Rosenose

Reisisell, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
12 kommentaari

1 külastatud kontinenti

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Valik on hea (saada oli isegi Mercedes sigarette), aga hinnad oluliselt kõrgemad, kui Eestis. Pakk Marlboro Gold sigarette oli eelmine suvi 5.10 eurot. Sigarillod olid umbes samas hinnaklassis, mis meil, või isegi soodsamad.

Aga ära suitseta reisi ajal üldse. Säästad palavas tervist ja hoiad raha kokku ;)

Kas keegi teab öelda, kui suur võimalus on saada augusti alguses üheks ööks Nice'i kandis ilma broneeringuta normaalse hinnaga öömaja?
Telke kaasa võtta ei plaani ja normaalse hinna all on mõeldud ca 60 eurot/kaks inimest öö (alla selle ma isegi ei unista mitte).
Mure nimelt selline, et seikleme autoga mööda Saksamaad, Šveitsi ja Prantsuse kaguosa ja ei kujuta ette, millal me võiksime Rivierasse jõuda, mistõttu on broneerida üsna raske.

Tänud ette :)

Käisime kaks suve tagasi Budapestis. Vastuseks teemaalgataja küsimusele, kas on hea idee seal jalgsi ringi liikuda, siis ütleks, et on küll. Meil oli hotell koos parkimiskohaga kesklinnas ja kolm päeva jalutasime linna peal ringi. Põhimõtteliselt kõik kohad jõudis ära näha. Kuigi, jah, käimad peavad olema head ja jalad tugevad. Minu meelest jalutaja jaoks täitsa muhe linn - palju rohelist ja laiad kõnniteed.

Sõitsime eelmise aasta juuli lõpus RyanAiriga Riiast Rooma. Lennuk tuli täpselt õigel ajal, sõitis natuke lühemat aega, kui lubatud.
Lennujaamas sai osta kohapealt 3-eurose bussipileti, buss viis otse Terminisse. Kõik turvaline ja korralik.
Ainsad asjad, millega tasub arvestada, et RyanAir mõnitab ikka korralikult - mõlemal otsal (Riia-Rooma ja Rooma-Riia) muudeti väravat viimasel minutil, lennukile viis buss, mis lennujaama pool tegi uksed lahti vasakult küljelt ja lennuki pool paremalt küljelt. Seda ikka selleks, et natuke eksitada neid, kes juba jupi aega järjekorras passinud. Samuti püüdis kaunis itaalia daam terve reisi aja nigelas, aga kõvas inglise keeles mingeid asju pähe määrida, mistõttu magada ei saanud.
Kõik eelnev kuulub odavlennu mõnude hulka.
Käsipagasi suurust ei kontrollitud kummalgi pool, kuigi arvestada sellega ei tasuks ja kott peaks ikka õiges kaalus/mõõdus olema.
Arvestama peab ka, et lati-euro kurss on RyanAiril ikka hoopis midagi muud, kui pangal...

Suurepärane!
Tänud Roomlasele, kes kõigile mu seni vastuseta jäänud küsimustele vastas. Nüüd saab muretu südamega Igavest Linna nautida.
Kindlasti külastan soovitatud pizzeriasid ja jagan kogemusi ka siin :)

Oh, ma väga tänan asjalike nõuannete eest.
Ma uurisin ka lennujaama kodulehelt, missugune õige takso olema peab - valge, plafooni ja taksomeetriga. Väga ei julgeks võõras linnas keset ööd kohvritega ringi kosserdada - parem maksan tiba rohkem ja saan hotelli ukse alla, kui et avastan ennast keset ööd aluspükstes ;)

Kui ma juba teema üles võtsin, uuriksin Roomlase käest, kas see pühapäevahommikune kirbuturg ka midagi väärt on? Hea meelega vaataks selle ka üle :).

Roomlane, kas Sa oskad ka mingit konreetset taksofirmat soovitada, mida tellida? Tasuks mul äkki hoopis juba Eestis takso ära tellida?
Meil reisib 6 inimest väiksemate kottidega.
Vaatasin sellist taksolehte naguhttp://www.rome-airport.net/transfer/
Oleks sellised hinnad OK või on liiga kallis?

Tänan :)

LOL. Peaks laskma silmi kontrollida

Huvitav sõnademäng jah ;). Kasutaja Challenger (neljas postitus) küsis Bologna kohta ja ma vaatasin, et ta on saanud päris palju vastuseid.
Küll jäi kesiseks vastuste hulk kasutajale ifffu, kes teema algatas ja avaldas soovi Lõuna-Itaaliasse lennata.

Bologna ka rohkem Itaalia põhjapoolses keskosas kui Lõuna-Itaalias.
Nüüd tuli küll OT.

Otseselt amortidega midagi ei juhtunud, aga hiljem oli kulumise tõttu vaja vahetada küll, võta nüüd kinni, kas see oli tingitud reisist või oli tavaline kulumine.
Võibolla on iga Tallinna auk tuttaval töö-kool-kodu teel selgeks saanud, aga Milaano ehmatas küll ära. Eriti jube oli kesklinn ja trammiteed. Seal tuli paar korda hirm auto pärast peale küll.

Ryanair viib päris soodsalt (meie saime 211 eurot 2 inimest edasi-tagasi) Rooma. Sealt Lõuna-Itaaliasse veelgi lühem maa.

Ka mina olen vist kommentaaridega hiljaks jäänud, aga ehk on ka need natukene abiks.
Poolas tasub sõita pühapäeval, nagu teil ka plaanis on. Siis ei tohi seal rekkad sõita (katoliilik maa ;)).
Kui te ei ole käinud San Marinos, siis Veneetsiast Toskaanasse sõites jääb see peaaegu tee peale. Uskumatu ja fantastilise iluga linn, mida minu meelest PEAB külastama. Kiire ülevaate saamiseks kulub seal kuskil 4-5 tundi, parkida võib südalinna.
Uhke autoga lähete reisile - oleme ise käinud sellisega mitmeid kordi. Meil on nüüd väiksem (loe: väiksema kütusekuluga) masin, mis võimaldab odavamalt liikuda.
Siiani ei ole ühelgi reisil meie mercesest ära mõlgitud. Kõige ohtlukmad (eriti amortidele) on Itaalia linna konarlikud teed. Itaalia kiirteed on oluliselt paremad kui Austrias näiteks ja seal ei ole siiani kiirust keegi kontrollinud. Piirang on küll 130 km/h, aga kui mees tahab, siis las naudib oma uhke auto võimed ;) (Minu oma sai igatahes poole õnnelikumaks).
Lisaks soovitaks veel Veneetsiasse sisendega Punto Sabbinioni sadamast. (2 a tagasi valvega parkla 5 eurot). Sinna käib laev suvel kella kaheni öösel (kohaliku aja järgi) välja. Samal poolsaarel, mille tipus asub Punto Sabbinioni, on ka suvituslinnade piirkond, kus on kaunid liivarannad ja palju erineva hinna ja kvaliteediga ööbimiskohti.