Viimased kommentaarid

Küsi seda chek-ini tehes kas pagas läheb lõpuni või mitte. Mul on 4 erineva lennuga pagas otse läinud ja teine kord olen vahepeal pidanud välja võtma, hoolimata sellest, et lennud ühel broneeringul on.

Küsi chek-ini tehes kas pagas läheb lõpuni välja. See, et lennud ühel piletil on, ei garanteeri, et pagas lõpuni läheb.

Halloo, oma odavad lennupiletid ja kõik orgunnin ise, rohkem kui mõni muu siin. Otsisin ju infot, äkki Samoa pole nii populaarne paik ja kõike pole selle kohta kirjas. Loomulikult on mul teisi küsimusi ka (mitte odavalt reisimise kohta, nagu sa siin arvad), aga kuna mitte eriti paljud pole käinud seal, siis ei hakanud seda kohe küsimagi kui ei pruugi vastust tulla. Nagu mis selle foorumi mõte üldse on? Austraalia kohta on miljon ühesugust küsimust, miks keegi seal ei kägise? Ma ei saa aru, kellele hr. Veigo neid lennupakkumisi üles paneb? Iga üks oskab odavaid lende leida. Päris masendavad seisud vist Eestis, et juba sellised asjad inimesi närvi ajab?

Hämmastav! Foorum on samasuguseid küsimusi täis ja ma oleks nagu midagi kurja teinud!? Mis siin üldse küsida võib siis?

Otsingusse panin jah, istungi kõik vabad päevad internetis kuna otsin odavaid lennupileteid ja infot sihtkohtade kohta. Filipiinide kohta sain LP lehelt kohe ülevaate, et palju päevas ligikaudu kulub, Samoa kohta seda ei olnud. Sinu antud lehel olen juba käinud. Majutuse kohta olen mingi pildi silme ette saanud. Muidugi võiks autorendi lehti ise ka uurida, aga arvan, et kohapeal on siiski teised hinnad ja sooviks siiski inimeste oma kogemust ka kuulda. Kas trip.ee huvi on oma külastajate arvu vähendada, sellisel juhul ma siia piinama ei tule? Iga asja kohta võiks internetist infot leida, siis kaob foorumi mõte ka ära.

Tere rahvas!

Plaanid ei ole veel kindlalt paigas aga uurin, kas oleks mõni kupong saadaval, millega rootsi kruiisile minna juulis? Mis hinnaga? Ning kas kohtade arv on piiratud ?

Paistab, et mitte just palju inimesi käib Samoal, kuid loodan, et keegi ikka märkab mu postitust ja oskab küsimustele vastata kuna pean kiiresti ära otsustama. Elan praegu Uus-Meremaal ja laulupeoks tahaks eestis olla, enne seda aga tahaks ühe mõnusa tripi teha kuskile sooja ja päikese kätte. Mõttes on Filipiinid, Fiji või Samoa. Hetkel ei suuda otsustada Filipiinide või Samoa vahel. Mõte Samoast hakkab mulle aina rohkem meeldima ja kohati oleks logistiliselt ka mugavam vist, sest siis ei pea ma Uus-Meremaalt palju kodinaid kaasa vedama ja oleks parem lendude valik vist ka. Filipiinidel aga oleks palju mässamist oma kottidega ja seal palju saari ka, nii et läheks raskeks. Kas keegi oskab öelda mulle palju Samoal nt auto ja rattarent maksab? Palju Faledes ja backpackersites ööbimine maksab? Palju toidule kulub? Mis meelelahutus maksab (nt sukeldumine, paadisõidud jne)? Kas seal on häid snorkeldamise kohti ka? Mida kindlasti saarel veel teha? Mul on aega umbes nädal kuni 10 päeva? Kui suured need 2 Samoa saart on, kas jõuan nad läbi käia või millele keskenduma peaksin? Kui ligipääsetavad need joad ja vihmametsade rajad on? Igasugune muu kasulik ja tore info teretulnud :)

Ma olen Uus-Meremaal ja mõned nädalad tagasi nägin telesaadet kuidas rumeenlased ja igasugused muud sulelised hispaanias varastavad. Üks viise oligi ka see kiirteel peatamine ja tähelepanu kõrvale juhtimine, teine on rongijaamas ja rannas on ka väga ohtlik. Olge valvsad! Ja seda igal pool!

Lendasin Frankfurdist Shangaisse ja sealt Nagoyasse China Easterniga ja Nagoyast Christchurchi Air New Zealandiga. Pagasit ei pidanud välja võtma.

Jah see ca 25 tunnine bussireis on tegelikult ikka päris väsitav, et sellist edasi-tagasi sõitu vaid päeva Berliinis veetmiseks küll ette võtta ei ole mõtet. Ei usu, et te seda päeva väga nautida suudaksite peale sellist pikka bussireisi, vahepeal varbaid ka pesta ja ennast uuesti inimese väärseks teha. Pigem jah 2-3 päeva vähemalt. Leiab ikka odavaid ööbimiskohti ka ma usun.

Lend oli läbi Shangai ja Nagoya, ühtegi probleemi ei tekkinud, v.a. see, et Jaapanis toodi kott boarding gatei juurde ja sooviti läbi otsida ununeud välgumihkli pärast. Upsi. Pagasist siis nii, et lubatud oli 2x23 kilo ja üks 7kg käsipagas aga mul siiski oli äraantavat üks alla 23kg ja käsipagas ca 9kg + käekott. Ära antava kohta tegi chek ini töötaja suured silmad, et mul ainult üks kott ongi või. Hiinlased ikka lähevad selliste laadungitega, et anna olla ja neil oli minu meelest ka päris mitu ja mõnel isegi päris suured käsipagasid. Aitäh Vatsele ja teistele info eest!

Ja mitu minutit enne bussi väljumist peab kohal olema (sorry küsimuste pärast, esimest korda sõidan nii pikka otsa bussiga)?

Küsiks ka pagasi kohta, kui rangelt nad seda kontrollivad? Pean simas just käsipagasit. Mul selline Samsonite seljakott arvuti jm kraamiga (see ka juba ületab 5kg) ja käekott ka siis rahakoti ja muu tarvilikuga. Kaalu nad vaevalt kontrollivad aga kogust? Äärmisel juhul peaksin valmis olema siis käekoti ära antavasse koti sisse mahutamisega? Või võtavad nad asja laadnalt, kui jääb mõistlikkuse piiridesse? Istun mõlemas bussis akna all, seega saan kotti oma jalge alla panna kui vaja ja käekotti süles hoida.

jmets,

Kuidas sa teiste lennufirmadega lennata saad, kellel nummerdatud istekohad? Su teooria loomaaia tekitajatest ei pea ka paika.

Mulle tegelikult meeldib nummerdatud istekohtade süsteem. See loomaaed, mis seal toimus, kiskus juba liigseks. Aga kui inimesed käituda ei oska ja ilma trügimata ei saa, siis ei aita kahjuks mitte ükski süsteem.

Ma olen päris kindel, et pagas läheb otsast lõpuni.

Eelmine kord lendasin China Southerniga esimesed 2 otsa ja kolmas lend oli KLM ja läks ilusti 2 ära antavat pagasit kohale, eks broneeringusse oli siis arvestatud lisatasu KLM'ile lisa pagasi eest. Siis oli mul broneering tehtud lastminute.com.au-st.

Seekord on broneering lastminute.com'ist. Sellega on veel see jama, et lastminute.com lehele saan vaid läbi skyscanneri lehe, kust ma ka need lennud leidsin. Kui niisama panen aadressiribale lastminute.com siis tuleb ikka lastminute.com.au leht ette. Helistasin ka com.au lehel olevale numbrile ja nad ütlesid, et kui broneeritud .com lehelt siis pean vastavale numbrile helistama. Niisis see ainus number mis ma .com lehelt sain, sinna ma eestist helistada ei saanudki. Õnneks mul elukaaslane inglismaal ja ta helistas, seega ta sealt selle vastuse saigi. Broneeringu lehel mitte ühtegi kontaktnumbrit ei ole. Kuskilt väga suvalisest emailist leidsin nüüd edasi surkides mingid kontakt andmed, helistan igaks juhuks üle siiski. Äraantava pagasiga ma hakkan vaikselt maha rahunema sest see China Easternil ja NZ airil paistavad sarnased, aga käsipagasiga ikka väike mure, Easternil käsipagas siiski 5 kilo ja NZAir 7 kilo. Mul käsipagasis läpakas, peegelkaamera jms, ikka üle 5 kilo seda ja eriti ei tule kõne allagi, et ma midagi peaks chek innima neist. Tahaks veel ühte puhast t-särki lisaks võtta, pikk lend jne, seega 5 kilo ikka liiga vähe.

Aga ses suhtes oleks ikka üldpoliitikat sellistel puhkudel teada sest mõnikord ma valin oma lende nii, et kes rohkem pagasit lubab kaasa võtta. Suht koht olen kõhutunde järgi käitunud, et max lubatud kogus kehtib kõigil lendudel, eelmine kord läks õnneks, siis jamasi ei olnud.

Mine anna avaldus sisse, suure tõenäosusega saad juba paari päevaga kätte. Ma tegin sept/okt passi ja sain max 2 päevaga kätte, ei olnud kiirpass. Sõles tegin.

Tip, Millist vedajat silmas pead? Ei tea kas on asi hilises kellaajas või asjade organiseerimisest paksu peaga aga ei leia sellist võimalust?

Jah Tip, ma arvan et sul võib õigus olla. Ma pole ise riias käinud kunagi, seega ei tea sellest linnatranspordist ega turvakontrollide ajakulust midagi. Aga arvestasin et 20 min enne pannakse väravad kinni ja see jätaks ka väga vähe aega lennujaama jõudmiseks, lisaks pühapäev ka, bussid vist ei käi nii tihti ka. Ja mine tea äkki tallinn-riia buss hilineb. Oleks paras närveldamine terve aeg. Vist parem ikka päev varem minna.

Kas oleks väga riskante minna tallinnast bussiga riiga kui buss jõuab BUSSI jaama 10.35 ja lennuk läheb 11.45? Kas jõuab linnast lennujaama vabalt või siiski ei tasuks võtta seda riski? Tegemist on pühapäevase ryanairi lennuga ja äraantavat pagasit ei ole. Või kui minna riiga päev varem, oskab keegi mõnda head viisakat aga siiski pigem odavat hotelli või hostelit? Ja soovitusi mida riias vaadata või teha? Aitäh!

Sellega on jah kuidas kunagi. Kui nad siiski varem tuppa ei lase, siis peaks vähemalt kotihoid olema ja saab linnapeale/basseini äärde minna tsillima.

Kust see regristreerimine ja logimine käib?

Mul on bookinghousei kohta selline küsimus, et varem oli seal selline sooduspakkumiste nurgake, nüüd seda aga enam ei ole või ma lihtsalt ei näe seda? Olen juba mitu korda aeg ajalt sinna lehele vaadanud, ja kordagi pole näinud seda. Alles mõned kuud tagasi nagu oli veel see.