval.

Kellegil mingit head sooduskoodi ei ole Rootsi tripile homseks?

Hea lugemine, nüüd tuli endal jälle selline kihk peale, see aasta jäi vahele ja selline tühi tunne oli see kuu sees, aga selle eest on plaan paigas 2019 uuesti LAVi, sealt edasi Botswana.
Ise tegime Garden Route läbi vastupidises suunas, aga meil läks antud teekonna läbimiseks aega 11 pv ja sellest jäi ka väheseks.

Ateenasse sai oktoobriks hea hinnaga piletid, pole ennem käinud, ilm oktoobri algul veel päris mõnus, eks näis mis saab.

Ma mõtsin, et Brasiilias Rio rannas mingi teema, lugesin mis ma lugesin, korra mõtlesin, et mis ned venelased sinna Riosse nüüd järsku tormi jooksevad, kuni päike valgustas millega tegu.
Google 2,7 pole ju kõige hullem, üle poole ikkagi, hea koht magada, kui muidugi venelased lasevad.

Ostsin eile budgetair.lv lehelt piletid Kreekale ja teenus tasu oli Master Card Credit´iga 11.01€, mõtlesin, et teeks ka proovi sellega ja kirjutasin info@budgetair.lv´le, õhtul tuli siis vastus:
Dear Passenger,
Sorry for the inconvenience caused.
We will contact you shortly .

Kind regards,
BudgetAir.com Customer Service

Saab näha, mis sellest saab.

Puerto Rico on juba selline koht, kus jalamehena läheb päris keerulisek, kui just suurem rannafänn ei ole ja päikesele ainult valu anda. Suhteliselt mägine oli minu meelest lauget ala palju polnud, oli küll nn orus, aga sellegi poolest.
Meie võtsime http://www.autoreisen.es/ Cactuse nädalaks ja hind oli 100€, ennujaamas sai 20€ eest täis kindlustuse ka peale.´ Polo oli minu meelest 80€ nädal, kui ma ei eksi. Vaatasin, et kui võtta aprillis selleks ajaks nt C3, siis autoreisen pakub hinnaks 60€ (Cactus samma ajapeale 110€).
Mina võtaks auto juba lennujaamast, oled ise enda kunn, võib juhtuda, et sul ilma autota transport + 3 päeva autot läheb kallimaks, kui 9pv rendikat.
Arvesta kulud kokku, mis läheb ilma autota seigeldes, nt lennujaama transport edasi tagasi, kohapeal võtad äkki takso veel, teed veel paar liigutust ja ongi summa täis.

No aga ikkagi, miks peaksin minema ma kohalikuna Tallinna lennujaama 10h varem? Kaugelt tulle, ma orgunniks ennast kellegi juurde, pealinnas ikka keegi tuttav elab, ok oletame et ei ole, siis leiaks mingi hosteli, kus ööbida ja hommikul minna, see lennujaamas tiksumine on viimane asi, mida tahaks kogeda oma reisile minna, kui vaja siis kannataks.
Olen olnud Dubais 10h lennu jaamas, tollaajal veel ei saanud tasuta transiiti ja umbes samma kaua Jedahhis, mis on küll kaks täiesti erinevat kogemust, aga Dubai, mis on suur lennujaam, ammendus see tiksumine c 3-4h ja lõuks lihtsalt sombistusid. Jedahhi võiks võrrelda suuruselt äkki Tallinna lennujaamaga, aga tegevust sealt leida on ikka väga 0 lähedane, seal muidugi oli huvitav see rahvastik, kes kõik sellest väikselt alalt läbi käisid, aga no kaua sa kannatad sedagi vaadata.
Tallinna lennujaama eelis öösel oleks ilmselt see, et seal ei sibli öösel eriti rahvast ja ilmselt on hea rahulik seal kuskil nurgas koonutada, aga ikka, kas sellel on pointi?
Aga see on minu arvamus asjast, eks iga meest teab ise, kuidas ennast piinata.

Loen ühtepidi ja loen teispidi ja väga aru ei saa, miks peaks olema tahtmine minna õhtul lennujaama, kui hommikul kell 7:00 läheb lend? Rahvusvahelises lennujaamas peaks juu elu käima 24h ja ega Tallinn ei tohiks selle poolest erineda, meilgi peaks siin transiit reisijaid liikuma kes lennujaamast välja ei saa.

Kaardiga makse oleks kõige mõistlikum, kui ei taha kohaliku raha endale mälestuseks.

Mina võtaks auto, see ei maksa seal eriti midagi, meil tuli autoreisenist nädal 124€ , koos täis kindlustusega Citroen Cactus, saab ka väiksemaid masinaid odavamalt.

Mul oli ka paar aastat tagasi ühe majutusasutusega samma probleem, et tee ülekanne, aga kuna Lõuna Aafrikasse on ülekande tasud korralikud, siis sai omanikud ära räägitud, et kohapeal saame kokku ja maksake. Eks seal oli ka üks konks, omanikud elasid Pretorias, aga majutus asus India ookiani ääres Mossel Bays. Meie õnneks oli see , et kohalikud valged usaldavad vööraid päris palju. Nüüd tuli meelde, et oli ka teine juhus LAVis ja see lahenes sammuti rääkimise teel ja maksime kohapealsele kontaktile sula.

Mina võtaks asja seda pidi, kui on positiivsed kommentaarid, siis ma ei näe põhjust mitte maksta, kui asi ei ole Euroopa Liidus, siis prooviks majutuse ära rääkida, et asi kohapeal lahendada ja muidugi tuua põhjenduseks arulagedalt suure ülekande tasu.

Suhteliselt jabur postitus Helen50, sa vist ei ole kursis, palju üks kõvaketas maksab, ilmselt ei kujuta saa ette ka seda Kuuba elu olu.
Ma küll ise ei ole Kuubal käinud, aga aiman, kuna olen käinud, sellises suurepärases riigis nagu Mosambiik, kus tavalise supermarketi (suurem kui 20m2, kus peale õlle midagi muud ka müüdi) paras väljakuse, ega see Kuuba palju erine Mosambiigist, siis usun elektroonika poe leidmine Kuubal ei ole kerge ülessanne ja kui toetuda veel teemaalgataja eelinfole, siis, ma ilmselt ei oleks ka eriti nõus sellist summat ketta eest välja käima, kui seda peaks leidma.

Amsterdamis on 1h 40min maailm ja Stockholmis sammuti 1,5h, seda muidugi juhul, kui lend ei hiline, mõlemas peaks saama ka 1h hakkama.
Tegelit ei oska kommenteerid, kuna ise seal pole olnud.

0 numbri eest tunduks loogiline, sest nad ise kasutavad seal ju helistamisel esimese numbrina 0 ja kuna tui.fi on nn soomele suunatud kodukas, siis IT mees pole ilmselt arvestanud, et välismaalased kavatsevad ka sealt endale midagi osta.